Jump to content

Recommended Posts

A ti i dalje ne pises recenicu.

 

Brate,ja mogu da trcim za vetrenjachama i da pogresno shvatam,mogu najveci degenerik na planeti da budem,ali ti ne mozes napisati jednu recenicu.

...Da napisem recenicu, da bi se ti osecao pobednikom? Zato sto si me potpuno pogresno razumeo, te si smatrao da zastupam stanoviste dijametralno suprotno onom koje zapravo zastupam? Ili ti iz nekog drugog razloga nije dovoljno sto je jasno receno da jesi pogresio, i da ne zastupam stanoviste koje si mislio da zastupam (i cak sam, u stvari, vise puta na istom ovom forumu upucivao druge na cinjenicu da je takvo stanoviste samo po sebi pogresno)?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm... "Nisi u pravu" na primer? :)

 

Pre bi se reklo da treba da nadjes recenicu koja dokazuje da ne gresis. Pogotovu kad postoji bar jedan, uslovno receno neutralni posmatrac koji nije dosao u slicnu zabludu, sto znaci da zabluda nije posledica mog nejasnog pisanja. Ali, ako volis da se inatis, samo napred. Pratim tu igru samo zato sto mi je trenutno zanimljivo.

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Ako ti kazes da je ateizam vjerovanje,ja nisam u pravu,jer sam shvatio da ti mislis da nije.Mislim,jesi li ti dobro?Citas li ti sta ti ja pisem?

 

Ja nisam u pravu ako ti mislis da je ateizam vjerovanje.U tome je poenta,sto ja cekam da ti kazes da je ateizam vjerovanje,pa da uvidim svoju gresku.

 

i sad samo konstatujem da to ne mozes da prevalis preko usana,sto dokazuje da sam u pravu.

 

Ako ti kazes da je ateizam vjerovanje,ja nisam u pravu,jer sam shvatio da ti mislis da nije.Mislim,jesi li ti dobro?Citas li ti sta ti ja pisem?

 

Ja nisam u pravu ako ti mislis da je ateizam vjerovanje.U tome je poenta,sto ja cekam da ti kazes da je ateizam vjerovanje,pa da uvidim svoju gresku.

 

i sad samo konstatujem da to ne mozes da prevalis preko usana,sto dokazuje da sam u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, to samo blize pokazuje tvoju detinjastu zelju da po svaku cenu "pobedis".

U stilu: "Ti kazes da si zena, i ako za tri sekunde ne kazes da nisi, ja sam u pravu. 3, 2, 1, stop! Ha-ha, ja sam u pravu! Zeno!"

 

Ni ne ocekujem da razumes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Da,ja sam djetinjast,pogledaj sta pises,covjece.

Ja ti otvaram put da na najlaksi moguci nacin pokazes da nisam u pravu i da sam maltretirao ljude zadnjih 10 stranica,a ti seres o tome da ja zelim da budem u pravu.

 

E ,ovo nije trik pitanje:Da li je ateizam vjerovanje?

Nemoj ni da odgovaras ako neces da dogovoris na pitanje.Dzabe spamujes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

APSOLUTNO PODRZAVAM ATEIZAM,jer smatram kada bi se ljudi manje zaludjivali raznim besmislenim religijama svet bi bio bolje mesto za zivot.

ja smatram da si dobrim delom u pravu..

po meni je agnosticizam jos bolji..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti otvaram put da na najlaksi moguci nacin pokazes da nisam u pravu i da sam maltretirao ljude zadnjih 10 stranica,a ti seres o tome da ja zelim da budem u pravu.

Ti nisi u pravu. Nema sta da se dokazuje. To je tacka na celu pricu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

heheh,vazi.Vidim da volis napusavanje,ali ja sam u pravu dok ti ne kazes da je ateizam vjerovanje.

 

Posto bi samo degenerik poslije one zivotinjske odbrane teorije evolucije rekao da je ateizam vjerovanje.Zato i ne smijes to da napises.

 

I ne javljaj se dzaba,na ignoru si dok ne vidim pravu recenicu.Osim ako neces da napusavas jos malo da bi tvoja bila zadnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ateizam je jedno, a adeizam drugo... svi vi koji tvrdite da ste ateisti ste zapravo samo adeisti, tj ne verujete u boga, a ateisti ne veruju u veru (koliko god to smeshno zvuchalo...

 

npr ja sam ateista- nisam pripadnik ni jednoj religiji (mislim da su one samo tvorevina ljudskog uma), ali verujem u boga, te nisam adeista...

 

latinski rechinik moze mnogima da pomogne... niste mi jasni kako prichate o pojmu chije znachenje ne znate... (ne govorim o pojedincima tako da ni ne bi trebali da se nadju prozvanim)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi nekoga ispravljao, moras da znas nesto o tome sto pricas, a ovo sto si ovde napisao su gluposti.

 

Theos je grcka rec za boga.

Deus je latinska rec za boga.

Ateizam je grcka rec ciji bi pandan na latinskom bio, recimo indeizam, ako se zanemari da deizam nije isto sto i teizam. Rec adeizam ne postoji ni u jednom od ova dva jezika, niti se nalazi bilo gde u upotrebi u kontekstu (ne)vere i religije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve zavisi shta podrazumevash pod pojmom "Bog". Ja npr ne verujem u religiju u opshte, (Isusa,Muhameda,Budu) znachi ni u jednu posebno. Ali opet nasuprot tome verujem u postojanje "vishe sile" koja pokrece i koja se u filozofiji i naziva "Bog"... takvog boga hrishcanstvo ne prihvata jer je po njemu choveka bog stvorio po svom liku...itd...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve zavisi shta podrazumevash pod pojmom "Bog". Ja npr ne verujem u religiju u opshte, (Isusa,Muhameda,Budu) znachi ni u jednu posebno. Ali opet nasuprot tome verujem u postojanje "vishe sile" koja pokrece i koja se u filozofiji i naziva "Bog"... takvog boga hrishcanstvo ne prihvata jer je po njemu choveka bog stvorio po svom liku...itd...

