Jump to content

Ondskapt


kasapin

Recommended Posts

Preslušah album onako ofrlje, pred spavanje, dobar, interesantan na momente, ali u suštini ništa spektakularno. Nekako su ovi ljudi počeli tako generički da stvaraju albume, prvo IXXI, pa Valkyrja, pa sad Ondskapt, sve im je kao po matematičkoj formuli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obrnuh još dvaput, teško će ovo ići preko 6. Ima interesantnih momenata, ali kad tri puta obrneš album i nijedan rif ti ne ostane u glavi, onda nemamo šta dalje da razgovaramo. Veliko razočaranje, imajući u vidu kakav album mu je prethodio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliko razočaranje, imajući u vidu kakav album mu je prethodio.

 

Sve si sumirao ovom rečenicom. Kad se čovek seti lucidnog i manijakalnog Dodens, prosto se zapita... doduše, otišao im je bitan član. Jbg, i za mene je ovo razočarenje. Izdade me FM, izdade me Ondskapt, još da podbace DsO i Watain i teram religious BM scenu u kurac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja nisam oduševljen, ali isto tako me ni Draco Sit Mihi Dux nije oduševio kad sam ga prvi put čuo, a sad mi je jedan od omiljenih albuma u poslednjih par godina. Pre deset godina nabavljao sam po jednu kasetu mesečno, pa sam imao vremena da svaki album odslušam natenane, dok mu ne upamtim svaku notu, a danas jednostavno nemam vremena da sve pažljivo preslušam. Od pocetka godine izašli su novi Abigor, Blacklodge, Immolation, Ragnarok, Burzum, Valkyrja, Negura Bunget i sigurno još 3-4 albuma kojih trenutno ne mogu da se setim, a uskoro ce i Enthroned, 1349, Watain i tako dalje. Ponekad mi dode da ne skinem ništa novo jedno mesec-dva, ali ne mogu da odolim, a da ne cujem novi album od neke grupe koju volim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arisen from the Ashes je mnogo dobar album, upravo ono sto sam ocekivao. Naravno, nije remek dijelo kao sto su to Draco (5+) i Dodens (5), al sigurno zasluzuje jednu jaku 4-ku. U sustini, bilo je prakticno nemoguce ponoviti klasu sa prethodna 2 albuma, al su opet uspjeli da 'uhvate' tu morbidnu atmosferu koja ih prati jos sa prvog demo snimka. Ovi likovi ko da albume snimaju za vrijeme kakvih satanistickih rituala duboko pod zemljom, u nekim memljivim katakombama koje su svjedok prizivanja djavola vec stotinama godina. Zato ih i obozavam :haha:

 

Album sam pazljivo slusao od kad je izasao, odma sam poskidao I tekstove (koji nisu sad nesto posebno, al fino pasu uz 'ziku, no intellectual pseudo-philosophical theological theistic satanizm bullshit). I ovo me stvarno radi, riffovi koji vozaju ko serpentine, morbidni vokali, odlicni bubnjevi, prelazi, atmosfera… klasicni Ondskapt stil, sto jos da kazem. Doduse, nedovoljno je tu supstance bilo za cisto savrsenstvo, pomalo se i ponavljaju, nedostaje onih momenata koji su krasili prethodne albume (vise tripoznih momenata, vokalne akrobacije ko sa Draco..). Sve u svemu, ko ceka, doceka.

 

4/4+.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam zadovoljan ali ni malo, jebem ti, sta se to desava, ondskapt sa ovakim bastardom, no way man, morbid se emanirao da ispostuje recenziju, i ne slazem se

 

uopste, mislim da je ovo ofsajd totalni, ovo sto smo culi nam je bilo servirano od beton lige ovog stila... a jebote malo mi je falilo da popizdim pa da pustim Ov Hell da se smirim.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Devil's Blood je objasnio šta je satanska muzika, 99% današnjih Black Metal bendova može samo da im se sagne.

A Amorphis slušam od '97. Sve u svemu, ovaj Black Metal ogranak je postao mlak. Još samo Watain da prdne u čabar i to je to, da zakatančimo.

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio si Deathspell Omega i Ofermod. I mislim da si se ti prije zasitio ovog 'zvuka' nego sto je ortodoksni bm prnuo u chabar. I ne znam sto vam sad ne valja poslednji Ondskapt, hvalite neke dobre/prosjecne albume na sve strane, a ovo nahejtovaste samo tako. Problem standarda, a ne ukusa(za slucaj da sad krene neko odma da mi sere kako svako ima pravo na svoje 'misljenje').

 

Grobe, da nemas lirike za Devil's blood - The time of no time evermore. Ja sam nesto guglao, al kurac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio si Deathspell Omega i Ofermod. I mislim da si se ti prije zasitio ovog 'zvuka' nego sto je ortodoksni bm prnuo u chabar. I ne znam sto vam sad ne valja poslednji Ondskapt, hvalite neke dobre/prosjecne albume na sve strane, a ovo nahejtovaste samo tako. Problem standarda, a ne ukusa(za slucaj da sad krene neko odma da mi sere kako svako ima pravo na svoje 'misljenje').

 

Ne hejtujem ga, samo kazem da je ispod ocekivanja. Daleko je ovo od loseg albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je ovo upuceno meni, mislio sam na lyrics. Album sam vorsipovao ovuda po forumu prije mjesec/dva.

Sto se tog sajta metalarea tice, koristim ga vec dugo. Hvala svejedno. Dobar avatar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je ovo upuceno meni, mislio sam na lyrics. Album sam vorsipovao ovuda po forumu prije mjesec/dva.

Sto se tog sajta metalarea tice, koristim ga vec dugo. Hvala svejedno. Dobar avatar.

 

Nema na čemu. Pogrešno sam pročitao, učinilo mi se da tražiš link za album...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...