Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

Ja sam imao previsoka ocekivanja kad sam citao komentare ovih sto su preslusali album. Svideo mi se mnogo, ali... nekako... sam ocekivao da mi se svidi jos vise. :haha: Ipak mi je ovo dosad omiljeni NW album. Rest Calm i The Last Ride Of The Day su mi favoriti. I daaaa, Anette mi vise lezi nego Tarja, jednostavno mi NW zvuci nekako... pristojnije ( :haha: ) nego sa Tarjom. I skromnije, da, u tome je poenta.

 

EDIT: Na novom mi se jedino The Owl, The Crow And The Dove nije svidela.

Edited by Vule iz Kule

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očigledno je da nisi. Evo ti mali primer na, recimo, last.fm uzorku, uzmimo njih, NW i Tristaniu recimo:

 

Nightwish - 1,070,170 listeners

Within Temptation - 773,805 listeners

Tristania - 255,180 listeners

 

ili, recimo, fejs:

 

Nightwish official- 2,424,309 like this

Within Temptation official - 1,374,905 like this

Tristania - 10,120 zvanična stranica i 35,233 nezvanična

 

Dovoljno? WT su uz NW najveći bend na svetu u tom žanru.

 

No, zaista, vratimo se na NW. :D

 

Stvarno interesantno.

 

Sada sam krenuo da slusam neke pesme sa proslog albuma kao npr What Have You Done. Ovo je stvarno cisto djubre. Losa verzija evenescence bring me to life. Samo da mi objasni neki njihov fan koja je razilika izmedju njih i npr britney spears osim sto uz ovu ljigu ide distorzija. Povlaim reci, Britney ima par dobrih stvari.

 

+ bar po ovom sajtu oni nisu isti zanr

 

+ po ovom sajtu imaju 42strane, a NW 260, a recimo Avantasia 74...toliko o brojkama i tvom igranju sa statistikom.

 

Nemoj samo vise da poredis NW i WT jer je smesno stavljati ih u isti kos. Pa poslusaj bilo koji album NW i cuces koliko su originalni, kompleksni i iskreni. Poslusaj onda WT i cuces cistu komercijalu bez duse i bez autenticnosti.

Edited by mikki270

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledaš broj strana na yumetalu??? :lol: Da, yumetal je vrhunsko merilo internacionalnog uspeha nekog benda.

 

A ti moraš da čitaš tuđe opise da bi shvatio da li su neki bendovi u istom žanru?

 

WT je vrhunski bend, samo ti imaš očigledan problem sa prihvatanjem toga da tvoj ukus ne moramo deliti svi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledaš broj strana na yumetalu??? :lol: Da, yumetal je vrhunsko merilo internacionalnog uspeha nekog benda.

Za tebe cu da crtam... broj fanova na FB nije neko merilo kvaliteta benda. Motorhead - ejjj Motorhead koji postoji i traje (i samo vreme moze biti merilo ako objektivno merilo moze postojati) ima cini mi se 3 puta manje lajkova na tom FB. Eto to je bila moja poenta. Ali eto sada ti crtam. Broj strana na ovom forumu je isto glupo merili i bila je sprdnja ali eto jos i to da se objasni. Ali izmedju ta 2 sigurno je bolje merilo koliko se o bendu prica medju ljubiteljima tog zanra nego broja lajkova.

 

A ti moraš da čitaš tuđe opise da bi shvatio da li su neki bendovi u istom žanru?

Koliko vidim ti si moderator pa i time deo ovog foruma. Bas fino sto gazis po svom sistemu. A to da li moram da citam ili ne je druga stvar. Mislim da su podele bendova po zanrovima glupe i obicno smesne. Sada ti reci da li je WT goth ili symphonic.

 

 

WT je vrhunski bend, samo ti imaš očigledan problem sa prihvatanjem toga da tvoj ukus ne moramo deliti svi.

 

Koliko volim kada neko sam sebi uskoci u usta. Ako treba ovo da ti razjasnim onda je zalosno.

 

(i umesto da pritisnem start ipak odlucujem da objasnim posto je jasno sa kim imam posla)

 

Kada ja tvrdim da je bend sranje onda to znaci da ja mislim da svi moraju da dele moj ukus, a kada ti tvrdis da je "vrhunski" onda to znaci nesto drugo.

 

E moderatori...prvo skoci pa reci hop!!!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to što sam mod godinu dana i to ne na ovom delu foruma totalno ima veze sa tim što je neko otvorio NW i WT teme u različitim sobama.

 

A ti si rekao:

 

Poslusaj onda WT i cuces cistu komercijalu bez duse i bez autenticnosti.

