Jump to content

Recommended Posts

ja neznam za takve sveshtenike. znam za papistichke zhrece. a oni su uspele da se zasite grehom najverovatnije kao i de sad- mastrurbacijom.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Roman_Catholic_sex_abuse_cases

 

ne, nego se leche molitvom uz pomocj lekova. nijedan lek necje izlechiti choveka ako Bog ne dopusti.

Aha, kako da ne...

 

sida je kazna narkomana i sodomita. bolest koja je proizvod bolesnog zhivota.

Ovo je toliko kretenska izjava da ne znam odakle da pocnem. Pod broj jedan, sidom su zarazeni i gomila nevinih ljudi, dece itd, putem manijaka, nehigijene, da ne pominjem decu koja se radjaju sa sidom... Za sta su ona kriva, kog kurca!?!

 

Drugo, bolest koje je proizvod bolesnog zivota- u redu, pod prepostavkom da i jeste tako, zasto smatras da je to nesto nasta treba gledati sa nipodoshtavanjem?! Zasto je neko kriv sto je bolestan? Pazi, svaki covek je u osnovi biseksualno bice- sposoban je i za heteroseksualni i za homoseksualni odnos, slazem se da neko moze i svojevoljno odabrati homoseksualne odnose, ali to je u najvecem broju slucajeva URODJENO u coveka, nesto sto ne moze da promeni, psihicki/hormonski poremecaj, uglavnom pomesan sa uticajima iz ranog detinjstva.

 

I jos nesto, ako su homoseksualizam i sodomija pogresam izbor, zasto onda postoje medju zivotinjama? Zasto je bog to dopustio?

 

I za kraj, zasto bi tvoj milosrdni bog kaznjavao bilo koga sa tako strasnom bolescu i donosio patnju milionima, ako ne i milijardama ljudi???

 

ajde, objasni kako je to Crkva IKADA i IKOME sputavala slobodu.

Srednji vek, svako ko se javno izjasnjavao kao ateista, a ponekad i kao bilo sta drugo osim hriscjanin je bio u najboljem slucaju protreran iz zajednice, ako ne i mucki ubijen.

Imas i Bogumile kao primer za to i na nasim prostorima, svi znamo kakva ih je sudbina snasla jer nisu prihvatali dogme vladajuce crkve. Ako to nije sputavanje slobode, onda da ga jebem

Edited by Jabba the Hutt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro bre ljudi,objasnite mi zasto se raspravljamo sa covekom dovoljno zatucanim da ovako nesto izjavi.Zasto jednosstavno ne iskulirate coveka,ko muvu,prosto?Dajte opet o ateizmu i pustite ga da piskara sta mu se prohte,a mi o onome sto smo krenuli.Vazi?

 

Ma neka, meni je ovo baš zanimljivo. Odavno se nisam ovako smejao. :D

Npr. bolesti izazivaju demoni, lekovi ne deluju osim ako im bog ne naredi itd... Šta sve čovek može da pročita na internetu. :rofl: Čak su i Egipćani znali da bolesti izazivaju "mali crvi", a sad vidim da u 21. veku postoje još uvek ljudi koji veruju da bolesti širi đavo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://en.wikipedia.org/wiki/Roman_Catholic_sex_abuse_cases

rekao si da se to deshava u CRKVI.

 

Aha, kako da ne...

naravno.

 

Za sta su ona kriva, kog kurca!?!

kazna za grehe otaca idu do trecjeg i chetvrtog kolena

 

Pazi, svaki covek je u osnovi biseksualno bice- sposoban je i za heteroseksualni i za homoseksualni odnos

pazi ti, svaki chovek je sposoban da bude normalan muzh, i takodje sposoban da ide okolo i siluje decu. to shto je chovek sposoban za to, to znachi da je to dobro, shta?

 

ali to je u najvecem broju slucajeva URODJENO u coveka

NIJE urodjeno.

