Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

Sa druge strane imas Tarju, koja, koliko god dobar glas imala, realno, nema nista osim toga. MWS je sa jedne strane prosao kod mene, i to zbog dve stvari, od kojih je jedna skoro pa instrumental, a druga je umnogome vise odradjena by Doro, nego by Tarja. Ne znam, nije mi leglo. Zvuci bezdusno i hladno. WLB je vec bio kao sala, jadna senka nekoga ko je nekada bio veliki. Nije ostalo vise nicega u njoj sto bi me nateralo da je slusam.

Ovim sam dosla do zakljucka da je ona mozda i bila "pola NW", ali ne bitna polovina. Bila je jezik za neciju dusu. Meni ne smeta da Anette preuzme jezik.

For me, NW remained the same. Even better.

Da, postoji i dalje tu

"You told I had the eyes of the wolf

Search them and find the beauty of the beast", sto ja volim, i previse...

 

Ma ok, nisam ja Tarjin fan. Samo kazem da su ZAJEDNO bili idealni i da ovaj razlaz nikome nije pomogao. Sada ne slusam ni njih, ni nju. Upravo u delovima koje si citirala osecam razliku...

epik -

"You told I had the eyes of the wolf

Search them and find the beauty of the beast"

se vise nece ponoviti, bas sto se mene tice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ove konstantne price kako je ovo najbolji album godine, decenije... najbolji album Nightwisha(?!?) su mi neshvatljive.

 

A ti, i tebi slični, ste svemoćni kosmički entiteti koji znaju da neko drka na album samo zbog hajpa i da je budala ako mu se sviđa (ista priča kao za Opeth novi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada je izasao NEMO bio je na vise TV kanala i vrteo se i na radiju. To je bio singl/spot koji je imao nesto i za ljude koji ne nose sve crno i kupaju se svakog dana. :) Kada bi imali takvu pesmu na ovom albumu mogli bi jos povecati publiku. Samo to sam hteo da kazem, a ko misli da me treba banovati ima jako velike probleme i jako mi je zao.

  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo pitanje, bez ikakve uvrede ili spama. Hipoteticki. Kada bi tvoja keva recimo odgledala Nightwish - Nemo i Nightwish - Bye Bye Beautiful, za koji bi se spot odlucila da joj je komercijalniji, prigodniji, za siru masu, da je ne odbija toliko od metala (uzeci u obzir, hipoteticki da ne voli metal (jer stvarno ne znam da li voli ili ne)). Ajd da ne ispadnem toliko napadan itd, ali recimo mojoj kevi se vise svidja Bye Bye Beautiful. Tarja je plasi sa onim haljinama i cudima, to oduvek plasi ljude, vestice, carobnjaci itd...

 

Po mom misljenju, pravi nivo komercijalnosti (ako je komercijalnost sira masa, tj masa koja ne slusa toliko metal), NW postize ovim poslednjim albumom, a tek ce kada film bude izasao.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo pitanje, bez ikakve uvrede ili spama. Hipoteticki. Kada bi tvoja keva recimo odgledala Nightwish - Nemo i Nightwish - Bye Bye Beautiful, za koji bi se spot odlucila da joj je komercijalniji, prigodniji, za siru masu, da je ne odbija toliko od metala (uzeci u obzir, hipoteticki da ne voli metal (jer stvarno ne znam da li voli ili ne)). Ajd da ne ispadnem toliko napadan itd, ali recimo mojoj kevi se vise svidja Bye Bye Beautiful. Tarja je plasi sa onim haljinama i cudima, to oduvek plasi ljude, vestice, carobnjaci itd...

 

Po mom misljenju, pravi nivo komercijalnosti (ako je komercijalnost sira masa, tj masa koja ne slusa toliko metal), NW postize ovim poslednjim albumom, a tek ce kada film bude izasao.

Tvoje keva je car! Sigurno i sarmu uvija za medalju!

 

U tvom svetu pored metalaca jedina jos publika koja postoji su keve! :) Druze, sitna duso, postoji toliko ljudi na ovom svetu koji ne znaju sta je metal ili ih kao takav kakvog ga zamisljaju ne vole! Ima ljudi koji vole uzbudljivu ili mracnu npr muziku, a jednostavno nisu uplivali u metal vode. Skoro svakog od nas je neki bend ili neka pesma uvela u taj magican svet. Za najveci broj je to metalika i neka njihova balada. Cuje covek Nothing else...ili Unforgiven i odusevi se i shvati - pa nisu ti metalci bezglavi monstrumi koji samo drndaju gitaru sa distorzijom na max...tako je metalika dosla do vecine svoje publike - ne preko Battery nego preko balada i pristupacnijih pesama.

 

Samo sam to hteo da kazem za NW. Sta god oni da izbace, ti i ja ih znamo i razumecemo i dacemo sansu, ali neko sa strane mora da se namami udicom! Sto se mene tice Bye Bye je jako komercijalna i sa njom su mozda uspeli da pridobiju neke nove fanove ali samo medju vec postojecom metal publikom, a sa Nemo su ukljucili siri auditorijum.

