Jump to content

Glam Metal


LazaGNR

Glam metal je za vas:  

351 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Mislim da je bolje da slusam bendove tipa "jedni u nizu" koji su dobri(pa makar nekom i ljigavi,sta god to znacilo) nego "originalne" koji ne znaju da sviraju,koji imaju krshine od pesama i veoma smesno zvuce uzivo,a kao proizvod njihovog muzickog neznanja i separatizma je nastao black metal,a i izrazi jos nekih metal pravaca.

 

Ti nikada nisi slusao Venom,jer da jesi ne bi lupetao takve gluposti.Ili si gluv.Oni nisu bili bog zna kakvi muzicari,ali su to sto su radili,radili odlicno.Imali su i odlicne pesme a i veoma dobro zvucali uzivo (one svirke koje ja imam su otprzili posteno).Kao proizvod njihove muzike jeste nastao black metal,u kojem samo da napomenem ima muzicki mnogo kvalitetnijih bendova od ovih tvojih,ali je pre svega nastao thrash metal,muzika koja je u svakom mogucem smislu,i muzickom i lirskom,neuporedivo kvalitetnija od kojekakvih Casanova,Tiketa,White Liona i slicne boranije.

U principu je jako glupo porediti ovakve bendove i muzicke pravce posto nemaju veze jedni sa drugima,ali ako si vec poceo sa nekom komparacijom,onda je red da se uporedi kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim,ti si je lepo uporedio. :da:

I rekao sam da je kao proizvod njihovog neznanja nastao black,a ne muzike...to za thrash je tacno.

Da znaju da sviraju,ne znaju...da zvuce uzivo u najmanju ruku pristojno,ne zvuce...da su im pesme dobre,i nisu...da su uticali na druge,jesu...

Evo koliko su losi.Pre cu da slusam Manowar(koji izbegavam)...

Venom

 

 

 

Izvinjavam se,tu su jos i solidno zvucali(za Venom standard)...stize odmah i old school clip...

Venom 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

.Kao proizvod njihove muzike jeste nastao black metal,u kojem samo da napomenem ima muzicki mnogo kvalitetnijih bendova od ovih tvojih,ali je pre svega nastao thrash metal,muzika koja je u svakom mogucem smislu,i muzickom i lirskom,neuporedivo kvalitetnija od kojekakvih Casanova,Tiketa,White Liona i slicne boranije.

 

E ovde si se brate, iskenjo ko zmaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovde si se brate, iskenjo ko zmaj

 

To nije kenjaza,vec suva cinjenica...a samo totalno subjektivan,izuzetno neupucen ili totalno gluv lik moze reci da nije.

 

Posebno sto je svrstao Tyketto i White Lion u boraniju... :da:

 

U odnosu na bendove i muzicke pravce o kojima smo pricali su najveca moguca boranija. :da:

Edited by lemmy sixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo,glasala za prvu opciju.Sad slusam svasta ali glam je prvi metal zanr koji sam pocela da slusam,pre jedno 10 godina.I dalje se ga podjednako volim.I obozavam osamdesete i sve vezano za njih a glam ih je obelezio.I licno mislim da su glam-metalci,rokeri ili sta vec,najbolji frajeri.Sebastian Bach-mjauuu...Ma prava jebacka muzika.pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa ovim prepucavanjem mozemo do beskonacnosti.I opet nista necemo postici.Ja cu i dalje tvrditi da je svako ko smatra White Lion i Casanovu muzicki kvalitetnijim od jednog Annihilatora,Megadetha ili Testamenta,totalno gluv,uzasno subjektivan ili kompletna budala.

 

Da,posebno Annihilator :) .

Ako nista,White Lion ima jednu od naj,naj gitara 80-tih...

I,da,mnogo si naporan. :da:

Ja sam isto za Damn Yankees od one liste...iako Swedish Erotica nisam ni cuo :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj ga odslusaj ili uploaduju... kakav je... daj neki review, ili bar naziv albuma

Jebi ga,CD mi je kod kuce (nije mi pri ruci) ;)

Al' ostavio je neko linmk gde mozes skinuti...

 

Nije baš toliko ljigavo kao što neki kažu, slušao sam, nije loše. Sigurno nisu ljigaviji od Bonfire

Pfff,Bonfire je heavy metal za njih :da::rockdevil:

Barem prvi albumi :D

 

 

Evo,glasala za prvu opciju.

:pivopije:

 

KRAJ prepucavanja, nema više! Idemo dalje.

:excl:

Glas razuma! :icon_idea::lol:

Stvarno,dosta je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

KRAJ prepucavanja, nema više! Idemo dalje. Sledeća pod-tema - Koji je bolji bend: Sleaze Beez, Faster Pussycat, Shotgun Messiah, Swedish Erotica ili možda Damn Yankees

 

Odakle ti Swedish Erotica pade na pamet? Dobra im je ona stvar Rock´n´roll City. Gitarista Manko (Magnuss Axx) danas drzi rock klub Sticky Fingers u Geteborgu.....i ima dobru zenu. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam ih preslušavao pa mi palo napamet da ih pomenem. evo i link za album:

Swedish Erotica - Swedish Erotica (1989)

http://rapidshare.com/files/33180684/Swedi...ish_Erotica.rar

password: elshooto

Mada i D.A.D nisu za potcenjivanje i njihov najbolji album Riskin' It All iz '91 koji je na metal observeru ocenjen najvećom ocenom 10/10

link za album: http://rapidshare.com/files/75916305/D-A-D...cmszone.org.rar

Moja preporuka Katmandu-Katmandu (1991), vocal: Dave King (Fastway), guitar: Mandy Meyer (Krokus)

link: http://rapidshare.com/files/51144587/Katmandu-ST_kissmar.rar

Možda neki nisu čuli za ovaj bend. Objavili su samo 1 album. Ja sam saznao za njih pre par godina kada sam pričao sa jednim starim hard rokerom i on mi je preporučio Katmandu. I moram priznati da su do jaja.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:da:

+1 Nijednog gitaristu (naravno pored Edija i Njunja i Lynch-a:)) nisam cuo da svira bolje, preciznije, i interesantnije od Vite legende... :rockdevil: ..e da i naravno vlasnika italijanskog restorana:)...ne znam koliko da sam smoren, kad god pustim lajonce, uvek me oraspolozi.....Gotivim ja i Megadjed i Testament (doduse nisam slusao odavno Testament) ali kad pustim Glem, sto kazu ljudi puno mi srce :opusteno::muzicar::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...