Jump to content

Almighty Ravendark


Novaliis

Recommended Posts

Haha jebote, ti više ne možeš ni dobro jutro da kažeš, a da mene ne spomeneš. Ne razumem u čemu je problem prihvatiti da su meni religious BM bendovi jednostavno kvalitetniji od ostatka scene? Nema to strogo veze sa tim da su religious - prija mi ta unapređena verzija Dissection škole sa svim svojim tremolo picking-om (Ondskapt), rifovima u moll-u (Watain), kompleksnijim strukturama (DSO) i ritmovima (Funeral Mist), brzinom (Antaeus)... Tematika i estetika tog podžanra samo dodaju na interesantnosti i ozbiljnosti cele priče. Posle takvih albuma, meni je prosto dosadno slušati Beherit ili Darkthrone kako drkaju 5 rifova ceo album. To ne znači da su oni govno, kao što ja nekad iz zajebancije kažem, već da jednostavno ne zadovoljavaju kriterijume koje ja postavljam pred muziku koju slušam. Nisu mi dovoljno interesantni. Ako i prebacimo priču na ozbiljnost, dovoljno je reći da se lik iz Beherita povukao iz metala na 15 godina da bi radio sa elektronskom muzikom i didžejisao, a Darkthrone danas svira neki hibrid koji ne da nije progresivan, nego je regresivan. Nemam ništa protiv da se to nekome sviđa, ali ne vidim razlog da se pljuje nešto što je objektivno nova i naprednija generacija.

Vecinom si mudro zborio, al ne kapiram po cemu je naprednija religoozna generacija? Darkthrone i ekipa su izmislili black metal za njih, a u svoje vrijeme su bili itekako napredni. A i danas kad pogledam, nije black metal daleko odmakao. To su isti riffovi, ista struktura, brzina, jedino su postali malo kompleksniji(il ih je samo vise). Znaci, nije vise 5 riffova po albumu(NOT), vec 15. Mnogo volim ovu novu generaciju religious bendova, al riffovi bendova kao Darkthrone, Mayhem, Immortal & co valjaju mnogo vise. Pa nek ih je 5x manje.

Ostalo je stvar subjektivnog osjecaja, mada ja mislim da ima tu ufuravanja. Ogoli ove moderne bendove, makni im sljokice i filozofske tekstove, dobices upravo staru ekipu. Pa isti DSO je worhipovao Darkthrone, onda su culi Ofermod ep, Salvation, neku avantgardu pride, i eto ih sa SMRC i ostatkom diskografije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i danas kad pogledam, nije black metal daleko odmakao. ,

 

 

Зависи како гледаш. Узмимо за пример Satyricon који је снимио једну од најбољих песама у овом правцу и вероватно један од најбољих албума, сад су пропедерисани и што се мене тиче - продани. Норвешки покрет се исмева, а дух који је некада био је закопан, а држе га се само UG бендови.

Edited by Narsil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Norveški pokret se ismeva zato što je previše bio orijentisan ka estetici i tom nekom generalnom hejtu, a kada pitaš nekoga da taj hejt uobliči u neki smislen stav, teško da dobiješ suvisao odgovor. Jebi ga, tu scenu su ipak stvorili (u ono vreme) klinci, koliko god muzika sama po sebi bila dobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, sad me podseti da pustim "K.I.N.G." :wub:

 

 

Е, сад си ме разочарао. :) :)

 

Мислио сам да је од тебе човек. :) :)

 

 

Norveški pokret se ismeva zato što je previše bio orijentisan ka estetici i tom nekom generalnom hejtu, a kada pitaš nekoga da taj hejt uobliči u neki smislen stav, teško da dobiješ suvisao odgovor. Jebi ga, tu scenu su ipak stvorili (u ono vreme) klinci, koliko god muzika sama po sebi bila dobra.

 

Зависи кога питаш. Уосталом, није само Норвешка на тапету, него и Шведска. Али зато Ahriman обајашњава неке ствари.

Edited by Narsil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Зависи како гледаш. Узмимо за пример Satyricon који је снимио једну од најбољих песама у овом правцу и вероватно један од најбољих албума, сад су пропедерисани и што се мене тиче - продани. Норвешки покрет се исмева, а дух који је некада био је закопан, а држе га се само UG бендови.

Mislio sam sto se tice inovativnosti. Sve je to skoro isti kurac kad bolje cujes, samo bolja produkcija, ozbiljniji tekstovi, imidz.. riffovi su u sustini isti, jedino ih ima vise zato sto to onda zovu 'kompleksnost'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, sad ste me inspirisali na jedno razmisljanje pa cu malo da se iserem na tu temu:

 

Svi se slazemo da je black metal kao pokret pre svega UG, ali jedna od glavnih ideja blacka jeste rusenje hriscanskog tipa svesti i obrazovanje ljudi u tom smeru, zar ne? E, pa gledajte sad ovo:

 

http://www.youtube.com/watch?v=v2vB98Pa1tk

 

Pitan ja vas - sta je ovo ako ne masovno propagiranje te ideologije? Jer, da se ne lazemo, ovde imate priliku da vidite kako su ljudi isfurali obrnute krstove na nacionalnu frekvenciju, sto bi se reklo ;), i iznose svoj ocigledno antihriscanski stav pred jebem-ga-ako-znam-koliko hiljada mladih koji, koliko vidim, uopste nisu nezainteresovani za to. E sad, jes' da su oni izasli iz UG-a, ali kako drugacije rasiriti tu poruku o kojoj svi seru? Kroz Sort Vokter tip svirke? Yeah, right.

