Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Evo i ja jednog ludog hahah

funny-dog-pictures-hungry-pee.jpg

 

 

A ovo je ludi Bemba kad te gleda od gore, cela njukica mu se nabora, pas sa vise lica haha, slikacu ga da vam pokazem da ume da lici i ko sar pej ili onaj akito ino hahah :D

avatarbemba.jpg

 

Uvek me podseti na:

funny-pictures-strange-birds-threat.jpg

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Balkruin

Mene su neki 'opasni' momci startovali jedno vece na stadionu.Ja vodio 2 'rusa' i pridje rotvajler od tih likova.Ja mu rekao da zaveze psa,a bio je mrak.Ovi moji se vec nakostresili.Posle me pitaju dal je to pit bul.Ajd kako nisu videli u mraku ja im lepo kazem sta je a na to ce jedan 'To je jako zajeban pas' i onda se okrece ovom njegovom pajtosu i kaze 'Imas srece sto si vezao kera inace bi ga pojeli za dorucak'

Opasno je to,sto kad ruski terijer podivlja nema vise povratka,ili da ga ubijes ili ce on tebe.

U rusiji gaje i kratkodlake koji su toliko krvolocni da moras sirovim mesom da ih hranis.

 

Druže, ti si ovo u najboljem slučaju sanjao ili imaš neke komplekse koji te teraju da izmišljaš priče i serviraš ih po forumima (i ovo nije jedini, slučajno sam nabasao na još jedan sličan upis).

Moj ujak se bavi obukom radnih pasa i ja puno vremena provodim sa psima, a i sam imam pse (Srednjeazijski ovčar) pa sam dovoljno kompetentan da te demantujem jer sam vrlo dobro upoznat sa rasom o kojoj pišeš hvalospeve.

Prvo, hipotetički, ako nisi izmislio, da je taj pit kojim nesrećnim slučajem bio loše socijalizovan ili agresivan prema drugim psima, ostao bi bez CRT-a u roku od 30 sekundi. U najboljem slučaju, ako je pametan, CRT bi pobegao glavom bez obzira cvileći.

Ne možeš porediti temperament Pita i CRT. Pit ima drugačiju viziju borbe, agilniji je, savršena mašina za ugriz i eskivaciju ugriza. Da si kojim slučajem gledao (a iskreno se nadam da nisi) Pita u full rage-u ne bi ni u šali napisao ovo što si napisao.

Jednostavno CRT nikakve šanse ne bi imao. Jedno je protekcija ili osećaj protekcije pored gazde, kada pas reži na drugog psa ili čoveka koji ga drži vezanog, a sasvim druga stvar je borba.

Ja sam viđao hiljadu puta kako se pekinezeri i toj pudle nakostreše i reže na mog SAO pa ne verujem da bi njihov gazda i pomislio da ih pusti na njega.

Isto što i ja mog psa uvek sklanjam kada vidim pita, argentinca, bandoga, neke mastife, jednostavno ne možeš porediti takve pse sa psima kojima je borba i bez treninga u genima i tu veličina i izgled ne igra apsolutno nikakvu ulogu.

Pretpostavljam da znaš da je 35% CRT-a uzeto od Njufaundlend rase. A Njufovi su sve samo ne agresivni i krvoločni.

Otud je i CRT mirne prirode, ne preterano aktivan, ne baš najbolji radni pas, ali pas koji voli decu, druge životinje, koji je u suštini miran pas.

Do sada sam video dva CRT-a na protection treningu i odradili su ga solidno. Znači može poslužiti i kao pas čuvar ali ako se isključivo kupuje čuvar, postoji i mnogo bolji izbor.

Ali recimo, na agility treningu su bili katastrofa (iz različitih odgoja su psi). Brzo se umaraju, nezainteresovani za duži trening.

Zaključak je dakle da su ovo zaista super psi i za početnike jer nisu preterano zahtevni, nisu agresivni prema drugim životinjama i ljudima (ako su pravovremeno socijalizovani) i pogodni su, uprkos veličini, i za život u stanu.

