Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Ja imam problem sa mojom kornjačicom. Upala je valjda u hibernaciju (ili se ja barem tako nadam). Neće više da pliva, samo se sunča na stijeni, ne zanima je više Pablo (drug joj), i totalno je flegma. Otišla sam kod čovjeka koji drži petshop u zgradi i rekao mi je da im je možda previše hladno. Kupih termometar, kad njima više nego idealno. Stvarno ne znam što da radim, a plašim se da ne umre. :frown: Pročitala sam na netu, da ova moja vrsta (kalifornijski crvenoušci) često umiru u ranom stadijumu ako se pravilno ne održavaju. Ja baš vodim računa o njima, neki kažu i previše. Kupila sam im razne zavrzlame: vitamine, za jačanje oklopa i ostale zezalice. Čak sam joj davala i smrvljeni aspirin jer sam mislila da se prehladila. Kada bi ovdje postojao veterinar koji se razumije u slatkovodne kornjače, bilo bi super. Ovako samo prikupljam podatke za koje ne znam da li su adekvatni... I što je najgore, njoj je oklop i dalje mekan. :no::cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

22. će 5 mjeseci.

аw, имају и рођендан. :вуб:

 

Лм, шта сам хтео да ти кажем - није до неуслова јербо мој Цанко има 3 год. а живи аскетским животом праведника. акваријум 10х10мм, воде - када има, клопа - шта улови...

Share this post


Link to post
Share on other sites

JOvako samo prikupljam podatke za koje ne znam da li su adekvatni...

U ovo sam računala google. I imam skinuto stranice i stranice koje sam toliko puta iščitala da ih znam napamet. Jednostavno svaka osoba daje drugačije objašnjenje za treating some illness.

 

аw, имају и рођендан. :вуб:

 

Лм, шта сам хтео да ти кажем - није до неуслова јербо мој Цанко има 3 год. а живи аскетским животом праведника. акваријум 10х10мм, воде - када има, клопа - шта улови...

 

Imaju rođendan. Kad sam ih kupila imali su svega 20ak dana. Koliko je to bilo maleno...

Tvoj asketski Canko je presladak. :vub: :vub: :vub: Koliko ga već imaš? Kada si mogao tačno da mu odrediš pol?

 

 

edit: evo ih oni, samo u gro planu, pa izgledaju mnooooogo veći nego što jesu. :D

Pablo Und Lulu

Edited by Vampiria

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoj asketski Canko je presladak.

Тењкс. :)

Koliko ga već imaš?

у мене је веч 2 год. и 10 месеци, није имао ни месец дана када је пристигао - изгледао је к'о жетон. само му се црне окице виде како их отвара & затвара... :вуб:

Kada si mogao tačno da mu odrediš pol?

ја сам му одредио пол на 'лице место' - чим сам га добио. зезам се, када сам га добио била ми је чудна идеја да ми је корњача женског пола а због афинитета према лику & делу фронтмена Партибрејкерса... па рецимо само да још увек не знам да л' је Цане или је Цана... има ту неких трипова, типа - дужина репа и то... нисам пуно придавао важности полу, битна је љубав а ја сам дечко отворених размишљања :) :) :)

edit: evo ih oni, samo u gro planu, pa izgledaju mnooooogo veći nego što jesu. Pablo Und Lulu

аwwwww, баш су цакани. :wub: добро је решење камење као подлога, ја сам узео оне каменчиће који нису довољно крупни, тако да их Цане често жваће & оштри зубе... :) шта користиш за пречишћавање воде? је л' имаш оне фенси лампе енд стаф?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Тењкс. :)

 

у мене је веч 2 год. и 10 месеци, није имао ни месец дана када је пристигао - изгледао је к'о жетон. само му се црне окице виде како их отвара & затвара... :вуб:

 

ја сам му одредио пол на 'лице место' - чим сам га добио. зезам се, када сам га добио била ми је чудна идеја да ми је корњача женског пола а због афинитета према лику & делу фронтмена Партибрејкерса... па рецимо само да још увек не знам да л' је Цане или је Цана... има ту неких трипова, типа - дужина репа и то... нисам пуно придавао важности полу, битна је љубав а ја сам дечко отворених размишљања :) :) :)

 

аwwwww, баш су цакани. :wub: добро је решење камење као подлога, ја сам узео оне каменчиће који нису довољно крупни, тако да их Цане често жваће & оштри зубе... :) шта користиш за пречишћавање воде? је л' имаш оне фенси лампе енд стаф?

