Jump to content

Recommended Posts

Guest Black Gruja

Bog je stvorio dobro,

Bog je stvorio zlo,

I nama je ostavio oba

Da se tripujemo.

 

 

Vidim da bi sve diskusije o religijama mogle da se prebace na jednu temu i ovako pocinju polako da lice jedna na drugu, na svakoj se Rogozub pravi pametan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto ti fetusi već shvataju i razmatraju koncept evolucije onda bi ovaj "evolucionista" morao da zna da je fetus evolucioni stadijum čoveka, kao i šta će se desiti posle toga.

 

A jel piju fetusi i kafu u bastama gradskih kafica?

bog nije stvorio nista jer ne postoji.kad ga budem video onda cu da verujem da postoji,do tad moze da se mlati bezbroj prica o njemu.sve sto postoji delo je prirode a ne neke bozije volje

 

ko je onda stvorio boga?sam sebe?

ja jesam ateista ali smatram da je debilno sa tolikom sigurnoscu tvrditi neke cinjenice za koje nema nikakvih dokaza i koje sluze za ovako dubokoumne rasprave suvih filozofa koji hrane svoj ego prepiruci se oko razlicitih uverenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel piju fetusi i kafu u bastama gradskih kafica?

bog nije stvorio nista jer ne postoji.kad ga budem video onda cu da verujem da postoji,do tad moze da se mlati bezbroj prica o njemu.sve sto postoji delo je prirode a ne neke bozije volje

 

ko je onda stvorio boga?sam sebe?

ja jesam ateista ali smatram da je debilno sa tolikom sigurnoscu tvrditi neke cinjenice za koje nema nikakvih dokaza i koje sluze za ovako dubokoumne rasprave suvih filozofa koji hrane svoj ego prepiruci se oko razlicitih uverenja

Čekaj, šta koji kurac, što mene citiraš? Je l' ti to meni objašnjavaš da ne postoji bog? Iz mog posta si zaključio da ga ja šiljim na isusa? :)

Ne kontam... :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da bi sve diskusije o religijama mogle da se prebace na jednu temu i ovako pocinju polako da lice jedna na drugu, na svakoj se Rogozub pravi pametan.

Upravo,i svaka se svodi na isto.A kad ja skrecem paznju modova na to,dobijam warn.What a wonderful world.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нисам се данима овако исмејао.

nije mi bila namera da zabavljam ljude.

 

tekst objasnjava da jos uvek ima likova koji se zamlacuju glupostima

mislim da to objashnjava tvoj avatar.

 

Alo prijatelju, kako metafora moze da ubjeduje druge da ne postoji.

tako shto nije metafora.

 

sto ne bih mislio da ljudska tvorevina(crkva)

Crkvu je stvorio Bog.

 

A dje ces boljeg metoda za to od STRAHA.

gde? materijalizam, egoizam, hedonizam. pogledaj oko sebe.

 

Bog je stvorio dobro,

Bog je stvorio zlo,

Bog je stvorio dobro. zlo nije stvoreno. zlo nije tvorevina. zlo nije entitet. zlo je nedostatak dobra.

 

kad ga budem video onda cu da verujem da postoji

znachi ti neverujesh da tvoj mozak postoji? pre bih rekao da si samo nedosledan.

 

ko je onda stvorio boga?

Bog je vechan, nestvoren, kauza sui.

 

ja jesam ateista ali smatram da je debilno sa tolikom sigurnoscu tvrditi neke cinjenice za koje nema nikakvih dokaza

ne postoje nikakvi dokazi da Bog ne postoji.

 

A kad ja skrecem paznju modova na to

a shta ochekujesh od toga shto skrenesh pazhnju modova na to da sam Hrishcjanin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Black Gruja
A kad ja skrecem paznju modova na to,dobijam warn.What a wonderful world.

 

Diskriminacija, sta da ti kazem.

 

Bog je stvorio dobro. zlo nije stvoreno. zlo nije tvorevina. zlo nije entitet. zlo je nedostatak dobra.

 

To je pesma koju ne znam ni sto sam postovao.

 

Zasto mislis da je Boga briga koje si religije/boje/pola/rase/sa koje si planete.

On je stvorio i jedno i drugo i nas je pustio da biramo kako cemo da se ponasamo.

 

vidim ja na yumetalu su najpametniji ljudi sveta,zato nam i jeste drzava ovakva

 

I'll drink to that.

Edited by Black Gruja

Share this post


Link to post
Share on other sites

<tako shto nije metafora.>

 

dokazi.

 

<Crkvu je stvorio Bog.>

 

znaci, petar je bog?

 

<gde? materijalizam, egoizam, hedonizam. pogledaj oko sebe.>

 

gledam. ali strah i dalje ostaje najbolje sredstvo.

