Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Nisam cuo za tako nesto.A od tih domacih krvolocnih pasa danas postoji Srpski Odbrambeni Pas.

Ukrsten rotvajler,staford,vuk i napuljski mastif.

Pas je izuzetno izdrzljiv,u borbi se pokazao bolji od pit bula,ali da ti napravis psa koji ce biti krvolocan do te mere da ta agresivnost dovodi u pitanje i tvoju bezbednost ,mani ga u kurac.Takvi ljudi su uglavnom kompleksasi koji nemaju muda da se pokazu sami u zivotu pa to cine uz pomoc krvolocnih pasa.

Isti slucaj sa bandogom,kanarska doga...sve su to psi pravljeni od strane bolesnih ljudskih umova.Zao mi je tih pasa,oni nisu nista krivi.

 

Nisam cuo za tako nesto.A od tih domacih krvolocnih pasa danas postoji Srpski Odbrambeni Pas.

Ukrsten rotvajler,staford,vuk i napuljski mastif.

Pas je izuzetno izdrzljiv,u borbi se pokazao bolji od pit bula,ali da ti napravis psa koji ce biti krvolocan do te mere da ta agresivnost dovodi u pitanje i tvoju bezbednost ,mani ga u kurac.Takvi ljudi su uglavnom kompleksasi koji nemaju muda da se pokazu sami u zivotu pa to cine uz pomoc krvolocnih pasa.

Isti slucaj sa bandogom,kanarska doga...sve su to psi pravljeni od strane bolesnih ljudskih umova.Zao mi je tih pasa,oni nisu nista krivi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel tacno da postoji (ili je postojao) neki pas, srpska rasa valjda, kojeg sad gaje samo najveci nacionalisti i maltene se ne moze nigde naci cistokrvan - pas koji je jos pre cara Dusana bio zastupljen kod plemica i nisu se plasili da napadnu sami ni copor vukova ako dodju da ugroze gazdinstvo, prema gazdi su bili umiljati a po naredbi kidali sve ostale?

a jesi li cula da postoji pas koji je dobijen ukrstanjem srpskog vuka i ruskog medveda? mis'im, to je ono, najjaca rasa na svetu, ali imamo ih samo mi i rusi. SPECNAZ ih koristi, a i nasa saobracajna policija ih takodje drzi u svojim redovima. tajnim kanalima (хттп://њњњ.србтјуб.ком/гледај?v=1DztJbOXnF0) kruzi snimak kako jedan takav dzukac kida i do 20 americkih vojnih pasa!!!

 

:) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije dupli nego trostruki :)

 

Hm pa ne znam, mozda zaista jeste tako nesto postojalo tipa dodz + vuk + nesto trece :) ali to bi onda bio prakticno sarplaninac...

 

Ne znam zasto bi svima bilo neverovatno ono sto sam pitala? Nije to nista posebno osim dela da se gajio jos pre 600 god. A opet ni to nije cudno.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel tacno da postoji (ili je postojao) neki pas, srpska rasa valjda, kojeg sad gaje samo najveci nacionalisti i maltene se ne moze nigde naci cistokrvan - pas koji je jos pre cara Dusana bio zastupljen kod plemica i nisu se plasili da napadnu sami ni copor vukova ako dodju da ugroze gazdinstvo, prema gazdi su bili umiljati a po naredbi kidali sve ostale?

 

Једино ако је тај пас био шарпланинац. Они су у фазону да не слушају газду ако одлуче да је у опасности, а и у стању су да отерају вука или медведа.

Такође, ону СОП-ови доста зајебано изгледају и било би ОК да се та врста призна, али до тога ће доћи за неколико десетина година јер је та раса направљена крајем осамдесетих укрштањем вука и неких раса. Имају Чеси неку расу коју су скоро направили и која има много % крви вука у себи.

 

Иначе, додатни :збун: је то што се одгајивачница где је "направљен" СОП зове "Царски чувар" (а ми смо једног Цара имали) а "отац" расе просипа ту причу коју помињеш да би што више паса распродао, наравно.

Edited by Нежни Аксеаносилас

Share this post


Link to post
Share on other sites

a. mrzelo me da mislim izgleda.

ja bih i westija i nesto veliko a nikad necu imati kucu (ono gde se zivi :) ) i ne znam sta da radim. Bolje da uzmem westija jer je greota staviti velikog psa u 80ak kvadrata u zgradi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

a. mrzelo me da mislim izgleda.

Дуга коса, кратка памет... ;):):)

 

ja bih i westija i nesto veliko a nikad necu imati kucu (ono gde se zivi :) ) i ne znam sta da radim. Bolje da uzmem westija jer je greota staviti velikog psa u 80ak kvadrata u zgradi..

Исти фазон. Мени је сулудо држати пса у стану. Ако будем имао кућу, имаћу и пса, неког великог СОП-а кога ћу дресирати да поцИЈепа сваког на коме осети мирис меса у току поста. :)

 

Ови се воде као најпаметнији, али и они су велики за стан.

http://en.wikipedia.org/wiki/Border_Collie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sop je gomila snage koja tu snagu ne ume da kontrolise.To se zove sirovina.Ne volim takve neuravnotezene pse.To je jedan od razloga sto nece da ih priznaju.Jer nemaju stalan standard,previse su agresivni i cesto se radjaju sa anomalijama(francuski stav nogu,kljestasto zubalo...)

Sve dok se to ne resi onda ce biti moguc razgovor sa medjunarodnom kinoloskom zajednicom.