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoje keva je car! Sigurno i sarmu uvija za medalju!

 

U tvom svetu pored metalaca jedina jos publika koja postoji su keve! :) Druze, sitna duso, postoji toliko ljudi na ovom svetu koji ne znaju sta je metal ili ih kao takav kakvog ga zamisljaju ne vole! Ima ljudi koji vole uzbudljivu ili mracnu npr muziku, a jednostavno nisu uplivali u metal vode. Skoro svakog od nas je neki bend ili neka pesma uvela u taj magican svet. Za najveci broj je to metalika i neka njihova balada. Cuje covek Nothing else...ili Unforgiven i odusevi se i shvati - pa nisu ti metalci bezglavi monstrumi koji samo drndaju gitaru sa distorzijom na max...tako je metalika dosla do vecine svoje publike - ne preko Battery nego preko balada i pristupacnijih pesama.

 

Samo sam to hteo da kazem za NW. Sta god oni da izbace, ti i ja ih znamo i razumecemo i dacemo sansu, ali neko sa strane mora da se namami udicom! Sto se mene tice Bye Bye je jako komercijalna i sa njom su mozda uspeli da pridobiju neke nove fanove ali samo medju vec postojecom metal publikom, a sa Nemo su ukljucili siri auditorijum.

Svaka cast na definiciji,odlicno si srocio ovo! :pivopije:

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bad troll is bad.

 

Pomenuo sam svoju kevu, jer eto, ne mogu pomenuti caleta koji inace slusa rock/metal, jer mu NW dodje i normalan. Kevi nije, pa sam zbog toga pomenuo. Mogao sam pomenuti i neke prijatelje koji slusaju tehno/house/narodnjake itd, kojima se isto recimo Nightwish svidja. Tj sa Anette... Tebi je bitno izgleda da trolujes i da vredjas. Da, ti u svakom mogucem postu uvredis osobu koja ti protivreci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoje keva je car! Sigurno i sarmu uvija za medalju!

 

U tvom svetu pored metalaca jedina jos publika koja postoji su keve! :) Druze, sitna duso, postoji toliko ljudi na ovom svetu koji ne znaju sta je metal ili ih kao takav kakvog ga zamisljaju ne vole! Ima ljudi koji vole uzbudljivu ili mracnu npr muziku, a jednostavno nisu uplivali u metal vode. Skoro svakog od nas je neki bend ili neka pesma uvela u taj magican svet. Za najveci broj je to metalika i neka njihova balada. Cuje covek Nothing else...ili Unforgiven i odusevi se i shvati - pa nisu ti metalci bezglavi monstrumi koji samo drndaju gitaru sa distorzijom na max...tako je metalika dosla do vecine svoje publike - ne preko Battery nego preko balada i pristupacnijih pesama.

 

Samo sam to hteo da kazem za NW. Sta god oni da izbace, ti i ja ih znamo i razumecemo i dacemo sansu, ali neko sa strane mora da se namami udicom! Sto se mene tice Bye Bye je jako komercijalna i sa njom su mozda uspeli da pridobiju neke nove fanove ali samo medju vec postojecom metal publikom, a sa Nemo su ukljucili siri auditorijum.

ja poznajem veci broj metalaca koji su metal poceli da slusaju bas zbog energije i navukli se preko Slayer-God Hate Us All,Angel of Death,Maiden - Aces High/Wicker man ili pak Slipknot,Children of bodom,cradle of filth...a to sto ti pricas za Nothing Else Matters i Unforgiven je glupost jer ti ljudi nikad ne zadju u metal vode nego su im to jedine metal pesme koje su culi i koje ce slusati u zivotu...

Edited by BruceBruce
  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja poznajem veci broj metalaca koji su metal poceli da slusaju bas zbog energije i navukli se preko Slayer-God Hate Us All,Angel of Death,Maiden - Aces High/Wicker man ili pak Slipknot,Children of bodom,cradle of filth...a to sto ti pricas za Nothing Else Matters i Unforgiven je glupost jer ti ljudi nikad ne zadju u metal vode nego su im to jedine metal pesme koje su culi i koje ce slusati u zivotu...

Jeste off topic,ali mislim da gresis...za gore navedene grupe je potreban dobro istreniran sluh da bi razumeo smisao i zavoleo taj pravac muzike.Pesme kao sto su Nothing else i sl. su samo faza koju je svako od nas prosao pre nego sto je poceo da slusa malo zivahniju i agresivniju melodiku.Mozda si ti doziveo nesto sasvim drugo,al ja i vecina mojih kolega 'saboraca'smo prosli kroz tu fazu.Izmedju ostaloga ne prelazi se sa Branka kockice na Slayera...:cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste off topic,ali mislim da gresis...za gore navedene grupe je potreban dobro istreniran sluh da bi razumeo smisao i zavoleo taj pravac muzike.Pesme kao sto su Nothing else i sl. su samo faza koju je svako od nas prosao pre nego sto je poceo da slusa malo zivahniju i agresivniju melodiku.Mozda si ti doziveo nesto sasvim drugo,al ja i vecina mojih kolega 'saboraca'smo prosli kroz tu fazu.Izmedju ostaloga ne prelazi se sa Branka kockice na Slayera...:cool:

ne treba generalizovati jer je to najveca zabluda ikad.Opet ti kazem da poznajem jako puno ljudi koji slusaju metal i krenuli su bas zbog tog buntovnickog i agresivnog stava...Da si rekao da za Dream Theater ili Nile treba uho pa da uvazim tu tvoju pricu,a reci mi majke ti ako slusas Slayer zasto si krenuo da ih slusas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bad troll is bad.

