Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Svakoj se zivuljki moze ono osnovno utuviti, ma koliko bila istrajna. Batina je iz raja izasla da slomi duh & telo, jedino se Beli Ocnjak izvuk'o. :)

 

 

:ph34r:

 

 

Htedoh reci, svaka se zivotinja moze lepo vaspitati uz malo paznje i puno ljubavi. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je one njanjave "shminkerske" rase moguce izdresirati malo, cisto da ne laju non stop i da slushaju ili jok? Tj da li postoje rase koje je nemoguce dresirati a to nije zato sto su suvise divlje?

 

 

Ne znam na koje si tacno mislila, ali sigurno da se svaka kuca moze dresirati da bude fina i dobra, uz paznju, brigu i ljubav! :wub:

Moja kuca je staford... vazi za neke opasne rase, mozda i izgleda opasno, ali gori je od macke, samo se migolji oko nogu i hoce da se mazi! Ni sa drugim kucicima se nikad nije kacio. A laje samo kad je ljubomoran, kad mi stojimo sa drugima a njega ni ne gledamo, a do skoro sam mislila da je mutav jer se nije oglasavao! Ma jedna prava maza i dobrica, i svi ga u gradu vec znaju i ne boje ga se! A iskrena da budem, nismo se pretrgli od nekog dresiranja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je one njanjave "shminkerske" rase moguce izdresirati malo, cisto da ne laju non stop i da slushaju ili jok? Tj da li postoje rase koje je nemoguce dresirati a to nije zato sto su suvise divlje?

 

Fox Terijer i Nemacki Lovni Terijer.Te dve rase je nemoguce dresirati

 

Svakoj se zivuljki moze ono osnovno utuviti, ma koliko bila istrajna. Batina je iz raja izasla da slomi duh & telo, jedino se Beli Ocnjak izvuk'o. :)

 

 

Evo ja ti dam moje Fox Terijere ako ih izdresiras ja ti dam sta god hoces.

 

Ne znam na koje si tacno mislila, ali sigurno da se svaka kuca moze dresirati da bude fina i dobra, uz paznju, brigu i ljubav! :wub:

Moja kuca je staford... vazi za neke opasne rase, mozda i izgleda opasno, ali gori je od macke, samo se migolji oko nogu i hoce da se mazi! Ni sa drugim kucicima se nikad nije kacio. A laje samo kad je ljubomoran, kad mi stojimo sa drugima a njega ni ne gledamo, a do skoro sam mislila da je mutav jer se nije oglasavao! Ma jedna prava maza i dobrica, i svi ga u gradu vec znaju i ne boje ga se! A iskrena da budem, nismo se pretrgli od nekog dresiranja!

 

Za to nije potrebna dresura,da ti pas bude miran.Pas je uglavnom lud ako ga tako naucis.Ipak,moji terijere niko nije ucio da budu ludi pa upravo to jesu.Ti lovacki radni psi nisu normalni,nema teorije nicemu da ih naucis,laju dan noc.U lovu napadaju divlje svinje,vade lisice i jazavce iz jame.Jednostavno nema nacina da ih socijalizujes.

Bice miran onda kada ga izolujes,sto znaci da nikad nije video drugog psa ili macku.Onda se moze reci da je miran pas.

 

Moji kucici su se bukvalno klali sa mesec ipo dana,ovi odrasli kad se pobiju nekad ni vodom ne mozemo da ih razdvojimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao sto vec napomenuh u temi Madagaskar i lemuri voleo bih da imam kao kucnog ljubimca Lemura (ovo naravno uopste nije realno, odlepio bi lemur u stanu).

 

ali ajde sad stvarno...

 

irskog setera ili bigla. samo bilo bi mi zao da ih drzim u stanu, treba psima ipak dvoriste

Edited by triad_lemur1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Steven: E pa kul, tvoj sam odgovor cekala :da:

Da hocu da dresiram kuche ljubavlju i popushtanjem ne bih ni pitala :) verujem da sve one glupache po parkovima vole svoje male pudlice (i sl) pa one i dalje besne i deru se tako da ti dodje da ga zgazis ma koliko voleo zivotinje.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja bih volela da imam pingvina za kucnog ljubimca....kad bi moglo.... :(

 

Moze li neka slika da vidimo tog cara?

