Jump to content

Ensiferum


Shelobina

Recommended Posts

Srdacan pozdrav svima, bio je i taj koncert Ensiferuma u Zlinu, CZE pa bio bi red i da napisem koju o samom dogadjaju.Odma da kazem da nisam vest u pisanju recenzija, ali cu se, ako nista drugo, truditi da se drzim cinjenica ostavljajuci subjektivno za sebe ( to naravno nije lako ali da pokusam:)

Samo mesto koncerta je Masters of Rock Cafe u Zlinu, manje vise poznato medju metal grupama nema ko nije bio tamo, tj stalno imaju svirke nekih poznatijih grupa. Nisam siguran za kapacitiet, ali na samom desavanju je bilo oko 150 ljudi, ni coveka vise ( citaj poluprazno).Atmosfera kulturna i penzionerska, miran narod, nema nikakvih incidenata ( a ni kontrole na ulazu, mogao sam bazuku uneti:) . Pre nego predjemo na glavno desavanje treba pomenuti i dva benda koja su mu prethodila PROFANE OMEN i AMORAL. Ja, razume se, nisam cuo ni za jedan od ova dva.

 

Profane Omen je na mene ostavio odlican utisak, mocne pesme i ritam, mislim da pevac ima harizmu kao Gandi nekako su ga svi zgotivili iz publike.Kako je to zvucalo mozete videti na

,kao i na
snimano mojim slabasnim aparatom.Znam da su snimci losi i kratki ali makar da vam nesto pokazem.

Sto se tice grupe Amoral meni je to bas lose bilo, pevac mi deluje ko neka curica ne toliko izgledom koliko glasom i pokretima kao i stvarima koje prica izmedju pesama. Imao je neko totalno glupo pitanje za publiku tipa: " Hocete li da cujete jos jednu ili dve pesme? " , publika nesto neartikulisano zaurla on kaze : " Dobro, onda jednu". Hteo covek da se nasali, al jbg kad to rece nasta kompletan muk u publici tj niko nije skontao njegovu salu. On, ladno najavi sledecu pesmu i produzi dalje kao da nista nije bilo, tj svirali su jos dve pesme. Imam samo ovaj

.

 

E sada bomba veceri,veliki Ensiferum. Odma da kazem da ih nikad uzivo nisam cuo, imao sam velika ocekivanja i ona su u potpunosti ispunjena, premda cu pokusati da ukazem i na stvari koje su mi se manje svidele. Sama setlista je bila kao sa prosle strane ove teme, dakle nema menjanja ni iznenadjenja. Bio sam dobro pripremljen pogotovo za pesme sa novog albuma, tj znao sam sta mogu da ocekujem. Od samog pocetka nije bilo nikakvih monologa niti veceg kontakta sa publikom, premda su najvise pricali kada su bile pesme sa novog albuma, gde su se zaista najvise potrudili. Mislim da je pesma veceri bila Pohjola, za nju sam mislio da je nista posebno medjutim, izvodjenje je bilo perfektno, to mi je najjaci utisak. Odma pored nje stavljam i Heathen throne , kako sam Petri rece, MEGA EPIC SONG ( a stvarno i jeste mora se priznati). Znaci od pocetka do kraja zaista su gruvali punom parom, moram priznati da su pesme bile mnogo vise od puke reprodukcije sa CDa. Pesme sa novog albuma su svakako najbolje izveli.kao da su zlelei da ih publika brzo usvoji, mada od pocetka do kraja mislim da je malo intenzitet pevanja opao, kao da se Petri zamorio jbg turneja je:). Dakle, kad je bio Battle Song nju su izveli do pola, predstavili clanove benda i nastavili drugu polovinu ( ja sam to doziveo kao pauzu, mada mozda to tako ide nisam pametan). Posle je bila neka solo deonica gitariste da pokaze svoje umece. I da kao zamerku stavljam i najavljivanje pre pesama From Afar i Iron, u stilu " This song is ideal for mosh pit" i slicne stvari, prosto ostalo mi je u secanju jer ako publika oseca sama ce napraviti sutku nema potrebe to govoriti ( a opet kazem nije nikakve vece sutke bilo vrlo troma publike, video sam sve ga par likova kako se gurkaju 1min max i to je to). Kacim par losijih snimaka, pa mozda vam se neki i svidi:

,
,
,
.

 

Eto nadam se da sam malo uspeo da predstavim kako je bilo na koncertu.

Imam jos dve ned u `Pragu pa mozda uhvatim jos neki koncert.

Ah da uzeo sam i majcu Ensiferuma sa certa stvarno mocno deluje, pa ako treba slikacu.

 

Postovanje,

Spale

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi kod nas doslo vise ljudi, a atmosfera bi bila haos potpuni, steta sto ih niko nikad ne dovodi. Je l' su skupi previse?

 

OT Schneider- ako volis zivotinje, poseti Zoo vrt u Pragu kad vec imas toliko vremena, savrsen je, jedan od 10 najboljih u svetu, a mukice nisu porobljene previse :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu malo skupe za nas, sigurno je i cena dovodjenja benda visa. Steta :S

 

Nista, samo, ogroman je, pa ce ti biti potrebno najmanje 3-4 sata za obilazak (ja sam odvojio nekih 6 sati kad sam bio tamo), ali vredi :)

Edited by Srlandand

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • 6 months later...
  • 10 months later...

Meni je "Victory Songs" krajnje odličan. Prva polovina gazi pogotovo.

 

Ova dva posle, ne znam, jedva da se neke pesme sećam. Plus kad sam ih gledao live pre par leta, isto su mi bilo u stilu ta dva albuma, krajnje neubedljivo. Doduše, to može da bude i do toga što je bilo solidno stvari sa ta dva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...