 

Pomenuo sam svoju kevu, jer eto, ne mogu pomenuti caleta koji inace slusa rock/metal, jer mu NW dodje i normalan. Kevi nije, pa sam zbog toga pomenuo. Mogao sam pomenuti i neke prijatelje koji slusaju tehno/house/narodnjake itd, kojima se isto recimo Nightwish svidja. Tj sa Anette... Tebi je bitno izgleda da trolujes i da vredjas. Da, ti u svakom mogucem postu uvredis osobu koja ti protivreci.

1. Ako ces vec da se sluzis engleskim bar ga malo bolje nauci.

 

2. Znam zasto si pomenuo kevu ali bilo je ocigledno i zasto sam ja spoemenuo metaliku i sasvim je u kontekstu price.

 

3. Objasni sta je trolovanje!? Pre par strana sam napisao da je WT po meni losa grupa i odmah hajka. Izvinite molim vas! Necu vise da ih diram, evo stvarno. Nisu mi toliko zanimljivi.

 

Da bi zatim krenuli redom da me svi vredjaju i da izokrecu svaku moju rec. Samo sam odgovarao na neke od tih uvreda. Malo se vrati unazad i bice ti jasno.

 

4. Ovo za vredjanje je opet laz. Idi unazad i videces da sam izneo sasvim legitimno svoje misljenje i posle toga slede uvrede na moj racun, niotkud.

 

5. Nije bio problem sto meni neko protivreci. To je sasvim ok kada neko ima drugacije misljenje. Upravo je obrnuta stvar, ovde su se neki naljutili sto mislim drugacije i poceli mene da napadaju.

 

Jedna stvar sto fali mnogima ovde je sto odmah napadaju i bez razmisljanja. Tako i ti, lupas ovde gluposti kako ja vredjam ljude, trolujem i prkosim ljudima.

 

Jeste off topic,ali mislim da gresis...za gore navedene grupe je potreban dobro istreniran sluh da bi razumeo smisao i zavoleo taj pravac muzike.Pesme kao sto su Nothing else i sl. su samo faza koju je svako od nas prosao pre nego sto je poceo da slusa malo zivahniju i agresivniju melodiku.Mozda si ti doziveo nesto sasvim drugo,al ja i vecina mojih kolega 'saboraca'smo prosli kroz tu fazu.Izmedju ostaloga ne prelazi se sa Branka kockice na Slayera...

 

Nemoj da se trudis. Jos jedan post ili dva i bices obelezen kao trol i neko ko vredja i inati.

Edited by mikki270

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde...samo odjebi, oces?

Krenuo sam da ti odgovorim ali rekoh prvo da vidim o kome se radi. Inace to nikad nisam radio ali nisam mogao da odolim da vidim da li ce se poklopiti stvarnost i ono sto sam zamisljao da se krije iz takvih reci. BULLSEYE! Jedno detence.

 

Ali nisam ocekivao da je u pitanju zensko. Bas toliki prostakluk...pfff. Jos i pusi...kuku majko!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi, druze, probali smo kulturno, kad ne moze kulturno, da probamo prostacki...

Ko je detence u ovoj prici... Well, mozda po godinama i jesam... Po kolicini idiotarija napisanih po minutu... Sumnjam.

Probala si kulturno? Kako? I sta si ti to probala? Objasni.

 

Izneo sam svoje misljenje o nekom bendu da mi se ne dopada i odmah je usledilo x poruka uvreda i bezobrazluka. Hoces da kazes da nemam pravo na misljenje i ako ti se ne dopada da moram da ispostujem tvoju "kulturu" i da napustim diskusiju? Ne bi ni bilo diskusije da je ti i tvojih par ortaka niste zeleli. 2 dana nisam dolazio na forum da bih video da se diskusija uveliko nastavila u smeru vredjanja i daljeg razvijanja bas te tematike.

 

Koje idiotarije sam napisao? Ajde iznesi neku. Bar ces u mojim replikama videti smisao i logiku, a kod tebe samo uvrede i niski udarci.

 

I za kraj, ne mislim nista lose o tome koliko imas godina, muzika je carobna i svako ima pravo da pise o njoj i svako moze da doprinese raspravi, ali se u tvojim odgovorima vidi nezrelosti, bes i netrpeljivost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...