Jump to content

Knjige, preporuke


Recommended Posts

Laguna za ovu godinu prevela Presfildovu Poslednju Amazonku.Kome se svidjaju Plime rata,Ognjena kapija,Aleksandar i Pohod na Avganistan ne bi trebao da propusti i ovu knjigu.

 

Meni danas oči ispale tražeći romela ali kurac, nisu još preveli, uzeh teror (den simons) i 1984.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj brat je danas kupio neke knjige na sajmu, ali dva naslova me interesuju dal je neko citao i ako jeste da mi kaze dal nesto valjaju. To su kada je Nice plakao i Covek koji je ubio Teslu.

 

Читао сам ја Кад је Ниче плакао. ФЕНОМЕНАЛНА је књига. Свака препорука :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Night Prowler:

 

Ako si imao ranije pozitivna iskustva sa Kingom, onda mu daj sansu. Ako nisi bolje citaj nesto drugo, nije vredno truda previse je lineralna knjiga sa veoma klise dijalozima i bezveznim kao sentimentalnim krajem. Mada ideja je super(ali razrada klasicna Kingovska), ima tu par zanimljivih karaktera, ali nikako nisam uspeo, barem ja dok sam citao, da udjem u Dome(kuglu ili kako god bi bio prevod) i zapravo da me radnja ponese, sve je nekako bilo ko da gledam sa daljine nesto sto jedva cekam da se zavrsi. Ako te interesuje pre bi ti preporucio The Stand nego ovo.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delfi ima nekoliko naslova:

http://www.delfi.rs/ka1fi5di2180/delfi_knjige_autor_hauard_f_lavkraft.html

Potom Knjižara:

http://www.knjizara.com/knjige/osoba/0/cena//7961/1/Hauard%20Lavkraft

Plato:

http://www.plato.rs/knjige-od-autora-Hauard-Lavkraft-Filips_6787

LeoKomerc:

http://www.leo.rs/a/72f5a968-2f19-4965-b8e8-2e5d2c22078a/Hauard-F-Lavkraft.aspx

 

i tako dalje u tomu maniru... za sajam ne znam, nit' sam išao, niti planiram... ali, nađi koju od ovih kuća, pa ćeš naći možda i traženo... ili najboljše, neka stara izdanja na zaturenim štandovima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, šta je "lineralna"? :haha:

 

Haha uništi me recenziranje igara. Mislim naravno, u knjizi postoji samo lineralna naracija. :D Uglavnom ono što sam htio reći je da je priča previše očekivana i u glavom klasično struktuirana. Nema nekih većih obrta, menjanja same naracije, nekih ogromnih promena(osim da ne spoilujem mozda negde tamo malo jače od sredine ima nekih otkrovljenja)...

 

eda li dje na sajmu prevodi na srpski ili srodne jezike h.p.lavkrafta?

 

Kupi Nekromikon, ono predivno naše izdanje i zadovoljićeš svoje Lavkraftovske potrebe za neko vreme.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde valjda vi, mladi, ( :lol: ) zaključujete da je "lik pobedio". :haha: Vala si tarsngmirant fo letam! Nije podjebavanje, stvarno si me razgalio... :)

 

Lavkraft je odličan, Nekronomikon planiram već neko vreme da nabavim, a znam da sam uživao čitajući "Slučaj Čarlsa Dekstera Vorda", poodavno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde valjda vi, mladi, ( :lol: ) zaključujete da je "lik pobedio". :haha: Vala si tarsngmirant fo letam! Nije podjebavanje, stvarno si me razgalio... :)

 

Lavkraft je odličan, Nekronomikon planiram već neko vreme da nabavim, a znam da sam uživao čitajući "Slučaj Čarlsa Dekstera Vorda", poodavno.

 

 

Dazed and confused!

 

Meni je to naše izdanje prelepo, mnogo su dobre ilustracije i super je linear notes. Naprimer ja imam i Englesku verziju, koja je onako bezlična i skroz crna i nije baš laka za čitanje.

 

I imam jedno pitanje. Da li je neko slučajno na sajmu video Engleske ili Hrvatske verzije Sandmana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pre neki dan me profesor izribao na času zato što sam rekao da sam veliki fan cyber punka, a nisam čitao Neuromancera. Ima li ko Neurmoancera i željan je da mi ga pozajmi na nedelju dana? :D Mogu lako da skinem sa neta eng. verziju, ali baš želim na Srpskom da pročitam, da vdim kako smo mi odredjenu terminologiju prilagodili i preveli. A, inače i samim tim čitao ko, utisci itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...