Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

E, obozavam macke!!! Najvise ih koristim kao lovce oko kuce, al dobro i to je nesto! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Ne bih vise drzao zivotinju u stanu. To je mucenje za oboje!

 

P.S. Pre bih udomio Dark Sonja icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitati veterinara za savet o ribicama bi bilo isto kao kada bi,na uredno zakazanom pregledu,pitali neurohirurga kako da se ponasamo kad posecemo prst papirom.To su pobogu ljubimci za jednokratnu upotrebu.

Retko da ce da uvale bilo kome neku matoru jer tesko da postoji matora.Jedino oni chistachi i ostali govnari sto ciste akvarijum.Oni zive po 500 godina i tesko ginu.,sto je dobro.Ako ti zagine na putu od prodavnice do kuce znachi da je neka shlogirana i istraumirana a istraumiraju se i slogiraju ako su duze vreme bili u akvarijumu gde je jedna temperatura pa je izvade i daju ti,a ti je nosis u kesi po drugoj temperaturi pa stavis u akvarijum sa trecom temperaturom.Najbolje je da sa sve plasticnom kesom stavis prvo u akvarijum da se malo naviknu na tu temp. pa posle sve izrucis u isti.

Ako kupis sa akvarijumom,moras mozda da kupis pumpu.Zavisi koju vrstu uzimas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitati veterinara za savet o ribicama bi bilo isto kao kada bi,na uredno zakazanom pregledu,pitali neurohirurga kako da se ponasamo kad posecemo prst papirom.To su pobogu ljubimci za jednokratnu upotrebu.

Retko da ce da uvale bilo kome neku matoru jer tesko da postoji matora.Jedino oni chistachi i ostali govnari sto ciste akvarijum.Oni zive po 500 godina i tesko ginu.,sto je dobro.Ako ti zagine na putu od prodavnice do kuce znachi da je neka shlogirana i istraumirana a istraumiraju se i slogiraju ako su duze vreme bili u akvarijumu gde je jedna temperatura pa je izvade i daju ti,a ti je nosis u kesi po drugoj temperaturi pa stavis u akvarijum sa trecom temperaturom.Najbolje je da sa sve plasticnom kesom stavis prvo u akvarijum da se malo naviknu na tu temp. pa posle sve izrucis u isti.

Ako kupis sa akvarijumom,moras mozda da kupis pumpu.Zavisi koju vrstu uzimas.

eto... ne treba veterinar... ima ko zna vise... icon_wink.gif

 

pasionirani ljubitelj, ocigledno sa iskustvom...

 

rispekt.

 

icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pretpostavih da zavisi koju vrstu uzimam.. ja ih inace razlikujem po bojama, a ne po vrsti icon_smile.giflaugh.gif

 

 

ne znam kako mislis da `tesko da postoji matora`? otkud ja znam koliko je provela u akvarijumu, i rikne mi poslije 5 dana recimo zato sto je duvala u 85 svijecica/godina?

mislila sam da postoji neki VIDLJIVI fazon da se uoci starost ili sta god.

a ono, mozda nije lose to za veterinara - kad vec primaju pare po PetsCo i came u onim svojim kancelarijama...... more bit da znaju o tome.

 

fala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf,pa imas tih namazanih veterinara koji ce da ti kazu da bas njihova ordinacija proizvodi specijalne kapi samo za tvoju vrstu ribica koju treba da kupis.A te kapi se pakuju u specijalnoj ambalazi koja kosta koliko kit ubica.

Ma dobijaju oni te ribice svaki dan tako da su sve "svezhe".A one koje ne prodaju,verovatno zaginu na kraju dana tako da zavrse u wc sholji a na njihovo mesto dolazi nova tura.A BAS staru ribicu ces da prepoznas po tome sto se jedva krece po akvarijumu,ako se uopste i krece.A opet,takvu sigurno neces traziti da ti daju iz njihovog akvarijuma jer su uvek one sharene pri vrhu zanimljivije.I da,sipaj prokuvanu/destilovanu vodu u akvarijum,ne chesmovachu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to posljednje - naravno - i cvijece mi se po kuci susi od cesmovace icon_smile.gif

 

 

pa cu da izaberem neke, koje mi se slazu uz boju ociju. ili uz boju cipelarnika.

pa da imam i ja nekog ljubimca kog cu da setam ph34r.gificon_mrgreen.gificon_smile.gif

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

... ja ih inace razlikujem po bojama, a ne po vrsti icon_smile.giflaugh.gif

 

 

Nesto si mi sumnjiva s pricom o ribicama icon_wink.gif

Da nisi pocela da praktikujes Feng Sui? icon_smile.gif

 

Znas da sujeverni biznismeni na Dalekom istoku vole da drze Arovanu, ribicu za koju veruju da donosi bogatstvo.

Jbg. toliko je skupa, da ne mozes ni da je kupis ako nisi ekstra bogat.

 

(Paradoksi u ribarstvu -

pu, pu, samo da ne privucem bedu na vrat ph34r.gif

Ma sta se tripujem - Jesus loves me) biggrin.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam dijete domace, ne znam ti ja sta je feng sui.

ali ono, znas kako su nekad ljudi kupovali komplete tolstojevskog - da im se dezen slaze uz regal i sl. pa tako i ja icon_smile.gif

 

 

ma ovako nesto recimo.. http://www.starlingtech.com/aquaria/Aquarium-990906-800.jpg a svidja mi se ideja i da uzmem gustera, nisu skupi - oko 10-ak dolara..... ili pak krabe. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj cale je imao ribice, do neobjasnjivog pucanja akvarijuma. Posle ih, hvala bogu, nismo kupovali.

 

Moj idealni ljubimac je

 

user posted image

 

zelim jednog ovakvog mladica jos od detinjstva, nekako pristaje uz moj personaliti icon_mrgreen.gif

Edited by michelle

Share this post


Link to post
Share on other sites

ribice smaraju... shta mozesh sa njima da radish? nishta!

sem naravno da ih gledash... icon_smile.gif

meni trebaju zbog dekoracije stana icon_smile.gif imam nesto biljcica ali akvarijum moze biti bas fensi. ja volim fensi i kicerasto. icon_da.gificon_mrgreen.gif

jednom imadoh mali akvarijum sa zlatnom ribicom (tacnije nije bila moja ali u istoj kuci) i nije htjela da ispunjava zelje, i ne znam sta joj bi jedan dan, samo se izvrnu, ono pluta... ja joj davala vjestacko disanje, nije pomoglo i zavrsila je u wc solji.

zao mi sto nemam sliku dragog nam pokojnika.. ph34r.gif233.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...