Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Ja bi pored lemura voleo da imam i geka

To su 3 različite vrste gekona. Oni ti nisi uopšte skupi, tipa hatchling je svega oko 30ak e. Meni je piktus vrsta najslađa. Imaju mnooooogo veliku glavu i preslatke prstiće. Međutim, treba da se hrane živim stvorenjima, a to je previše za mene.

 

 

:ph34r::icon_ne:

Naučićeš da vremenom on mnogo voli da zajebava. Uključujući i Generalnog.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su 3 različite vrste gekona. Oni ti nisi uopšte skupi, tipa hatchling je svega oko 30ak e. Meni je piktus vrsta najslađa. Imaju mnooooogo veliku glavu i preslatke prstiće. Međutim, treba da se hrane živim stvorenjima, a to je previše za mene.

Gde ima da se nabave i cime se hrane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodaja: http://www.gekkogecko.co.yu/Prodaja.html

Ishrana i čuvanje: http://www.gekkogecko.co.yu/Cuvanje.html

 

Dio ishrane kod piktusa:

Što se tiče ishrane piktusi jedu sve što jedu i svi drugi gekoni, naravno odgovarajuće veličine. Redovno treba davati cvrčke koji su ˝gut loaded˝. Treba koristiti i mineralno vitaminske dodatke svake nedelje. Zatim povremeno treba davati tenebriju, super crve, naravno odgovarajuće veličine, zatim voskaste moljce eventualno gliste. Skakavci su takodje na meniu. Gravidnim ženkama obavezno treba obezbediti činiju sa kalcijumom. Da li ćete da koristite kaltegal, sipinu kost, ili kalcijum u nekom drugom obliku npr kalcijum + D3 za pse (čisti oblik bez drugih dodataka, eventualno drugi vitamini kao što su Pa,A,B itd..) nije važno jer svi koriste. Nije dokazano koji je najboljinačin i izvor kalcijuma ali generalno što je kalcijum u jedinjejnu manje zastupljen to je absorpcija veća. Povremeno piktusima se može ponuditi prezrelo voće, na primer banana, kajsija, kruška.

 

Na mnogim mestima mogu se naći instrukcije koje kažu da se piktusima može ponuditi hrana za bebe ali puno iskusnih odgaivača piktusa savetuju da se to strogo izbegava jer dovodi do rahitisa. Tačne uzroke ne znam ali obratite pažnju na to.

 

E da, momak čiji je sajt i koji ima sve ove predivne živuljke nije iz Beograda, ali često dolazi, koliko znam, tako da nije problem što se opreme i drugih stvari tiče.

 

Žarko Petrović

 

e-mail: [email protected]

mob: 064/ 208 79 41

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, ima čovjek par gram. grešaka tu i tamo, ali š'a da se radi ;) Inače, on je jedan od rijetkih kod nas koji neće svakome da proda životinjicu. Jako ih voli i poklanja im mnogo pažnje. To se vidi i po izboru koji ima, po opremi, načinu na koji sajt odrađen... ma svemu! :da:

 

 

edit: A taj gekon je odvratan :)

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

eublepharismaculariusleopardgekondsc02797.jpg

Sad sam se cuo sa likom koji prodaje, savetuje ovog jer su druzeljubivi a i lepi su :da:

 

------------------------------------------------

 

Mada prvo sam hteo glavatog Madagaskarca, ali kaze da su plasljivi.

 

-------------------------------------------------

Eublepharis macularius leopard gekon

 

Uzimam a i gotivci su, sad bas citam dosta o njima, i uglavnom svi savetuju na prvom mestu njih :da:

eublepharismaculariusleopardgekondsc01876.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, leoparde uglavnom svi prvo preporučuju. Mada, nijedan gekon nije "druželjubiv" kao uostalom nijedan gmaz. Oni se samo gledaju, rijetko kada diraju i vade napolje. Ali, vidjećeš i sam. Veliki + kod gekona je održavanje. Toliko je lako voditi brigu o njima da je to nešto nevjerovatno. Tutneš im vode i gurneš crvića, skakavca ili sl. i to je to. Kornjače više zahtjevaju od njih!

 

U svakom slučaju, neka ti je srećan! :pivopije: Da zadovoljite jedan drugog :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, leoparde uglavnom svi prvo preporučuju. Mada, nijedan gekon nije "druželjubiv" kao uostalom nijedan gmaz. Oni se samo gledaju, rijetko kada diraju i vade napolje. Ali, vidjećeš i sam. Veliki + kod gekona je održavanje. Toliko je lako voditi brigu o njima da je to nešto nevjerovatno. Tutneš im vode i gurneš crvića, skakavca ili sl. i to je to. Kornjače više zahtjevaju od njih!

 

U svakom slučaju, neka ti je srećan! :pivopije: Da zadovoljite jedan drugog :)

 

Hvala, uzecu ih u paru :da::pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepi ovi gusteri, moram da priznam. A i geckogekko.com je lepo odradjen. I cene su razumne... :pivopije:

Teraristiko, here I come...

Edited by black donkey

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde nemoj da si tuzan dobio si pivo a on :wub: ce sad da dobije cjurecju dzigericu :)

 

da si još malo kasnila, Žuću bih odveo kod mene u stan a ne znam šta bi ti radila :evotigana: ubila bi se ko siroče :zuba:

 

можда је боље да и Жући даш пиво, да утоли тоогоо за родним крајем.

 

Žuća ne pije pivo :no: samo rakiju :rockdevil: to nije bilo kakav mačak :no: to je mačak iz Golubac bre :violent::) pije samo domaću rakiju :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да ли корњаче стално овако зијевају кад хефтају ор вот? Био бих захвалан ако би ми Кокопели хтјела одговорити. У најгорем случају, може и друг Генерални.

 

052_fun_.jpg

 

035_fun_.jpg

 

021_fun_.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da tako dolaze do glasa, jer kornjače inače ne zijevaju, barem ne crvenouhe. Ako zijevaju često, to je znak neke upale. A u slučaju parenja kopenenih, jer je ovdje riječ o njima, znam da se baš čuju tokom tjeranja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...