Jump to content

Evolucija


Face Of Melinda

Recommended Posts

Pa pazi u tome je finta sa ovim ribozimima sto imaju funkciju enzima (jedinjanja koja ubrzavaju hemijske reakcije, prosto receno :bigblue: ) a ne nose samo funkcije koje RNK vec same po sebi imaju, kljucna stvar zasto se smatra da su ribozimi kljucni molekuli u razvoju zivota je sto je utvrdjeno da su upravo oni ti koji omogucavaju sintezu proteina... procitaj link koji sam ostavila ima dobrih informacija a iz biohemije ces doduse vec u detalje ;)

da da pa u ribozomima se upravo odvija proces translacije gde se iRNK postavlja izmedju velike i male subjedinice koje se sklope i onda zapocinje proces vezivanja amino kiselina na osnovu redosleda tj kodona u iRNK i antikodona na tRNK. jel si znala da sinteza proteina moze da se obavi i samo uz pomoc rRNK, iRNK i tRNK tj da ti nisu potrebni ribozomi

 

p.s. isprazni inbox molim te :)

Edited by dr WoI

Share this post


Link to post
Share on other sites

da da pa u ribozomima se upravo odvija proces translacije gde se iRNK postavlja izmedju velike i male subjedinice koje se sklope i onda zapocinje proces vezivanja amino kiselina na osnovu redosleda tj kodona u iRNK i antikodona na tRNK. jel si znala da sinteza proteina moze da se obavi i samo uz pomoc rRNK, iRNK i tRNK tj da ti nisu potrebni ribozomi

 

p.s. isprazni inbox molim te :)

 

Pazi najnovija teorija kaze upravo da je rRNK ribozoma tj ribozimi odgovorna sa sintezu proteina... ima jos biohemijskih pojedinosti, ludilo, ja se odusevila, uostalom prodiskutovacemo jednom i uzivo koleza ;)

Sredicu inbox ;)

 

@Fiery: Ne znam i ne interesuje me, glup post je glup post and that's it. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi najnovija teorija kaze upravo da je rRNK ribozoma tj ribozimi odgovorna sa sintezu proteina... ima jos biohemijskih pojedinosti, ludilo, ja se odusevila

Najnovija hipoteza ;)

 

@Fiery: Ne znam i ne interesuje me, glup post je glup post and that's it. ;)

Poenta je da je ovaj post smesan :da:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

A sto kazete na otkrice ''velikoga Nista'' u sazvijezdju Eridanus, jugozapadno od Oriona? To podrucje ne sadrzi bas nista, ni galaksije, ni zvijezde, ni crne rupe, ni gasove, pa cak ni ''tamnu materiju''?Naucnici u prvim komentarima zapazaju da ce ovo otkrice dobrano promijeniti teorije o nastanku Kosmosa, jer se ne uklapa ni u jednu postavku.

edit: linkovi

http://www1.umn.edu/umnnews/Feature_Storie...ly_nothing.html

 

http://www.efluxmedia.com/news_Look_Up_The...hing_08010.html

Edited by 300

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Ok :rolleyes: a kada je Magelan obisao zemljinu kuglu jer je logicno zakljucio da je zemlja okrugla a ne ravna ploca, i tada su ga hriscani smatrali idiotom. A sta ti mislis jel' zemlja okrugla ili je ravna ploca?

 

Elem, sta znam, ako vec verujes u Boga (kontam da verujes u pricu iz biblije o postanku coveka) a zar ne mislis mozda da ti je Bog dao razum da njime logicno zakljucis stvari o postanku sveta oko tebe, a ne da se oslonis na knjigu koju su pisali ljudi, jer delo bozje tj covek je mnogo stvarnije od knjige pisane covecjom rukom. Tako da je logicno da ces sam naci istinu jer si bozjih ruku delo ako upotrebis onu sivu masu bogatu holesterolom koju ti je dao, a ne ako citas knjigu koju si pisali ljudi pre ihaha... Mislite o tome???

 

A koliko se ja razumem u biologiju, hemiju, biohemiju, genetiku... imam dosta razloga da verujem Oparinu i Holdejnu, cika Darvinu i ostaloj bandi pokvarenih satanista sto su ukljucili ono sto im je svevisnji dao, a ne oslonili na knjigu koju je crkva ionako modifikovala po svome :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ali da je Bog dao odgovore na sva ta pitanja,direktno,onda zivot ne bi imao svrhu,kao ni smisla (Po meni)?mislis li o tome?,kao recimo i sto sin bozji Isus Hristos,u svome ucenju ne prisiljava nikog da slijedi njegovo ucenje,da samo svojom vjerom u njega kao i svojom istinskom voljom se stize do spasenja,zar ne?

