Jump to content

Glam Metal


LazaGNR

Glam metal je za vas:  

351 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

a oni su kao glam jeli?

oni nisu ni postojali u to vreme icon_smile.gif

ne, ali su ga na neki nacin oziveli. i nije im mesto na ovoj temi, ali recimo treba obratiti paznju na sasvim dobre mixeve HIM i glam price, kao sto su lullacry, negative, soul relic, i jos gomila finskih bandova. ta prica je sada dominantna u tampereu, koji je centar dark kulture, a siri se dalje i dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...

Pazi kad nisam ni video ovu temu, a ja kao US metal prvoborac icon_smile.gif

 

Najveći problem (ali sa druge strane i normalna stvar) kod pristupa nekoj vrsti muzike je što ljudi ne razumeju stvari u kontekstu vremena u kom se dešavalo.

 

Kao prvo, onaj ko je gledao ratnici podzemlja i slične filmove sa početka osamdesetih je možda skapirao da je taj US metal-Hard Rock u stvari počeo kao prljava, ulična muzika bele američke omladine. Ako su šminkeri slušali disko, a rockeri kiss, ovo je nastavak tog polarizovanja kod belaca. Znači to što neki sad nazivaju "Sweet metal" NIJE nikakva podvrsta metal muzike, u stvari obrnuto, (sem "New Wave Of British HM" i onoga što je iz njega proisteklo) to JESTE METAL-HARDROCK tj to je u to vreme njegova glavna struja, a sve ostalo su alternativna odstupanja. Kad bi se svi ostali "Aleternativni" HM bendovi u to vreme koji nisu svirali tu muziku zajedno skupili na gomilu, ne bi imali tiraža ni za jedan jedini album Dokken-a... Koji i nisu bili neke zvezde. Znači band-ovi kao Ratt, ili Motley Crue neke 1984 godine koliko god to danas čudno izgledalo reprezentuju upravo Metalski, alternativni, pobunjenički R'n'R duh i predstavljaju atak na tadašnji mekani pop mainstream.

Naravno, postoji pravilo da rodonačelnici nekog zvuka naprave pare, postanu mainstream sam i samim tim prestanu biti "Tr00" u očima ljudi, kao što je kasnije bio slučaj na primer sa Metalikom koja je krenula kao alternativa a završila kao MTV uzdanica.

 

Tu je još i to da sadašnji klinci, možda i logično, ne mogu skapirati da su u to vreme ljudi u većini slušali tu muziku... Mislim, čak se sećam i Vlade Džeta u "L.A.Guns" majci ... icon_smile.gif

Sve klinke metalke su sekle sise na u ono vreme dugokosog Bon Jovi-ja i Tempesta, svi muzičari želeli da budu kao neku muzičari iz tih bendova, a iako smo ja i moji ortaci da bi bili Tr00 išli na certe u S.O.D., Possesed i Celtic Frost majcama, kući smo vrteli i neke druge albume, malo mekše orijentacije

laugh.gif

Znači, normalna stvar, muzika jednog vremena koja je tad bila sve i svja i treba je shvatati kao lep deo tih šarenih, naivnih pozitivnih 80-ih

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi kad nisam ni video ovu temu, a ja kao US metal prvoborac icon_smile.gif

Pazi kad ja (koji sam je otvorio) nisam ni znao da je ova tema ziva icon_smile.gificon_smile.gif

Nemam pojma ko je zakljucao ovu temu.

Ne znam dal' je to bilo jos u vreme dok je Boris bio moderator (ili...hm,dal' je nekad Misko bio ovde moderator?) ph34r.gif

Znači band-ovi kao Ratt, ili Motley Crue neke 1984 godine koliko god to danas čudno izgledalo reprezentuju upravo Metalski, alternativni, pobunjenički R'n'R duh i predstavljaju atak na tadašnji mekani pop mainstream.

Pa da,samo kad se pogleda npr. omot za prvi album Motley Crue-a (za one koje nisu videli taj omot:

user posted image

evo ga)

vidi se da imaju malo drugaciji pristup (svemu) od,sto kazes,pop mainstrem-a.

A i kad se pogledaju slike u booklet-u (pre par meseci sam nabavio reizdanje tog albuma sa nekim bonusima) za tu '82 te slike su bas odudarale (tj. bile suprotne) od onog sto se tad vidjalo na TV-u/citalo u novinama.

I Motley Crue su se (tada - prva polovina 80-ih) ubrajali u METAL bendove icon_da.gif

Sve klinke metalke su sekle sise...

Haha,'sekle sise' icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_rockdevil.gif

Da,secam se toga (iako sam bio jos klinac) da su bili aktuelni Jon Bon Jovi i Joey Tempest,pa onda malo kasnije Axl i Sebastian Bach...pa onda je onda dosao grunge...i sve je otislo u kurac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče tog Motley Crue omota, pogledati omot Rolling Stones - Sticky Fingers (samo u google pretragu slika ukucajte "sticky fingers" - trebalo bi da vam je isključeno filtriranje pretrage - i biće zanimljivih rezultata)...

 

A šta fali ušminkanom Bon Džoviju?

Otkako je nestalo dlaka na njegovim grudima, nestalo je i dobrih pjesama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motley je meni ok, iako ih ne slusam nesto previshe (po koju pesmu)

 

Bon Jovi isto tako... ima mi par pesama koje su mi ok, ostale...

 

Twisted Sisters isto tako...

 

Ne kazem da je glam glupost i slicne stvari, samo jednostavno ne svidja mi se to (osim par stvari)... previse mi je ... nekako meko...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...