Jump to content

Space Eater


RNA

Recommended Posts

Prvo, ja slusam thrash/death ali cinjenica je da je Kiske fenomenalan pevac ... Hetfild? ... necemo da pocinjemo o tome country pomesan sa metalom ... ja gotivim Hetfild-a, ali on nema veze sa pevanjem ...

 

 

Koji rage?? Nemacki?? Taj tip vristi savrseno ... ali glas mu je ... ono ok, takvog vokala ja zelim u band-u ... ali ovaj covek zna da peva ( RNA ) i on je savrsen primer clean vokala u thrash-u. Sta treba da se ogranicava na jebeni power samo zbog visine svog glasa??? Nekada su se cenili Vokali sa 2 i vise oktava ... danas treba samo da urlas u mikrofon i glavni si "baja" :no:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nemam ja nista protiv visikog glasa u thrashu, Araya, Chuck ili ovaj iz Exodusa su mi skroz ok kada pevaju visoko, mada vise volim growl i pevanje normalnim glasom, kako npr. Hetfilf ili ovaj iz Rage-a, ali ovo mi je totalno bez veze... svirka thrash a pevanje kao Helloween :udri: , samo jos gore.

 

Kao koji iz Exodusa?

 

Sreco, jel si ti nekad slusala Forbidden, Agent Steel, Heathen, Death Angel, Hades... da ne nabrajam dalje, dakle, jel si slusala, iskreno?

Edited by Rizzen

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, veruj mi, mi 10. februara krecemo snimanje albuma i rekli smo da nas niko nigde ne zove da sviramo, narocito van Bgd da putujemo, ali kad nam je Djiga rekao da se ide u Nis, bilo je u glas "Pitaj obavezno jel ima mesta da idemo!" I srecom ima, presrecni smo sto dolazimo i slobodno nas pojedide, ce dodjemo opet :D

Cuo sam da ce ovoga puta biti na nekom boljem mestu pa ce biti jos zesca svirka, jedva cekam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je najgluplji domaci bend posle Alogije i Kraljevskog apartmana. Svirka jos i nekako, na nivou prosecnog srpskog demo benda, znaci 100 puta odsvirani rifovi, bez ideje, ali nije toliko iritirajuca...

a ti mislis da je poenta thrash-a da u jednoj pesmi imas 20 razlicitih rifova?

 

ali pevanje :puke:! To thrash!? Ja bre imam muzevniji glas! Stvarno ne kapiram sto se ljudi toliko loze na ove glupe bendove sa gey pevanjem...

pa teze je tako pevati nego urlati, ko sto neko rece. uostalom, kad ti budes mogla da otpevas recimo king diamond-a ko sto boshko moze, onda se javi. tvoj problem nije generalno u space eater-u, vec imas neke predrasude prema thrash-u, a to se najbolje otklanja slusnim iskustvom :da:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe da napadate devojku, ona samo ima suvise suzenu predstavu thrash metala. Pored bendova koje je Rizzen naveo (vecina su mi omiljeni), trebalo bi probati i Overkill, Intruder i Hexx. Ja iskreno i volim da mislim da smo mi thrash/power metal bend, onaj pravi US power metal i da moj vokal doprinosi tome.

 

Sada sam bio na sajtu ... onaj omot za demo je vise nego smesan icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif.

Videces kako do jaja izgleda na majicama, kad ih napokon budemo uradili. Ne znam samo zasto je smesan??? Pravi underground thrash stil!

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

@RNA: Laaz fuckin' Rockit!

 

@voodoo_nbgd: Paaa, mozda na Panteru sa "power metal" albuma, ma taj Boskov US Power, to samo on zna pa neka ti on i objasni i nabroji bendove.

 

 

 

E, a jel sam napomenuo da jedva cekam u Nis?!

 

 

Edited by Rizzen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav bre US power metal, hoćete da ličite na Panteru, naopako?

Definitivno Pantera "Power Metal"!

Malo edukacije, US power metal nije ono sto ljudi ovde cesto misle, tj. Pantera na albumu "Cowboys From hell" i kasnije. Ne postoji prava definicija tog zanra. US power metal ti je nesto izmedju heavy i thrash metala, dakle prvi Anthrax album, Metal Church, Hexx, Laaz Rockit zakljucno sa "Know Your Enemy" (hvala, Karlito, sto si me podsetio na njih, kako sam smeo Kunsa da zaboravim!!!), Helstar, Heretic, Jag Panzer, prva dva Hexx albuma, mnogi cak u taj zanr svrstavaju i Agent Steel "Unstoppable Force". U ovu kategoriju se mogu svrstati i melodicni speed bendovi, kao prvi album Intruder-a. I vrlo bitna karakterstika svih pobrojanih bendova je i visoko, cisto pevanje, bez grubosti u glasu. Da, i sto da ne Helloween, posebno "Walls Of Jericho" i prvi "Keeper"? Uostalom, 'Halloween' je najbolja metal pesma svih vremena, pa vi geldajte sta cete.

Jesmo li se sad razumeli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne zaboravim, dogovoreno je ko ce raditi omot, rec je o liku iz Svedske koji se zove Michael Gullbrandson. Sad se trenutno dogovaramo oko detalja koncepta (poslao sam mu avalski toranj, da vidim sta ce da kaze za taj detalj). Njegove radove mozete videti OVDE.

