Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Ja imam polu-jazavičarku (tj. rekli su mi da joj je majka jazavičar), ona nema mira uopšte. Ako ništa, makar će vijati svoj rep, ne može da miruje. :D

U stvari, mirna je samo kad je maziš. Čim malo zastaneš, već krene da mrda glavom i traži još.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da ću se danas suzdržati da ne kupim još neku životinjicu kod Vuka Bojovića. Uglavnom se smorim kad vidim sirotane koje održavaju čisto reda radi jer nekome moraju da ih uvale. Mater im jebem.

U Balkanskoj, u jednom pet shopu, kupujem devojci hrčka, ženi ispadne iz ruke i kaže mi:"Dobro, tog nećemo." :udri:

Ribica pliva bez oka, druga se obrnula, činčila u kavezu tipa 20x20, jedva stane, a kamoli nešto drugo. :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni beli lavovi i tigar su prelepi. Kao i ona gomila papagaja, jedva se odvojih.

 

Ali! Sramota je što u pet shopu u takvoj ustanovi drže životinje onako. Tigrice su žalosne. Ophode se prema njima kao da su im robovi. Jedna je bila na rubu smrti, uginuće u roku od par dana. Uslovi su im užasni. Nisu srećne. Sede na granama i bukvalno bleje. Ja zaista ne znam ko bi poželeo da kupi ijednu tamo. Nimfe imaju užasne kaveze, ima ih 5-6 u premalom prostoru. Morsko prase ima odgriženo pola kože oko uveta i kao ja to da kupim? Ne, hvala. Hrčkovi su u očajnom stanju, kao i sve oko njih. Užas. Jedino što je normalno su prelepe zeke, jedva sam se odvojio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, nisam hteo, imam dovoljno životinja u sobi/kući. Samo mi je bilo žao životinjica. Tigrica je jedva bila živa. :( Gljivice? Otkud znam šta je bilo, znam da je oko uveta nekih 3-4 centimetara bilo potpuno ojedeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre 2 nedelje kupio treceg hrcka, a otisao sam samo po hranu, jer bi uginuo za par dana. :violent::violent: Uslovi po pet shop-ovima su katastrofalni... Ne smem vise ja da idem po hranu i piljevinu, zivim u garsonjeri i vise prostora zauzimaju hrcci nego ja... :rockdevil:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Narsil: Ma ne teram te da kupis vec kazem da je to sto im nesto fali dodatni razlog za usvajanje, ako vec razmatras takva mesta (tj mesta iz kojih sigurno dolaze istraumirani, zdravi ili ne). Kad su se kod mene rodili morski prasici videla sam razliku nebo-zemlja u ponasanju - glasni, neustrasivi, maltene bezobrazni :haha: Dok iz shopova uvek dodju ko s autizmom :D

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Narsil: Ma ne teram te da kupis vec kazem da je to sto im nesto fali dodatni razlog za usvajanje, ako vec razmatras takva mesta (tj mesta iz kojih sigurno dolaze istraumirani, zdravi ili ne). Kad su se kod mene rodili morski prasici videla sam razliku nebo-zemlja u ponasanju - glasni, neustrasivi, maltene bezobrazni :haha: Dok iz shopova uvek dodju ko s autizmom :D

 

 

:da:

 

Samo što ja nemam više gde da ih stavljam. Matorac i ja smo se dogovorili da napravimo objekat u dvorištu za papagaje. Sviđa mi se onaj fazon kao iz vrta, staklo i iznad žica. Lepo izgleda, a ako se dobro konstruiše i zimi im neće biti hladno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...