Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

S5001898.jpg

 

konacno sam uspela da ih ulovim sve 4-oro na okupu. 100 kila matchaka.

AAAAA!!!

Kako su predivne :wub:

(jel ona na topu slinava ili je to neki bzvz odsjaj? :D )

Ja moje jos nisam uslikala, mrzi me da pozajmljujem aparat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neverovatno, koliko crnih macaka na jednom mestu! ;)

 

Ovaj malisan je bio kod mene privremeno - nedelju dana, jer nikako nismo mogli da ubedimo stariju gospodju kuju da ce ona i dalje biti jedino glavno voljeno bice - greska u proceni + cinjenica da Orkin azil nije mesto za jedno kucence od 2 meseca, koliko je tada Bobica imao:

 

l_d6633822affef289927ff3f755d891dc.jpg

 

A onda smo ga, na svu srecu, zaista dali kod izuzetnih ljudi, kod moje koleginice Sanje, gde je postao oficijelni prvi ljubimac njenog brata:

 

l_880907c3345ee504e2c7a7cfc941d5fb.jpg

 

Sada mu je ime Rex, i mislim da mu pristoji. Gornja fotografija je poslednja koju imam, sa njegovih 5 meseci.

 

Iako ima tuznu, ili ozbiljnu facu na obe fotografije, njegov karakter mnogo bolje opisuje sledeca slika (u pozadini su njegove novine koje je tog prepodneva, hm, je li, citao. S komentarima na marginama):

 

l_4ba98ed904b126d90286dfa5ca01e875.jpg

Edited by Yggdrasil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, ima izuzetnu narav, vrlo je druzeljubiv, vrlo sarmantan cak, sav ustreptao kada vidi nove ljude. Prve veceri kod mene namestila sam mu korpu i cebence, ususkala ga, stavila igrackicu, stavila pored sebe (spavam na vrlo niskom lezaju, tako da mi je bio gotovo u visini lica) ali ne...eto njega, na zadnjim sapicama - posto je bio suvise mali da bi sam skocio, sa najslihtarskijim izrazom lica na svetu - kao na drugoj fotografiji.

 

I ko bi odoleo takvom licu? :bigblue:

 

U svakom slucaju, na kraju mi je piskio po duseku i uzurpirao moj jastuk. :)

 

Drago mi je sto je nasao kucu koja mu odgovara, sto ima svoje dvoriste koje je ogromno i koje moze da istrazuje, jer je vrlo radoznao i aktivan pas, a pre svega, sto je nasao stabilnu porodicu koja ga voli i odlicno neguje. :da:

 

Imao je sto nekih smesnih akcija - imao je svoju mekanu igrackicu u obliku papuce kojom smo ga zamajavali da nas ne bi mnogo grizao, i koju bi, kada bi je uhvatio, sa tako trijumfalnim izgledom i drzanjem odneo u svoju korpu, redovno zaglavljujuci mrsavu zadnjicu za obod korpe. Kad je bio mali, licio je na prasence - velika glava, velike usi, sitne oci, retka, paperjasta dlaka, jake prednje sape i mrsave zadnje, mala crna pruga na ledjima...Gile. :mrgreen:

 

Inace, vezala sam se za njega jer umalo da, mojom krivicom - ali iz najbolje namere da ne putuje van Beograda, jer je bio tako mali, i mislila sam da ce mu put biti tezak, ode kod jedne potpune psihopatkinje, koja je, sto je najstrasnije, ranije i prosla intervju sa Orkom u vezi drugog kucnog ljubimca... koordinatorka Orke mi je taj pokusaj previse, moram da kazem, zamerila. Zbog cega mi je i dalje vrlo nelagodno. Ljudi iz Orke su specificni, nagledali su se svakojakih primera ljudske zlobe i pakosti, ali ipak nisam ocekivala da ce me popreko pogledati kada sam dosla sa svojom koleginicom i njenom sestrom da se dogovorimo oko njihovog konacnog usvajanja Reksa. Bilo je vrlo neprijatno, pre svega zbog Sanje, koja u tome nije imala nikakvog udela.

 

Naravoucenije?

 

Latentnih psihopata ima mnogo. Ali zaista, treba biti krajnje oprezan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi iz orke nisu latentne psihopate, oni su otvoreno zapalili auto jednom profesoru :)

 

ne opterecuj se. i moju komshinicu su ucenjivali tako, doshla sa klincem (recimo 9 godina) i neka riba mu kaze "ako ti ne uzmesh ovu kucu ona ce da umre". hej, alo :udri::)

 

nego, tek sad videh onu fotku sa machkama, fenomenalna je :) :) :) poshto kilo, feyd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jooooj obozavam chinchilice :wub:

Kako se zove?

Kako ima tuzneeeee ociiii :lol:

ja mnogo kasnim na ovu temu :D

 

ne zove se, ja je zovem pacov :D nije moja, ceka vlasnicu da je odvede kuci, a ja ne zelim da smisljam ime :wub: a predivna je, mnogo je radoznala i pametna...

