Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

moja keva je popizdela, jer se ona zapravo plasi glodara :/ i tako ga je 7 meseci hejtovala, sto mi nikako nece biti jasno, jer kad sam ga uzela imao je mozda 7cm haha, i onda se smilovala kad sam morala da putujem. vratila sam se posle 3 nedelje a ona je vec uspela duplo da ga nagoji :)

sad ga redovno hrani i ima neke besmislene izjave, tipa: "mina, samo da znas da sam jutros usla u 4 da upalim arcibaldu svetlo, mislim, uopste ne razumem kako mozes tako da izadjes i da ga ostavis u mraku, nista ne moze da vidi!!!" :):):)

 

@pony: bilo mi dosadno pre par godina haha :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

slika008q.jpg

 

slika012.jpg

 

Našli smo ga na ulici pre par nedelja, i evo ga, prirastao za srce. :)

 

Nekoliko pitanja pošto nikada nisam čuvao psa:

- Šta smeju da jedu od "ljudske" hrane (meso znam da smeju :) ). Recimo, mogu li mu dati pomfrit, ili mu je to štetno?

- Verovatno je mešanac, ali da li zna neko da prepozna od kojih je to sorti mešanac?

- Koliko često treba da se kupa? Svaki dan? Svaki drugi dan? Na nedelju dana?

- Any tips and tricks?

Edited by d4rk3lf

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam imao puno kerova i jeli su pomfrit sve u 16 i nikada im nista nije bilo.nemoj im davati previse slanu ili previse zacinjenu hranu.da se kupa? oni se sami kupaju kada se lizu :) jedino ako ga izvedes napolje pa se isprlja kao svinja,a treba da spava unutra onda ga operi.ovako ga samo kontrolisi da li ima buva ili krpelja.tips? hrani ga,voli ga i igraj se sa njim i njemu ce biti odlicno :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

slika008q.jpg

 

slika012.jpg

 

Našli smo ga na ulici pre par nedelja, i evo ga, prirastao za srce. :)

 

Nekoliko pitanja pošto nikada nisam čuvao psa:

- Šta smeju da jedu od "ljudske" hrane (meso znam da smeju :) ). Recimo, mogu li mu dati pomfrit, ili mu je to štetno?

- Verovatno je mešanac, ali da li zna neko da prepozna od kojih je to sorti mešanac?

- Koliko često treba da se kupa? Svaki dan? Svaki drugi dan? Na nedelju dana?

- Any tips and tricks?

 

Smeju da jedu sve,nemoj samo ribu da mu dajes i to je to.I izbegavaj da mu dajes slatko,tipa cokolade i tako to jer pas nema pankreas i od slatkog gubi vid.Rekao bi da je mesanac staforda.Kupanje JEDNOM MESECNO,ako ga kupas vise od toga lojne zlezde im gube funkciju i pocinje da opada dlaka.Nemoj da ga kljukas granulama previse ako mu budes kupovao jer se navikne na to i nece nista da jede drugo posle.A moj ti je savet ako planiras da ga zadrzis,kupi mu tablete kalcijuma jer je to stene u razvoju a te minerale ne moze bas iz hrane da dobije u dovoljnoj meri.Ocisti ga od parazita prvo,pa ga vakcinisi protiv stenecaka,nemoj slucajno da radis suprotno inace pas moze da ugine.

 

Evo pa vidite i sami,a sudeci po pegama izmedju nogu koja je karakteristicna za terijere pre bih rekao da je to...

Aschera022use.jpg

7_1.jpg

Edited by Josif Visarionovič

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala ljudi za tipove. :)

 

nemoj im davati previse slanu ili previse zacinjenu hranu.

Već je jeo par puta moj gulaš i čini se da mu se mnogo sviđa, iako je prilično začinjen. Nisam znao da to može da mu škodi. Al' dobro, u buduće, pošto i onako na kraju stavljam začine kad kuvam, mogu i da mu odvojim deo pre nego što začinim.

 

Ma sme da jede sve od ljudske hrane. Kupaj ga samo ako ga drzis u kuci, imas sampone za kerove, a koliko puta treba, to cu da se raspitam pa da ti javim.

tnx.