 

I ja sam mojima odredila pol na isti način. Mada Pablo postaje mnogo veći od Lulu, a pročitah da su ženke znatno krupnije. Ipak ću sačekati da napune godinu, ako je uopšte potrebno da se mijenjaju imena. (i ako moja jadna Lulu preživi)

Ovo je starija fotografija. Sakupila sam sa obale mnogo pijeska, kamenčića i tih morskih zezalica pa sam prvo stavila pijesak kao podlogu, "stijenu", pa onda kamenčiće. Trenutno je "stijena" skroz pozelenila, od , algi, pa mnogo lijepo izgleda. Inače, alge su dobar primjer da znaš da li im temeperatura odgovara, primaju li dovoljno svjetlosti i tako to.

Za prečišćavanje sam kupila filter+pumpa 2 in 1 :D I stvarno je super stvar, a jeftina (10eur). Ovi iz pet šopa, recimo, ne mijenjaju mjesecima vodu. Ja sam ipak navikla da mijenjam svakih nedjelju danam mada sam zadnjih mjesec dana svaki dan mijenjala, misleći da je Lulu prehladila, pa da joj treba ekstremno čista voda.

Imam običnu, stonu lampu, sa sijalicom od 60W i udaljenja je podosta od njih.

Ti? Mada ako živi asketskim životom, ne očekujem da voli neki luksuz. :D Sačuvala sam Canetovu fotografiju- presladak je, joj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

не знам да ли си читала, претпостављам да јеси - не препоручују те ситне ствари. песак, шљунак... мањи је проблем што је теже одржавати све то, него као постоји могућност да то унесу у организам и да им због тога буде зло & наопако.

код мене је стена ручно прављена. постоји отвор са стране па то изгледа као гаража за Цанета :) лм, то острвце је прављено од гипса тако да 1. изгледа секси 2. Цане повремено грицка то острво када му треба калцијум :роцкдевил: :) сваког месеца му правим острво, ј**** му лебац.

такође пречишћавам тим комбинованим филтером али сам на нету видео да постоје баш за корњаче неки зајебани филтери који изгледају као пумпе ради бољег чишћења. у сваком случају вода је чиста и од овога.

не користим лампу и то је оно што је највећи бедак. међутим, Цане је у екстра топлој просторији увек окренут сунцу. за сада му то очигледно врши посао. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

не знам да ли си читала, претпостављам да јеси - не препоручују те ситне ствари. песак, шљунак... мањи је проблем што је теже одржавати све то, него као постоји могућност да то унесу у организам и да им због тога буде зло & наопако.

код мене је стена ручно прављена. постоји отвор са стране па то изгледа као гаража за Цанета :) лм, то острвце је прављено од гипса тако да 1. изгледа секси 2. Цане повремено грицка то острво када му треба калцијум :роцкдевил: :) сваког месеца му правим острво, ј**** му лебац.

такође пречишћавам тим комбинованим филтером али сам на нету видео да постоје баш за корњаче неки зајебани филтери који изгледају као пумпе ради бољег чишћења. у сваком случају вода је чиста и од овога.

не користим лампу и то је оно што је највећи бедак. међутим, Цане је у екстра топлој просторији увек окренут сунцу. за сада му то очигледно врши посао. :)

Iako ima šljunka po malo, njima za ovih 5 mjeseci nije palo na pamet da ga grickaju.