 

ako su homoseksualizam i sodomija pogresam izbor, zasto onda postoje medju zivotinjama?

ne postoje. da citiram panonskog govnara- kad budem video dva jelena u shumi u roze tangama, verovacju da je to prirodno.

 

zasto bi tvoj milosrdni bog kaznjavao bilo koga sa tako strasnom bolescu i donosio patnju milionima, ako ne i milijardama ljudi???

zato shto nije samo Milosrdni Bog, nego i Pravedni Bog. a Njegova Milost daleko premashuje Njegovu Pravdu. da Bog kazhnjava svaki greh na ovom svetu, ne bi nijedan chovek ostao zhiv.

 

a ponekad i kao bilo sta drugo osim hriscjanin je bio u najboljem slucaju protreran iz zajednice, ako ne i mucki ubijen.

ubijanje se NIKADA nije deshavalo u Crkvi. drugo, nije proteran iz zajednice- nego je sam sebe odvajao svojim verovanjima. nemogu ja da kazhem da sam proteran iz drushtva vecjine populacije ove drzhave, jer sam ja samim svojim izborom verovanja sebi uklonio shanse za privatnim kontaktom sa normalnim ljudima.

 

mas i Bogumile kao primer za to i na nasim prostorima, svi znamo kakva ih je sudbina snasla jer nisu prihvatali dogme vladajuce crkve.

pa moracjesh da "ga jebesh". oni nisu prognani zbog njihovih pogreshnih uchenja, vecj zato shto 1. bili su "anarhisti" nisu hteli da placjaju poreze, 2. pa kada je drhzava pokushala da ih natera, oni su postali ono shto bi danas zvali teroristichka grupacija. bili dualisti, duh je dobar, sva materija je zla, drzhava je zlo, pa iz toga je sledilo ovo shto rekoh.

 

a sad vidim da u 21. veku postoje još uvek ljudi koji veruju da bolesti širi đavo...

a koji to "mali crvi" izazivaju dushevne bolesti? e piglane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, sad si prešao na duševne bolesti da bi se izvadio... One nastaju usled poremećaja u radu organizma, mozga ako baš hoćeš, ali imaju uvek svoj uzrok. Kao i rak, recimo. Ti ako ne znaš da objasniš pojedine stvari ne moraš odmah da ih pripisuješ bogu, to te samo čini pećinskim čovekom... piglane. Pretpostavljam da veruješ i da se sv. Ilija frlja munjama odozgo... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, moram prvo da pocnem od ovoga

ne postoje. da citiram panonskog govnara- kad budem video dva jelena u shumi u roze tangama, verovacju da je to prirodno.

 

Giraff_stor.jpg

Evo ti dve muske zirafe kako se taslace, guglovah :) a ako ti to nije dovoljno, evo ti link za Wikipediju(na koju se, kako sam primetio, cesto pozivas kao vrlo validni izvor informacija). A ne znam samo odakle ti ideja da svi homoseksualci nose roze tange :)

 

rekao si da se to deshava u CRKVI.

Kad sam to rekao? Nadji i citiraj me, molim te!

 

I zar je bitno da li se to desava u crkvi ili ne? Poenta je da to rade svestenici koji propagiraju tu tvoju veru

 

 

zato shto nije samo Milosrdni Bog, nego i Pravedni Bog. a Njegova Milost daleko premashuje Njegovu Pravdu. da Bog kazhnjava svaki greh na ovom svetu, ne bi nijedan chovek ostao zhiv.

Pa je bash nasao da kaznjava homoseksualce, zato sto su najveci blasfemicari ikada?! Zasto nije neka bolest poput side zavladala u nacistickoj Nemackoj, mislim da su zasluzili kad uzmes u obzir sve ono bacanje hejta na bliznje svoje.

 

ubijanje se NIKADA nije deshavalo u Crkvi. drugo, nije proteran iz zajednice- nego je sam sebe odvajao svojim verovanjima. nemogu ja da kazhem da sam proteran iz drushtva vecjine populacije ove drzhave, jer sam ja samim svojim izborom verovanja sebi uklonio shanse za privatnim kontaktom sa normalnim ljudima.

