Jump to content

Kamelot


Telcontar

Recommended Posts

Pesma se moze na ci na DC++ a ja sam je skinuo na www.kerrazy-torrents.com , samo sto se prvo morate registrovati da bi skidali torrente i morate imati bttorent program neki ... kao sto sam vec rekao, na p2p programima najcesce se nalazi pod imenom

 

Kamelot--The_Haunting-Promo_CDS-2005-NSR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovanje!!

 

Evo juče dobih promo Kamelot The Black Halo, hmm šta da kažem...

pa ja sam zaljubljenik u Legacy tako da mi je sve posle njega na drugom mestu. Mogu da kažem da ima dosta inovacija, posebno ženskih vokala ali u principu svirka je nešto između Epice i Karme.

Standard od Kamelota definitivno, mada ću još sačekati da nekoliko puta preslušam da bi mogao reći konačan stav o novom albumu.

 

pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa iskreno album nije loš ali ipak to nije to. Mislim da postaju sve kompleksniji, aranžmani su sve više "filozofski" ali ovo je moj ukus tako da ipak sačekamo album pa će biti mesta za priču.

 

Ono što sam primetio je da prvi rif u polovini pesama odličan kao neki dobar power a onda krenu da zavlače u nedogled, mada refren ipak izvuče ove aranžmane. Jebiga i ja sam ga samo 2 puta preslušao ipak mi treba vremena za ovakav bend.

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Black Halo je odličan album icon_da.gif

Kakva genijalnost, kakva lucidnost za ovako nešto treba biti rođen. mhihi.gif

 

 

btw album nije loš ali mislim da nije mnogo šta izmenjeno od Epice, kao što sam rekao album je poprilično dobio dimenzije težeg progressiv zvuka.

Ja sam više voleo Kamelot sa balansiranom kombinacijom power-prog ali dobro.

Malo mi je bilo smešno kad sam johansona čuo, jer zvuči kao Stratovarius-Malmsteen era... znate ono sad solo gitara, sad solo klavijatura, ko će brže ko će bolje. icon_biggrin.gif

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslusao sam par stvari i upravo skidam album.

Slazem se sa konstatacijama da su aranzmani postali malo previse "filozofski" ali mislim da je bilo vreme da se stil malo promeni tj. obogati jer da su objavili jos jednu Karmu ili Epicu ne bi to bilo to (iako su i Epica i Karma genijalni albumi)

I dalje je Kamelot - Kamelot ali u malo drugacijem svetlu i to pozdravljam u svakom slucaju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslusao sam par stvari i upravo skidam album.

Slazem se sa konstatacijama da su aranzmani postali malo previse "filozofski" ali mislim da je bilo vreme da se stil malo promeni tj. obogati jer da su objavili jos jednu Karmu ili Epicu ne bi to bilo to (iako su i Epica i Karma genijalni albumi)

I dalje je Kamelot - Kamelot ali u malo drugacijem svetlu i to pozdravljam u svakom slucaju!

Ma OK volim ja Kamelot i dalje i slušaću ovaj album kao i predhodne, kupiću opet neku limited verziju ali opet nekako se odaljvaju od mog ukusa onog što su svirali i ono što su sada. Da je ovo izbacio Conception kapirao bi totalno, a možda i ja mnogo filozofiram. icon_spava.gif

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se!

Da je neki drugi bend objavio The black halo odusevio bih se, ali od Kamelota mi je to malo cudno. Eto sta se desava kada se naviknes na jedan bend i njegov stil i onda se jednostavno promene sto je u principu i normalno za bendove ovog usmerenja.

 

Inace, Jens je odvalio Youngblooda! Mora da se zna ko je tata! icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da album nije bas "na prvo slusanje" ali je moguce da ce vremenom mnogo dobro da legne. Slusam i ne znam kao i nekolicina ovde sta da pomislim. Pesme ne ulaze odmah u uvo ali se oseca kvalitet. Produkcija je veoma dobra, zvuk je bogat, a stilski je sasvim OK. Ja mozda necu imati strpljenja previse da istrazujem, ali mislim da fanovi Kamelota mogu biti zadovoljni ovim izdanjem i vredelo bi dati sansu albumu da se skapira do kraja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma, bre, nije to to...jedva docekas novi album i kada ga preslusas---nista nije ostalo u usima, osim osecaja da su sve stvari iste...ne kazem da je album los, ali me nervira kada moram iznova i iznova da preslusavam da bih zakljucila sta mislim...sve u svemu:LICHI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, Jens je odvalio Youngblooda! Mora da se zna ko je tata! icon_rockdevil.gif

Potpisujem ovo definitivno. icon_rockdevil.gif

Ko je bre Youngblood? icon_biggrin.gif

 

 

Nije loš album ali problem je da zvuk više vuče na Conception nego na Kamelot koji pamtimo, aranžmani su spori,melanhonični kao i vokal Khan-a.

Ja kapiram promenu zvuka ali više sam za varijantu dinamike koja je krasila ovaj bend.

Videćemo Only Time Will Tell...

 

 

Sve Najbolje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehm... nije nesto The Black Halo... OK, jeste najpretenciozniji do sada, produkcija je nabudzena do svemirkih razmera, odsvirano je sve perfektno (da ne pominjem goste koji su oduvali), i sva ta pompa nije izostala, sto je i bilo ocekivano, ali mi je kreativno ovo najtanji Kamelot u fazi od Fourth Legacya na ovamo... Kao da su izgubili inspiraciju, pa je album samo odstancovan i tim napucanim (sekundarnim) parametrima je pokusano da bude prikriveno ono sto je, ipak, bio njihov najveci kvalitet, a sto je ovde izgubilo na drazi. Slusao sam ga vise puta, ovo nije misljenje na prvu loptu, mada ne iskljucujem promenu istog posle izvesnog vremena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...