Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Sinoc sam usvojio jedno malo mache... Mushko je, i nazvao sam ga, skapirace Akseanosilas shta je to, Origen, iz poshtovanja prema pomenutom... Ali sve mi se chini da ce cale da ga konfiskuje - chovek je sad u penziji pa mu je dosadno...

 

Cudo da ga nisi nazvao Jon Nödtveidt :D

Edited by Powerslayer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sine, ti ochigledno nisi jeo zechiji gulash-paprikash u rezhiji moje keve...

Evo pozivam te prvom prilikom da razbijesh predrasude...

Mogu verovatno pola lonca da pojedem...

I da, blondie, smrde do neba...

 

Sinoc sam usvojio jedno malo mache... Mushko je, i nazvao sam ga, skapirace Akseanosilas shta je to, Origen, iz poshtovanja prema pomenutom... Ali sve mi se chini da ce cale da ga konfiskuje - chovek je sad u penziji pa mu je dosadno...

 

Јео бих једино ако ме дооообро напијеш. Зарекао сам се да никада нећу јести срнетину (из сажаљења) и зечетину (јер су зечеви пацовчине). Ово прво сам прекршио једном кад сам се, пијан као стока, вратио са најта. Био сам много гладан и јеби га...

 

Мој правоверни мачор ће узети калаш од Војводиног мачора и убити твог мачора јеретика... :):)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јео бих једино ако ме дооообро напијеш. Зарекао сам се да никада нећу јести срнетину (из сажаљења) и зечетину (јер су зечеви пацовчине). Ово прво сам прекршио једном кад сам се, пијан као стока, вратио са најта. Био сам много гладан и јеби га...

 

Мој правоверни мачор ће узети калаш од Војводиног мачора и убити твог мачора јеретика... :):)

 

Batali... I ti i ja znamo da je Origen nesrecni bio primer da Gospodu nishta nije teshko... Al' da se manemo toga - opet ce da krenu da smaraju kako pretvaramo teme u privatni chat... A Vojvoda i njegov machor su za sinoc ispali pizde - gde je treci commander MLJM-a kad treb uvrstiti nogo chlana? "Ne mogu, radio sam drugu, sutra radim prvu"... Spare me. Meni je smena 9h, od 10:00 do 19:00, a jutros sam od 10:00 na poslu... Chaslave, seronjo! :P

@Sima: Vidish bre shta sve meni mozh' da padne na pamet? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Покојни ујак мог пријатеља Марка је једној девојци поклонио малог зеку. Тог истог зеку су после неколико месеци појели у форми паприкаша. Кад је, након што је завршио оброк, сазнао да је то тај зец, повратио је и одмах раскинуо са том девојком, наравно. А била је озбиљна веза...

Share this post


Link to post
Share on other sites

здрава си к'о дрен, јел'? ;)

 

ово је прејако. још је готивнија зато што је мала... баш ме интересује колико ће задржати ову светло-зеленкасту нијансу оклопа и канџи када одрасте.

 

то што су оне мале када су мале не значи да им кроз неку годину неће требати:

1) изузетно велики акваријум па самим тим и далеко већа зајебанција

 

 

- :razz:

 

- Uglavnom boja koju vidiš ostaje takva for good, eventualno kada se oklop definiše, dobija malo zelenakaste po ivicama i to je sve. Kandže joj ostaju takve, a nerijetko se desi da dobiju crveno "uvo" kao i obične RES.

 

- Kad smo već kod veličine, koliki je tvoj akvarijum? (napomena: Ne vadi iz konteksta ovu rečenicu!)

Moj je zaista malen, svega 20L ali već planiram kupovinu većeg.

 

@Kokopelli: Eto, sam ti lepo rekao da se sekirash za dzhabe?

 

Sinoc sam usvojio jedno malo mache...

 

Brinem se i dalje, jer sinoć su prvi put imali normalni 24-časovni ciklus. Izgasila sam im lampu oko 11.30pm. Kada sam otišla u krevet oko 4am Pablo se odmah navikao, i spavao u vodi, ona je dremuckala na stijeni. Nadam se da će se mrdnuti malo i da će krenuti malo više da jede.

