Jump to content

Nba


Aurora Calerva

Recommended Posts

mark cuban je oduvek negovao belce u svom timu. bilo bi dobro kada bi mogao da vrati sona bredlija iz penzije.:smile:

nemoj biti strog , shawn marion je je jedno od najboljih nba krila u zadnjih 10 godina. fantasticna kucanja , odlican sut za 3 , skokovi , banane , disciplina , taj momak apsolutno sve sto treba ima. bas mi je bilo krivo kada je odlazio iz finiksa pre 2 godine. jedino sto mu je statistika ove sezone slabija , godine sta li.

 

nash u svom stilu protiv raspalog klivlenda , 15poena i 15asistencija. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marion odličan za tri poena? icon_rockdevil.gif Možda pre 10 godina, kad je još znao tehniku za šut, kakvu-takvu. Ovo što sad radi od šuta je sprdnja, neverovatno ružno za gledanje, i ne pogađa ništa sem šuta od tablu sa metar i po. Ostalo stoji - dobar u odbrani, brz u kontri, dosta dobar sakač, ali šut ga jako jebe.

 

Orlando - Toronto derbi večeri evotigana.gif Raptorsi su prethodnu u Orlandu dobili hahaha, ne znam kako, ali dobili su pivopije.gif Juta - Boston, San Antonio - Njujork, Lejkersi - Denver, biće dobre košarke večeras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marion odličan za tri poena? icon_rockdevil.gif Možda pre 10 godina, kad je još znao tehniku za šut, kakvu-takvu. Ovo što sad radi od šuta je sprdnja, neverovatno ružno za gledanje, i ne pogađa ništa sem šuta od tablu sa metar i po. Ostalo stoji - dobar u odbrani, brz u kontri, dosta dobar sakač, ali šut ga jako jebe.

 

Verujem , nisam ga gledao ove sezone , ali u sutu je bio sasvim solidan. 2005. je pogadjao odlucujuce trojke , a koliko primecujem pogorsao mu se taj aspekat igre. Gledam sada nesto njegove rekorde , 24 skoka 2 puta , sest puta po sest rampi , 8 kradja. rasni atleta , the matrix.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Petorka Istoka je sasvim realna. Lično bih za pleja stavio Ronda jer ima mnogo bolji organizatorski instinkt od Rose-a, ali zato Rose ima po 25 poena po meču. Rondo zato ima 14 asistencija po meču :D KG, koliko god ga neko voleo, nema šta da traži ispred Stoudemire-a, realno Amar'e je ubio svakog centra/krilnog centra protiv kog je igrao i mesto mu je u prvoj petorci. Btw ne kažem da je KG lošiji igrač, da igra u šugavoj ekipi tipa Knicksa verovatno bi i on imao po 25 poena i 10 skokova po utakmici, ali igra u Bostonu, koji je fantastičan TIM, za razliku od Knicksa, koji imaju tandem Amar'e/Felton i gomilu nepredvidih igrača (što se efikasnosti tiče), pa niti igra mnogo koliko Amar'e niti su njegovi brojevi približni onima koje postiže Stoudemire.

 

Što se Zapada tiče, Anthony živi od stare slave, Ming živi od Kineza :D Umesto Anthony-ja bi mogao neki Nowitzki, mada bih rado da vidim LaMarcus-a Aldridge-a, dečko nosi Blazerse na ramenima do plejofa, a umesto Minga Gasol (Pau) bez ikakve dileme. Igrao je fantastično na početku sezone, sada je malo usporio, ali i dalje ubedljivo najbolji centar na Zapadu. Nije da je posebno jaka konkurencija - Blair je prasence, Chandler premalo poentira i doprinosi napadu, Okafor nije ni centar, Krstić je Krstić itd. Što se pleja tiče, Paul ove sezone igra dosta 'lošije' (tj. Hornetsi imaju par novih nada koje nose deo njegovog tereta) pa bih dao možda Williamsu prednost, mada je Juta upala u kakicu u poslednje vreme. I Nash je bolje igrao od Paula ove sezone, a u trku bih uključio i Westbrooka, ali bih ga definitivno stavio na klupu jer gubi previše lopti.

 

Btw bezveze je malo ta njihova podela, jer eto na Zapadu upadoše dva beka šutera u početnu petorku, a nemaju krilnog centra, pa jedan Novicki ili Aldridge ili Duncan ili Blake ili Love treba da sede na klupi a svi su FANTASTIČNI krilni centri. Na Istoku mi opet nije najjasnije šta Stoudemire radi u forward grupi ako igra u Knicksima centra, ali dobro, zaslužio je u prvu petorku da ga strpaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji ce kurac dva niska krila u prvih 5 zapada? bolje da je umesto entonija upao neki od gore navedenih krilnih centara, ovako ce najblizi tome biti djurent.