 

A Darvin i ostaLi Naucnici i ta njihova Nauka,po meni ima smisla gledano sa tacke Nauke,ali meni nema nikakve bitnije poente...da znate,ribama dosadiLo u vodi,pa odluchili da se transformisu u gmizavce mislim Darvin je to jbg...buahahaha :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi mnogi su putevi do spasenja, a sta je spasenje no kada covek ima mir sam sa sobom. Ali prica o spasenju ima svoju temu zar ne? :bigblue:

 

Sta znam, sto dublje zalazim u neke naucne problematike npr vezanim za samog coveka, to vise shvatam da postoji ta evolutivna nit.

Uzmi npr svoj imuni sistem koji za svaki mikroorganizam stvara novi set celija, anitela kojim ce se boriti protiv istih. E sada istovremeno, ti isti mikrobi se adaptiraju (bacteriae sticu rezistenciju, one koje ne steknu ubije ih imuni sistem-lep primer adaptacije i selekcije jednih od postulata darvinove teorije, zar ne).

Ono sto smatram vaznim u okviru teorije o postanku zivota jeste pre svega princip razmisljanja Darvina (bez obzira da li smo postali od koacervata ili su nas marsovci doneli ili smo nstali od zemlje)... Poenta je da je covek zakljucio kako makro svet funkcionise i da se taj "makro princip" moze primeniti na mikro tj na tvoje celije, koje upravo sada kada saznaju neku novu informaciju tvoji neuroni stvaraju novo neuronsko kolo...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Svijest je nastala tako što član sa nickom Musliman već 5 godina brani islam,a član sa nickom Fiery evoluciju.Tada je nastala svijest da imamo dvije babe i brdo lana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo želim da znam kako je nastao život iz nežive materije? :) Pitam li previše?

Kako je nastala svest?

 

Imas Oparin-Holdejnovu teoriju na cetvrtoj strani ove teme, ja pisala o tome text je poduzi.

A kako je nastala svest... :) svest je posledica postojanja neuronskih krugova u fronatlnom lobusu, a neuronske krugove izgradjuju neuroni, najdiferetovanije celije u nasem organizmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi mnogi su putevi do spasenja, a sta je spasenje no kada covek ima mir sam sa sobom. Ali prica o spasenju ima svoju temu zar ne? :bigblue:

 

Sta znam, sto dublje zalazim u neke naucne problematike npr vezanim za samog coveka, to vise shvatam da postoji ta evolutivna nit.

Uzmi npr svoj imuni sistem koji za svaki mikroorganizam stvara novi set celija, anitela kojim ce se boriti protiv istih. E sada istovremeno, ti isti mikrobi se adaptiraju (bacteriae sticu rezistenciju, one koje ne steknu ubije ih imuni sistem-lep primer adaptacije i selekcije jednih od postulata darvinove teorije, zar ne).

Ono sto smatram vaznim u okviru teorije o postanku zivota jeste pre svega princip razmisljanja Darvina (bez obzira da li smo postali od koacervata ili su nas marsovci doneli ili smo nstali od zemlje)... Poenta je da je covek zakljucio kako makro svet funkcionise i da se taj "makro princip" moze primeniti na mikro tj na tvoje celije, koje upravo sada kada saznaju neku novu informaciju tvoji neuroni stvaraju novo neuronsko kolo...

 

Pa da ali opet to je samo sustinsko gledanje covjeka kao jednike,i svi ti strucni nazivi kojima se ti koristis u svojim postovima i sa kojima pokusavas da utices na nasu intelektualnu svest (nemoj to vise da radis :) )....ali opet svaka jedinka,svaki insekt,svaki zivi stvor sto se krece na zemlji za svoje divno chudo zna svoj put!Tako i mikroogranizmi stvaraju svoj krug krecu se putem kojim "moraju",kojima se na isti nachin pokrecu planete koje su ne znam da li SlucAjno poredjane u takvoj "harmoniji" preciznosti,kao i sav kosmos koji funkcionise od materije...a neuronsko kolo je samo jedan projekat daljeg funkcionisanja :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da ali opet to je samo sustinsko gledanje covjeka kao jednike,i svi ti strucni nazivi kojima se ti koristis u svojim postovima i sa kojima pokusavas da utices na nasu intelektualnu svest (nemoj to vise da radis :) )....ali opet svaka jedinka,svaki insekt,svaki zivi stvor sto se krece na zemlji za svoje divno chudo zna svoj put!Tako i mikroogranizmi stvaraju svoj krug krecu se putem kojim "moraju",kojima se na isti nachin pokrecu planete koje su ne znam da li SlucAjno poredjane u takvoj "harmoniji" preciznosti,kao i sav kosmos koji funkcionise od materije...a neuronsko kolo je samo jedan projekat daljeg funkcionisanja :bigblue:

 

Brate mili nisi skapirao sta sam htela da kazem, bre :)

Poenta je u ideji vodilji koju mozes primenti na ceo sistem. I ne pokusavam da uticem na bilo ciju intelektualnu svest, primer koji sam ti dala je jako lako shvatljiv i svakodnevan, zao mi je ako ti nije jasno, mogu da ti pojednostavim... ali kontam da neki basic znanja mora da postoji ako vec pricas o evoluciji, tj da znas na kojim principima se zasniva that's all.

A o "putu"... pa i covek ima svoj put i on se svodi opet na isto adaptiraj se uslovima, unapredi svoju svest itd, ko se ne prilagodi selekcijom biva odstranjen iz evolutivnog toka... simple as that :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas Oparin-Holdejnovu teoriju na cetvrtoj strani ove teme, ja pisala o tome text je poduzi.

A kako je nastala svest... :) svest je posledica postojanja neuronskih krugova u fronatlnom lobusu, a neuronske krugove izgradjuju neuroni, najdiferetovanije celije u nasem organizmu.

ucilo se ucilo a? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok :rolleyes: a kada je Magelan obisao zemljinu kuglu jer je logicno zakljucio da je zemlja okrugla a ne ravna ploca, i tada su ga hriscani smatrali idiotom. A sta ti mislis jel' zemlja okrugla ili je ravna ploca?

A kako ti znas da li je zemlja okrugla? Na osnovu slika i tudjeg iskustva, 'el da? Zasto onda ja ne bih mogao da verujem Bibliji?

 

Elem, sta znam, ako vec verujes u Boga (kontam da verujes u pricu iz biblije o postanku coveka) a zar ne mislis mozda da ti je Bog dao razum da njime logicno zakljucis stvari o postanku sveta oko tebe, a ne da se oslonis na knjigu koju su pisali ljudi, jer delo bozje tj covek je mnogo stvarnije od knjige pisane covecjom rukom. Tako da je logicno da ces sam naci istinu jer si bozjih ruku delo ako upotrebis onu sivu masu bogatu holesterolom koju ti je dao, a ne ako citas knjigu koju si pisali ljudi pre ihaha... Mislite o tome???

Bog mi nije dao razum, vec duh, razum je dosao sa padom i telom, to je malo komplikovanija stvar tako da necu da objasnjavam i smaram a i zato sto sam vec dosta putao prebacao citat iz NZ-a revnost, ali ne po razumu? Pa sta mislis zbog cega je to tako receno!?I logika, 'el da, pa hajde licnim primerom priseti se koliko puta ti se desilo u zivotu da kazes ''pa logicno mi je bilo tako da se odradi ili tako da je ispalo'' etc... kad ono nesto o cemu nisi ni sanjala!!Tako da i logika vrlo lako moze da prevari...Jedan od osnovnih razloga zasto Jevreji nisu prihvatili Hrista jeste bas to njihovo kosenje logike i razuma da Bog bi u telu....

 

A koliko se ja razumem u biologiju, hemiju, biohemiju, genetiku... imam dosta razloga da verujem Oparinu i Holdejnu, cika Darvinu i ostaloj bandi pokvarenih satanista sto su ukljucili ono sto im je svevisnji dao, a ne oslonili na knjigu koju je crkva ionako modifikovala po svome :)
Ne sumnjam da se dosta razumes u pomenute resore (sujeta je opasna stvar :twisted: ) ali budi uverena da niko nije imun na borbu koja se vodi, a to je bas u toj misaonoj ili razumskoj sferi. Pa ne bih bas nesto rekao da su samo ukljucili ono sto im je Svevisnji dao vec da im je tu neko pomogao!Kad ti se priblizi um, ko zna koliko star, video i nebo i zemlju i dno pakla, proveo ceo zivot uz coveka kusajuci ga i znajuci sve njegove vrline i mane, gotovo savrsen u tim stvarima, da li mozes da shvatis da ce ti pronaci najtanju nit duse i reci bas ono sto ti zelis da cujes u svom ''razumu''?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez uvrede, ali zelim ti jedno krstarenje oko sveta, da se sam uveris... :)

 

Da ne davimo religijskim aspektima, jer cemo zagusiti temu. preci cu na prakticne stvari.