Da, Pablo će izgleda biti Pablita, tj. žensko, ali nema veze. Ne mijenjam imena :D

 

Ajde ga slikaj, da vidimo kako izgleda... Blago tebi kad ti tvoji daju tako lako da unosiš životinje sa ulice... Ja imam problem više: sestru i cimerku, pored roditelja, tako da mogu samo da pomislim kako bi bilo lijepo imati jednog malog mačora. :icon_ne:

 

 

Покојни ујак мог пријатеља Марка је једној девојци поклонио малог зеку. Тог истог зеку су после неколико месеци појели у форми паприкаша. Кад је, након што је завршио оброк, сазнао да је то тај зец, повратио је и одмах раскинуо са том девојком, наравно. А била је озбиљна веза...

 

Brate, ne da je ovo bolesno, nego... IPB Image

Ne mogu da vjerujem da je cura koja se starala o toj jadnoj životinji, na kraju svjesno pojela istu ???

Ne da bih raskinula s njom, nego IPB Image što dalje od nje.

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, ne da je ovo bolesno, nego... IPB Image

Ne mogu da vjerujem da je cura koja se starala o toj jasnoj životinji, na kraju svjesno pojela istu ???

Ne da bih raskinula s njom, nego IPB Image što dalje od nje.

 

Глад је глад! :) Људи се брину и о прасићима и јагањцима, па их поједу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da znaš da to nije isto.

Ljudi na selu uzgajaju domaće životinje da bi živjeli od istih bez obzira na koji način.

Ona je dobila NA POKLON zeca, da se STARA o njegovom životu, a ne da bude potencijalni paprikaš.

O Bože...

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eno videh u zabavniku, riba se nadrkala na tipa pa mu stavila macku u ves masinu na centrifugu :) posto je civilizovana zemlja, zaglavila je momentalno u zatvoru :cool:

 

Tjah, pre mi moji nisu nikako davali ljubimce... sad im se je*e za to, prosto receno, pa mi nije toliko fascinantno vishe. Pogotovo sto se niko nije potresao kad mi se u kuci samo stvorilo morsko prase.

Razmisljam da uzmem lasicu, ali njima treba i drustvo i prostranstvo :no:

 

Ko hoce nesto malo hiperaktivno slatko i neustrashivo - preporuka: ruski zimski patuljasti hrchak :da: poraste do 4cm, trckara po vama, gricka, dovoljan mu mali kavez... izigrava Ramba kad se penje uz resetke itd :)

 

Ma uzecu ribice ili papagaja. I posejati neki zelenish u saksiju.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da znaš da to nije isto.

Ljudi na selu uzgajaju domaće životinje da bi živjeli od istih bez obzira na koji način.

Ona je dobila NA POKLON zeca, da se STARA o njegovom životu, a ne da bude potencijalni paprikaš.

O Bože...

 

Ја сам једном добио НА ПОКЛОН чоколаду, па сам је ипак појео. Истина, старао сам се врло кратко о њој, само неколико сати :):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da ima i bolesnijih umova, ali ako je čovjek spreman da ubaci životinju u veš mašinu i pri tom upali centrifugu, više se ne radi samo o osveti, već o nečem sasvim kompleksnijem što definitivno zahtijeva medicinsku pomoć.

 

Da te pitam za hrčka, pošto planiram da ga kupim drugarici za rođendan: Da li se mnogo linja? Ova vrsta koju si napomenula, lako se nalazi? Baš mi zvuči super i mislim da bi joj se svidio upravo takav. Da li je bolje kupiti mužjaka ili ženku? Kada dobijaju seksualnu zrelost i imaju li potrebu da se čim prije pare? Mnogo pitanja, ali da ne idem do pet šopa... Dovoljno sam "korisnih" savjeta dobila...

 

Akseanosilas: Ne zezaj, bre...