Bad photo

Evo jedne loše sličice. Sad sam ih na brzinu slikala telefonom da vidiš kako to otprilike izgleda.

Juče sam bila na onom sajtu kornjace.net i otkrila u čemu je problem sa mojom Lulu. HRANA!

Ja sam ih uglavnom hranila onim suvim račićima, a tamo se ta hrana pojavljuje na dnu liste, i pazi šta kažu:

 

6. RACICI - mrtve kozice, racici, crvi, ovisno o nazivu. Na kupovinu ovoga ne treba ni pomisljati.

Masni su, nezdravi, debljaju, nemaju nikakvih vitamina i ako su jedina hrana kornjaci vrlo brzo

izazivaju smrt. Nastali su 50-tih godina 20.-tog stoljeca u Americi, zajedno sa onim mucilistima

sa palmom u sredini, kad su kornjace dozivjele boom kao kucni ljubimci. I posudama i racicima

bio je cilj samo u jednoj stvari, izazvati kod kornjaca brzu smrt ne bi li na njeno mjesto ubrzo

dosla nova. Uglavnom imate li racice kod kuce, slobodno mirne duse bacite cijelu kutiju

u smece. Vasoj ce kornjaci zdrava hrana produziti zivot, a vi cete imati zdravog i dobrog ljubimca jos cijeli niz godina.

 

Ja sam ih samo hranila ovim :ph34r::cry: Danas idem da kupim mljeveno meso i malo zelene salate. Funny, ljubimci mi jedu meso, a gazdarica samo ribu :D

Vidjela sam i ja te pumpe, zaista bombastično izgledaju, ali em što sada nemam para za neki, em što sam sa ovim vrlo zadovoljna. Planiram da prve pare koje dobijem uložim u novi akvarijum, neki od recimo 100L. Ovaj je zaista malen, mada im je za sada dobar.

Što se tiče te tvoje stijene: imaš neku sličicu da vidim kako to izgleda? :D Super ti je ideja, samo kako te ne muči svaki mjesec da praviš iznova? Mene tako smara čišćenje akv.-a svakih 10 dana, uf! Ajde da čistim samo njega, nego svaki treći čistim filter, pa onda čistim i to kamenje, jer se nakupi dosta prljavštine za 10ak dana itd. itd. Ali ipak volim da ih gledam kada uđu tako čisti i počnu da se praćakaju, skaču sa stijene, plivaju, rone... Uživam da ih gledam. Znala sam ranije (kada sam ih tek kupila) da se uvalim u fotelju do akvarijuma i samo ih posmatram...

Što se tiče lampe, mislim da je POD OBAVEZNO moraš imati. Ako ne nju, onda barem grijač. MORAJU dobijati direktno toplotu, pročitala sam juče na istom sajtu, iako je toplo u prostoriji.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Лудикуде, не оставиш ли Вампирију на миру и не престанеш ли да је муваш "преко корњаче", обећавам да ћу Цанета удавити, а теби испребијати неком тарабом преко леђа. Ћерај трактор у другу авлију, љуцки ти кажем. :violent:;)

 

 

Иначе, мој мачор је промукао, уопште не може да мјаукне као "човек", већ све нешто пискаво. Шта да му радим?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Лудикуде, не оставиш ли Вампирију на миру и не престанеш ли да је муваш "преко корњаче", обећавам да ћу Цанета удавити, а теби испребијати неком тарабом преко леђа. Ћерај трактор у другу авлију, љуцки ти кажем. :violent:;)

Иначе, мој мачор је промукао, уопште не може да мјаукне као "човек", већ све нешто пискаво. Шта да му радим?