Recimo Bog ti je dao sansu da razmisljanjem (tvoj duh koji koristi informacije koje mu je bog dao) dodjes do resenja kako da spasis zivot, da nema toga ti ne bi spasao neciji zivot zar ne? Ali tu je kvaka neces ti naucnim razmisljanjem doci do spasenja tvoje duse, ono je samo alatka koja ti pomaze da prezivis u ovom svetu kakav je, sto opet ide u korist evolcije.

 

Tako da evoluciju treba odvojiti i ne povezivati je sa religijom.

 

Uostalom po ko zna koji put ponavljam Darvin je imao dobru ideju koja je primenljiva: adaptiras se ako prezivis selekcijom, stvaras potomstvo kome si preneo svoje nasledne karakteristike da i ono prezivi i dalje evoluira...

that's all... ostatk price je jos uvek hipotetican moze a i ne mora... mozda su nas doneli svemirci, mozda nas je i sam bog stvorio ali evolucija kao proces postoji.

 

Vidim da gomila ljudi na ovom forumu ne konta evoluciju kao proces koji se moze nasiroko primeniti, vec kao postanak coveka od majmuna... tuzno, jer uvek treba gledati sire, a ne samo u okviru jedne price. a primera ljudi ima puno.

 

 

@Dr Woi: Eh... odavno se to ucilo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ali tvoji odgovori i tvoje tvrdnje su zasnovane samo na nekim hipotetickim tezama i bioLosko-hemijskim otkricima,onda posle svega pominjes svemirce koji su nas "mozda donjeli" a ne razmisljas da oni postoje od-Nekud,onda pominjes da nas je "mozda" i sam Bog stvorio,nema nikakvog smisla,mijesati Boga i tamo neke marsovce....a proces Evolucije postoji,i stvoren je iz materije...a covjek kao zasebno bice je "bacen" na zemlji,ne bi li poceo svoj proces otkrivanja dubokog univerzuma....buahahaa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto opet najvise ono sto mi smeta kod ljudi koji zastupaju kreacionisticku teoriju - "tvoje tvrdnje su zasnovane samo na nekim hipotetickim tezama i bioLosko-hemijskim otkricima". pa cekaj a na cemu su zasnovane tvrdnje kreacionista?

melinda lepo kaze. ko zna ko je nas stvorio. sasvim je moguce i da su vanzemljaci, ali ipak stoji da evolucija postoji i uvek ce postojati jer je ona osnov raznolikosti zivog sveta

Share this post


Link to post
Share on other sites

SixStepsOnTheMoon: Lepo kaze koleza Dr Woi ;) ... covek je shvatio sta hocu da kazem, jel to toliko tesko skapirati iz mojih postova da sve vreme pricam o procesu koji de facto postoji, ali primenjenog u okviru hipoteza, da bi se doslo do odgovora..."...onda posle svega pominjes svemirce koji su nas "mozda donjeli" a ne razmisljas da oni postoje od-Nekud,onda pominjes da nas je "mozda" i sam Bog stvorio,nema nikakvog smisla,mijesati Boga i tamo neke marsovce...." c'mon man... citaj pazljivo moj post i pokusaj da ukljucis drugi neuron i da skapiras da to znaci "ko god, sta god nas stvorilo" evolucija postoji.Sedi i citaj malo, pre nego sto krenes da piseses o necemu... btw nemoj da me shvatis pogresno, ali iz tvojih argumenata se vidi da ne razumes o cemu pricam. Ako treba jos plasticnije da ti objasnim reci, nemam problem sa tim, ja kada ne znam nesto, nije me blam da pitam.and people skapirajte evoluciju kao proces koji se svakodnevno desava... dala sam lepe primere na nivou covekovog organizma, jel' tesko ukapirati... ako jeste recite da pojasnim...

ne ocekujem manje od devetke :) :) :) :)
ej ne uzimaj genetiku olako... mnogi su se zbog takvog stava zajebali, da je spremis odmah u januaru! a ako budete mogli da birate prikljuci se e-learning projekt-u, objasnicu ti vec zasto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...