 

Ako to nije očekivanje da se svi složimo sa tvojim superiornim ukusom, ja ne znam šta jeste. Samo, vidiš, ja sa druge strane nisam neki hc fan WT-a niti derem bulju od slušanja (što će reći da nemam nikakvog razloga da ih favorizujem), prosto im priznajem da jesu vrh i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to što sam mod godinu dana i to ne na ovom delu foruma totalno ima veze sa tim što je neko otvorio NW i WT teme u različitim sobama.

 

A ti si rekao:

 

 

 

 

 

1. To sto si ti moderator ocigledno ne govori nista posebno o tebi.

 

2. To sto iznosim svoj stav o necemu - da je ne autenticno i komercijalno, cemu i velikim delom i sluzi ovaj forum, ne znaci da ocekujem da treba da se sloze ljudi samnom. Ne znam koliko ti je ali vec imam dovoljno da ne ocekujem da menjam misljenja drugih tako lako.

 

Samo, vidiš, ja sa druge strane nisam neki hc fan WT-a niti derem bulju od slušanja (što će reći da nemam nikakvog razloga da ih favorizujem), prosto im priznajem da jesu vrh i to je to.

 

3. Hoces da kazes da si objektivan, a time u pravu. Nije ti neki argument. Prihvatam, nisi zaludjenik koji ne misli svojom glavom. Ali da imas dobar ukus i prepoznajes kic, neukus i dobru muziku...NE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ti si neko mudo pa da sudis o drugima :haha::lol:

Ti si upravo izneo misljenje o meni. Toliko o tvom IQ.

 

Ne, on je cuo 2 pesme od WT i to mu je dovoljno da presudi o bendu. Kakvih likova ima, za nepoverovati...

 

Na prosloj strani ces procitati da sam rekao da sam slusao Mother Earth. Ne samo onako jednom vec sam dao sansu vise puta. Kupio sam i slusao sam i The Silent Force. U to vreme kada je su ti albumi izasli zeleo sam da mi se dopadne nesto tako, metal sa pevacicom i cak mi se na momente i dopadalo pa sam davao sansu bendu cak sa 2 albuma.

 

Ti nisi ni citao sta sam pisao. Samo si uskocio u diskusiju i odmah pokazao ko si. Dakle odgovoricu ti u tvom fazonu...Ne, on je procitao dva posta i to mu je dovoljno da presudi o meni. Kakvih likova ima, za nepoverovati...doslovce sam probao da ti ukazem koliko si jadan, sve sa nepismenoscu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti nisi ni citao sta sam pisao. Samo si uskocio u diskusiju i odmah pokazao ko si. Dakle odgovoricu ti u tvom fazonu...Ne, on je procitao dva posta i to mu je dovoljno da presudi o meni. Kakvih likova ima, za nepoverovati...doslovce sam probao da ti ukazem koliko si jadan, sve sa nepismenoscu.

 

Molim te, prosvetli me. Ko sam to ja? Nisam samo uskocio u diskusiju, pratim tvoja lupetanja prethodne dve strane sa nevericom. Mogao si lepo sve to da napises na WT temi a ne na NW (mada ni to vise nije toliko ni bitno). I da, jesam jadan i nepismen, za razliku od tebe, o mighty prepoznavaocu komercijalnosti, neinventivnosti itd. Napravi bend, dostigni slavu WT pa onda pricaj o njima sta mislis. Ovako si nebitan.

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim te, prosvetli me. Ko sam to ja? Nisam samo uskocio u diskusiju, pratim tvoja lupetanja prethodne dve strane sa nevericom. Mogao si lepo sve to da napises na WT temi a ne na NW (mada ni to vise nije toliko ni bitno). I da, jesam jadan i nepismen, za razliku od tebe, o mighty prepoznavaocu komercijalnosti, neinventivnosti itd. Napravi bend, dostigni slavu WT pa onda pricaj o njima sta mislis. Ovako si nebitan.

1. Rekao si da sam cuo samo 2 pesme i da je to dovoljno da sudim o bendu. Dokazao sam ti da sam slusao vise njihovih albuma. Toliko o lupetanju.

 

2. Mogao si i ti da prebacis na WT temu zato dosta licemerja.

 

3. Poslednja recenica opet govori o tome koliko si smesan. Svako ima pravo da kritikuje, ne samo uspesni muzicari. Koliko sam nebitan i sam znam.

 

Sa ovim mikijem sam se mučio još na Mejden temi oko njihovog poslednjeg albuma.

Posle je isto svirao kurcu na IF temi, sad i ovde.

Dečko je debil i treba ga zaobilaziti.

1. Mejdenov poslednji album je odlican i nema sta da se mucis. Odmori se malo.

 

2. IF poslednji album je odlican i nema sta tu da se svira penis. Odmori jos malo.

 

3. Da si mi rekao nesto lepo zapitao bih se dobro da nesto nije u redu samnom. Ovako mi laknulo. Mozda i ja malo da odmorim pre nego sto se hajka fanova lose muzike nastavi. Toliko o demokratiji i slobode iznosenja misljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...