Jump to content

Glam Metal


LazaGNR

Glam metal je za vas:  

351 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Glas za glam metalce jer su chupavi! icon_wink.gif

A treseri kao nisu? laugh.gif pogledaj Overkill nasta lice!

 

Slazem se sa metal girl, sve se izokrenulo, evo juce sam na Zelenjaku video tri klinca, jebes mi sve ako imaju zajedno 30 godina, i pice Marduk i Mayhem maice, jebote, sve neki obrnuti krstovi i ta sranja gde odose danasnji klinci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A treseri kao nisu? laugh.gif pogledaj Overkill nasta lice!

 

Slazem se sa metal girl, sve se izokrenulo, evo juce sam na Zelenjaku video tri klinca, jebes mi sve ako imaju zajedno 30 godina, i pice Marduk i Mayhem maice, jebote, sve neki obrnuti krstovi i ta sranja gde odose danasnji klinci...

Odose u kurac,bolje da slushaju poison i tigertailz i ostalo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A treseri kao nisu? laugh.gif pogledaj Overkill nasta lice!

 

Slazem se sa metal girl, sve se izokrenulo, evo juce sam na Zelenjaku video tri klinca, jebes mi sve ako imaju zajedno 30 godina, i pice Marduk i Mayhem maice, jebote, sve neki obrnuti krstovi i ta sranja gde odose danasnji klinci...

Jeste - ali glam metal imaju ono aka hair metal, a treseri? laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

A treseri kao nisu? laugh.gif pogledaj Overkill nasta lice!

 

Slazem se sa metal girl, sve se izokrenulo, evo juce sam na Zelenjaku video tri klinca, jebes mi sve ako imaju zajedno 30 godina, i pice Marduk i Mayhem maice, jebote, sve neki obrnuti krstovi i ta sranja gde odose danasnji klinci...

Jeste - ali glam metal imaju ono aka hair metal, a treseri? laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Guest devil's_lawyer
Imam negde prvi album ploču, izdao PGP kod nas icon_smile.gif

 

Ne važe se Tigertailz, to je ono treća liga sweet metal-a, britanci sa uvezenim bubnjarem iz usa koji su imali pola hita, i to pesmu Love Bomb Baby koja je jedinstvena jer nema ništa drugo osim refrena u sebi. Potpuno nebitna pojava.

 

Evropljani nikad nisu uspeli da adekvatno prihvate tu muziku, Europe jesu slično izgledali ali su svirali drugačiji trip, i bili su mi mnogo pop po zvuku, čisto i jasno. Pokušali su se prešaltati sa "prisoners..." albumom ali neuspešno.

 

Ima dosta bendova koji su napravili bum u jednom trenutku i posle imali silaznu putanju ili ih niko ovde nije skapirao a bili su popularni u americi, tipa Cinderella, L.A. Guns, Slaughter i slično. Kakav god bio imidž ipak sam više voleo tu američku malo agresiviniju varijantu nego evropski kastrirani pop metal, postoji jako velika razlika, makar i da su frizure bile slične. Bendovi iz sredine osamdesetih su za to vreme rokali iz sve snage, jedino što im je imidž bio takav kakav jeste.

 

Mada smorilo je to, sećam se čitam neki muzički magazin tipa 91 i na temu intrvjua sa RHCP koji je bio u prethodnom broju, čitalac piše kako je jako zadovoljan što su objavili intervju sa nekim ko svira muziku sa malo muda, i dodaje nešto što je zvučalo otprilike "If I hear another band with blond castrato singer wearing spandex and singing "Oh lord, I'm a sensitive guy" ballad I am going to throw up!" laugh.gif

Eh, Dushane... Nekad si sa "Vervil"-om bio pancevacka uzdanica glam/sweet pokreta.

 

Stare dobre 80'-e na 90'-e!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste - ali glam metal imaju ono aka hair metal, a treseri? laugh.gif

Dqa, samo ostaje cinjenica da glam zvuk nikad nije bio METAL. To je bio popic, tralal, smuti pa prospi, postani popularan na dve godine, a kad te vise ne bude bilo niko te se nece secati.

