Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Ajoj koja frizurica!!! Sa sve rozom gumicom!!! :wub:

Lutkica malena :lol:

 

Inace Bull Terrier mi izgleda skroz blentavo! Koliko god delovao ruzno na prvi pogled, toliko mu je smesna njuska da jednostavno moras da ga zavolis :D

 

Prase...i jedni i drugi...samo što se ovo drugo prase nabildovalo i pilo proteinske koktele. ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

lazereyez wtf!?

:D

 

 

:ph34r: ?

 

Sharplaninac.Crni ;):ph34r:

 

metja2.jpg

metjica.jpg

 

Jako redak i izvorni :).Na moju srecu ponosan sam vlasnik istog.Vrlo inteligentan pas.Odlikuju ga pamet,snaga,mudrost i lukavost.Sa njim mora svaki dan da se radi,da bi izvukli maximum (da ne juri ljude i ne kolje i da slusa).Ja stojim iza toga da on razume sve sto mu kazem,naravno nikad nece biti pokoran kao vucijak,ali razaznaje ogroman dijapazon komandi.Npr: dodji,idi,drz ga :P,ko je to,gde je on,gde je maca(da naucen je da zivi sa mackama nikad ni jednu nije udavio),box,daj sapu,lezi,jedi (da :D ali to ponekad) kopaj (kopa rupe kad mu kazem),mir,uz nogu,stani...Tezina mu je tu negde oko 65 kg,visina 55cm,nasuprot ono sto su kod nas kreirali "odgajivaci" da sharac bude oko 90 kg...To su mesavine sa kavkaskim ovcarima,mastifima itd...Sto se naravi tice jako je vezan za teritoriju,vlasnike i gazdu.On tacno zna ko su mu vlasnici ali ima samo jednog gazdu koga 101% slusa i veran mu je.Van svoje teritorije izbegava sukobe sa drugim psima (osim kad nije zenka upitanju :P),ali na svojoj teritoriji je zakon.Da neko nesto odnese od garaze,boksa i njegovog reona nema sanse.Ali isto tako je i jako opasan.Kod njega nema da te ugrize za ruku,vec hvata za ligamente,testise i vrat.Zato se mora cuvati i voditi racuna o njemu.Da obozava decu :) i nije mu frka kad ga njih 10oro maze i gnjave,ali ne podnosi alkose,narkomane i baksuze.

 

Jako je tuzna cinjenica da su ove rase zabranjene u mnogim zemljama zbog predrasuda koje sire neupuceni ljudi. Na testovima koje su vrsili naucnici je dokazano da su koker spanijel i civava agresivniji od pit bula. Sire se price kako oni napadaju decu, a oni su zapravo najbolji cuvari dece i vole biti u njihovom prisustvu. Sire se nebuloze o tome kako napadaju cak i svog gazdu, kako im je urodjeno da budu krvolocni i razne druge gluposti. Svi incidenti sa ovim psima su ili preuvelicani ili su posledica neodgovornosti vlasnika. Treba znati da se na ove rase takodje lozi i gomila raznih idiota ( shabana i njima slicnih ) koji ih svesno dresiraju da budu agresivni i onda se desavaju incidenti. Ne treba zabraniti ove pse, vec treba zabraniti budalama da ih poseduju i onda nece biti nikakvih problema.

 

Ovde si delimicno upravu.

 

rkica.jpg

 

Ovo je sestrin pas i kao da je moj,zove se Rikardo Apolon ima jako dobro poreklo i izvanrednu gradju.Samo sto se po inteligenciji ne moze porediti sa Sharplanincem ili bilo kojim drugim psom.Daleko od toga da je glup,ali je jako tvrdoglav i agresivan iako ga niko tome niju ucio.Ali kao beba je za ljude,dok mog Metju (sharca) moram da pazim...

 

Jbga neke lepse slike su mi na diskovima i mrzi me da ih trazim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad sam bio klinac, napao me je jedan sharplaninac, i ujeo me je za rame(mesec dana sam ishao na previjanja, a imao sam duze vreme oziljak)..da me nije spasio jedan lik ko zna kako bi se to zavrshilo..Mada pas nije kriv ja sam uleteo u dvorishte gde je on bio, iako sam upozoren da je pas opasan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad sam bio klinac, napao me je jedan sharplaninac, i ujeo me je za rame(mesec dana sam ishao na previjanja, a imao sam duze vreme oziljak)..da me nije spasio jedan lik ko zna kako bi se to zavrshilo..Mada pas nije kriv ja sam uleteo u dvorishte gde je on bio, iako sam upozoren da je pas opasan...

 

Jos si ti dobro i prosao.Oni su ti teritorijalci i nema oce kaki nece kaki.Napada i cao,jos pogotovo ako si uleteo i ako je skontao da si opasnost po gazde okolinu :)

 

Moj deda je jednom presudio.

