Jump to content

Almighty Ravendark


Novaliis

Recommended Posts

Zato ja govorim, Dilllinger Escape Plan i DSO su danas dva najslicnija benda, koliko god to uhu drugacije zvucalo.

 

Ti nije problem da malo razradish ovu recenicu. Slusam i DSO i DEP i nije mi jasno gde ti vuchesh paralelu. Jedino sto oba benda imaju malo cudan vremenski potpis, ali nije to neshto sto moze da poveze samo ova dva benda.

 

 

 

A sad, sto bi rekao Razbijac, sustina mog posta:

Mnogi ljudi pricaju o tehnickom umecu i napretku, ali ako mislite na tehniku u smislu "ovi znaju da sviraju. oni nisu znali" - debelo se varate. A ako govorite o kompozitorskom umecu - e, to je vec nesto drugo. A kompozitorsko umece se najbolje razvija kroz slusanje sto raznovrsnijih oblika muzike, a posto se i black metal vremenom razgranjava i tu i tamo mesa sa drugim zanrovima to mu dodje jedan veliki perpetuum mobile, i bice zanimljivo videti ko ce da smisli nesto sledece u tim sferama.

 

To i pokusavam da i kazem, nije vazno kolko rifova ima jedna pesma, nego vazno je kompozitorsko umece, odlichno komponovanje muzike i tog rifa iskoristiti sto pametnije. Pesma moze da ima 1001 rif a da bude dosadno sranje.

 

 

Sta pricas covece, jesi ti slusao pesme Master of puppets, Orion... to puca od kila rifova.

 

Orion je jedini izuzetak posto je instrumental, ali u sustini na MOPu , se rifovi dosta ponavljaju, nego su tolko dobri odsvirani i odlichno iksorisceni u pesmi da izgleda ko da ima po kilo rifova a u stvari je kostantno obrtanja rifa A i B sa nekim lead bridgevima koji spajaju te rifove i dodatim rifom C i solazom. :D

 

Sad je svaka njegova rec hiljadu puta teza od nase, on treba da bude BM luconosa i blasfemicni primer za svakog posetioca.

 

Naravno, a da bi bio pravi BM lucinosa idem sutra u obliznju crkvu ,tokom dana dok je crkva najaktivnija, i da se slikam sa obrnutim velikim drvenim krstom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti nije problem da malo razradish ovu recenicu. Slusam i DSO i DEP i nije mi jasno gde ti vuchesh paralelu. Jedino sto oba benda imaju malo cudan vremenski potpis, ali nije to neshto sto moze da poveze samo ova dva benda.

 

Aritmična rešenja i poigravanja sa strukturom pesme? Dobro je poređenje. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to, kada slusam DEP to je za mene muzichki rollercoster, prosto muzika ne ocekivana koja te baca na sve strane, zajebantski vokal, brzo, kratko i ubitachno. DSO se vishe smenjuje izmedju spore i brze muzike, mrachne atmosfere, vokala koji je onako ultra doomljen, dugachkih kompozicija itd. prosto skroz su mi drugacija ta dva benda, sada ta antiritmichan resenja imaju i mnogi drugi bendovi i tako DSO mozemo povezati i sa mnogim drugim bendovima.

 

Ali ponovo mozda Sadomator krije keca iz rukava i naglasi nam na neki detalj koji propustamo. XD

 

U srpskom jeziku poznatiji kao "takt"...

 

Nicht. Da ti objasnim, evo jedan onako laichki primer. Si slusao novi Amorphis, u provj pesmi Sampo dok je slushash prosto znash kada ce refren, prosto znash kad ce koj deo i prilichno je pesma gradjena konvencionalno. Kod DSO i DEP se to nikad nezna, mogu da iznenade sa skroz necim zajebanim i nekonvecionalnim odjednom onako iz nicega, i nikad nemozesh njihove pesme da podelish onako verse, chors itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam danas na Arhivama stranicu Drowning The Light (jedan od najtraženijih bendova ikad) i imam šta da vidim u napomeni prvog demoa:

 

Tape limited to very few hand numbered copies.

 

According to rumors, the few copies that were made have been destroyed and only

Azgorh physically owns a copy of this recording.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... Ali, i Euronymous je tokom tih godina malo sazreo kao muzicar pa se vec na DMDS mogu cuti znatno kompleksnija resenja...

 

ne bih da serem,ali DMDS nije njegovo djelo.taj album su napravila 6ca ljudi,svaki na svoj nacin.sto se tice "kompleksnosti" tu najvise je mijesao prste snorre,a sto se tice aranzmana hellhammer,snorre,varg i on.mada i ja serem sad,citav album je splet okolnosti i kombinacija svih koji su radili na njemu,zato ne volim kad se samo jednom covjeku pripisuju zasluge za taj album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam ono sto i svi + nisam gluv na usima pa kad pustim epohu prije i sa snorre-om da ne cujem razliku.covjek ima jako,jako karakteristican i unikatan stil sviranja i komponovanja,kao i ova druga dva brata,tako da kao dan se rasaznaje ko je sta radio.

 

sto se tice sta je,kad i kako je napisano pa ni hellhammer i ekipa ne poricu da se sa njima dvojicom sve nanovo rafiniralo,zato su i ostali vargovi tejkovi.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahaha Atila ima svoje diskove koje naziva Best of Attila Csihar, ko neki pop pevach iz 80ih. :D

 

37871423ccce73bd74d97f72c6ee1d4d.gif

 

5d71c63d8f427c705a8d94db82ec259f.jpg

 

Inache track listing , na tom best of:

 

ABORYM-”Out of Shell”

Plasma Pool-”Chanceless Religion”

Tormentor-”Heaven”

Korog-”Worshiping the Current”

Anaal Nathrakh-Atavism

Mayhem-”Cursed In Eternity”

Plasma Pool-”Story of Flying”

Professor Fate-”Orom”

Limbonic Art-”Serpently Inspired

Emperor-”Funeral Song (Fog)”

Plasma Pool- False The Saints

Aborym-Here is No God

Mayhem-”Freezing Moon”

Tormentor-”Trance”

sunn0)))-Decay

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...