'' А ко хоће речима да објасни шта је Бог – чини што и слепац који би сео на обалу океана и хтео да измери колико је песка на дну његову ...'' Свети Јован Лествичник, Лествица

Share this post


Link to post
Share on other sites

ateizam je jedno, a adeizam drugo... svi vi koji tvrdite da ste ateisti ste zapravo samo adeisti, tj ne verujete u boga, a ateisti ne veruju u veru (koliko god to smeshno zvuchalo...

 

npr ja sam ateista- nisam pripadnik ni jednoj religiji (mislim da su one samo tvorevina ljudskog uma), ali verujem u boga, te nisam adeista...

 

latinski rechinik moze mnogima da pomogne... niste mi jasni kako prichate o pojmu chije znachenje ne znate... (ne govorim o pojedincima tako da ni ne bi trebali da se nadju prozvanim)

malo si se prosrao, al ajde...

 

tachno je da postoji deizam, ali adeizam kao pojam ne bi imao nekog narochitog smisla zbog same logike, stoga i ne postoji

jer deizam(kao sto vidis BEZ 'a') priznaje boga za stvoritelja, ali ne veruje u delovanje boga na taj svet

 

stoga... bolje ti pogledaj neki recnik

'' А ко хоће речима да објасни шта је Бог – чини што и слепац који би сео на обалу океана и хтео да измери колико је песка на дну његову ...'' Свети Јован Лествичник, Лествица

bez obzira sta je rekao, on je bio samo covek... stoga ne vidim zasto bi on bio vise ili manje u pravu od svih nas

Share this post


Link to post
Share on other sites

bez obzira sta je rekao, on je bio samo covek... stoga ne vidim zasto bi on bio vise ili manje u pravu od svih nas

Slazem se, bio je covek, a sad je svetac...jedan od najboljih primera, i ne samo to, vec je ostavio tu cuvenu knjigu kojom se i danas posle 14 vekova mnogi uzdizu na nebo...no to nije tema.Veliki pozdrav! :meshuggah:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

....shto u prevodu na srpski znachi da ti @Frizbi nemash pojma o chemu prichash...Ti si ateista i verujesh u Boga, zanimljivo...Hajde malo definishi to shto si rekao ili cu pomisliti da si se stvarno ispalio.

kao shto sam vec rekao ateisti su nevernici (ne veruju u veru iliti religiju) a adeisti ne veruju u boga...

nije mi jasno shta vam nije jasno... ja sam ateista i verujem u boga, a ne adeista (shto mu otprilike dodjete vi)

 

@trooper

 

slazem se, ljudi proglashavaju druge ljude za svece, pishu svete knjige svih religija shto znachi da je religija proizvod choveka.. kada bi se sad javio neki chovek i rekao isto shto i hrishcani pre hiljade godina, bio bi proglashen ludim... chinjenica je da svi koji sada kazu da im se bog obraca ili da ih je bog odredio da pishu novu bibliju zavrshe u ludnici => ljudi koji su pisali svete knjige su bili ludi ili u najmanju ruku dobri govornici-manipulanti

 

deus=bog bavim se izvorom same rechi i tumachim njeno izvorno znachenje tako da ne greshim... ako je neko dodao "izam" i dao novo znachenje, ne znachi da adeizam ima suprotno znachenje od rechi deizam, jer, opet se pozivam na izvorno znachenje koje u sklopu rechi adeizam ima potpuno novo znachenje i nikakvu povezanost sa rechju deizam jer je ne vezujem za taj pojam vec za deus

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mozes tek teko da uzimas osnove za rechi i dodeljujes im neko proizvoljno misljenje...

 

na grckom theos znachi isto bog... zasto onda ateizam i taj tvoj "adeizam" ne znache isto?

 

adeizam oficijelno NE postoji kao pojam... samo ukucaj u google adeismus, adeism ili adeizam i pogledaj koliko stranica ce da izbaci meni je izbacio 240 rezultata i vecina su samo greske u kucanju

 

deizam postoji: verovanje da bog postoji, ali da nema uticaja na ovaj svet

adeizam da uopste postoji bi morao da znachi verovanje da bog ne postoji, ali da ima uticaja na ovaj svet(nema logike u toj rechenici)

 

ali mislim da ne znash bash tachno znachenje rechi ateizam

 

ateizam je:

  1. ne verovanje u postojanje bozanskih bica ILI
  2. verovanje u nepostojanje bozanskih bica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ed. Edward Craig. “Atheism is the position that affirms the nonexistence of God. It proposes positive disbelief rather than mere suspension of belief.”

 

The Oxford Dictionary of Philosophy: "Atheism. Either the lack of belief in a god, or the belief that there is none."

 

 

 

 

 

...interenet je chudo... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ed. Edward Craig. “Atheism is the position that affirms the nonexistence of God. It proposes positive disbelief rather than mere suspension of belief.”

 

The Oxford Dictionary of Philosophy: "Atheism. Either the lack of belief in a god, or the belief that there is none."

...interenet je chudo... :D

a molim te sta sam je rekao jedan post pre tebe?

 

@rogozub:

ne zanimanje bozjim postojanjem je agnosticizam

Edited by The Trooper

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...