 

Tacno je to skroz.Sarplaninac je takav pas.O njemu MORA da se vodi racuna.Svakodnevno,kao dete je,ali je zato najbolji cuvar.Ja svaki dan po 1-2 sata provedem sa njim u setnji.Cale takodje.Znaci mora se voditi racuna o takvom psu,da ne bi dolazilo do nesreca i krvoprolica.Kad zavrsim sa obavezama iskopacu sa nekog cda slike od pre god dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

rkica.jpg

 

Ovo je sestrin pas i kao da je moj,zove se Rikardo Apolon ima jako dobro poreklo i izvanrednu gradju.Samo sto se po inteligenciji ne moze porediti sa Sharplanincem ili bilo kojim drugim psom.Daleko od toga da je glup,ali je jako tvrdoglav i agresivan iako ga niko tome niju ucio.Ali kao beba je za ljude,dok mog Metju (sharca) moram da pazim...

 

Jbga neke lepse slike su mi na diskovima i mrzi me da ih trazim.

 

Strava je! Ko bi rekao da ova nevina faca moze biti agresivna :) Jbg, svi terijeri se ne podnose sa drugim kucicima istog pola, pa tako i pitovi. To moze biti dosta zajebano kad se vodi u setnju, jer ako se pokolje sa nekom lutalicom ne pusta dok je ne pokida na komade. Ali su zato privrzeni ljudima kao ni jedna druga rasa. Recimo sarplaninca odlikuje to da nije mnogo privrzen ljudima, vec samo svojoj teritoriji i stadu. Terijeri znaju praviti probleme sa drugim kucicima, ali ja se odlucujem za ovu rasu jer mi treba kuce koje je poslusno i koje ce da se zrvtuje za mene ako treba. Imam i dva lovacka, bretona i setera. Oni em su tvrdoglavi i teski za dresuru, em su picke i nikad ne bi skocili da brane gazdu. Cim im malo podviknes oni podviju rep i pobegnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo su psi koji su fantasticni ljubimci ali su i mnogo vise od toga. Bezrezervno odani gazdi, spremni da poginu za njega, ogromne snage i srcanosti, privrzeni ljudima, odlicni cuvari.

 

[

 

Sa ovim pod Bold se ne bih slozio.Uciti Pita da bude cuvar je stavljanje glave u torbu.Jer ti psi nemaju cuvarskog instikta i onda je neretka situacija da pit iskida coveka do smrti.A zasto?Jer njemu prodadi borbeni instinkt i u coveku vidi drugu zivotinju.Inace borbeni pit u 98% slucajeva ne napada coveka,ali zato peni na druge pse.

U Smederevu sam se igrao sa jednim pitom koji je ucestvovao u borbama,cim je spazio drugog psa zakrvavile mu se oci,posle par trenutaka opet je bio razigrano pseto :pivopije:

 

Obratite paznju kako Crni Ruski Terijer u jednom trenutku skace na markera sa ledja i pokusava da ga zgrabi u predelu glave.To su Rusi godinama forsirali,jer su ti psi u logorima posle 2. svetskog rata bili dresirani da begunce hvataju pravo za glavu.Bez problema su coveku probijali lobanju zubima jer je poznato da imaju 2.5 puta jaci ugriz od Pit Bula.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=Kc8QjJmjL5k...feature=related

 

Ovaj snimak sam ja nacinio u Surcinu ove godine

 

http://www.youtube.com/watch?v=2V62kh3KPXA...feature=related

 

 

Inace,ovi psi nisu dresirani za napad-odbranu.Posle 18 meseci vec moze da se radi sa njima.Dovoljno je da neko nepoznat digne ruku na njega i da krene da se dere i to je sva dresura.

Ja sam mog psa od godinu dana naucio da hvata za ruku kad neko krene istom na nju.Za godinu dana planiram da ucestvujem na testu karaktera

 

 

Edited by Steven Seagal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pit uopste nema jak ugriz,to je zabluda jer svi ga znaju kao psa koji kad uhvati ne pusta.To je tacno,ali to nema veze sa jacinom ugriza.Jer svaki terijer kad zagrize jako tesko ce da pusti.Znaci pas koji ima vecu glavu logicno je da ima jaci ugriz.Vucjak,Rotvajler,Doberman,Kavkaski Ovcar i jos mnogo pasa imaju dosta jaci ugriz od Pita ali njihov sistem ujedanja je drugaciji.

Mada meni su najjaci od svih terijera Nemacki Lovni I Fox Terijeri,ja mislim da nema zivcanijih pasa od njih.

 

Jest' da izgleda kao plisana igracka ali je skot do zla boga.Znaci izmedju ova dva psa jedina je razlika u boji i konstituciji,karakter potpuno isti.

Jebote imam kucice od 4 meseca,kad se pobiju nema boga da ne pocepaju usta jedan drugom.Ovi veci,to ako razdvojis u roku od 2 minuta obaras rekord

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...