Jump to content

Glam Metal


LazaGNR

Glam metal je za vas:  

351 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Pa, nisam ni ocekivao od njih cepacinu. Ocekivao sam nja-nja muziku, kad ono odlican hard rock.

To je mozda zato sto mesas sweet sa glam-om biggrin.gif Sweet metal je bio vise u tom fazonu (sto kazes) 'sha-la-la-nja-nja',dok su glam bendovi bili cvrsci icon_da.gif

Jeste da nije velika razlika izmedju glam-a i sweet-a (i jedni i drugi su bili extra komercijalni;mozda ipak ovi sweet-ovci malo vise laugh.gif ),ali je ipak ima icon_smile.gif

Ipak, radije necu slusati Sleeze Beez i Enuff Z'nuff.

Bas bih voleo da cujem te bendove (cuo sam za jnih,al' ih nikad nisam cuo)...ima li to neko?

Imam dobru definiciju onoga sto nije metal. Ako na koncertu vidite vise od 50% zenske publike, to NIJE METAL.

Could be ph34r.gif

Al' i na pank svirkama ima manje od 50% riba,pa nije metal icon_smile.gif

(salim se bre!)

I naravno vecina progressive heavy grupa (Queensryche,Fates Warning,Crimson Glory...) su takodje svoj zvuk gradili na necemu sto je dolazilo iz evrope.

A imidz na glam bendove iz Amerike biggrin.gif

Ne volim bendove poput Poison,Tigertalz,DAD,Faster Pussycat...

Meni su to dobri bendovi icon_da.gif

Nisu tol'ko heavy k'o Evropljani,al' su mi OK.

Meni je najbolji HAREM SCAREM. Iskopajte negde njihov prvi album.

Imam ih ja.Dobri su,samo...nikad ad ih preslusam malo bolje icon_redface.gif

ja recimo svrstavam Cinderellu u taj drugi talas, jer su svirali nesto sasvim drugo, ono kao, hard rok sa primesama kantri bluza...to je meni fenomenalno

Ja bas nisam toliki fan tog blues-a...ni country-a... icon_rolleyes.gif

 

 

Haha,sad sam se setio kad sam spomenuo country - jeb'o te,setio sam se jednog stiha Britny Fox (cini mi se da je pesma Rock Revolution il' tako nesto;ne mogu sad u trenutku da se setim),kad kaze "country metal" laugh.gif Sta mu to dodje (mislim,koji im to bendovi dodju)? icon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa annihilator, koliko ja znam nikad nije svirao klasicni thrash oni su imali dosta heavy elemenata u svojoj muzici (ajde da ne budem bezobrazan reci cu pocevsi od albuma Set The World on Fire) icon_smile.gif

Ali oni su TRUEEEEEE METAAAALLLL ,to je bitno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas bih voleo da cujem te bendove (cuo sam za jnih,al' ih nikad nisam cuo)...ima li to neko?

Come to mama icon_smile.gificon_smile.gif Poslacu tim, ako hoces, cimni me na pp.

 

Riba ima najvise u publici bendova koji imaju "slatke" clanove, to je tacno, ali ne treba otpisati pre nego sto poslusaS MUZIKU, sto verujem da ti (RNA, ne Laza) vec jesi, ali ima sigurno mnogo ljudi koji oltpisu bend vec na osnovu izgleda, sto je ,blago receno, glupo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mislim na tebe, pobogu, mislim uopsteno, samo sam se mozda nejasno izrazila, a taj deo posta je direktno upucen Bosku. Pouzdano znam da ima puno pljuvaca ovog pravca koji su zapravo culi za dva benda , videli da clanovi izgledaju kako izgledaju i otpisali muziku. Koliko sam shvatila ti volis mnoge glam bendove i za to od mene imas respect icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mislim na tebe, pobogu, mislim uopsteno, samo sam se mozda nejasno izrazila, a taj deo posta je direktno upucen Bosku. Pouzdano znam da ima puno pljuvaca ovog pravca koji su zapravo culi za dva benda , videli da clanovi izgledaju kako izgledaju i otpisali muziku. Koliko sam shvatila ti volis mnoge glam bendove i za to od mene imas respect icon_wink.gif

Hvala, a ja mislio da me ne podnosis, mada smo se par puta zakacili (oko gunsa).

Share this post


Link to post
Share on other sites

radim s nekim britancem koji slusa pun kurac glam bendova.. a ja sam mislila da volim glam icon_smile.gif za bar 50% bendova nikad ni cula nisam.. dobro, ima tu nekih lokalnih kalifornijskih bendova, cak i londonskih.. ali kolekcija je ono, u kamarama.. na zidovima svuda okolo potpisane fotografije, i posteri reklo bi se svakog ubogog benda.. brate.....

 

Riba ima najvise u publici bendova koji imaju "slatke" clanove

 

svaki je sladak kad natapira kosu i stavi sminku. i svaki je to radio. icon_wink.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Come to mama icon_smile.gificon_smile.gif Poslacu tim, ako hoces, cimni me na pp.

 

Riba ima najvise u publici bendova koji imaju "slatke" clanove, to je tacno, ali ne treba otpisati pre nego sto poslusaS MUZIKU, sto verujem da ti (RNA, ne Laza) vec jesi, ali ima sigurno mnogo ljudi koji oltpisu bend vec na osnovu izgleda, sto je ,blago receno, glupo.

Ahg, nikad ja ne otpisem bend automatski zbog izgleda. Nekoliko puta sam napravio tu gresku, pa se sjebao grdno. Primeri? Japanski Anthem... izgledali su kao najgori glam bend, a kad sam cuo muziku patosirao sam se. Onda, svedski Madison... ista stvar. Ali ako bend ima naziv albuma koji je slatkast i vecinu naziva pesama koja u sebi ima rec 'baby' ili 'girls', velika je verovatnoca da su njesra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je mozda zato sto mesas sweet sa glam-om biggrin.gif Sweet metal je bio vise u tom fazonu (sto kazes) 'sha-la-la-nja-nja',dok su glam bendovi bili cvrsci icon_da.gif

Jeste da nije velika razlika izmedju glam-a i sweet-a (i jedni i drugi su bili extra komercijalni;mozda ipak ovi sweet-ovci malo vise laugh.gif ),ali je ipak ima icon_smile.gif

 

E, vidis, ja sam uvek izjednacavao te pravce. To mi je bilo manje-vise isto, kao speed i thrash, mada suptilnih, finih razlika ocigledno da ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Come to mama icon_smile.gificon_smile.gif Poslacu tim, ako hoces, cimni me na pp.

Mislis da necu? icon_smile.giflaugh.gif

li oni su TRUEEEEEE METAAAALLLL ,to je bitno.

A sta to fali Annihilatoru?

laugh.gif ...svi se "kace" oko gunsa...

Naravno icon_smile.gif

GN'R rules pivopije.gif

To mi je bilo manje-vise isto, kao speed i thrash, mada suptilnih, finih razlika ocigledno da ima.

Pa to je otrpilike to - k'o speed i thrash.Al' ipak postoje razlike icon_wink.gif

Ali ako bend ima naziv albuma koji je slatkast i vecinu naziva pesama koja u sebi ima rec 'baby' ili 'girls'...

Zaboravio si i 'love' icon_redface.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...