Ceo taj imidz je bio unekoliko simpatican. Pokusavam da nagovorim ove moje iz benda samo jednom, onako iz zajebancije, da se slikamo sa natapiranim kosama i u ruzicastim helankama. Kad su mogli ovi iz Pantere, sto ne bismo mogli mi? icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boskoooooo! Srce mi je zaigralo! icon_smile.gif

Ne, realno, jako sam veliki fan tog celog pokreta i drago mi je da i dan danas ima fanova istog! Najvise gotivim "drugu klasu" hair metal (ako se to metalom moze nazvati) bendova, znaci nesto tipa Bonfire, Warrant, Firehouse, Tyketto, lalala, za razliku od prvoklasnih onih tipa Sistera, Motlija, Poisona itd...nekao su mi...jachi ovi ostali biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dqa, samo ostaje cinjenica da glam zvuk nikad nije bio METAL. To je bio popic, tralal, smuti pa prospi, postani popularan na dve godine, a kad te vise ne bude bilo niko te se nece secati.

Za neke bendove jesto to tacno,ali za neke i nije.

Nije to nikad bio popic,vec hard rock sa primesama pop-a,ali,opet,neki su imali vise heavy primesa...

Eo,npr.,Heavens Edge,cist hard rock-heavy,a i nema sminke...ima razlike izmedju takvih bendova...npr.,velika je razlika izmedju Hardline i Poison,izmedju Warrant i Cinderella-e...

Sto se tice popularnosti,to,niko se nece secati...to je netacno...pre par godina su se skupili bendovi(Ratt,Poison...ne secam se sad tacno) tog doba i napravili zajednicku,veoma uspesnu turneju.

@Vangelis - Tyketto icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beshe to Ratt, Cinderella, Firehouse i Quiet Riot...steta sto se to nije dovuklo i do nas...koliko znam imali su jedan datum u nemackoj i dosta u engleskoj...jesus...u americi i engleskoj postoji manje fanova ovog pravca nego kod nas...jako volim kada su ljudi tako "sirokoumni"...for shame!

E neso, ja recimo svrstavam Cinderellu u taj drugi talas, jer su svirali nesto sasvim drugo, ono kao, hard rok sa primesama kantri bluza...to je meni fenomenalno icon_smile.gif

Tyketto, nego sta! icon_smile.gif Obozavam ih.

Zaboravih takodjer da navedem fenomenalni Lynch Mob (stara era, naravno) koji sad jako cesto slusam icon_smile.gif

Edited by Vangel|s

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beshe to Ratt, Cinderella, Firehouse i Quiet Riot...steta sto se to nije dovuklo i do nas...koliko znam imali su jedan datum u nemackoj i dosta u engleskoj...jesus...u americi i engleskoj postoji manje fanova ovog pravca nego kod nas...jako volim kada su ljudi tako "sirokoumni"...for shame!

E neso, ja recimo svrstavam Cinderellu u taj drugi talas, jer su svirali nesto sasvim drugo, ono kao, hard rok sa primesama kantri bluza...to je meni fenomenalno icon_smile.gif

Tyketto, nego sta! icon_smile.gif Obozavam ih.

Zaboravih takodjer da navedem fenomenalni Lynch Mob (stara era, naravno) koji sad jako cesto slusam icon_smile.gif

Jesi slusao Waysted?Danny Vaughn iz Tyketto-a peva na nekoliko albuma...dobra bend.

A jesi cuo za Circus of Power? biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dqa, samo ostaje cinjenica da glam zvuk nikad nije bio METAL. To je bio popic, tralal, smuti pa prospi, postani popularan na dve godine, a kad te vise ne bude bilo niko te se nece secati.

Hm....ok ako tako mislis, ali da li su zaista pali u zaborav s'obzirom da vodimo ovu konverzaciju + glasanje.... icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Waysted, oko 5 albuma i svidjaju mi se ali i ne toliko koliko Tyketto sa Denijem. Circus of Power imam jedan album, al koliko mi se cini oni su vise bas heavy nego glam?

Circus of Power je,bre,hard rock,tipican...ponekad vokal podseca na Morisona icon_da.gif (verovatno namerno)...

Inace,nisam ni rekao da je Waysted bolji od Tyketto-a,samo sam pomenuo icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...