Ove sarplanince sto danas vidjate to nije ni S od sarplaninca.Sve je to izukrstano,najvise sa kavkaskim ovcarima jer su slicne konstitucije i karaktera.

Ta domaca rasa je dovedena do ivice propasti.Pravih sarplaninaca ima jedino na jugu srbije i to ne vise od 20 primeraka.Sirom Srbije autohtonih pasa ove rase nema.Moze odgajivac da prica sta hoce ali to nije to.

 

Ovo je pravi izvorni sarac.

http://home.drenik.net/neskovic/roki7.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па добро, не може ваљда тек тако да се изгуби онај инстинкт (шарпланински)? Ваљда је та верзија (за изложбе) скоро иста као и они који се рађају и умиру на југу, или није?

Питам, не знам, видим да ти пратиш...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvorni sarci su karakterno 3 puta gori od urbanih.Kod onih ne postoji nikakva komanda,pogotovo ako ga izvodis da ti cuva ovce(u planinskim predelima na jugu)uglavnom za to i sluze.Ne sme imati strah pred vukom ili medvedom.Dok ovi urbani,laju kroz ogradu,a kada krenes na njega rukom odma se povlaci.Pre bi te ujeo iz straha nego sto bi osetio potrebu da odbrani svoju teritoriju.

Moj pas,kada nema nikoga u dvoristu ujeo bi bilo koga bez razmisljanja,a da sam ja tu i da ne dam nikakvu komandu da obustavi radnju,znam 100% da bi ga odmah preklao.

Ti psi su cuvali gulage u rusiji,prvi primerci su dresirani tako da prilikom napada na coveka odmah napada u predelu glave.Taj karakter se preneo i na sadasnje pse tako da ruski terijer kada napada uglavnom hvata u predelu ramena ili glave.

Dovoljan podatak govori da su u doba staljina najvise begunaca iz gulaga ubili bas ruski terijeri,i to na taj nacin sto bi im zubima probili kost lobanje.To je u stvari bio cilj ruske armije,da naprave sto snaznijeg psa koji ce moci da kontrolise svoje ponasanje i da reaguje samo onda kad treba.Zato taj pas ima 2.5 puta jaci ugriz od pit bula...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Супер је тај твој теријер, сад читам карактеристике.

Сјајно, значи СОП, бели хаски, акита или црни руски теријер (кад будем имао кућу, наравно :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prvobitno kupio ruskog terijera jer me je podsetio na snaucera.A kako sam godinama imao snaucere(moj cale je poceo da se bavi psima kada je bio mog uzrasta)i drzao je snaucere i nemacke lovne terijere.Kako su ti mali terijeri prokleto nedokazani da su komsiji podavili 30 zeceva digao je ruke od toga.Sada imam 3 fox terijera od kojih se ne zna koji je ludji,dave sve redom,preskacu ogradu od metar ipo bez problema.

A kada se potuku,lopatom ne mozes da ih razdvojis.U 2 navrata su mi pocepali patuljastog snaucera koji je star 13 godina :(

 

Zadnjeg velikog snaucera sam imao do prve godine srednje skole kada ga je neko otrovao i njegovu smrt nikad necu moci da prezalim.

Imali smo lopove,ukrali kevi bajs i zato smo uzeli psa.Tek sam posle odredjenog vremena shvatio da veliki snaucer i ruski terijer imaju zajednicko samo boju dlake.

A od ostalih pasa,svidja mi se recimo Argentinski Mastif(Dogo Argentino),Bul Terijer,Tosa Inu,Volkodav,Istocno Sibirska Lajka.ISL je pas koji je potekao direktno od vuka i njegovo pripitomljavanje je prakticno nemoguce,a ucestvovao je u stvaranju ruskog terijera.

 

Citao sam jednu knjigu na ruskom u kojoj pise debelim podvucenim slovima ovako:UPOZORENJE,NIKAKO NE KORISTITE RUSKOG TERIJERA KAO HLADNOKRVNO ORUZJE

To je savet svakog vlasnika ovog psa jer nije pametno da mu se ispituju granice i dokle ovaj pas moze da ide.Iskreno ne bih ni voleo da znam jer bi time doveo i svoju bezbednost u pitanje.Imam zenku od 6 meseci(jos uvek kuce prakticno)koja vec hoce da ujede svakoga ko joj pruzi ruku na ulici.To je taj karakter koji se prenosi.

 

Evo slike u odbrambenom stavu:

front_snow.jpg

 

A evo u prisustvu dece:

brt_wagner.jpg

 

Izlozbeni stav:

001predSkop.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh, brate, imacu nocne more sta isprica o terijerima i sar planincima.. :D

 

 

 

danas, vidim kod komsije, sunca se ker na bazenu.. cijenim da je veci od sopa.. nekako visociji od sar planinca.. i dobro debeo.. ladno mogu da ga zajasem ko omanjeg konjica :)

nikad nisam vidjela tolikog kera - a jos uvijek se sjecam onog sopa iz zoo-vrta u Bgd-u, sto ga Vuk Bojovic u kavescinu stavio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro majku mu ja znam kad sam tek pocheo da pushtam kosu pa mi shishke pale na ochi pa ne vidim nishta... Mada se on verovatno oslanja mnogo vishe i na druga chula od mene...jelte?

 

 

Bar znam u crtanim filmovima kako mora da podigne dlaku da vidi... :):):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...