Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Bože, koja emotivna manipulacija, ne mogu da verujem kakav tekst su oni objavili.

 

Velikom delu populacije trebaju ovakvi tekstovi. Šta ti misliš, da prosečan žitelj Srbije reaguje kad se nešto civilizovano i kulturno napiše? Samo na španske serije što reče neko, zacmizdre. Afekat je potreban da bi te prosečni stanovnik planete ozbiljno shvatio...

 

...ili to ili si ti previše mačo pa ne volEš imoušn. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije smesna prica, ja sam odrasla okruzena najrazlicitijim zivotinjama i znam kako umeju da se vezu, meni je smesan tekst. Podsetilo me na lika iz srednje koji nije umeo recenicu da sastavi, a pokusao je da u pismenom zadatku iz srpskog napravi profil serijskog ubice. Zavrsilo se pateticno koliko i ovaj tekst. Zato je smisljen novinarski stil i trebalo bi da se drze njega. ;)

 

Mislim, koliko je ovo nestrucno, "on jos veruje"!? Moze da oseti bol, glad, privrzenost, strah, ali da veruje?? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napušteni ker je uvek tužan prizor...

 

Pre neko veče na 20m od moje zgrade na jednom pešačkom sedi veliki lep šnaucer. Nema ogrlicu. Mlad je, možda nešto malo preko godinu dana, još nije ni narastao pošteno... izgleda kao da čeka nekoga. Stadoh da ga dozovem, vidim da nije zainteresovan da prilazi neznancima.

 

Sa druge strane ulice prilazi komšija koji je sedeo u obližnjem kafiću i pokušava da ga animira i pomeri sa pešačkog. Pali se crveno svetlo. Automobil iz Bulevara u brzini skreće u ulicu, ker skače iz mesta, uplašen, i sklanja se zbunjeno. Prilazi drugi tip iz kafića, gledaju u mene, pitaju se verovatno da li je moj pas, ja odmahujem na pozdrav i sležem ramenima. Stojimo tako sa obe strane ulice gledajući u predivnog nečijeg psa, možda ničijeg. Odjednom, životinja skače iz mesta i gleda nekud iza mene, prvi poziv je čuo samo on a drugi i treći smo već čuli i ja i ova dvojica ali i ljudi sa druge strane ulice :) Majka i ćerka pritičavaju i grle psa, plaču, srećne što su ga našle. Kažu "valjda mu se trčalo, oteo se iz dvorišta", pregledaju ga da nije povređen. Pas veselo maše patrljkom repa. Mnogo slatko :wub:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto seku psima rep?

Je l' to mora tako, ili je pomodarstvo u pitanju?

skopiranje (sjecenje) repa i usiju je pocelo sa pitovima koji su trenirani za mec,jer u borbi se lako otkidaju,pa skopiran pas manje se povredjuje,samim tim i manje krvari,gubi snagu,itd...a sad je,kao sto kazes,postalo moderno,jer "pas izgleda zajebavanije".ljudskoj gluposti nikad kraja.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

skopiranje (sjecenje) repa i usiju je pocelo sa pitovima koji su trenirani za mec,jer u borbi se lako otkidaju,pa skopiran pas manje se povredjuje,samim tim i manje krvari,gubi snagu,itd...a sad je,kao sto kazes,postalo moderno,jer "pas izgleda zajebavanije".ljudskoj gluposti nikad kraja.

I pretpostavio sam tako nešto.

 

Ehh... moj pas nikada neće imati taj "luksuz" da ga osakatim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

skopiranje ?

 

kod nas se kaze kupiranje.

 

vjerovatno je sve poteklo od engleske rijeci scalp,a tako se zvala stara tehnika sa pocetka 20 v. kojima su prvim carver pitovima podrezivali skalp da bi se zatezala koza vilice i da bi pas imao jelte zajebavaniji izgled tj uvijek vidljive zube.kad su se takvi pojavljivali na meceve,ostali rednecksi su predavali meceve samo sto bi se usrali izgleda psa.

 

 

a inace,ko ce ti se povatati sa lokalizmima.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ima pasa koji su lepsi bez usiju i repa.Zamislite rotvajlera i dobermana sa repom,uzas...

 

Ok ti nisi covek.

 

To je zato sto si ti navikao da vidjas pse tako odsechenih ushiju i repa. To je sasvim normalno da imaju rep , cak sta vishe jako je bitno za komunikaciju i sa ljudima i sa ostalim psima.

 

Zamisli tebi odseku jezik da ne mozes komunicirati i uvo da bi izgledao opasno. Da , to je jako lepo sto rade zivotinjama.......

 

Idijoti !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupiranje je jedan od odgajivačkih postupaka da bi psi bili pogodniji "za svoju namenu". Čak su i kokerima kupirani repići, njima koji nisu radni psi. To mi nikad nije bilo jasno. Možda neki psi deluju lepše i gracioznije bez repa, ali poštedjeni su mnogih muka. Pogotovo kad su uši u pitanju, jer nisu štenci kada im se to radi sa ušima... Uostalom, nekad se desi da im ne kupiraju lepo uši, pa vlasnicima to smeta do te mere da ostave psa.

 

Danas je kupiranje repova zabranjeno, koliko ja znam. Sve više pasa vidjam sa repovima, posebno boksera. A recimo doge, kojima repovi nikad nisu kupirani, izgledaju sasvim lepo sa njima.

 

 

@Feral Ghoul

 

Što se kameleona tiče, raspitaj se po pet-šopovima. Sećam se jednog dečka koji je držao svakakve gmizavce, ali više ne mogu da se setim kako se zove. Sigurno ima, samo se raspitaj negde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...