Pa jesam ja negde rekao da su dovlacili ljude u crkve i ubijali? Hteo sam da kazem da crkva nista nije cinila da se takve stvari sprece, a sa druge strane je propovedala toleranciju i ljubav ka bliznjima.

To je cista budalastina, zasto bi se ljudi odvajali zbog vere? Ja imam mnogo prijatelja hriscjana, a i nekoliko muslimana, odlicno se slazemo, ne pricamo o religiji, zato sto je to licna stvar svakog od nas, zasto bi bezveze gubili zivce i vreme i unistavali nasa prijateljstva svadjajuci se oko toga? Ja njih ne pokusavam da preobratim na ateizam, niti oni me u hriscjanstvo, i sve je ok. A sad mi reci, zasto se hriscjani srednjem veku nisu tako ponasali, vec su svakog ko je drugacije mislio zigosali i maltretirali?

 

pazi ti, svaki chovek je sposoban da bude normalan muzh, i takodje sposoban da ide okolo i siluje decu. to shto je chovek sposoban za to, to znachi da je to dobro, shta?

Naravno da ne, ne izvrci mi reci, pricam o tome je svako fizicki u mogucnosti da tako nesto ucini, ako ima cist razum i normalno vaspitanje, naravno da takve stvari nece nikad uciniti,

 

kazna za grehe otaca idu do trecjeg i chetvrtog kolena

U cemu je poenta toga? Zasto bi ja danas ispastao za ono sto je uradio moj pradeda koji je bio davno pokopan kada sam se ja rodio?

 

pa moracjesh da "ga jebesh". oni nisu prognani zbog njihovih pogreshnih uchenja, vecj zato shto 1. bili su "anarhisti" nisu hteli da placjaju poreze, 2. pa kada je drhzava pokushala da ih natera, oni su postali ono shto bi danas zvali teroristichka grupacija. bili dualisti, duh je dobar, sva materija je zla, drzhava je zlo, pa iz toga je sledilo ovo shto rekoh.

 

A takodje su se zestoko protivili i kritkovali crkvu, ziveli su skromnim zivotim, kod njih je vladala ravnopravnost polova, nisu jeli meso niti zivotinjske proizvode, nisu zabranjivali predbracne seksualne odnose, bili su pacifisti itd, u svakom slucaju previse napredna grupa ljudi za tadasnje vreme, zato ih je Stefan Nemanja optuzio da posticu narod da se ne odaziva vojnom pozivu i organizovao pogrom koji ih je desetkovao, preziveli su pobegli u Bosnu(u kojoj su inace, u to vreme, dolazili begunci od inkvizicije iz svih krajeva Evrope) gde su se tokom sledecih par vekova pomesali sa raznoraznim narodima i nestali. A drzava i crkva(dva srodna entiteta u srednjem veku, a i danas), zajednicki su se udruzili da bi se to realizovalo. Drzava je aktivirala vojsku u te svrhe, a crkva je morala da da svoj blagoslov celoj stvari(istrebljenju gomile ljudi), kako bi onda tako vajni hriscjani kao sto su bili srpski vojnici u to vreme mogli da idu okolo koljuci nevine ljude?

 

Pretpostavljam da veruješ i da se sv. Ilija frlja munjama odozgo..

Ne sumnjam da je tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

One nastaju usled poremećaja u radu organizma

pa shta je sada, gde su crvicji?

 

Evo ti dve muske zirafe kako se taslace

neverujem ja da su ovo mushke zhirage. u svakom sluchaju, i ako ima takvog ponashanja medju zhivotinja, to su onda radnje djavola.

 

I zar je bitno da li se to desava u crkvi ili ne? Poenta je da to rade svestenici koji propagiraju tu tvoju veru

papisti nisu Crkva i nisu Hrishcjani!

