Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

то ме бре сети. пре неку годину, био неки лик у јутарњем програму на РТСу 1. и дон'о ''зеку''.

 

тацу имали варијанту да свако донесе неку живуљку и као да причају.

 

зека има бар метар дужни и 40-50ак кг. кад се ''преплашио'' па решио да ''побегне'' испод оног педерског сточића на којему се држи само цирка, крв ти јебем, испревртао им комплет инвентар у студију. падоше вињаци са астала у 09.00 ин да морнинг. ''дођи, Милисаве'', закука власник. ''мац, мац, фуј'', прозбори никад интелигентна Јована.

 

такав зец је готива. ТВ гонич је марка.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije moje. To su Engleski ovnoliki, ja sam imao Francuske. Ima vec slika negde na temi.

Aham znam da si ranije imao one videla sam slike, mislila sam da si sada uzeo ovo da gajis :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav sam prizor video sinoc u Gaju kad smo isli za Kovin.Auto udario macku,i druga macka pokusava da je skloni sa puta.Neverovatno

Slicno videh sa lisicama na regionalnom putu kod Cacka pre neku godinu,i zivotinje su solidarne.

 

ili jednostavno pokušavaju da odvuku leš negde gde mogu na miru da ga pojedu... nespavanje luči mračne misli iz moj mozak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Од како знам за себе имам кућне љубимце.

Мој први пас је био луталица Џони, који је дошао код нас сам гладан и изнемогао. Нахранили га, окупали и више није хтео да иде. :) Имала сам можда две године... Живео је до моје дванаесте. Баш ми тешко пало кад је угинуо. :(

 

Онда сам имала у једном тренутку седам мачака... То је било када сам имала око пет-шест година, па их се нешто и не сећам.

 

Наравно, како је која луталица долазила, тако сам је усвајала. :) Зато сам имала уз тих седам мачака и три пса - поменутог Џонија, Теу и Лера. Теа ми се оштенила. Три комада, од којих је једно било мртво рођено, а ова два су убрзо угинули. :( Најтужнији призор који сам икада видела је када је Теа узела у уста то мало слатко које је родила мртво и дрмуса га из све снаге, све притом цвилећи - ваљда покушава да га пробуди. :( Убрзо за њима је и она угинула. А била је здрава и имала је само осам година... :(

 

Имала сам и три зеца: Вардасила, Софронија и Лепосаву. Добила сам их кад сам имала око две-три године и сећам се да сам их се плашила... Тек кад сам мало поодрасла, почела сам да се више дружим с њима. Сви су живели око 14-15 година, па им је ваљда и било време да оду на онај свет, кад се то десило... Додуше, негде сам прочитала да могу да живе и по двадесет година... Баш су и могли још мало да ми буду ту. :(

 

Шарпланинца Лера су ми отровали душмани. :( Тада сам се зарекла да више нећу имати псе... Ужасно боли кад сваки од њих оде.

 

... а онда сам набавила сијамску мачку, Ципија. Онда се једног јутра Ципи омацио и родио Чубрила, Харалампија, Живку и Савку. Тако смо схватили да је Ципи заправо Ципика. :) Људи моји, ја ратоборније мачиће нисам срела. :) Морала сам да их све однесем чопоративно код бабе у село, јер су цео стан сматрали искључиво својом територијом. :) А плашила сам се да их држим напољу, због имбецила од комшија...

 

Пре неке три године, понуђено ми је штене златног ретривера. Ја чврсто решила да пси нису за мене, јер се вежем за њих к'о ретард и не могу да се саставим кад неки угине. Десило се да сам баш нешто била тужна, јер сам мислила да сам лоше урадила пријемни, кад су се мама и сестра појавиле на вратим са малим, белим замотуљком. :) Сад је тај замотуљак порастао, прилично се проширио (јер за мене љубимац нема поенту постојања ако није буцмаст :)) и зове се Бела. И много је волим. :)

 

Постујем слике чим оспособим апаратић... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

U Pet Centru drze vrlo zanimljive glodare, zovu se Degu. Lice najvise na cincile, imaju isti rep i njusku, kupaju se u pesku. Krajnje drustvene zivotinje (ne sme manje od 2-3 da se drzi), nisu plasljive i zabavne su. Mislim da je oko 2.5k din komad.

Takodje imaju i patuljaste ovnolike (ako se tako zove rasa) zeceve koji su veeeeeeliki i imaju divne usi :wub: Imaju konacno i ferrete (samo su mnogo mali, ne znam sto ih prodaju :( samo spavaju i nazire im se roze ispod retke dlake :wub: )

Elem, degu:

 

http://www.youtube.com/watch?v=dMldB-r0WDA

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, jako su zanimljivi ovi mišovi :da: Nije mi samo jasno, ako su već tako socijalni, zašto ti prodavci ne oforme cenu za 2 to jest za 3 pa ih tako prodaju

 

Evo još jednog klipa, jako su zanimlljive živuljke:

 

 

edit:

oni i pričaju!

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...