 

<Bog je stvorio dobro. zlo nije stvoreno. zlo nije tvorevina. zlo nije entitet. zlo je nedostatak dobra.>

 

dobro i zlo su relativni pojmovi. kad ubijes nekog da bi spasio porodicu, ti si tim ubistvom pocinio zlo(sebi, ubijenom, njegovoj porodoci), ali si isto tako ucinio dobro onima koje volis.

i na kraju, zlo jeste tvorevina, obzirom da je za njegovo cinjenje potrebna svijest. odsustvo dobra nije isto sto i odsustvo toplote ili svijetla, obzirom da su ovo prirodni fenomeni. zanimljivo kako zlo uvjek povezuju sa mrakom, a dobrotu sa svjetloscu. jer to isto svijetlo koje nas obasjava, u isto vrijeme nas zaslijepljuje. a isto tako, iz mraka je ponekad lakse sagledati svijetlost, kao sto ce uvjek drugi prije zapaziti nase sopstvene mane, nego mi sami. samo, covjek treba da odmjeri koliko vremena provodi u 'svijetlu' i 'tami', jer ce ga pretjerivanje ili zaslijepiti, ili ugusiti.

 

<znachi ti neverujesh da tvoj mozak postoji? pre bih rekao da si samo nedosledan.>

 

sad ti pricas o materijalnom. glupo poredjenje, tacnije bezobrazluk izazvan nedostatkom argumenata. jer, moguce je vidjeti sopstveni mozak. doduse, ne bih preporucivao tako nesto, ali cisto da znas.

 

<ne postoje nikakvi dokazi da Bog ne postoji.>

 

a ni da postoji.

ne mozes dokazivati boga time sto ces dokazati cuda. vezu treba dokazati, no to je vec pitanje vjere. dokazivati nesto za sto ne postoje dokazi o postojanju, suludo je. prvo treba dokazati da nesto postoji, zar ne?

 

sve najbolje, pa da nadjes boga kojeg tako bespomocno trazis.

 

vdim ja na yumetalu su najpametniji ljudi sveta,zato nam i jeste drzava ovakva

 

bitno je da ima glupih. pored njih, inteligencija premudrih dolazi do izrazaja. idi slusaj pakistanske bendove, mani se ovih visoko-umnih i filozofskih rasprava. amin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Black Gruja
ne mislim, znam.

 

To verovatno znaci da ga poznajes licno. Pa kad je vec tako pitaj ga zasto u cetvrtak nije bio na pokeru, kazi mu da su bili i Chuch Norris i Letece Spageti Cudoviste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dokazi.

zashto? zato shto ti tako kazhesh? svrbi me bash...

 

znaci, petar je bog?

Crkvu je stvorio Sveti Duh na dan Pedesetnice.

 

gledam. ali strah i dalje ostaje najbolje sredstvo.

kako ne. evo pola populacije sveta su vehabije.

 

dobro i zlo su relativni pojmovi.

ja sam moralni apsolutista, tako da, ne, nisu.

 

a ni da postoji.

da, ali ja nisam rekao da je debilizam verovati u neshto shto za shta nema dokaza.

 

jer, moguce je vidjeti sopstveni mozak.

neverujem ti.

 

pa da nadjes boga kojeg tako bespomocno trazis.

ja vecj nashao.

 

To verovatno znaci da ga poznajes licno. Pa kad je vec tako pitaj ga zasto u cetvrtak nije bio na pokeru, kazi mu da su bili i Chuch Norris i Letece Spageti Cudoviste.

chemu ovakvi besmisleni poustovi?

 

zanimljivo kako zlo uvjek povezuju sa mrakom, a dobrotu sa svjetloscu.

pishe u knjizi postanja kako je Bog stvorio svetlo, i video kako je svetlo dobro, a mrak losh. mrzi me sad da trazhim tachan stih.

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Black Gruja
chemu ovakvi besmisleni poustovi?

 

Cemu uopste tvoj dolazak na metal forum ako ne slusas ni rock a kamoli metal.

 

E, nervirao bih se da nisam shvatio da si ti ovde samo da bi ostale nervirao, a sad adio. Odjavljujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

dobro, čovjek ima pravo da bude ovdje, kakve veze ima ako ne sluša metal?

 

Drugo, koji moj ovdje svi, ili bar skoro svi, žele da im njihova uvjerenja potvrde ostali članovi foruma, da se oni tako tapšaju međusobno po ramenu govoreći ''ti si pametan'' i ''ne , ti si pametan'' i ''ne, baš ti si pametan'' i da se tako par kretena međusobno pohvaljuju kako su pametni.... Nadam se da će sve manje i manje tih učahurenih i samozadovoljnih likova biti na ovom forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

<zashto? zato shto ti tako kazhesh? svrbi me bash..>

 

dokazao bi ti da mozes.

svrbi i mene, bitno je da ti znas..

