Jump to content

Almighty Ravendark


Novaliis

Recommended Posts

Što se tiče tehnike, slažem se, čak ću uvek braniti tezu da često zbog razvijene tehnike neki bendovi zapostave ostalo pa prave sranje muziku.

 

Ali, evo u čemu je stvar: sa gore navedenim na umu, meni je i dalje teško da ozbiljno shvatim većinu "klasičnih" black metal bendova iz istog razloga iz kog mi je teško da ozbiljno shvatim Linkin Park ili Manowar. Da pojasnim, radi se o pravljenju muzike sa previše ozbiljnim implikacijama, zasnovanim na često suludim idejama, a sa veoma malo informisanosti da sve to podrži. Kako sada to reći a da se neko od vas koji volite black metal ne uvredi?

 

Nazzgulova "uvodna reč" jeste bila malo jednostrana - "ovo je sranje, ja to ne volim, zar ne shvatate" (nije citat) - ali ne mislim da je zalužila zatvaranje teme. Mene interesuje da li bi bilo moguće otvoriti temu koja na argumentovan način govori o tome zašto se nekome ne sviđa black metal, ili ne čak ni "ne sviđa", jednostavno temu u kojoj se govori o manama black metala, a da ne bude istog trenutka zatvorena?

 

Najlakše poslati temu na đubrište.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, sta je mene privuklo black metalu?Demo od Emperora i pesma 'I am the black wizards".

Privukla me ta misticna atmosfera iako mi je trebalo vremena da priviknem usi na taj zvuk, nakon Pantere i Slayera koji su mi tada bili broj jedan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, sta je mene privuklo black metalu?Demo od Emperora i pesma 'I am the black wizards".

Privukla me ta misticna atmosfera iako mi je trebalo vremena da priviknem usi na taj zvuk, nakon Pantere i Slayera koji su mi tada bili broj jedan.

Takodje. Mada sam ja prvo cula Midian i Satanic Mantru pa sam se ko klinka nalozila da budem zla icon_smile.gif

Al kad sam cula Emperor posle rekla sam sebi "to je to" musik20.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, sta je mene privuklo black metalu?Demo od Emperora i pesma 'I am the black wizards".

Takođe, samo što sam se ja više zagrejao za "Cosmic Keys..." zbog uvodnog rifa. I sa tom razlikom što sam se ja kasnije "odljubio". icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cosmic Keys mi je kasnije postala omiljena pesma od njih, hm, bas odavno nisam slusao te stvari.

Kod mene je jednostavno.Neke grupe slusam godinu dana i "smore me" a neke slusam godinama, i nikako da me smore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ali, evo u čemu je stvar: sa gore navedenim na umu, meni je i dalje teško da ozbiljno shvatim većinu "klasičnih" black metal bendova iz istog razloga iz kog mi je teško da ozbiljno shvatim Linkin Park ili Manowar. Da pojasnim, radi se o pravljenju muzike sa previše ozbiljnim implikacijama, zasnovanim na često suludim idejama, a sa veoma malo informisanosti da sve to podrži. Kako sada to reći a da se neko od vas koji volite black metal ne uvredi?

 

Nazzgulova "uvodna reč" jeste bila malo jednostrana - "ovo je sranje, ja to ne volim, zar ne shvatate" (nije citat) - ali ne mislim da je zalužila zatvaranje teme. Mene interesuje da li bi bilo moguće otvoriti temu koja na argumentovan način govori o tome zašto se nekome ne sviđa black metal, ili ne čak ni "ne sviđa", jednostavno temu u kojoj se govori o manama black metala, a da ne bude istog trenutka zatvorena?

 

Najlakše poslati temu na đubrište.

Pa, onda otvorite za svaki podforum za muziku po jednu ovakvu temu. Mislim, pljunucu i ja dobro i pametno po power metal ili usranoj avangard muzici i to moze da stoji, donekle, ali svaki iskreni fan zna da to nije to.( Da se ne protumaci pogresno, gotivim power i prog ziku.)

