Jump to content

Ensiferum


Shelobina

Recommended Posts

Kapiram nameru da se izvrsi promena u zvuku ali realizacija je katastrofalno failovala u vise aspekata: produkcija kao mlitav kurac, vokali bas losi, posebno clean - morao je neko vise profi to da odradi, epic closer podbacaj... meni nije bas totalno sranje ali daleko najslabiji Ensiferum, posle 4 remek dela ne odrzase ritam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumem sto su nakon underwhelming prethodnika hteli malo da promesaju karte, i pohvale sa te neke strane, ali jebiga kada je sve ispalo strahovito dosadno i sto je songwriting uspeo da bude jos gori nego na pomenutom, a to je uz neku siru viziju koju ovaj ima bas ostavilo los i gorak utisak.

 

Produckija manje-vise ok, ne znam sto tol'ko kukaju svi (isto k'o na proslom), ali meni su najgore kod ovog albuma zenski vokali. Bukvalno zvuce kao da su ih iz ProToolsa ili tako negde programirali, izuzeto bezivotno, female vokal cisto da se umetne, nebitno da li radi ili ne radi.

 

Pomenuh pre Passion, ne znam sto se uopste tol'ko kurce sa tim predugackim pesmama, nisu bas bend kome su te pesme neki trademark pa da ih bas tol'ko arce. I na proslom preterali, a ova pomenuta je pravi govnjivi vrhunac, sas sve onim besmislenim Finntroll pijanim delom.

 

Probudite me kada odluce da se nastave na 2007u na pravi nacin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

sta ja znam, meni nije tako los album, iako ne moze da se meri sa prethodnicima. pesme su ok, iako su generalno primetno sporije, razvucene i bez one energije i atmosfere koje krase prva 4 albuma. kontam da je za to delom kriva i produkcija, koja mi zvuci previse meko i priguseno, ne znam... ono sto me je najvise razocaralo je sam kraj albuma: dosadna Last Breath koju vise smatram za intro i sedamnaestominutna PPP koja nije ostvarila efekat epic zatvaraca na koji su verovatno i gadjali. kao highlights bih izdvojio Burning Leaves, In my Sword, Pohjola... a Bamboleo necu da pustam, kontam da ce mi dodatno sjebati utisak. ovako: 6,5-7/10, ne mogu vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...