Jump to content

Almighty Ravendark


Novaliis

Recommended Posts

To je sranje, izmisljeno za likove tipa Gojko da se furaju. Uaaaaaaaaaaaaa bog vam dao da slusate Beherit Von Darkthrone Blasphemy

 

Haha jebote, ti više ne možeš ni dobro jutro da kažeš, a da mene ne spomeneš. Ne razumem u čemu je problem prihvatiti da su meni religious BM bendovi jednostavno kvalitetniji od ostatka scene? Nema to strogo veze sa tim da su religious - prija mi ta unapređena verzija Dissection škole sa svim svojim tremolo picking-om (Ondskapt), rifovima u moll-u (Watain), kompleksnijim strukturama (DSO) i ritmovima (Funeral Mist), brzinom (Antaeus)... Tematika i estetika tog podžanra samo dodaju na interesantnosti i ozbiljnosti cele priče. Posle takvih albuma, meni je prosto dosadno slušati Beherit ili Darkthrone kako drkaju 5 rifova ceo album. To ne znači da su oni govno, kao što ja nekad iz zajebancije kažem, već da jednostavno ne zadovoljavaju kriterijume koje ja postavljam pred muziku koju slušam. Nisu mi dovoljno interesantni. Ako i prebacimo priču na ozbiljnost, dovoljno je reći da se lik iz Beherita povukao iz metala na 15 godina da bi radio sa elektronskom muzikom i didžejisao, a Darkthrone danas svira neki hibrid koji ne da nije progresivan, nego je regresivan. Nemam ništa protiv da se to nekome sviđa, ali ne vidim razlog da se pljuje nešto što je objektivno nova i naprednija generacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја заиста немам ништа против тих тзв.религиозних блек метал бендова, чак штавише, слушам, али заборавља се гомила одличних UG бендова који држе правац на оном путу на коме је некада био.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosto, religiozni black metal ne razlikujem od drugog black metala. Sada sto su se neki bendovi usudili vise da eksperimentisu moze da bude i dobro i lose jbg, kako se kome svidi. Pravi primer je Dso, koji vidim neki vole, a neki pljuju. Meni je bend ok sasvim, SMRC mozda jedan od jacih albuma koji sam slusao. Ali prosto, sa ortacima ne mogu slusati DSO, bolje leze neki Darkthrone ili Satanic Warmaster. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Цитат(Неки ће препознати, неки неће.):"Black metal је традиција и никада се неће променити.Као на пример - блуз! Ако покушате то да промените то више неће бити black metal!"

Edited by Narsil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Блек метал је забава, исто као фудбал, пецање, кликерање, роштиљање са екипом. Ништа више од тога.

 

To je to o čemu ja pričam, razlika između ljudi koji muziku posmatraju kao zabavu i ljudi koji je posmatraju kao umetnost. Ne kažem da su jedni vredniji od drugih, samo kažem da prva kategorija u jednom trenutku dolazi do granice u diskusiji o istoj.

 

Цитат(Неки ће препознати, неки неће.):"Black metal је традиција и никада се неће променити.Као на пример - блуз! Ако покушате то да промените то више неће бити black metal!"

 

Ne znam ko je rekao, ali je svakako retardirano. Pa Fenriz je rekao za Terrorizer "If you don't change, you're a mongoloid!" pričajući o promeni DT zvuka. Uostalom, BM kao tradicija? Pa nema ni 20 godina da BM kao pravac čestito postoji.

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Рекао сам блек метал, а не музика. Исто тако ни тренс и хип - хоп не сматрам уметношћу, али класика, џез, блуз, чак и неки метал албуми за мене јесу уметност.

Edited by Sgt. Major

Share this post


Link to post
Share on other sites

Рекао сам блек метал, а не музика. Исто тако ни тренс и хип - хоп не сматрам уметношћу, али класика, џез, блуз, чак и неки метал албуми за мене јесу уметност.

 

OK, svejedno, ja black metal smatram umetnošću, možeš slobodno reč "muzika" u mom postu zameniti sa "black metal".

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, svejedno, ja black metal smatram umetnošću, možeš slobodno reč "muzika" u mom postu zameniti sa "black metal".

Поштујем, наравно. Рецимо, Load сматрам уметношћу, док си га ти, претпостављам, преслушао највише једном. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

Ne znam ko je rekao, ali je svakako retardirano. Pa Fenriz je rekao za Terrorizer "If you don't change, you're a mongoloid!" pričajući o promeni DT zvuka. Uostalom, BM kao tradicija? Pa nema ni 20 godina da BM kao pravac čestito postoji.

Тачније - има.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ko je rekao, ali je svakako retardirano. Pa Fenriz je rekao za Terrorizer "If you don't change, you're a mongoloid!" pričajući o promeni DT zvuka. Uostalom, BM kao tradicija? Pa nema ni 20 godina da BM kao pravac čestito postoji.

 

Pa jbt i ovo Narsilovo je Fenriz rekao. :) :) :) Doduse mnooogo ranije, ali eto kako se stavovi menjaju. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...