 

Nisam znala da se toliko razumiješ u slatkovodne kornjače :pivopije:

 

A mačoru si, očigledno, prenio prehladu. :da: Probaj da ga kljukaš antibioticima i slijedi sopstveni primjer, pa ga umijesto mlijeka služi rakijom. Ima da promijauče ljuCki. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znala da se toliko razumiješ u slatkovodne kornjače :pivopije:

 

A mačoru si, očigledno, prenio prehladu. :da: Probaj da ga kljukaš antibioticima i slijedi sopstveni primjer, pa ga umijesto mlijeka služi rakijom. Ima da promijauče ljuCki. :D

 

Удавити голим рукама, не утопити. ;)

 

Даћу му мало еритромицина, камуфлираћу у неко месо и даћу му да поједе. Мој мачор НЕ ПИЈЕ млеко, никада га није ни пио, звучи смешно, знам, али тако је како је. Иначе, стварно је безвезе, мјауче као кад врата шкрипе.

 

Вампирија :wub::wub:

Edited by Аксеаносилас

Share this post


Link to post
Share on other sites

Лудикуде, не оставиш ли Вампирију на миру и не престанеш ли да је муваш "преко корњаче", обећавам да ћу Цанета удавити, а теби испребијати неком тарабом преко леђа. Ћерај трактор у другу авлију, љуцки ти кажем. :violent:;)

Иначе, мој мачор је промукао, уопште не може да мјаукне као "човек", већ све нешто пискаво. Шта да му радим?

Слушај, буразере, Цане гризе и уједа - не 'раним га по мес' дана. Мој је трактор у промотивном зимском периоду на сигурном, поред штале и тамо ће и остати до пролећа. :вуб: ;)

А теби ја другарски да предложим да узмеш свог мачора у шаке и да се лепо играте ;) а љубав да оставиш људима који се у то разумеду, с' чуо? :) Мог'о си и ти да профитираш, видиш да девојчица шаље слике акваријума, па ако вам је љубав планктонска :) - биће ти довољно да видиш њојзин одраз на истом. :)

Сада када су истине избачене на видело, Цане и ја се резигнирано повлачимо са ове теме што због респекта према твојим годинама, што због превелике цене авио-саобраћаја до ЦГ. :mhihi:

 

@Вампирија

 

Знам да мора да се набави огревна расвета, међутим, ја знам шта је за Цанета најбоље. Без ладне воде и мало челичења никада од њега неће постати човек! :)

У принципу нет је пун непотребних информација па тако и када су корњаче у питању, рекао бих. К'о ти гарантује да са друге стране жице није неки психо који га шиљи на гмизавце, водоземце & остало (не причамо о мени сада :) )... Акваријум темељено очистим у 7 дана, филтер свакодневно. На слици Цанета коју имаш он стоји на делу острва које је прављено за њега када је био мали. Овако рађена подлога не плута јер је превише тешка. У принципу, ја сам зајебао све то што пише по сајтовима и хтео сам да видим шта ће да једе. Нормално је да су то у почетку били само рачићи, али сам онда пробао да му купим нешто што не знам шта је :) Разнобојно је и у виду неких штапића се производи. У сваком случају он то није ни окусио тако да сам провалио да ћу му дати да проба све, па нек бира шта му се свиђа! :rockdevil: Зелена салата, јабуке, банане :), кукуруз (скувам му га па му убацим онако цео клип да глође :) ), месиште телеће, пилеће... Али и даље рачићи ту и тамо тако да је по мом скромном искуству ноторни булшит то што пише на том сајту!

 

п.с. зајебавао сам се да морам сваки' мес' дана да му правим острво - није баш толико жељан калцијума... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

па ако вам је љубав планктонска

због превелике цене авио-саобраћаја до ЦГ

 

Pravo si se imenovao, Ludikude! IPB Image

 

Znači li to da se za voznu vazda ima? :D

 

Inače, Pablo i Lulu su danas zvanično prvi put smazali mljeveno juneće i parčiće zelene salate. :marijasvasrećna:

 

Nazdravila bih u to ime sa Akseanosilasom, ali ne pijem rakiju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Слушај, буразере, Цане гризе и уједа - не 'раним га по мес' дана. Мој је трактор у промотивном зимском периоду на сигурном, поред штале и тамо ће и остати до пролећа. :вуб: ;)