 

<Crkvu je stvorio Sveti Duh na dan Pedesetnice.>

 

dje to pise?

 

<kako ne. evo pola populacije sveta su vehabije.>

 

a nebo u stvari nije plavo.

 

<ja sam moralni apsolutista, tako da, ne, nisu.>

 

budi ti i hare krishna.

 

<da, ali ja nisam rekao da je debilizam verovati u neshto shto za shta nema dokaza.>

 

vjerovati je jedno.

debilizam je ubjedjivati druge u to, kao da je apsolutna istina

 

<neverujem ti.>

 

e pa, pocni da vjerujes

 

<ja vecj nashao.>

 

bravo.

 

<pishe u knjizi postanja kako je Bog stvorio svetlo, i video kako je svetlo dobro, a mrak losh. mrzi me sad da trazhim tachan stih.>

 

pa sto onda nije dan 24/7

 

<Drugo, koji moj ovdje svi, ili bar skoro svi, žele da im njihova uvjerenja potvrde ostali članovi foruma, da se oni tako tapšaju međusobno po ramenu govoreći ''ti si pametan'' i ''ne , ti si pametan'' i ''ne, baš ti si pametan'' i da se tako par kretena međusobno pohvaljuju kako su pametni.... Nadam se da će sve manje i manje tih učahurenih i samozadovoljnih likova biti na ovom forumu.>

 

o cemu ti to? budi konkretniji vojislave.

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

dokazao bi ti da mozes.

ja sam sebi dokazao. tebi se nemozhe dokazati, jer trazhish dokaze koji su spoljashnji.

 

dje to pise?

knjiga se zove Dela Apostolska.

 

vjerovati je jedno.

debilizam je ubjedjivati druge u to, kao da je apsolutna istina

nerazumem zashto si pocheo o ovome. jednostavno sam odgovorio komunjari. rekao je da je debilo verovati u neshto za shta nema dokaza, i primetio da nema dokaza za postojanje Boga. ja sam samo dodao da ne postoje dokazi da Bog ne postoji. a on, kako sam reche, veruje da Bog ne postoji. poenta mog pisanja ovde je bila da pokazhem, da je on po sopstvenom odredjenju- debil. nemoj shiriti temu gde joj nije mesto.

 

pa sto onda nije dan 24/7

zato shto nismo besmrtni.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam sebi dokazao. tebi se nemozhe dokazati, jer trazhish dokaze koji su spoljashnji.

 

ok, znaci nasao si boga unutar sebe. samo pazi da nisi obmanut, cula varaju..

 

knjiga se zove Dela Apostolska.

 

koji dio, ne mogu sad da trazim

 

zato shto nismo besmrtni.

 

objasni malo ovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji dio, ne mogu sad da trazim

 

Цела Дела Апостолска приповедају о стварању Цркве. Ниси ваљда мислио да ће бити један стих у коме се каже - "и Бог створи Цркву"? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, znaci nasao si boga unutar sebe. samo pazi da nisi obmanut, cula varaju..

chovek je od tri dela- telo, dusha i duh. chula su telesna, dusha je umna. duhom se spoznaje Bog.

 

koji dio, ne mogu sad da trazim

lepo ti reche ax :D

inache, pricham o onome kad su se skupili svi apostoli, i onda je Duh Sveti poslao blagodat na sve njih, koja se projavila kao plameni jezichci inad njihovih glava. i tada su dobili dar jezika, da bi mogli da propovedaju svugde.

 

objasni malo ovo.

u raju nema mraka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Цела Дела Апостолска приповедају о стварању Цркве. Ниси ваљда мислио да ће бити један стих у коме се каже - "и Бог створи Цркву"? :)

 

Pitam se zasto uvjek moras da zvucis tako nadmeno. I da, niko te nije nista pitao. Zato, fuck off mate.

 

@Rogozub

 

Duh, nesvjesno, svjesno, i tijelesno. To je 4.. sto se apostolskih dijela tice, procitacu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitam se zasto uvjek moras da zvucis tako nadmeno. I da, niko te nije nista pitao. Zato, fuck off mate.

 

Не, нисам уопште био надмен, добио си једноставан одговор на једноставно питање, праћен неверицом да Дела никад ниси погледао, а као постављаш нека питања у фазону "нисам још стигао до тог дела" или "читао сам али то ми је промакло". :lol: Ти то тако видиш (надменост) зато што ич не познајеш материју о којој дискутујеш, па имаш комплекс због тога. Јеби га, то није мој проблем.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...