Jump to content

Almighty Ravendark


Novaliis

Recommended Posts

Ok, zapravo, jedna stvar mi jeste kul u vezi te slike a to je plavi corpsepaint, zanimljivo izgleda. ;) Ali sveukupno, jbg, ja ne znam kome ovo moze biti opako, jako ili jezivo - jebeno je urnebesno. :)

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vecinom si mudro zborio, al ne kapiram po cemu je naprednija religoozna generacija? Darkthrone i ekipa su izmislili black metal za njih, a u svoje vrijeme su bili itekako napredni. A i danas kad pogledam, nije black metal daleko odmakao. To su isti riffovi, ista struktura, brzina, jedino su postali malo kompleksniji(il ih je samo vise). Znaci, nije vise 5 riffova po albumu(NOT), vec 15. Mnogo volim ovu novu generaciju religious bendova, al riffovi bendova kao Darkthrone, Mayhem, Immortal & co valjaju mnogo vise. Pa nek ih je 5x manje.

Ostalo je stvar subjektivnog osjecaja, mada ja mislim da ima tu ufuravanja. Ogoli ove moderne bendove, makni im sljokice i filozofske tekstove, dobices upravo staru ekipu. Pa isti DSO je worhipovao Darkthrone, onda su culi Ofermod ep, Salvation, neku avantgardu pride, i eto ih sa SMRC i ostatkom diskografije.

 

Amen brate moj, u sam centar si pogodio ovim.

To je to, i to me dovodi do stvari koja mene malo plasi... Ne zelim d vredjam Gojka ili bilo koga, ali tacno se vidi da se nove generacije metalaca pale na sminku i budzevinu a ne na sustinu. Recimo, imali smo jako progresivan Ved buens ende ili Arcturus vec 1995, ali njih ne vole danas jer je produkcija slaba ili sta ja znam... DsO svira ciste DT rifove, samo sto rece covek, stave ih vise po pesmi, srede produkciju i eto ga. Tako da, ja kontam da se danas pojavi Under the sign of black mark, bio bi odjeban zbog krs zvuka. Ali takva su vremena dosla u svemu, pre se album slusao po mesec dana, danas pustis, vidis da je bucno nesto i shift+delete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto price radi: svirao sam ja na gitari neke od tih religious stvari, tipa FM, sporije pesme sa ROM-a (koje mu, jel'te, dodju neki religious fazon :)) i tako to i to je, sa tehnicke strane, isti kurac kao i sav ostali black metal :) - nema tu nikakve sustinske razlike nego se to, sto vi kazete, upakuje u drugaciji zvuk od onog primalnog i 'ajmo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto price radi: svirao sam ja na gitari neke od tih religious stvari, tipa FM, sporije pesme sa ROM-a (koje mu, jel'te, dodju neki religious fazon :)) i tako to i to je, sa tehnicke strane, isti kurac kao i sav ostali black metal :) - nema tu nikakve sustinske razlike nego se to, sto vi kazete, upakuje u drugaciji zvuk od onog primalnog i 'ajmo.

Tu se DSO jedino moze pohvaliti sa nekim autenticnim rjesenjima, sve ostalo je varijacija na temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...