 

zato sto su najveci blasfemicari ikada?!

da. cela prva glava poslanice Rimljanima je posvecjena tome.

 

Pa jesam ja negde rekao da su dovlacili ljude u crkve i ubijali?

kada kazhem u Crkvi, mislim od strane ljudi koji imaju veze sa Hijerarhijom Crkve.

 

Ja imam mnogo prijatelja hriscjana,

ti mozhesh da imash prijatelja koji su formalno Hrishcjani, a ne i sushtinski.

 

svadjajuci se oko toga?

zato shto ako je neko vernik, onda njegova vera utiche na svaku poru njegovog zhivota. zato npr ja, ili neki vehabija, ili hasiksi jevrejin, ili fanatik bilo koje religije ne bi imali shta da prichamo sa tobom, i nikakvog osnova da gradimo bilo kakvo prijateljstvo.

 

A sad mi reci, zasto se hriscjani srednjem veku nisu tako ponasali, vec su svakog ko je drugacije mislio zigosali i maltretirali?

nisu nikoga zhigosali, niti su ikoga maltretirali, ali su bili beskompromisni i fundamentalni (temeljni) vernici.

 

Zasto bi ja danas ispastao za ono sto je uradio moj pradeda koji je bio davno pokopan kada sam se ja rodio?

iz istog razloga zashto kisha pada.

 

takodje su se zestoko protivili i kritkovali crkvu, ziveli su skromnim zivotim, kod njih je vladala ravnopravnost polova, nisu jeli meso niti zivotinjske proizvode, nisu zabranjivali predbracne seksualne odnose, bili su pacifisti itd,

nisu zhiveli skromnim zhivotom, nego zhivotom dzhain monaha- bez ikakve svojine. jeli su meso. ne samo da su zabranjivali predbrachne seksualne odnose, nego su uchili da je svaki sex greh. nisu bili pacifisti, bili su teroristi, napadali su sveshtenike Crkve, i ljude koji su imali vrste sa drzhavom, i vrlo brutalno ih ubijali.

 

de su se tokom sledecih par vekova pomesali sa raznoraznim narodima i nestali.

nisu se izmeshali sa narodima i nestali, nego su skoro svi bogumili preshli u islam, koja je isto divljachka religija kao shto je bila i bogumilstvo. svidelo im se to shto nema nikakve crkvene hijerarhije, i shto islam podstichke ubijanje hrishcjana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

neverujem ja da su ovo mushke zhirage. u svakom sluchaju, i ako ima takvog ponashanja medju zhivotinja, to su onda radnje djavola.

Ma da, djavo(sve i kad bi postojao), nema druga posla nego da tera zivotinje na homoseksualizam, cisto da bi se true hriscjani poput tebe zgrazavali

A jesi li ti pogledao link koji sam postovao, vidim da o njemu ne pricas?

 

ti mozhesh da imash prijatelja koji su formalno Hrishcjani, a ne i sushtinski.

zato shto ako je neko vernik, onda njegova vera utiche na svaku poru njegovog zhivota. zato npr ja, ili neki vehabija, ili hasiksi jevrejin, ili fanatik bilo koje religije ne bi imali shta da prichamo sa tobom, i nikakvog osnova da gradimo bilo kakvo prijateljstvo.

 

Jedna od mojih najboljih drugarica je vrlo pobozna, svakog dana ide u crkvu, moli se, posti, itd, i jako se lepo druzimo, nikad mi nije rekla nijednu ruznu rec na racun moje verske opredeljenosti, kao ni ja njoj naravno, i sad zelis da kazes da ona nije "sushtinski" hriscjanin zato sto se druzi sa ateistima?

