Jump to content

Hammerfall


Narsil

Recommended Posts

Meni se Joacimov glas vise svidja nego Hansijev iz prostog razloga sto mu je glas cistiji dok peva, al' Hansija jako postujem zbog Queen-a, k'o sto sam vec ranije pisala.

 

 

I da, jeste jedan (ti bolje da ne komentarises necije pevanje, tebe sam cula kako pevas).

Sigurno nije lako izvlaciti visoke tonove posle 2 operacije glasnih zica.

 

 

Al' vec sam napisala, ako imas nesto da mi kazes, posalji mi poruku jer ja necu da se raspravljam sa tobom na ovoj temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se Joacimov glas vise svidja nego Hansijev iz prostog razloga sto mu je glas cistiji dok peva, al' Hansija jako postujem zbog Queen-a, k'o sto sam vec ranije pisala.

 

 

I da, jeste jedan (ti bolje da ne komentarises necije pevanje, tebe sam cula kako pevas).

Sigurno nije lako izvlaciti visoke tonove posle 2 operacije glasnih zica.

 

 

Al' vec sam napisala, ako imas nesto da mi kazes, posalji mi poruku jer ja necu da se raspravljam sa tobom na ovoj temi.

 

"Čisto" pevanje nije metal pevanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joacim, bez h.

Pa dobro, nebitno da l' svaki pevac moze da peva njegovom "bojom" (znam, ne mislimo na boju, nego na jacinu ili kakogod; uglavnom, razumemo se) glasa il' ne. Sto bi to iko i radio.

 

A i sta ga briga sto ne moze da otpeva pesmu tog i tog benda kao sto peva pevac tog nekog benda.

Sta ce mu to uopste?

On peva u HF-u, ima lep glas, lepe pesme, i to je dovoljno.

E sad, to sto je u nekim delovima njegov glas jako tanak, to je druga stvar. Jednostavno je tako.

Al' on je skolovani pevac i zna da peva.

 

Dobro, ok, nekom se ne svidja njegova boja glasa i to je ok :da: , al' da neciji glas nije dobar samo zato sto nema neku posebnu 'jacinu', to je vec bzvz.

Mis'im, ona izjava da 'cisto pevanje nije metal pevanje' je smesna.

Sta sada, treba pola bendova izbaciti iz zanra metala zato sto imaju cist vokal, a to nije metal? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

King Diamond ima veću kitu od Hansija i Joakima zajedno.

 

Zavisi iz kog ugla gledaš. Meni je njegov fazon pevanja najgotivniji, a što se tiče glasovnih mogućnosti - King ume dobro da falsetira, ali sve što peva punim glasom je lako skinuti, jer tu ne ide puno u visinu.

 

Ovima što vole čisto pevanje preporučujem da poslušaju originalnu verziju pesme Angel of Mercy od Chastain, pa da čuju kako zvuči jedan pravi heavy metal vokal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

E ljudi , ajde ako neko moze da mi pomogne plz!!! pre jedno 2 godine sam imao snimak Bootleg pesme crimson thunder! nznm iz koje je godine ali pevali su napolju i bio je mrak, mozda neki festival... msm cak da je to verzija za tv! aj plz dajte mi link da skinem to... jako je mocno! hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Joj, sad gledam slike sa HF-a iz Ceske, na sajtu Nocturne-a, i odusevila sam se onim laserima. :da::rockdevil: E da mi je to videti.

Idem bas sad na youtube da pogledam snimke iz drugih zemalja (mada, na onom live stream-u, u Nemackoj, nije bilo), posto nisam htela da gledam pre naseg koncerta, ocekujuci da ce to biti i kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Jao, bre, gde je zapala ova tema, na 3. stranu.

 

Nego, ne znam da l' ste videli, al' ja sam malo pre od druga dobila linkove sa youtube-a za HF "meet & greet".

 

 

Znaci, 'ladno nisam imala pojma da postoje ti video snimci! I ima me na njima, naravno. :mrgreen: :proud: :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao, bre, gde je zapala ova tema, na 3. stranu.

 

Nego, ne znam da l' ste videli, al' ja sam malo pre od druga dobila linkove sa youtube-a za HF "meet & greet".

 

 

Znaci, 'ladno nisam imala pojma da postoje ti video snimci! I ima me na njima, naravno. :mrgreen: :proud: :bigblue:

 

Looooooooooooooooooool ladno Aca Seltik!!! Ehehehehehehehehehehe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Od HammerFall-a je sve počelo...

 

 

 

Novi album - dobar...moglo je bolje...

 

Ali uvek su tu oni drugi albumi, tako da...nema frke...

 

Samo da ne pređu u neku veću komercijalu, inače...uvek će HammerFall biti HammerFall...najbolji.

 

 

 

I brate, čovek ima jebozovan glas. Ali ne mogu drugi imati njemu sličan glas, kao ni on sličan drugima. 

 

Ali istina je da se njegove glasovne mogućnosti ne mogu porediti sa većinom metal vokalista.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto... Josh kad se setim, da mi je lik hitno prodavao kartu jedno 500-600 dinara jeftinije... jbg, ce dodju oni opet kad tad   

 

 

Jbg... i ja sam se sjeb'o ,nisam otisao pa mi sad krivo... Tesko da ce doci u skorije vreme jer su bili ove godine,pa pre sledeceg albuma nece sigurno,a album im je izasao ove godine(u sklopu te turneje su i bili),pa sa vi to sve saberite... Hamerfall u srbiji >=2011 god...   :sad:

Edited by TheCrossWeBear

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i niste nista propustili, zapravo. U poredjenju sa njihovim nastupom 2005, ovo je bilo ... blago receno prosek. OK Publika je bila dobra ali ono ... bio neko realan ili ne, Sabaton su ih pokidali kao support ... A Joacimu je glas otisao bre u 3 kurca, uzivo vec 3 godine zvuci bedno, u poredjenju sa onim kako je pre zvucao. Ne znam sta mu je, al nek ide opet na one neke operacije da mu vrate glas nazad :) hahaha :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...