Ovde je car pokusao da nas ubedi (na vrlo neubedljiv nacin) da valja samo par bendova koje on gotivi.

U sustini, da se ne lazemo, to je tema u kojoj se vi podsmevate fanovima i bm-u. Mislim, dok su god argumenti dobri sto da ne. Otvarajte novu sto se men tice. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Burzum je mnogo bolji od svih ostalih bendova.

Neponovljiva muzika koja nosi puno emocija i gneva, sposobna da slusaoca prenese u svet gde vladaju drugaciji, prirodni zakoni..

 

Pocevsi od prvih radova i pesama kao sto su 'My Journey to the Stars", "A Lost Forgotten Sad Spirit", 'Ea, Lord of the Depths" ili "War", slusalac upada u predivnu melanholiju hipnotisucih rifova.Vokal je najekstremniji ikad snimljen u black Metalu, odise iskrenim gnevom ka modernom svetu i laznim principima koji siluju ljudske duse..

Poslusajte tekstove..u pesmi "War" se kratko i jasno poziva na borbu i na kraju dolazi poruka: "nikada se ne smemo predati".

U epskoj pesmi "My Journey to the Stars" Varg ispituje krajnje granice ljudskog zivota i njegove prolaznosti.Jedan od mojih omiljenih tekstova ikada..veoma snazno, dok nam sama muzicka forma ove pesme stvara slike beskrajnog univerzuma..cela pesma eksplodira na samom kraju kada rif tezak poput planine lomi ljudsku psihu a vokal poput coveka na ivici smrti odjekuje vicuci "mrznja"!!

Predjimo na neke kasnije radove( iako je komplentan Burzum opus nastao u roku od neke 3 godine-izmedu 90-e i 93-e, sto govori o zaista neverovatnoj kreativnosti Varga Vikernesa).

Dolazi do blage promene zvuka..poslusajte "Dunkelheit".Klasika.Veoma dobro uklopljene klavijature.

Sta reci o emotivnoj "Det Som Engang Var"(ili " Sta je Nekad Bilo")?Celih 14 minuta putovanja u svet Varga Vikernesa.Treba procitati sjajan tekst.

Sta reci o "Hvis Lyset Tar Oss" albumu?

4 epske pesme, preko 40 minuta snaznog, sirovog ali i melodicnog zvuka.

Najbolji primer je naslovna numera-prva tri minuta su cista black metal eksplozija u brzom ritmu.Drugi deo pesme naglo usporava i sirovim gitarama Varg uspeva nesto gotovo neverovatno!Predaje nam neke od najlepsih i najiskrenijih melodija koje sam cuo ikad!Harmonija gitare i misticnih klavijatura..melodije koja mi se same javljaju kada god pogledam nocno nebo.

Na ovom albumu je i instrumental "Tomhet"( ili "Praznina").Ovde cu stati jer je ljudskim recima neopisiv osecaj prilikom slusanja ovog 14-minutnog remek dela.Neverovatna misticnost, zvuci koji teraju na razmisljanje o svemu-zivotu, smrti..

Sta reci za njegova poslednja dva instrumentalna albuma?

 

Da li da citiram jednog amera koji je ismejavao ove albume sledecim komentarima-"da, to moze i malo dete da napravi, muzika uopste nije zla(?), takva muzika moze nastati samo u mracnoj norveskoj gde vestice lete na metlama a nikako u suncanoj americi.."

Debilizam.

Pre svega, to nemoze svako da napravi.

Burzum muzika i ne treba da bude "zla" a Norveska je zemlja sa tradicijom o kojoj amerika moze samo da sanja.

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, priblizio sam vam moje shvatanje muzike.

 

I tu CoF i slicni nikako ne mogu da mi udju u glavu jer su toliko nisko da su mi mnogo dosadni.Nema tu iskrenosti, samo zelja za profitom, slavom, samo isprazni tekstovi o vampirima, mnogo "zle" melodije i spotovi sa vaginama.

Nije za mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...