Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Jel imao neko ovde morsko prase? Ako jeste, koliko vremena je proslo dok se nije skroz oslobodilo straha od ljudi? :D

P.S. zna li neko koliko generalno veterinari hoce da ih pregledaju? plasim se sve da mi ne kazu "mi svi gledamo samo kucice i macke, zabole nas za prasice" a moje prase nije bas dobro :( moram hitno da ga vodim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

' date='8. 10. 2006, 14:31' post='1209784']

Evo moja dva machora. Levo je Tommy (4meseca), desno Adolf (oko 2 sedmice, doneh ga sa ulice pre par dana)

Malo izgledaju smoreno, probudio sam ih da ih slikam :mrgreen:

 

http://i4.photobucket.com/albums/y123/reta...to/IMG_0816.jpg

http://i4.photobucket.com/albums/y123/reta...to/IMG_0817.jpg

 

Elly, tvoj glogica isti moj tommy kad je imao mesecipo :)

u, adolf, jebo te.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sada više ništa

a i posle moje životinje ne zelim ni jednog krznenog drugara

IPB Image

 

Ova slika mi je ujedno i jedina uspomena jbg mislio sam da ću ih vremenom imati više...

Tacno znam kako se osecas...ja nemam nijednu sliku mog Silje.....a otrovase ga zlikovci ruke im se osusile dabogda :violent::violent::violent::violent::violent::violent::violent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam dve keronje:

Odina - mnogo glupog i ludog

Jazavicara koji ima pet godina, sad mi trenutno

skakuce po sobi jer je stalno gladan

Dachu - debelog Labradora koji ima vec boga mi

deset godina i svake godine je sve deblji i deblji

jer ga hrani ko stigne, a kada zahladni ni jedan ni drugi

ne vole bas da izlaze napolje, a inace imam veliko dvoriste,

jedino trce kada vide hranu :)

Postavicu neke njihove slike ovih dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pored moje macke koju sam pre zvao Kravica (pa smo skontali da je muzijak pa ga sad zovemo Koja (majka mu se zvala Kaja)) pojavila se jos jedna macka. Hoce kod nas i to ti je... odomacila se. Skroz je pitomo i ima lepo krzno. Kad mjauce zvuci vise kao violina nego kao macka. :) Jos uvek nema ime... :D

IPB Image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja imam slatku kucu muzjaka koji se zove Kalio ,ali svi ga zovu Kale. On je cavalier spaniel,strasno razmazem i nevidjena izjelica :bigblue::bigblue: samo ne znam kako da nakacim njegovu sliku :icon_ne::icon_ne:

 

a do pre par meseci imala sam i najsladjeg hrcka na svetu :bigblue: , mislim meni jer bio najsladji :D

nazalost uginuo je... dok sam imala mog dragog hrcka Alberta udomila sam ih jos 7. medjutim strasno je tuzno sto kratko zive i kada zadju u muke veterinari ne mogu da im pomognu jer ne mogu da im nadju venu...

sad vise nemam niti imam srca da opet imam hrcke.... oh ti slatki stvorovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mozda, ali ovo kupanje joj je bilo neizbezno jer se usvinjila :) tj bila joj je mokra guza a u sobi hladno pa da ne navuce nesto..

 

Кад помену физиолошке потребе - гледао сам синоћ мачора како први пут кења на снегу. У једном тренутку је, претпостављам, дупетом додирнуо снег, што га је уплашило и скочио је најмање два мера. Никад нећ прежалити што то нисам снимао.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) :) :) :)

da, cudno, nisam nikad videla macku kako radi bilo sta... :ph34r:

Nego par zanimljivih podataka - morski prasici nemaju NIKAKAV miris, ni njihove izlucevine :da: takodje su vrlo laki za odrzavanje jer je sve u vrlo cvrstom :) stanju. Osim kad stavite previse piljevine u kavez pa se upiski i mokro je celo :) Ovo moje voli da jede prste i ako mu date jabuku/sargarepu, velike su sanse da to zaobidje i ujede prst :) do krvi cak, nekoliko puta. Inace ume da crkuce, da kija i pishti :) u zavisnosti da li je zapostavljena ili gladna. Najveci fetish joj je shushkanje kesom. To cim cuje popne se na izlaz i pijuche (valjda jer zna da se tako cuje hrana :) ).

Razmisljam da uzmem i ruskog patuljastog hrcka, on je hiperaktivan, 4cm dugacak i ne plasi se nicega :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mhm, ubi se od feniranja praseta :P

Kad ti neko pokloni prase pa mu onda josh uvalish da ga chuva, hrani, chisti lechi, poji i fenira mozesh bar da odash duzno poshtovanje i pomenesh dotichnu personu.

 

Ne traumiraju se bash sve zivotinje od fena, samo treba paziti da ne bude ni jako toplo ni jaka struja vazduha... U svakom sluchaju vishe se plashe usisivacha :D

I nije problem u previshe piljevine vec u tome shto sam zakasnio sa menjanjem iste.

Btw morski prasici generalno ne ujedaju... Samo je ovo odluchilo da postane mesozder, ali to je usamljeni sluchaj pomahnitale jednike.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

na tiganj!

 

meni uginuo pas pre malo vishe od mesec dana, sad mi je pustoooo :(

a sad sam se zaljubila u jedno mache, Marka, blesavo nenormalno divlje, kod tetke, hoce da ga da... a ja hocu i kucu i macu da uzmem, zajedno na prolece.. pa ne mogu sad, i tako mi je zaooooooooo

 

MARKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO! nikada te necu zaboraviti :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...