Jump to content

RPG


Tyrael

Za koji RPG mislite da je najbolji?  

114 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ne bih se slozio da su matori rpg-ovi bas kompetentni toliko...

ako mislimo na rpg-ove sa commodorea to je definitivno shit, a sto se tice onih sa 286...pa bilo je svacega...

mada 99.9% je imalo neke nepodnosljivo smesne situacije, i mogucnost da zaseres pred kraj igre pa moras ispocetka i tako neke stvari...

 

diablo je revolucija...posle njega je izaslo brdo kopija...

summoner je super nista slicno nisam igrao...

fable je isto prilicno razlicit po meni od ostalih frpova

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Diablo je snizio standard RPG igara. Posle su svi želeli da iskopiraju formulu za generisanje zelenih novčanica. Po meni se to katastrofalno odrazilo na RPG i FRP industriju igara. Fallout je bio peak, produkt genijalnosti, crnog humora i intrigantne priče. Neka ostali masturbiraju na Oblivion i "prelepu, realističnu grafiku", Fallout je ono što svi programeri i dizajneri igara žele da postignu - originalnost i DUH. To je ono što mnogi zaboravljaju. Igra čiji delovi mogu da se prepričavaju dugi niz godina. Jedno bi trebalo da bude jasno: Diablo bi bio zaboravljen da nije multiplayer kampanje Blizzard-a u pokušaju da održi franšizu u životu. I tako mnogi uzdižu Blizzard u nebesa ne shvatajući da nam serviraju igre sa repetitivnim gameplay-om i apsolutno nikakve atmosfere. Igrao sam Diablo, oba dela, veoma veoma dugo možda čak i previše. Ali: Fallout = umetnost. Diablo to definitivno nije (osim ako se ne misli na Umetnost Ceđenja Love Od Igrača Širom Sveta).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

 

DIABLO!!!

 

Vrh vrhova!!!

Mada moram priznati da mi je i Neverwinter nights oduzeo dobar deo života.

Da imam vremena i dalje bih se zanimala ovim remek delima :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Summoner je odlicna igra :da:

Ali u sustini to je pokusaj da se Final Fantasy koncept kao uspesna formula stavi u zapadni fantasy milje

Summon-ovanje demona prilicno potseca na koncept Guardian Force-va iz FF8

Inace,ko nije nikad igrao Final Fantasy,taj ne zna sta je u zivotu propustio-to je jedna od najboljih igara koju sam ikada igrao :da:

A sto se tice Diablo-a-ta igra po meni nije ni RPG nego cist hack&slash sa RPG elementima-u prevodu pucacina sa kopljima,strelama i macevi&magijama stuff :razz:

Ja sam glasao za Baldur's Gate,a rame uz rame,pa i iznad mu stoji Fallout

 

P.S. Mogli ste staviti i Arcanum na listu kao i ne toliko poznati,ali sjajni Evil Islands :rolleyes:

Edited by Re-Animator

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Jednu stvar sam zajebao dok sam plajao Diabla, bio mi je trip samo da predjem igricu, da vidim kakav je kraj, pa sam s toga pred samog Lika dosao sa svega 24tim nivoom znanja o borbama i tako to, a vodio sam asasinku, naravno, Lik me jednom oprlji sa svojom vatrom i ja padam dole :D ali igrica je stvarno extra. U glasanju sam navijao za Dungeon Siege ali sam aludirao na dvojku jer je kec bulja. Mnogo sam se dvoumio oko Sacreda i Dungeona ali eto...Sacred je keva takodje ali me smorio nastavak, nikakva prica i gomila samoponavljajucih likova a pri tom Battle Fog ne funkcionise. Fak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Neverwinter Nights u svakom slucaju!Ali Baldur i KOTOR nisu daleko!

DAJEM LEVI TESTIS ZA BALDUR'S GATE II !Jel ima neko i jel za neki trade??

hej imam ja baldurs gate 2oridjinallllleeeeeee 5dizkova

pazario u pakomu za 700kinti

prodavac nije verovao da nekome treba tako matora igrica

 

elem nashao sam i fallout 1+2+tactics za 1200din u platou!!!! molim vas nemojte sve da pokupujete dok ja neskupim paaaaaareeeeeeeeeeeee! (mrzim pare)

 

kamatachi ukoliko ocesh dizkove cimni

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Diablo 1 je igra sa najboljom atmosferom na koju sam ja naishao u zivotu!

