Jump to content

Ensiferum


Shelobina

Recommended Posts

Cisto da vas informisem, vezujuci se na polemiku sa pre par strana, podneo sam nalog za otvaranje Folk & Viking Metal Podforuma na Obavestenjima i Predlozima, tako da cim neki mod odande overi temu ona ce na tom forumu biti otvorena, zajedno sa poll-om, i ja cu vam dati link...mislim da je krajnje vreme da se ovaj podforum otvori...

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.metalmessage.de/Reviews2/ensiferum3.htm

 

Nek neko prevede ako zna nemacki. Ja ga ucim 10 godina, ali ne znam ni recenicu da prevedem. :D Mada vidim i ocenu, zbog koje jos vise hocu da cujem album.

Vec druga recenzija koja govori da je album odlican.

Edited by The Watchtower

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iron je bio najbolji. Imam Dragonheads i mislim da je OK. Čekam novi album, ali mislim da će Time od Wintersun-a biti vrh. Maenpa je zakon. Najbolji finski gitarista/pevač! Inače, nije gostovao na Alternative 4, to je žvaka. Na Arthemesia-inom albumu Deus Iratus je imao par briljantnih solaža. Trenutno sam navučen na Turisas, ali im fali Ensiferumove brzine i žestine. Oliver Fokin nije više bubnjar, šteta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragonheads me je malo uplashio..ali "Victory Songs"..je chita pobeda Ensiferuma!!!

 

Intro..necu da komentarishem..haha, ocu, mrzim ovakve introe! A ovaj josh traje 3 minuta!!! 4-5 puta vec preslusah album i samo sam prvi putpustio intro, i verujte, daleko mocnije zvuchi kad odmah pustite "Blood Is The Price Of Glory"!(Gamma Ray je to lepo uradio na "Majestic"u..jebesh intro! odma cepa "My Temple" :rockdevil: )..dakle BPG, spidachina odma'! Meni lichno ne jedna od boljih na albumu ali za otvaranje albuma pesma vrshi posao za udzbenik. Vec "Deathbringer" vraca ono sto sam mislio da se izgubilo na Zmajoglavi EPu, a to je catchiness! Odlichne vokalne melodije, ovde clean vokal preuzima honours. "Ahti" mi je verovatno i najjaca pesma na albumu. Prava Ensiferum pesma, ima pravi folk feel, vesele melodije+grubi vokali(ovde chak i growla ima!), i odlichan refren as well!! Kratka i jebitachna, i ova je mogla da bude za single. Ali ne, single je "One More MAgic Potion", meni DEFINITIVNO najbolja pesma novog albuma, i medju 5...a sto da ne, 3 najbolje Ensiferum pesme! Pesma je genijalnost...onaj prelaz na 00:45 je out-of-this-world, such a nice tune! "Bring me the magic potion...and heal my aching wounds!(?)" ;)

"Wanderer" je josh jedna krasna pesmica..epichna veoma..podseca na materijal sa prvog albuma, dakle neki "Treacherous Gods" feel ima u sebi..Barem meni je takav utisak. "Raised By The Sword" - pored OMMP mozda i najbolja pesma albuma! Veoma raznovrsna, puno promena, mislim, na pocetku je blast beat ubica posle malko mekanijih delova, pa powerica..veoma podobra pesma! "New Dawn" je ok, ali nothin' special, a "Victory Song"...ne znam, poceo sam da budem extra skeptican prema ovim dekadnominutnim pesmama..i sta znam ok je..ali bespotrebna nekako.

 

Dakle..Ensiferum has done it again! Fantastichan album, i mogu sada samo da se nadam da cu ih gledati uzivo kad-tad, barem dok je josh Petri u bendu!

 

10tka!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva albumchina :rockdevil: ! Ja sam bio skeptican povodom ovog albuma iz ociglednih razloga ali mislim da sam sada, zbog toga, jos vise odusevljen nego sto bih inace bio. Neverovatno koliko me Lindros-ov glas podseca na Jarija.

 

Da ne znam da je otisao mislio bih da je i dalje on u bendu. :muzicar:

 

Donekle se slazem sa onim sto rece Angelistor. Ja volim introe ali mislim da je ovaj predugacak Ahti mi je, pored One More Magic Potion, najjaca stvar na albumu. Ne bih da davim sa komentarisanjem svake pesme ponaosob jer su sve preterano dobre.

 

Mozda bih voleo da su jos neke 2 stvari nasle svoje mesto na ovom remek-delu (3. po redu!) ali i ovako imamo jos 9(8) novih uz koje cu da se otkidam. :meshuggah:

 

Svima koji ne znaju - Ensiferum rules!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf kakav album. Plasio sam se da ce odlaskom Jari-a bend izgubiti sve sto wintersun ima, sve sto u principu volim, ali se pokazalo da Ensiferum nije cinio samo Jari, da ceo bend ima svoju pricu, koja mi se iskreno jako dopada.

 

 

Komentari o albumu? Pa, posto mi se sluh jos uvek oporavlja od sinoc, intro je jedino sto mogu sebi za sad priustiti.

 

@windrider: odlican sig :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...