Jump to content

Glam Metal


LazaGNR

Glam metal je za vas:  

351 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ahaha

 

@Laza: Secas se moje majice icon_smile.gif Heheh Motley Crue - Too Fast For Love cover icon_smile.gif

 

@Wild Tigar: Tigertailz heheh standard glam ekipa al pesma je mocna icon_smile.gif Lav bamb bejbe jur a lav bamb icon_smile.gif

 

@NeSa: Eh, ti si moj drug iskreni borac za Hair Metal icon_smile.gif

 

Aj sad neki moj komentar icon_smile.gif Dakle meni se najvise svidja Nemacka skola glam metala koja se razvijala pocevsi od scorpionsa, pa i po kog uticaja Accepta ali ni jedan bend na mene nije ostavio veci utisak u ovom pravcu nego: Bonfire! Znaci ja taj bend jako jako jako volim i jednostavno ne prodje ni dan da ne poslusam bar nekoliko razlicitih pesama sa razlicitih albuma. icon_smile.gif

 

Ajmo, dignimo temu iz pepela ki Feniks da se razbije biggrin.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Bonfire! Znaci ja taj bend jako jako jako volim i jednostavno ne prodje ni dan da ne poslusam bar nekoliko razlicitih pesama sa razlicitih albuma. icon_smile.gif

Kao niti jedan post ovde da ne psomenes kol'ko ih volis i kako planiras da ides na njihov koncert i bla,bla... icon_smile.gificon_rockdevil.gificon_smile.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tigertailz zvuce ok na albumima...

Jeb'o te,jos se secam kad sam ih prvi put video (u nekom starom 'Heavy Metal'-u,Jadranka Jankovic je radila intervju sa njima) - ladno sam pomislio da su ribe u pitanju icon_smile.gif (stvarno)

Tek kasnije sam u tekstu procitao da su tipovi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako ne postoji,pa bon jovi je jedan od najvecih glam bendova svih vremena

 

Po mom nekom vidjenju glam metal je dominirao glam muzikom,do apetite for destruction,a apetite style je dominirao do nevermind,a nevermind po meni nikad nije dominirao jer posle njega rocknroll je prestao biti mainstream

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gifuser posted image

Imam negde prvi album ploču, izdao PGP kod nas icon_smile.gif

 

Ne važe se Tigertailz, to je ono treća liga sweet metal-a, britanci sa uvezenim bubnjarem iz usa koji su imali pola hita, i to pesmu Love Bomb Baby koja je jedinstvena jer nema ništa drugo osim refrena u sebi. Potpuno nebitna pojava.

 

Evropljani nikad nisu uspeli da adekvatno prihvate tu muziku, Europe jesu slično izgledali ali su svirali drugačiji trip, i bili su mi mnogo pop po zvuku, čisto i jasno. Pokušali su se prešaltati sa "prisoners..." albumom ali neuspešno.

 

Ima dosta bendova koji su napravili bum u jednom trenutku i posle imali silaznu putanju ili ih niko ovde nije skapirao a bili su popularni u americi, tipa Cinderella, L.A. Guns, Slaughter i slično. Kakav god bio imidž ipak sam više voleo tu američku malo agresiviniju varijantu nego evropski kastrirani pop metal, postoji jako velika razlika, makar i da su frizure bile slične. Bendovi iz sredine osamdesetih su za to vreme rokali iz sve snage, jedino što im je imidž bio takav kakav jeste.

 

Mada smorilo je to, sećam se čitam neki muzički magazin tipa 91 i na temu intrvjua sa RHCP koji je bio u prethodnom broju, čitalac piše kako je jako zadovoljan što su objavili intervju sa nekim ko svira muziku sa malo muda, i dodaje nešto što je zvučalo otprilike "If I hear another band with blond castrato singer wearing spandex and singing "Oh lord, I'm a sensitive guy" ballad I am going to throw up!" laugh.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...