Jump to content

Ensiferum


Shelobina

Recommended Posts

....Recimo Battlelore, oni uvek imaju neke relativno napucane i relativno sqpe spotove ali ja idalje vishe slusham Ensiferum jer ih vishe volim....

 

ako mislis na onaj Battlelore koji je izdao Evernight, muzika nema ama bas nikakve veze sa Ensiferumom. Ono je neki gothic metal wanna be.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako mislis na onaj Battlelore koji je izdao Evernight, muzika nema ama bas nikakve veze sa Ensiferumom. Ono je neki gothic metal wanna be.

 

Zadnji album im nije bash reprezentativan. Nabavi neki od ranijih (Third Age Of The Sun, The Journey (Live In Tavastia Club), Sword's Song, Where The Shadows Lie), pa preslusaj. Probaj i dvd da nadjes, bash je mocan! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako mislis na onaj Battlelore koji je izdao Evernight, muzika nema ama bas nikakve veze sa Ensiferumom. Ono je neki gothic metal wanna be.

Pa koliko ja kontam nisam ni rekao da su slichni... ( a rekao sam da Ensiferum slusham vishe nevezano za to koji zhanr ovi sviraju ) Samo sam uporedjivao spotove...

btw oni pre albumi su dosta bolji, mada imaju poprilichno glupe textove s vremena na vreme :D Ali muzika je dosta dobra... Sword's Song mi je najdrazhi sveuqpno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam rekao da me podsecaju na Bttle Lore spotove pa sta? Nigde nisam iporedjivao ova dva benda samo sa rekao da su im spotovi slicni (pogledaj sam ako ne verujes), btw Battle Lore nema ali apsolutno nikakve veze sa Gothom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosli vikend sam konacno nasao vremena da preslusam novi Ensiferum.Steta sto nisam prije.Kako neko vec rece trenutno najbolji folk metal band.Drze formu tokom cijelog albuma.Ni jedan jedini filler momenat.Fakat odlican album

Share this post


Link to post
Share on other sites

Straobalan album,vaistinu. :da:

Posle onog EPja su mi ocekivanja bila ekstremno niska,mozda me je zato album ovako i razbio,ko ce ga znati...Ahti mi je ipak najveci hit na albumu,a tu su i Deathbringer,New dawn...

9/10,sa tendencijom rasta sa vise slusanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Pa, činjenica je da ne volem puno malog iz Norther-a. Shitty vokal, a o gitarskom umeću (u poređenju sa Maenpa-om) i da ne govorim. Sve se to itekako oseća na Victory Songs. Iron je vrh album, i bolje od toga ne mogu, nažalost. Ensiferum is dead, long live Wintersun!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, činjenica je da ne volem puno malog iz Norther-a. Shitty vokal, a o gitarskom umeću (u poređenju sa Maenpa-om) i da ne govorim. Sve se to itekako oseća na Victory Songs. Iron je vrh album, i bolje od toga ne mogu, nažalost. Ensiferum is dead, long live Wintersun!!! :)

 

 

Ne mozes to da poredis Wintersun ima pesme 300km/h koje ja licno ne mogu da smislim, dok novi Ensiferum kida :rockdevil::pivopije: !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mozes to da poredis Wintersun ima pesme 300km/h koje ja licno ne mogu da smislim, dok novi Ensiferum kida :rockdevil::pivopije: !!!

He-he, prijatelju, kad si ti u pitanju skroooz te razumem zbog reakcije! :pivopije:

Pitanje ukusa, ali meni zadnji Norther čak bolji od zadnjeg Ensiferum-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

He-he, prijatelju, kad si ti u pitanju skroooz te razumem zbog reakcije! :pivopije:

Pitanje ukusa, ali meni zadnji Norther čak bolji od zadnjeg Ensiferum-a.

 

ADSL ili Kabl?

Pa jeste ukus u pitanju....

Mislis na onaj poslednji EP Northera?Dobar je mnogo obecava jedva cekam album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ljudi bre, koristite malo tehnologiju :)

 

In Finnish mythology, Ahti or Ahto is the god of the sea and of fishing, portrayed as a man with a beard of moss. He is the consort of Vellamo, and they dwell in the undersea palace of Ahtola. He probably possesses some fragments of Sampo, which was broken and then lost at sea after a battle. Also Vetehinen and Iku-Turso live underwater with Ahti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...