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovog hrcka ima burazer mog decka i drze ga u kavezu na 2 nivoa, sto mu je vise nego dovoljno s obzirom na velicinu :) ne znam nista dalje o njima, cak ni pol. Mislim da kod njih nije izrazeno ono "sad sam u polnoj zrelosti pa cu da podivljam nacisto" :) za svaki slucaj uzmi zenku onda, one sigurno ne prave probleme a i uvek mozes da uzmes 2 zenke, a 2 muzjaka ce se sukobiti. Koliko videh ne linja se, a i da se linja toliko je mali da ne bi ni primetila. Sladak je mnogo, ali ovaj konkretan primerak ume zajebano da ugrize i ne pushta, kao pit bul je :)

Nasli su ga u pet shopu na bulevaru, tamo u kraju posle Orla. Mislim da nije bio skup. Posto sam bila u gomili pet shopova blizih centru i videla da nemaju takve hrcke rekla bih da ipak ne mozes lako da ih nadjes.

Ako budem imala prilike pitacu o kom se tacno pet shopu radi.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima.

Ipak kapiram da je bolje pitati ljude koji drže određene životinje za ljubimce. Ovako u pet šopu naklapaju u prazno. Shvatam ja i njih, ali ako ne znaju tačno da odgovore, neka mi kažu: "Imaš veterinara, pa njega pitaj!" umjesto što daju netačna rješenja za čuvanje i održavanje životinja. Što je najgore, otišla sam i kod vet-a, a žena isto pojma nema o kornjačama :mrtav::no:

 

Ne znači mi da pogledaš o kom se pet šopu radi, jer sam iz Crne Gore. Iako idem često za Bgd, nekako mislim da bi bilo traumatično za malog hrčka da putuje sa mnom čak do Bara.

Hvala u svakom slučaju. :D

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam dva kuceta ( ako se nesto sto ima 11 meseci moze nazvati kucetom ). Blizanci, jedan beo drugi crn ( ista keva, mame mi ;) ).

 

E pa belo je psihopata koji kida ogradu ( ja zivim na selu i imam drvenu ogradu oko dvorista, bar sam imao ... ), and the black one is a lover boy. Ide tako mali svaleraciju sa svojih 11 meseci ...

 

Anyway mislim da mi je neko otrovao belo kuce :(.

I ako mu se nesto desi ( umre; vodim ga sutra kod veterinara ) zapalicu par kuca u mom selu ... bar cete citati nesto zanimljivo u novinama ...

 

"Student zapalio pola sela zbog, otrovanog psa!!!"

 

Do jaja naslov.

Edited by Anarki StarScream

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anyway mislim da mi je neko otrovao belo kuce

I ako mu se nesto desi zapalicu par kuca

 

 

Zašto misliš da ti ga je neko otrovao? Zar nije podjednako moguće da je sam nešto pojeo?

Uf, mislila sam da ćeš zapaliti par kuca( akuzativ množine od "kuca").

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako otrovao, shta mu je???

Ima lpu crvenu suvu njusku i odbija da jede, veterinar ( rekoh da zivim na selu, iako ne radi nedeljom cika Joca nas je primio kod njega kuci ), mu je dao neke tablete, pa cemo videti ... ni on nije siguran sta mu je ... ili nije hteo da mi kaze ... Nemam pojma samo se nadam da ce sve biti uredu.

 

A inace mislio sam na kuce ( kao dom, krov nad glavom i slicno ). Nikada ne bih povredio zivotinju jer ima idiota za vlasnika ... Mnogo bolje je povrediti idiota ... Bolji osecaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a proliv? povracanje? temperatura? gurni mu termometar u guzu pa izmeri, oko 39 pa na dalje ti je povishena...

inache, ako truju najcheshce je to antikoagulans, stisni mu sluzokozu, znachi palachinku od usta, da vidish jel ostaje krvavo, mada kapiram da bi vec crko... a i ne bi imao temperaturu

proveri i krpelje dal je imao, to je verovatnije.

misli, pricham ti jer znam da na selu veterinari ne rade sa psima i machkama pa i ne znaju, logichno...

 

aw, da se pohvalim :) doshao mi MARKOOOOOOOO :veseli:

jedna mala cica maca

evo njushka i juri po kuci i ostavlja mirise na sve strane :wub:

weeeeee imam macuuuuu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...