А теби ја другарски да предложим да узмеш свог мачора у шаке и да се лепо играте ;) а љубав да оставиш људима који се у то разумеду, с' чуо? :) Мог'о си и ти да профитираш, видиш да девојчица шаље слике акваријума, па ако вам је љубав планктонска :) - биће ти довољно да видиш њојзин одраз на истом. :)

:):):):rockdevil:

 

Сада када су истине избачене на видело, Цане и ја се резигнирано повлачимо са ове теме што због респекта према твојим годинама, што због превелике цене авио-саобраћаја до ЦГ. :mhihi:

Јесам се насилнички понео, признајем. Авио карта је скупа, али је возна повољна, излазимо на последњој, па чак и да се запијемо нећемо промашити. Како стигнемо тако ћемо започети такмичење у момачком седмобоју - пењање на врх Румије, затим брзо испијање комовице, ондаК брзо резање и једење његушког пршута (јербо не ваља да се пије, а да се не мези), надвлачење конопца, бацање камена с рамена, прескакање пласта сена и напослетку, рвање грчко-римским стилом на барској плажи. Куј победи, његова девојка. Гавру водимо као секунданта јербо је сестрица њему срце узела.

Прихватићеш изазов, ако жена ниси.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Јесам се насилнички понео, признајем. Авио карта је скупа, али је возна повољна, излазимо на последњој, па чак и да се запијемо нећемо промашити. Како стигнемо тако ћемо започети такмичење у момачком седмобоју - пењање на врх Румије, затим брзо испијање комовице, ондаК брзо резање и једење његушког пршута (јербо не ваља да се пије, а да се не мези), надвлачење конопца, бацање камена с рамена, прескакање пласта сена и напослетку, рвање грчко-римским стилом на барској плажи. Куј победи, његова девојка. Гавру водимо као секунданта јербо је сестрица њему срце узела.

Прихватићеш изазов, ако жена ниси.

 

:):):):):)

 

Jelena i Marija će vas čekati na vrhu Rumije, u onom malom manastiru, pa možda padne nešto više od pukog dolaska djevojci.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Кхм, кхм, овај, не бих ја то одмах, али повешћу кума. :):)

:wub:

 

A ne, ne. Zaboravila sam da dodam jedno pravilo. Mislim, ako se već penjete na Rumiju zbog Vampirije, moramo se dogovorili da to bude tačno u ponoć. Ona za koju se bijete, a to je opet dotična, određuje dalja pravila. Nema kumova. Pobijeđeni će biti kum. :) On je takođe dužan da bude dovoljno snažan i žilav da izdrži Vampirijin poljubac jer kao pobijeđeni, khm, 'oću reći kum, zaslužuje barem jedan. Pobjednik po zasluzi dobija Vampiriju. :D

 

:):):):)

 

Prijavljujem se za ulogu stranog posmatracha....

Ti ćeš tješiti Gavra. On kao ozbiljan čovjek ozbiljno će se zaljubiti u moju sestru koja ne mogavši da se uspenje na vr' Rumije, odustaje od sastanka s njim. Dakle, trebaš ozbiljno shvatiti svoju ulogu, inače otpadaš.

 

P.S. Ne znam samo kako ćeš dospjeti do CG. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kako chu ga ja uteshiti? Moje 'globalizovano' dupe josh nije toliko anarho-levicharsko...

Ma ja sam mislio na na onu neutralnu ulogu stranih posmatracha koji stvaraju zlu krv medju takmicharima :red: . Ko OSCE ili neka slichna firma...

Ne odgovara ti ta uloga. Nisi ti zao čovjek. A i nema stvarno nikog da tješi nam Gavra.

Možemo da tražimo avio-sponzore: ti do Crne Gore, Akseanosilas i Ludikud iz Srbije, ja za Rumiju.

Tako jedino možeš da dobiješ ulogu main villain-a. Hm? :D

Edited by Vampiria

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...