Jump to content

Recommended Posts

definicije su potpuno pogreshne.. a- oznachava odsustvo, ako je neko aseksualan to znachi odsustvo sexa, a ne odsustvo sexualne zhelje... mada, nema pojente na nastavljamo o ovome, kad cjete vi i dalje da se slazhete sa opshteprihvacjenim definicijama, a ja ne...

ne to bi bilo - seksualno neaktivan.

Edited by Peti.Maj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shto se tiche Ateizma, postoji veoma dobar opis na Wikipediji i naravno pominju se knjige i ljudi koji su vodili rasprave na temi u kolikoj meri se ateizam priblizava religiji bash zato shto ne prihvata neshto shto se ne moze dokazati.

 

http://sh.wikipedia.org/wiki/Ateizam

 

* Slab ateizam, takodje poznat kao implicitni ili negativni ateizam, je stanje nepostojanja verovanja u bozanstva.

* Chvrst ateizam, takodje i eksplicitni ili pozitivni ateizam, je verovanje da bozanstva ne postoje. Racionalisti su chesto chvrsti ateisti.

 

 

Racionalizam je gnoseoloshki pravac (teorija spoznaje), filozofsko uchenje, koje smatra da se objektivna stvarnost moze spoznati samo mishljenjem, da se temelji na umu, razumu, intelektu. Rech je latinskog porekla.Francuz Rene Dekart, nizozemski jevrej Baruh de Spinoza i Nemac Lajbnic dali su racionalistichki filozofski okvir onom velikom zamahu matematike, mehanike, optike, revolucionarnom napretku prirodne nauke uopshte u 17. veku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Bata Životinja
mada, nema pojente na nastavljamo o ovome, kad cjete vi i dalje da se slazhete sa opshteprihvacjenim definicijama, a ja ne...

 

 

nema poente kad moram da se raspravljam šta ''a'' i ''anti'' znače.

Ne mogu ja da biram BUKVALNO značenje.

 

''a''xxx - potpuno odsustvo,NEpostojanje xxx, NE-xxx

 

''anti''xxx- suprotstvaljen xxx, neprijateljski nastrojen prema xxx, KONTRA-xxx

 

xxx izaberite po svom izboru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Bata Životinja

ma koji god da je

 

svaki vjernik koji nikada ne upadne u iskušenje ateizma je kreten

 

svaki ateista koji nikad ne pomisli da postoji bog je još veći kreten

 

 

kao što se kaže:''Gdje vlada mir, tu đavo iskušava.''

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja oko sebe ne vidim andjele, samo ljude. U cemu se ogleda inteligentnost osobe koja sve svoje odgovore trazi u bibliji (ili na sajtu)? Jedino sto sami zakljucise u zivotu je to da su hriscani, sve ostalo je zapisano. A nismo li kao covecanstvo napredovali od tog drugog veka?! Ili je sve sto je stvoreno posle biblije Djavolja rabota?! Hriscani iskljucite kompjuter, pocupajte instalacije struje, telefona i interneta, uzmite stapic i stado ovaca, i u raj!

 

"Томи Саливен, дечак од 14 година, слушајући хеви-метал почео је да води сатанистички дневник. Пошто је мајка покушавала да га спречи у слушању музике насиља и мржње, Саливен ју је искасапио скаутским ножем и побегао; нађен је касније, у врту суседа, са пререзаним венама.

Обесио се."

 

Evo sta mozete naci na sajtu pravoslavni-odgovor! Decak izvrsio samoubistvo na dva nacina!!! I sve to zbog milog nam metala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Posle tog drugog veka ljudske lobanje su otvarane, i tako je utvrdjeno da postoji mozak u njoj. Moja lobanja jos nije otvarana toliko da bi se moglo videti sta je u njoj, tako da ne garantujem da nije prazna. Ali andjele niko nikada nije utvrdio ni na koji nacin. Ne radi se o tome da ja ne kontam da su sve to metafore, ne misli se direktno, nego je fazon u tome da je neko pljunuo mnostvo zanimljivih PRAZNIH prica koje su medjusobno neretko i suprotstavljene, da je cudo da je toliko vernika na ovoj planeti. Vi vernici cete i doneti propast ovom svetu! Ne verujem da se bogovi razlicitih religija ubijaju gore za komade neba kao sto to ljudi rade na zemlji. Mada sudeci po ozonskim rupama, ni to nije iskljuceno... Ili mi i nebo unistavamo?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Posle tog drugog veka ljudske lobanje su otvarane, i tako je utvrdjeno da postoji mozak u njoj. Moja lobanja jos nije otvarana toliko da bi se moglo videti sta je u njoj, tako da ne garantujem da nije prazna. Ali andjele niko nikada nije utvrdio ni na koji nacin. Ne radi se o tome da ja ne kontam da su sve to metafore, ne misli se direktno, nego je fazon u tome da je neko pljunuo mnostvo zanimljivih PRAZNIH prica koje su medjusobno neretko i suprotstavljene, da je cudo da je toliko vernika na ovoj planeti. Vi vernici cete i doneti propast ovom svetu! Ne verujem da se bogovi razlicitih religija ubijaju gore za komade neba kao sto to ljudi rade na zemlji. Mada sudeci po ozonskim rupama, ni to nije iskljuceno... Ili mi i nebo unistavamo?!

 

 

Pošto je u stvari mnogo vjerovatnije da je svemir beskonačan. Beskonačnost je vjerovatnija od Boga?

 

Ajd ne smaraj bre

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...