Jump to content

Nba


Aurora Calerva

Recommended Posts

kod mene je sasvim suprotno evropska kosarka mi je uzasno dosadna

nba bez kempa, robinsona, olajdzuvona, melouna, stoktona, maldog perspektivnog penija, pipena, normalnog pejtona, ne moze da se poredi sa onom starom ali ipak je za mene i dalje mnogo bolja od evrope

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

za sve koji se primaju na evropsku kosarsku sinoc - Houston - Panatinaikos - 107-70 (bez Mcgrady-a)

ja stavio 4000 na houston sa za ovo smesnim hendikepom 10.....e to je prava slika kako stoje stari....koja je razlika izmedju jednog ozbiljnog NBA tima i najboljeg u evropi.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne sudim po jednoj utakmici.....taj sud sam doneo odavno :mrgreen:

 

NBA pratim ceo zivot svaku noc......ne mogu da docekam da pocne konacno....

 

evroligu po gledam tu i tamo - zato sto je jebeni smor.....

 

porediti dobre NBA klubove i bilo koje evropske je vise nego smesno.......to nije razlika u klasi to je razlika kao izmedju 2 galaksije......

 

i vrlo je jasan razlog tome - lova.....

 

kad svaki NBA tim ima budzet samo za plate igracima oko 60mil + luxury tax jasno je da ce svaki igrac koji valja brze bolje da ode u NBA sto radi love sto radi afirmacije.....u Evropi su najbolji igraci oni koji ne mogu u NBA da igraju vise od par minuta po mecu.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

panatinaikos nije bio u kompletnom sastavu na toj utakmici, ali opet je evidentna razlika u kvalitetu, tu nema sta da se prigovara, pao neguje odbrambenu kosarku cak i previse za moj ukus, igra nije nimalo lepa za oko, bez nekih kreativnih poteza, samo suva odbrana i taktika (polomi protivnika u odbrani, ne primis ni jedan poen a u napadu sta uradis :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije igrao samo Spanulis.....ceo tim koji je osvojio evroligu je igrao + Jasikevicius a za Houston nije igrao McGrady :) pa ti vidi koje bio oslabljen ;) ....

 

jest Pao se oslanja na odbranu najvise.....ali cim predju 'baru' to padne u vodu za sve pare :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evropska kosarka se samo priblizila NBA-u... sad si ovo rekao, a prosle sezone jebena ROMA pobedjuje Filadelfiju sa sve Iversonom... Ne mozes tako da gledas... nikako... stoji da je NBA jaca liga, al stoji i to da se evropska kosarka priblizila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

manja nego pre jeste al i dalje je ogromna razlika...

 

Philadelphia je raspad nije ni blizu playoffu na smesnom istoku vec godinama....sem toga ti NBA timovi dodju u evropu nakon 3-4 dana priprema jer po pravilu njima ne smeju da pocnu pripreme pre 1-2 oktobra a u evropi se vec igraju lige uveliko.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Peđa i Mile saigrači u Hornetsima

 

Nesuđeni centar srpske reprezentacije Mile Ilić u narednoj NBA sezoni biće saigrač Peđe Stojakovića u Nju Orleans Hornetsima. On je u paketu sa Bernardom Robinsonom, i uz određenu svotu novca, zamenjen za Dejvida Veslija, koji se vratio u Nju Džersi i zajedno sa Derelom Armstrongom predstavljaće pomoć Džejsonu Kidu.

 

Markus Vilijams zbog povrede stopala biće duže vreme odsutan, pa će Armstrong i Vesli poslužiti za popunjavanje njegovih poena i asistencija u Netsima.

 

„Ova zamena donosi fleksibilnost sastavu Netsa u narednoj sezoni“, rekao je predsednik Nju Džersija Rod Torn.

 

Vesli se vratio u Nju Džersi, gde je počeo NBA karijeru pre 14 godina.

 

Mile Ilić je bio pik iz druge runde Netsa 2005. godine. On je prošle sezone nastupio na pet mečeva za Nju Džersi i zabeležio je jedan skok za šest minuta, koliko je ukupno proveo na parketu.

 

-------------------------------------------

Izgleda da je Mile odmah popio otkaz. Najverovatnije se vraca u Evropu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da Mile nije za NBA.....dobar je za zvezdu ili partizan trenutno...posle mozda neka jaca evropska liga al nikad NBA.....

 

btw - veceras konacno POCINJE AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

 

toliko meseci cekanja.......nista ko NBA

Edited by shock!

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) Covek ne moze vise da igra... imao je sjajnu karijeru... ne moze da doprinese timu nikako...

ko god prati kosarku a posebno NBA zna koliko znaci jedan veteran kad se pokusava otici do samog kraja...Grant Hill vise nije all-star nivo ali je jos uvijek u stanju da ubaci 10-15 svaku noc.Zbog toga je i doveden.Druga je stvar sto Sunsi zive u zabludi da mogu osvojit titulu bez odbrane... :pivopije: Previse zavise od suta za 3 poena i kad im sut zakaze,kao juce protiv Lakersa,izgube sa 20 razlike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko god prati kosarku a posebno NBA zna koliko znaci jedan veteran kad se pokusava otici do samog kraja...Grant Hill vise nije all-star nivo ali je jos uvijek u stanju da ubaci 10-15 svaku noc.Zbog toga je i doveden.Druga je stvar sto Sunsi zive u zabludi da mogu osvojit titulu bez odbrane...

sve tacno.....

 

jedva cekam veceras Dallas-Houston - prenos bato......ne secam se kad sam toliko cekao nesto da gledam od svetskog u fudbalu valjda :)

 

prosle noci sam gledao 7 tekmi....

 

 

Houston je ove godine jak ko zver IDEMOOOOOOOOOOOO :rockdevil::rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...