:pivopije:

 

 

 

Smeju da jedu sve,nemoj samo ribu da mu dajes i to je to.I izbegavaj da mu dajes slatko,tipa cokolade i tako to jer pas nema pankreas i od slatkog gubi vid.Rekao bi da je mesanac staforda.Kupanje JEDNOM MESECNO,ako ga kupas vise od toga lojne zlezde im gube funkciju i pocinje da opada dlaka.Nemoj da ga kljukas granulama previse ako mu budes kupovao jer se navikne na to i nece nista da jede drugo posle.A moj ti je savet ako planiras da ga zadrzis,kupi mu tablete kalcijuma jer je to stene u razvoju a te minerale ne moze bas iz hrane da dobije u dovoljnoj meri.Ocisti ga od parazita prvo,pa ga vakcinisi protiv stenecaka,nemoj slucajno da radis suprotno inace pas moze da ugine.

 

Fala Josife.

Da ne jede ribu? Vidiš, to nisam znao.

Slatko nisam lud da mu dam, za toliko sam pretpostavio da može da mu škodi.

Granule uopšte ne planiram da mu kupujem. Sve je to industrisko sranje. Ješće što i gazda, a ponekad verovatno i bolje od gazde. ;)

Kalcijumske tablete su super ideja. Samo kako ga naterati da popije? Pomešaš u hranu, ili ga zamoliš da bude dobar i da proguta? :)

Kako da ga očistim od (eventualnih) parazita? Ima neki preparat, ili se isto ide kod veterinara za to?

 

Tnx again.

:pivopije:

Edited by d4rk3lf

Share this post


Link to post
Share on other sites

baš zato što su čeljusti velike a kosti male... pa kad mu se zabode u grlo...

riba može ali bez kostiju...

cool... onda može tunjevina i sardina, pošto to ponekad kupujem.

A šta fali i da mu se očisti riba kad se sprema?

Edited by d4rk3lf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Macke mogu da jedu ribu ali psi ne jer otvorite svom psu usta i videcete kako mu je nepce naborano.cas posla se udavi sa tim kostima.

 

Fala Josife.

Da ne jede ribu? Vidiš, to nisam znao.

Slatko nisam lud da mu dam, za toliko sam pretpostavio da može da mu škodi.

Granule uopšte ne planiram da mu kupujem. Sve je to industrisko sranje. Ješće što i gazda, a ponekad verovatno i bolje od gazde. ;)

Kalcijumske tablete su super ideja. Samo kako ga naterati da popije? Pomešaš u hranu, ili ga zamoliš da bude dobar i da proguta? :)

Kako da ga očistim od (eventualnih) parazita? Ima neki preparat, ili se isto ide kod veterinara za to?

 

Probaj prvo da mu gurnes prstom duboko u grlo,ako izbaci zamotaj je u parce hleba i trebalo bi da pojede sa tim.Od parazita,odes u veterinarsku apoteku i trazis tablete za ciscenje od parazita.vet ce da te pita koliko je star pas i koju kilazu ima da bi znao koju jacinu da mu odredi.to ti je jedna tableta i kosta oko 60 dinara.princip davanja je isti,milom ili silom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kaki..ovaj moj vec godinama jede i te kosti pa mu nije nista.Cula sam da nije pametno davati pilece kosti posto pucaju uzduz pa od toga moze da se zadavi.Jesam u pravu cika Doco? ;)

e da..jel postoji neki posaban rezim ishrane za starije pse?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj prvo da mu gurnes prstom duboko u grlo,ako izbaci zamotaj je u parce hleba i trebalo bi da pojede sa tim.Od parazita,odes u veterinarsku apoteku i trazis tablete za ciscenje od parazita.vet ce da te pita koliko je star pas i koju kilazu ima da bi znao koju jacinu da mu odredi.to ti je jedna tableta i kosta oko 60 dinara.princip davanja je isti,milom ili silom :)

ja sam mu sa jelom davao tablete i uvek bi to pojeo

Edited by Mita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...