 

Diablo 2 je sranje!

 

Dialo 3 sam video slike i malo se nisam upovracao!

 

otisho blizard u kurac! pa jebote oni su pravili R'N'R Racing za segu! To je isto nenadjebiva igra!

A sad samo komercijala! bljak!

 

 

 

tako da DIBLO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baldur's Gate, uvijek i zauvijek. Prava epska saga, fenomenalno. Pređoh ga nebrojeno puta i nikad nije dosadan. Šteta što nikad nije izašla prava trojka, već samo ekspanzija za dvojku, iako Throne of Bhaal ima sasvim dovoljnu dužinu.

 

EDIT: A da, da ne zaboravim - Vodi Diablo? :no:

Edited by Thule

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da verujem da taj debilni hack&slash vodi! :blink:

 

 

e pa nemoj tako prijatelju!

 

Ja na primer, u igri gledam i prichu i karakteristike i sistem i zaplet i rasplet (mada to ulazi u prichu) ali najvishe atmosferu i da je tematika neshto shto mi se svidja! pa bio to i super mario, a ne hack 'n' slash!

 

u pravu si! HNS jete debilan jer samo idesh i krljash i to je sva mudrost da ne kaze mudost! Ali kad vidim neku PRAVU RPG igru u kojoj je sistem kompleksan i reshavash questove i morash dosta da razmishljash, pa da je kompletno upropaste grafikom ili tako nekim stvarima onda mi je muka!

 

Evo napr. Oblivion! Igrao, nalozio se, preshao. Da li mi je ostala u secanju kao najbolji rpg? Nije! Zashto? Zato shto nije DOVOLJNO dobro! Puno karanja niokocega!

Dok Diablo 1 igram... pa vec jedno 10 godina i nije mi muka od njega!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, ja sam prešao taj Baldur's Gate stvarno mnogo puta. Koristio sam razne modove: Soulafein's mod, Ascension mod i sl. Ascension mod je jedan od najtežih modova za neku igru koje sam ja igrao.

Inače, kao neki pokazatelj toga kakva je Baldur's Gate igra može se pomenuti i to da su ljudi koji su radili u razvojnom timu same igre kasnije pravili neke modove. Po meni, to govori o njihovoj ljubavi premo tome što su radili, vidi se da nije to bila samo "izbaci proizvod - zgrabi pare" taktika, a kada se neko na taj način posveti svome čedu, teško da može da uradi išta loše. Ascension mod znatno otežava igranje, pojačava Bhaal-ove potomke dotle da morate protiv svakoga koristiti zasebne taktike borbe. Poslednja borba protiv Melissan traje par dana, vjerovali ili ne. Užasno je teška, jer se ne borite samo protiv nje, već ona sazove i sve do tada poražene Bhaalove potomke, naravno one jake, oko kojih se i vrti ekspanzija. Bukvalno se tako što razmišljate par minuta, odradite što treba, pustite pauzu, gledate dve-tri sekunde kako se situacija razvija, a zatim opet pauza i razmišljanje. Uspio sam da pređem posljednju bitku (i da sačuvam sve saborce, naravno) tek nakon par dana aktivnog igranja.

 

Stvar sa Baldur's Gate-om, i zašto je to toliko dobra igra je kada uzmete da igrate čitav serijal od početka do kraja, pa se na kraju igre, prije nego se odlučite između one dvije opcije, zavalite u stolicu i prisjećate kako je bilo kada ste prije mjesec dana počeli da je igrate, šta ste sve prošli, kako je tada izgledao svijet oko vas, vaš put itd. Stvarno predivno iskustvo. Rijetko koja igra ima taj "saga" šmek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baldur's Gate... hm...

 

Video sam je prvi put tek skoro i nisam mogao da se naviknem na 640 rezoluciju i staru grafiku!

jbg

 

A da ne pricam o tome sto me mrzi da citam kad u tim igrama ima samo text u dijalozima, pa josh kilometarski!

 

Napr. Fallout 2 sam preshao jer nema toliko velike dijaloske textove i ssto je najvaznije...

POTUNO JE NELINEARNA!!! mozes da radish shta oces i da idesh de oces i da ti i dalje bude strava igra!

ja sam prvi put igrao 2 meseca neprestano i stigao cak do pola igre i NISAM SE SMORIO!

Jednostavno ne mozesh da se zapucash i ono kao "shta dalje?"

 

E to je igra!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...