 

a shto se tiche stodemajera, nije nishta chudno shto igra krilnog centra, to radi bar u polovini sluchajeva, odnosno kada su na terenu turiaf ili mozgov, a to je radio chesto i u finiksu dok je bio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao što sam ukleo, završio je sa 14/22, promašio poslednjih 7 šuteva icon_biggrin.gif Nosio je neke naočare narandžaste a la Stoudemire, verovatno mu smetaju. James 7/24, premalo za pobedu Majamija. Uz njih dvojicu još su samo trojica postigli neke poene. Nemaju onu dubinu nikakvu, još bez Bosha i Haslema icon_da.gif U poslednjoj četvrtini Majami je počeo da šutira iz neverovatno glupih situacija, kao tim početnika. James i Wade, umesto da se zalete i idu na slobodnjake, gađaju trojke preko ruku. James nikad nije bio naročit šuter, pa ni trojkaš, dok se stvarno videlo da Wade-u smeta ta skalamerija od naočara. Bila je dosta dobra utakmica doduše :)

 

Pavlović 11 poena za Dalas icon_biggrin.gif Chandler me čuo kad sam rekao da nije za ofanzivu, 21 poen i 15 skokova icon_biggrin.gif I zajebah se, krila su a ne šuteri, dva small forward igrača u petorci Zapada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni rondo nije ni u prvih 5 plejeva nba. jebo pleja koji ima 10p po mecu, a bacanja sutira 12%, trojke 9%. da su 80e, mozda bi bio u vrhu, al sad se traze plejevi koji imaju i poene i asistencije u rukama. kontam da ga sek dobija na treninzima u bacanjima, a u trojkama je nereseno.

Edited by Grob Bez Dna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno navijaš za Čikago kad tako kažeš za Ronda icon_biggrin.gif Ma samo Calderon icon_rockdevil.gif Kakav krš od pleja, još Bayless rezerva, joooooooooj violent.gif

 

Nash, Paul, Rondo, Rose, Williams skoro za klasu iznad svih ostalih pivopije.gif Nema Boston problema sa poenima, oni utakmice dobijaju odbranom. Eno sinoć su postigli 88 poena ali su ipak pobedili 10 razlike icon_biggrin.gif Prvi po asistencijama i drugi po broju ukradenih lopti, šut 52%, ne znam kako bi bilo moguće da nije u prvih 5 plejmejkera lige. Kad pogledaš gde igraju ovi ostali i koga imaju za saigrače, jasno je da moraju da postižu više poena. To se pogotovo vidi kod Rose-a i Williamsa. Williams je zbog šugavosti svoje ekipe primoran na dabl-dabl od 20 poena 10 asistencija svako veče, Boozer je otišao a Jefferson (ili ko ga već zameni) nije baš adekvatna zamena. Rose ima Boozera i sporadične dobre učinke nekog od krila ili bekova, ali sem njih dvojice + Noe kad se vrati da pojača odbranu i postavlja blokove, niko nije nešto konstantno efikasan.

 

Posle ovih petorice kaskaju Felton, Westbrook, Wall pa ostali. Možda bih i blasfemisao i stavio Feltona među onih pet, ali neću još :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, bik sam. ;)

sve si to lepo rekao. ja sam malo subjektivan sto se tice ronda, posto ga, bas kao ni lalovic, ne podnosim. ali mi stvarno nikad nece biti jasno kako plej moze da ima tako ocajan sut. vidjao si izjave igraca seltiksa da treba vise sutira, ali verovatno nema samopozudanja posto i sam zna da mu je ocajan sut.

rose pre svega :mrgreen:

Edited by Grob Bez Dna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Petorka Istoka je sasvim realna. Lično bih za pleja stavio Ronda jer ima mnogo bolji organizatorski instinkt od Rose-a, ali zato Rose ima po 25 poena po meču. Rondo zato ima 14 asistencija po meču :D KG, koliko god ga neko voleo, nema šta da traži ispred Stoudemire-a, realno Amar'e je ubio svakog centra/krilnog centra protiv kog je igrao i mesto mu je u prvoj petorci. Btw ne kažem da je KG lošiji igrač, da igra u šugavoj ekipi tipa Knicksa verovatno bi i on imao po 25 poena i 10 skokova po utakmici, ali igra u Bostonu, koji je fantastičan TIM, za razliku od Knicksa, koji imaju tandem Amar'e/Felton i gomilu nepredvidih igrača (što se efikasnosti tiče), pa niti igra mnogo koliko Amar'e niti su njegovi brojevi približni onima koje postiže Stoudemire.

 

Što se Zapada tiče, Anthony živi od stare slave, Ming živi od Kineza :D Umesto Anthony-ja bi mogao neki Nowitzki, mada bih rado da vidim LaMarcus-a Aldridge-a, dečko nosi Blazerse na ramenima do plejofa, a umesto Minga Gasol (Pau) bez ikakve dileme. Igrao je fantastično na početku sezone, sada je malo usporio, ali i dalje ubedljivo najbolji centar na Zapadu. Nije da je posebno jaka konkurencija - Blair je prasence, Chandler premalo poentira i doprinosi napadu, Okafor nije ni centar, Krstić je Krstić itd. Što se pleja tiče, Paul ove sezone igra dosta 'lošije' (tj. Hornetsi imaju par novih nada koje nose deo njegovog tereta) pa bih dao možda Williamsu prednost, mada je Juta upala u kakicu u poslednje vreme. I Nash je bolje igrao od Paula ove sezone, a u trku bih uključio i Westbrooka, ali bih ga definitivno stavio na klupu jer gubi previše lopti.