A sad, što neko hoće od njih da napravi krvoloke i predstavlja ih psima koji bi mogli da ubiju pita, rota, dogo argentino ili ne znam koga još... Ne zavaravajte se, jer svakako oni to nisu niti mogu tako nešto da urade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Balkruin

Ma,za koji kurac...

Samo cu ti reci da su likovi bili sa rotvajlerom,a za moje pse su mislili da je pit jer je bio mrak.Citaj malo bolje sledeci put

 

Pričao si onda za Američkog Staforda koji isto spada u bull rase. Nije srčan kao rednose pit recimo ali isto bije ko sveti Ilija i nema tog CRT koji bi izdržao duže od minuta sa njim.

Poenta je da bezveze karikiraš rasu izmišljajući priče i odgovaraš potencijalne vlasnike jer prvo što izlazi kad ukucas CRT u pretraživače jeste ova tema. Neko dođe i pročita kako je CRT tukao Staforda na stadionu, kačio se sa argentinskom dogom, nakostrešio na rotvajlera...

A zapravo CRT je sve suprotno od toga. Pravi porodični pas koji, ako je normalno odgojen i čiste krvne linije, ne sme pokazivati znake agresivnosti prema drugim životinjama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prica o stafordu nema veze sa ruskim terijerom.Opet pricas bezveze

Vec je tip pustio svog staforda na moje fox terijere koje takodje uzgajam i veoma se pokajao zbog toga,jer sam jedva uspeo da im olabavim vilice kako bi ga pustili.

A nadam se da znas kakvi su ti mali lovacki psi opasni kad rade u timu.Jos ako su istrenirani za lov i jamarenja vrlo lako mogu da izadju na kraj sa mnogo vecim psom.

A taj stadion je inace pun budaletina koji razne pse pustaju bez povodca,tako da se ne desava samo meni da mi se psi zakace sa nekim.Drugaricinog bigla je napao staford na isti fazon-bigl vezan a staford prepusten sam sebi dok mu gazda sedi 50 metara dalje.Jedva su ga izvukli.

Edited by Josif Visarionovič

Share this post


Link to post
Share on other sites

bela2.jpg

 

Да, да. То је тај мислилачки поглед. Шећерлема! :wub:

 

Иначе, нуди се на усвајање, па ако знате некога коме треба куцов, а ви јавите. :da:

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugaricina diiivna macka Mica koja obozava da spava u kadi i lavabou. :D Ovde peva. :)

Inace svaki put me lizne po nosu za pozdrav, i to radi samo meni. :wub:

DSC01141.jpg

 

A ovde spava sa svojom cerkom - malom Micom. :haha: Koja je veca, ali sta ces kad se tako zove. :haha:

 

DSC01123.jpg?t=1264703784

 

Obozavam ove macke. :wub:

Edited by Night's Blood

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, vidiš, nisam ga poodavno mjerila, mogla bih taman sjutra. Visina se uglavnom ne računa, već dužina plastrona, onaj donji dio "oklopa", nazivaju ga još i stomakom. U svakom slučaju, za svoje godine razvija se po planu, bolju njegu ne može dobiti. Dok je bio beba, pravila sam mu svakodnevno pudinge. Imao je biljne i mesne. To je najbolji način da mladunče dobije sve potrebno za razvoj. Uglavnom ljude smara da to rade, meni je najteže bilo da podnesem miris mesnog pudinga, ali zato je sada zdrav kao dren (da kucnem :D) Obožava lignje, morsku ribu i pileće filete. A dajem mu i spirulina granulice za imunutet.

 

E, da, pošto se pol kod kornjača otkriva tek nakon što dostignu polnu zrelost tj. nakon god-god i po dana, Pablo je zapravo Pablita, ali on je ostao voljen u muškom rodu. Ne vidim da mu smeta :haha:

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...