Cek' da vidim, dal' sam te dobro shvatio- pravi Hriscjanin(poput tebe, prepostavljam :rolleyes: )ne bi hteo da se druzi samnom, iako ja nemam apsolutno nista protiv njega, i ne bi smo mogli da budemo prijatelji samo zbog verske opredeljenosti?! Izvini sto ovo govorim, ali to mi je u najmanju ruku ograniceno, da ne upotrebim neku mnogo grublju rec. Znaci, hriscjani su samo oni pravi hardkorovci k'o ti, ovi ostali, sto umeju da prozbore po koju prijateljsku sa covekom, ne zavisno od toga da li veruje u njihovog boga, ili ne veruje u boga u opste, su sitna boranija? Preterivanje u bilo cemu ne valja, nadam se da cjes to nauciti jednog dana...

 

nisu nikoga zhigosali, niti su ikoga maltretirali, ali su bili beskompromisni i fundamentalni (temeljni) vernici.

I zato nisu trpeli nikoga u zajednici sa njima, ko nije bio hriscjanin? Mislim da se to protivi gomili hricjanskih ucenja...

 

iz istog razloga zashto kisha pada.

Zbog kondenzacije? :)

 

nisu zhiveli skromnim zhivotom, nego zhivotom dzhain monaha- bez ikakve svojine. jeli su meso. ne samo da su zabranjivali predbrachne seksualne odnose, nego su uchili da je svaki sex greh. nisu bili pacifisti, bili su teroristi, napadali su sveshtenike Crkve, i ljude koji su imali vrste sa drzhavom, i vrlo brutalno ih ubijali.

nisu se izmeshali sa narodima i nestali, nego su skoro svi bogumili preshli u islam, koja je isto divljachka religija kao shto je bila i bogumilstvo. svidelo im se to shto nema nikakve crkvene hijerarhije, i shto islam podstichke ubijanje hrishcjana.

Nista brutalnije nego vojnici Stefana Nemanje njih, prepostavljam... A pribliznija odredinica Bogumila koji su prisli Islamu je negde oko pola/pola Ocigledno nismo citali o Bogumilima iz istih izvora... Neka ovde bude kraj rasprave o njima, posto vidim da bi sve dalje bilo bespredmetno...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj ortak iz srednje je isto jako pobozan,svaki dan je isao u crkvu,cak ima neki cin u crkvi bem li ga ne znam ti ja to...jednom mi je samo skrenuo paznju da ne psujem boga u njegovom prisustvu na sta sam ga ispostovao inace nikada mi nije prebacio sto sam ateista,sto slusam metal i tu 'satanisticku' muziku.cak mi je trazio mp3 slayer da poslusa i svidelo mu se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

O tome i pricam, religija ne treba da bude prepreka u komunikaciji izmedju ljudi, ako mi je neko ql lik, ql je bio on Hare Krisna, Pravoslavac, Budista ili Sajentolog, potpuno je svejedno, dokle god mi ne namece njegov izbor religije i ne pljuje moj

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema druga posla nego da tera zivotinje na homoseksualizam, cisto da bi se true hriscjani poput tebe zgrazavali

ja se nezgrozhavam. i ne zbog toga, nego da bi sodomitofili kao ti imali "dokaze" iz prirode da je sodomija prirodna.

 

i sad zelis da kazes da ona nije "sushtinski" hriscjanin zato sto se druzi sa ateistima?

ne bash, al ajde.

 

i ne bi smo mogli da budemo prijatelji samo zbog verske opredeljenosti?!

objasnio sam ti, ja i ti ne bi imali na chemu da gradimo prijateljstvo. ne bi imali nijednu temu za razgovor.

 

Znaci, hriscjani su samo oni pravi hardkorovci

naravno. il jesi il nisi.

 

Mislim da

pogreshno mislish.

 

Preterivanje

u dobru nemozhe da se pretera.

 

sto umeju da prozbore po koju prijateljsku sa covekom

umem ja da prozborim po koju za ljudima koji su razlichiti od mene. nego ti pominjesh prijateljstvo.