 

Ako si mislio na moju kucu, evo ga :

 

2246744557_fce2c2c573_m.jpg

 

2244426559_db4eb51a4e_m.jpg

 

Evo kako se unosi pod noge:

 

2260525799_40da942667_m.jpg

 

A evo i kako piski : :smile:

 

2260525805_f0cb54639a_m.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Steven: E pa kul, tvoj sam odgovor cekala :da:

Da hocu da dresiram kuche ljubavlju i popushtanjem ne bih ni pitala :) verujem da sve one glupache po parkovima vole svoje male pudlice (i sl) pa one i dalje besne i deru se tako da ti dodje da ga zgazis ma koliko voleo zivotinje.

 

Sve zavisi kog psa.Nekog mozes batinama da urazumis a nekog ne mozes.One gore sto sam spomenuo je nemoguce.Mozes da ga bijes noge da mu polomis,bice miran najvise 10 minuta,posle toga ista prica.To ti je ono kad NLT uhvati divljeg vepra,vepar ga otrese i baci 5 metara dalje,on se vrati i opet i opet...Za to su stvarani,istrajni i jednostavno ne mozes protiv toga....

 

To je ono o cemu sam pricao:

http://www.youtube.com/watch?v=1wWEs83x4kg

 

Moze li se urazumiti ovakav pas bilo kojim nacinom?

Edited by Steven Seagal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja ti dam moje Fox Terijere ako ih izdresiras ja ti dam sta god hoces.

Rekoh da se moze utuviti ono osnovno, ne izdresirati, jbt! :ph34r: Meni dovoljno sto moja kuca dodje i ode kad joj se kaze, ucuti kad treba, trpi sve oblike gnjavljenja & davljenja, pusta macke da joj vade hranu iz usta (:)), nikog ne napada... To je jedno dobrocudno i veselo stvorenje, sto smatram da i jeste smisao svega. :wub: Uostalom, davno mi nije maznula foto-aparat. :wub: Ustvari, omakne joj se ponekad ali mi ga uvek vrati neostecenog. :wub: A hoce i da slusa... ponekad. :lol:

 

Ne, ozbiljno, do sad mi se nije desilo da omanem, na kraju mi svaka zivuljka ispadne bas kako treba. I jeste potrebno samo malo paznje i puno ljubavi. Tad, naravno, nije tesko imati strpljenja a pritom i ne razmaziti zivotinju.

 

Za to nije potrebna dresura,da ti pas bude miran.Pas je uglavnom lud ako ga tako naucis.Ipak,moji terijere niko nije ucio da budu ludi pa upravo to jesu.

Hm, zivotinja samo odslikava stanje vlasnika. Ne zelim da te uvredim ali, realno, svi znamo da i sam imas izuzetno kratak fitilj. Takva je i priroda tvojih pasa. Zato ste se i uklopili tako dobro, zar ne? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, zivotinja samo odslikava stanje vlasnika. Ne zelim da te uvredim ali, realno, svi znamo da i sam imas izuzetno kratak fitilj. Takva je i priroda tvojih pasa. Zato ste se i uklopili tako dobro, zar ne? ;)

 

A kako onda objasnjavas da su ovi drugi psi koje imam mirni?To znaci da imam dvojni karakter?Pogotovo sto mene za gazdu priznaju ti veliki,a mali priznaju caleta.No nebitno,smatram da nisi u pravu jer nije ta izreka bas uvek tacna.Terijer koji nije lud onda nije terijer,pre ce biti tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma on je vise panker, mislim, vidi ti tu frizuru XD

 

A stvarno lepo peva, doduse, sad mnogo tise posto je menjao perje pre par meseci, pa je tada cutao, i sad nesto bas tiho peva :(

 

 

E , a je l' znate, je l' mogu kanarinci da nauce neku kratku melodiju da pevaju? Meni se cini da ovaj moj uziva u muzici, i kad je pustim i kad ja sviram, sav se nesto raznezi i okrece glavicu kao da se zanima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...