 

Album ce se definitvno zvati "Merciful Angel", to je uneseno i u novi ugovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, veruj mi, mi 10. februara krecemo snimanje albuma i rekli smo da nas niko nigde ne zove da sviramo, narocito van Bgd da putujemo, ali kad nam je Djiga rekao da se ide u Nis, bilo je u glas "Pitaj obavezno jel ima mesta da idemo!" I srecom ima, presrecni smo sto dolazimo i slobodno nas pojedide, ce dodjemo opet :D

Cuo sam da ce ovoga puta biti na nekom boljem mestu pa ce biti jos zesca svirka, jedva cekam!

Super!! Verovatno ce vas strpaju u nocni klub cair shto bi bilo genijalno. :lol: shta je to toliko zanimljivo oko Nisha mi rodnog ? :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne zaboravim, dogovoreno je ko ce raditi omot, rec je o liku iz Svedske koji se zove Michael Gullbrandson. Sad se trenutno dogovaramo oko detalja koncepta (poslao sam mu avalski toranj, da vidim sta ce da kaze za taj detalj). Njegove radove mozete videti OVDE.

 

Album ce se definitvno zvati "Merciful Angel", to je uneseno i u novi ugovor.

 

Sto niste cimali nekog iz Srbije da vam radi omot?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јесмо, али ја касно видех неке сјајне радове у школи стрипа у СКЦ-у. Најпре сам био ухватио Банета Керца на сајму књига да нам ради омот. Он је био заинтересован, изложио сам му концепт, али је одустао већ у фази скицирања, јер је мислио да не би био задовољан како би то испало.

Уосталом, овог лика су нашли ови из издавачке куће и они га плаћају, тако да ми немамо ништа с тим, а мени се веома свиђају неки његови радови које сам видео на сајту.

 

uper!! Verovatno ce vas strpaju u nocni klub cair shto bi bilo genijalno. laugh.gif shta je to toliko zanimljivo oko Nisha mi rodnog ? icon_cool.gif

Мислим да је у питању сала на неком факултету, ваљда где је и Дел Арно свирао. Шта је занимљиво? Наши обожаваоци који нас обожавају! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јесмо, али ја касно видех неке сјајне радове у школи стрипа у СКЦ-у. Најпре сам био ухватио Банета Керца на сајму књига да нам ради омот. Он је био заинтересован, изложио сам му концепт, али је одустао већ у фази скицирања, јер је мислио да не би био задовољан како би то испало.

Уосталом, овог лика су нашли ови из издавачке куће и они га плаћају, тако да ми немамо ништа с тим, а мени се веома свиђају неки његови радови које сам видео на сајту.

Мислим да је у питању сала на неком факултету, ваљда где је и Дел Арно свирао. Шта је занимљиво? Наши обожаваоци који нас обожавају! :)

Verovatno sala pravnog faksa. Oko nje ima neki mrachni parking a nije losha ni sala :red:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јесмо, али ја касно видех неке сјајне радове у школи стрипа у СКЦ-у. Најпре сам био ухватио Банета Керца на сајму књига да нам ради омот. Он је био заинтересован, изложио сам му концепт, али је одустао већ у фази скицирања, јер је мислио да не би био задовољан како би то испало.

Уосталом, овог лика су нашли ови из издавачке куће и они га плаћају, тако да ми немамо ништа с тим, а мени се веома свиђају неки његови радови које сам видео на сајту.

 

Nemas predstavu koliko je sjajnih ljudi proslo kroz tu skolu i koliko ljudi odavde radi za Francuze, Amere, Spance itd. Kerac je stara garda, mislio sam na neke malo mladje :bigblue:

 

Ne kazem da je los lik, ali crtezi su mu amaterski naspram nekih ljudi koje si mogao u komsiluku da nadjes...

 

Verujem da ce dobro ispasti, srecno :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, не намеравамо ми да се распадамо после првог албума, биће још издања и прилике да нађемо и неког другог.

Само заборављаш да се ја не крећем толико у том свету, заборавио сам да си ти у томе много више, па да те приупитам. За убудуће ћемо већ видети.

Али, ниси прокоментарисао радове ово лика... Са твог експертског становишта, какви су му радови?

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

shta je to toliko zanimljivo oko Nisha mi rodnog ? :cool:

 

 

To sto ste najbolja prublika pred kojom smo svirali. Bilo je jos par sjajnih svirki po tom pitanju, ali ipak Nis za malo prednjaci.

Edited by Rizzen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, не намеравамо ми да се распадамо после првог албума, биће још издања и прилике да нађемо и неког другог.

Само заборављаш да се ја не крећем толико у том свету, заборавио сам да си ти у томе много више, па да те приупитам. За убудуће ћемо већ видети.

Али, ниси прокоментарисао радове ово лика... Са твог експертског становишта, какви су му радови?

 

 

"eskpertskog" :D

 

Sto su mu svi ovi radovi iz '90ih? Cool mu je ovo crno belo, oce tako da vam radi ili kolor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto ste najbolja prublika pred kojom smo svirali. Bilo je jos par sjajnih svirki po tom pitanju, ali ipak Nis za malo prednjaci.

A liii! Pa sad ce stvarno da se radujemo!! Cuvam glas za tad pa se ne derem mnogo po hodnici :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...