 

Btw bezveze je malo ta njihova podela, jer eto na Zapadu upadoše dva beka šutera u početnu petorku, a nemaju krilnog centra, pa jedan Novicki ili Aldridge ili Duncan ili Blake ili Love treba da sede na klupi a svi su FANTASTIČNI krilni centri. Na Istoku mi opet nije najjasnije šta Stoudemire radi u forward grupi ako igra u Knicksima centra, ali dobro, zaslužio je u prvu petorku da ga strpaju.

Sto se KG-a tice, to ja vise onako subjektivno, ono, omiljeni igrac mi je pa... :D No, s' druge strane, Knicksi su mi omiljeni tim (uz T-Wolves (odjebite bandwagon fags :lol: ) ) pa tako da sam zadovoljan. A inace, nekako bi mi bilo logicnije da je KG tu, ipak je on sila i u napadu, a pogotovo u odbrani, a i je razbio Amarea kad se lomila utakmica, iako su Knicksi pokradeni tu ^^ . Mislim da je vise zasluzio da se nadje tu, no, ipak mi je drago sto je jew nigga upao u prvu petorku.

 

 

A zapad je smejurija sto se 4. i 5. tice... Anthony ove sezone nit' je zasluzio all star niti moze da igra krilnog centra :haha: Dirk ist krieg. Jebani kinezi, nadam se da ce se onaj mamlaz zavrsiti karijeru, oduvek mi je bio mrzak :bigblue:

 

Valjda ce momcad za koju sam glasao svakodnevno upasti u tim. :smile:

 

Sto se plejeva tice, Steve Nash pa tri prazna mesta.

 

Btw, Wade je smesan sa onim cvikerima :bigblue:

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam Boston nekoliko puta ove sezone, i počeo je da ubada one šuteve sa 5-6 metara. Puštaju ga skoro svi, to je očigledno, sigurno mu je Rivers oko toga držao mnogobrojna predavanja. Ima jako ružnu tehniku, ruke nisu gde treba, rotacija nikakva, ali počeo je da šutira te tako sa poludistance, sećam se prošle godine da u tim slučajevima NIKAD ne bi šutirao. Ako mu pođe za rukom da usavrši šut, neće biti dobro za ostale ekipe.

 

Lek za subjektivnost ti je da navijaš za ekipu koja ima skor 13-32 i 8 poraza uzastopce icon_biggrin.gif Kad sam već kod pomenute ekipe, DeMar DeRozan postaje jako zajeban igrač.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se KG-a tice, to ja vise onako subjektivno, ono, omiljeni igrac mi je pa... biggrin.gif No, s' druge strane, Knicksi su mi omiljeni tim (uz T-Wolves (odjebite bandwagon fags laugh.gif ) ) pa tako da sam zadovoljan. A inace, nekako bi mi bilo logicnije da je KG tu, ipak je on sila i u napadu, a pogotovo u odbrani, a i je razbio Amarea kad se lomila utakmica, iako su Knicksi pokradeni tu ^^ . Mislim da je vise zasluzio da se nadje tu, no, ipak mi je drago sto je jew nigga upao u prvu petorku.

 

 

A zapad je smejurija sto se 4. i 5. tice... Anthony ove sezone nit' je zasluzio all star niti moze da igra krilnog centra icon_smile.gif Dirk ist krieg. Jebani kinezi, nadam se da ce se onaj mamlaz zavrsiti karijeru, oduvek mi je bio mrzak icon_biggrin.gif

 

Valjda ce momcad za koju sam glasao svakodnevno upasti u tim. smile.gif

 

Sto se plejeva tice, Steve Nash pa tri prazna mesta.

 

Btw, Wade je smesan sa onim cvikerima icon_biggrin.gif

 

 

 

 

 

 

 

Imaš sun glasses, to su ti fun glasses icon_biggrin.gif Ma samo Toronto, već nekih, hm, 10-ak godina, otkad je počeo na hrvatskoj televiziji da se prikazuje NBA petkom ujutru. Gledam ipak šta ima da se gleda, zasednem kad imam vremena po celu noć da gledam NBA, posebno kad su neke jake utakmice tipa Miami - NY sinoć, ili Orlando - Chicago večeras pivopije.gif

 

Баш сам пре неко вече гледао драфтове по годинама.'84 најбруталнији драфт икад.

 

http://en.wikipedia..../1984_NBA_Draft

 

Stockton 16. pik icon_biggrin.gif Jordan 3. icon_biggrin.gif Izgleda i jedan od najsmešnijih draftova icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...