 

Ista prica kao i za, hehe, Ville Valo-a. Koliko god ljudi njega mrzeli, nazivali pederom i kako sve ne, cinjenica je da je on naveo vise klinaca da istrazuju okultnu tematiku nego sto ce religious BM scena za celo svoje postojanje. Nije mi bas neko poredjenje, ali iznosi poentu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Норвешки покрет се исмева, а дух који је некада био је закопан, а држе га се само UG бендови.

 

 

E taj duh koji postojao devedesetih, je nestao i to je skroz ocekivano. Promenili su se i ljudi koji su ga stvorili itekako a i okolnosti. To mi je potpuno normalno. Ne moze se ocekivati da sve ostane isto jer nikada nije u bilo kom muzickom pokretu pa nece ni u black metalu. Velikom broju muzicara iz bm bendova je sva ta paznja koja se poklanjala svemu osim muzike vise smetala nego sto je koristila.Inace za Satyricon Nemesis Divina, a sve ostalo solidno osim poslednjeg koji je tragedija.

Edited by BLACK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vecinom si mudro zborio, al ne kapiram po cemu je naprednija religoozna generacija? Darkthrone i ekipa su izmislili black metal za njih, a u svoje vrijeme su bili itekako napredni. A i danas kad pogledam, nije black metal daleko odmakao. To su isti riffovi, ista struktura, brzina, jedino su postali malo kompleksniji(il ih je samo vise). Znaci, nije vise 5 riffova po albumu(NOT), vec 15. Mnogo volim ovu novu generaciju religious bendova, al riffovi bendova kao Darkthrone, Mayhem, Immortal & co valjaju mnogo vise. Pa nek ih je 5x manje.

Ostalo je stvar subjektivnog osjecaja, mada ja mislim da ima tu ufuravanja. Ogoli ove moderne bendove, makni im sljokice i filozofske tekstove, dobices upravo staru ekipu. Pa isti DSO je worhipovao Darkthrone, onda su culi Ofermod ep, Salvation, neku avantgardu pride, i eto ih sa SMRC i ostatkom diskografije.

 

Dobar si ti momak, pametno razmisljas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista prica kao i za, hehe, Ville Valo-a. Koliko god ljudi njega mrzeli, nazivali pederom i kako sve ne, cinjenica je da je on naveo vise klinaca da istrazuju okultnu tematiku nego sto ce religious BM scena za celo svoje postojanje. Nije mi bas neko poredjenje, ali iznosi poentu. :)

Uh, ovdje si me bas nasmijao!

Pazi, nije poenta da dopres do sirokih narodnih masa. Vecina ljudi su ovce, i takvi se uglavnom prime na slicne stvari radi fore. Cim ih prodje faza, idu na splavove i crkve, nose brojanice i tako to. Al koga je Vili Valou realno priveo da se bavi istrazivanjem okultizma :) :) :) Sve su to masni goticari koji procitaju 2 teksta o satanizmu, nesto o vjesticarstvu, onda se prime na harija potera i sl. Cak i polovinu old skul blekera zabolje za okultizam...

Mislim da ti je ova logika malo pogresna. Kapiram sto hoces da kazes, al jebi ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, da, jos nesto: bilo bi zanimljivo znati sta bi bilo da su svi ti ljudi koji su pocetkom devedesetih stvorili BM imali danasnju produkciju i muzicko umece, tj. koliko bi se njih ipak opredelilo za onakvu muziku kakvu su stvarali tada. Jer, ipak, jedan deo cele te slike je neizbezno bio u vezi sa njihovim tadasnjim muzickim mogucnostima i zvukom koji su mogli da priuste. A da su imali veci izbor... Pa, interesantno bi bilo videti kako bi se tada kretale stvari.

 

@morbid: Ma znam ja to, jbg :) ali ako vec BM kao pokret hoce da "prosvetljuje masu" - to je nacin. A to sto tu masu uglavnom cine masni klinci i klinke - jbg. :) To je ipak daleko delotvorniji nacin od spaljivanja crkava, zar ne? ;)

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

Pitan ja vas - sta je ovo ako ne masovno propagiranje te ideologije? Jer, da se ne lazemo, ovde imate priliku da vidite kako su ljudi isfurali obrnute krstove na nacionalnu frekvenciju, sto bi se reklo ;), i iznose svoj ocigledno antihriscanski stav pred jebem-ga-ako-znam-koliko hiljada mladih koji, koliko vidim, uopste nisu nezainteresovani za to. E sad, jes' da su oni izasli iz UG-a, ali kako drugacije rasiriti tu poruku o kojoj svi seru? Kroz Sort Vokter tip svirke? Yeah, right.

 

 

Брате:satyr.jpg

satyricon-nemesisdivina-1.jpg

 

Је л'одговор јасан?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...