 

@Double Fire: pustam je po kuci, ali samo u specijalno spremljenu prostoriju u kojoj nema gde da se zavuce pa da ne izlazi danima (hrcak je to radio <_< ), koja je zagrejana kako treba i u kojoj nema tepiha (posto sere ko nenormalna)... polako pocinje da se navikva i dozvoljava i da se mazi i uzima u ruke bez previse bunjenja... dokaz:

 

l_1b4c807f79285b398a0e75739db82cfa.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moja starija macka isto tako :D

Vise se ponasa kao pas nego kao macka, ali je zato ova mladja uzasno plasljiva i umiljata :D

To "ne znam kako bi se slagao sa mojim mackama" je vise upotrebljeno kao sarkazam ;)

Maza bi se jako lepo slozila sa njim, vecito je gladna :)

Pocistila je komsiluk od svih zivotinja koje su naizgled jestive :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

buli2.jpg

 

Mali ali opaki bul terijer, jedna od mojih omiljenih rasa. Nije moj vec od jednog drugog lika. Ovi kucici su toliko ''ruzni'' da su lepi i zato ih obozavam. Vecina ljudi ih ne podnosi zbog njihove specificne glave i njuske ali njih zabole za to, vec samo gledaju ispod oka i podmuklo se keze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:wub:

Sacuvah sliku odmah :D

Divan pacov :)

Ocem i ja takvog :da:

Ne znam samo kako bi se slagao sa mojim mackama :)

pa pazi, dosta je velika, a citao sam negde da u principu moze da se slaze sa mackama, ali... moze da se desi da ova pomisli da je prerasli mis i da proba da je pojede... :D

 

edit: jedva sam je nahvatao danas pocela da otkriva neke lagume po stanu i da se zavlaci tamo... samo je, sva sreca, pitom pa izadje sama...

Edited by Enthymeme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se jednom prase upiskilo po UPSu :) :) sreca pa bese bezbedno po nju... Nije mi zabavno da pustam jer je uspeh neizvesan skroz. Doduse sad imam muzjaka pa nije plasljiv. Ali morala bih 100x da prozivljavam to - pustim, zbrise u cosak/pod krevet, svega se plasi i boli ga uvo, kad moram da izadjem iz kuce ulovim i vratim u kavez. I dokle tako?

Vise volim da uzmem i legnem i onda stavim da seta po meni, izvrne se na kraju i legne i onako deluje bas smireno i kao da me voli :lol: kad se uznemiri to je znak da mu se piski, nepogresivo (tako je kod morskih prasica od prvog dana). Jedina je frka sto sam posle u dlakama od glave do pete pa treba to otrebiti a ima zajebane kratke dlake. Nema svrhe sto ga cupkam svaki dan, stalno se linja.

 

 

http://youtube.com/watch?v=9sKwUeUxsuA preslatko :)

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo su psi koji su fantasticni ljubimci ali su i mnogo vise od toga. Bezrezervno odani gazdi, spremni da poginu za njega, ogromne snage i srcanosti, privrzeni ljudima, odlicni cuvari.

 

American Pit Bull Terrier

 

americanpitbullterrier1.jpg

 

Bull Terrier

 

bulterijer2.jpg

 

American Staffordshire Terrier

 

staford.jpg

 

Staffordshire Bull Terrier

 

stafbul.jpg

 

Jako je tuzna cinjenica da su ove rase zabranjene u mnogim zemljama zbog predrasuda koje sire neupuceni ljudi. Na testovima koje su vrsili naucnici je dokazano da su koker spanijel i civava agresivniji od pit bula. Sire se price kako oni napadaju decu, a oni su zapravo najbolji cuvari dece i vole biti u njihovom prisustvu. Sire se nebuloze o tome kako napadaju cak i svog gazdu, kako im je urodjeno da budu krvolocni i razne druge gluposti. Svi incidenti sa ovim psima su ili preuvelicani ili su posledica neodgovornosti vlasnika. Treba znati da se na ove rase takodje lozi i gomila raznih idiota ( shabana i njima slicnih ) koji ih svesno dresiraju da budu agresivni i onda se desavaju incidenti. Ne treba zabraniti ove pse, vec treba zabraniti budalama da ih poseduju i onda nece biti nikakvih problema.

Edited by Hell on Earth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, samo što oni nose određeno genetsko opterećenje, čini mi se, zbog toga što su dobijeni ukrštanjem sa bull terijerom, koji je u davna, mračna vrmena korišćen kao borbeni pas, zar ne?

 

Ali ipak, slažem se, ništa što dobra sredina, normalan gazda i prirodno vaspitanje ne mogu da kontrolišu.

 

Da li će da se ta osobina, koja verovatno nije ni prirođena svima, ispolji, zaista samo zavisi od sredine.

 

Ipak, moj kućni ljubimac:

 

l_f268ef14613455dedb2bd95236df68c1.jpg

 

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajoj koja frizurica!!! Sa sve rozom gumicom!!! :wub:

Lutkica malena :lol:

 

Inace Bull Terrier mi izgleda skroz blentavo! Koliko god delovao ruzno na prvi pogled, toliko mu je smesna njuska da jednostavno moras da ga zavolis :D

Edited by Tanya

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...