 

Nista brutalnije nego vojnici Stefana Nemanje njih, prepostavljam...

pogreshno pretpostavljash. pravoslavni vojnici su uvek bili najchasniji, jedini koji su im prilashli blizu su bili sik vojnici u pundzhabu. pa po celom svetu je bila poznata fotografija iz prvog svetskog rata gde srbin vojnik vodi bugarskog zatvorenika (a bugari su tada vrshili genocid nad srbima samo nozhem) i stavio na svog konja dok on ide peshke, i dao mu svoje dnevno sledovanje hrane.

 

Neka ovde bude kraj rasprave o njima

naravno, kad sam ja u pravu B)

 

cak mi je trazio mp3 slayer da poslusa i svidelo mu se...

taj je pobozhan do mojega. verovatno mu se svideo sajlent skrim, kao protiv abortusa je i tako to... samo neznam kako su mu se svidele altar of sakrifajs i antikrajst...

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se nezgrozhavam. i ne zbog toga, nego da bi sodomitofili kao ti imali "dokaze" iz prirode da je sodomija prirodna.

:) Ja sodomofil?! Hvala lepo, ali upraznjavam kranje normalan sex, jedino cu svejedno da trunem u paklu po tebi, jer ga ne upraznjavam u braku :rolleyes:

 

objasnio sam ti, ja i ti ne bi imali na chemu da gradimo prijateljstvo. ne bi imali nijednu temu za razgovor.

Hoces da kazes da ti sa svojim prijateljima ne vodis nikakve druge razgovore osim o religiji?

 

naravno, kad sam ja u pravu cool.gif

Diskutabilno, al' nek' ti bude, nemam zivaca trenutno

 

taj je pobozhan do mojega. verovatno mu se svideo sajlent skrim, kao protiv abortusa je i tako to... samo neznam kako su mu se svidele altar of sakrifajs i antikrajst...

A ti, jos pobozniji od njega, a znas za Slayerove pesme, mislio sam da fundamentalci kao ti ne slusaju tako agresivnu muziku i neznabozacku muziku :razz:

 

pogreshno pretpostavljash. pravoslavni vojnici su uvek bili najchasniji, jedini koji su im prilashli blizu su bili sik vojnici u pundzhabu. pa po celom svetu je bila poznata fotografija iz prvog svetskog rata gde srbin vojnik vodi bugarskog zatvorenika (a bugari su tada vrshili genocid nad srbima samo nozhem) i stavio na svog konja dok on ide peshke, i dao mu svoje dnevno sledovanje hrane.

Znam za to, imam tu fotografiju na kompu stavise, ali to svejedno ne ponistava ono sto su radili bogumilima

 

u dobru nemozhe da se pretera.

Objasnio sam ti iz cega se sastojalo tvoje preterivanje, ako smatras da je to dobro, ok, tvoj problem...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sodomofil?! Hvala lepo

u tudjem grehu mozhesh da uchestvujesh i tako shto ga podrzhavash i opravdavash.

 

Hoces da kazes da ti sa svojim prijateljima ne vodis nikakve druge razgovore osim o religiji?

nemam prijatelje. imam ortake. il drugove, kako vecj..

 

mislio sam da fundamentalci kao ti ne slusaju tako agresivnu muziku i neznabozacku muziku

ne slusham, slushao sam nekad... sad ponekad chujem..

 

ali to svejedno ne ponistava ono sto su radili bogumilima

branili drzhavu od sumanutih terorista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Знам дечка коме је леукемија нестала након Свете тајне која се зове "Освећење јелеја". Тачније, знам му сестру, знам му и ујака (он је, релативно познати, физиотерапеут који ради са Томашевићем, Кежманом, Драгутиновићем...)
Zavisi koji je oblik, stadijum i incidencija leukemije, kao i način na koji se on ophodio prema tome. Neki oblici leukemije nisu invazivni i uopšte se ne leče standardnim režimom terapije, već se samo prate i suzbijaju/održavaju jačanjem organizma. Ako ćeš da kažeš sad npr. da mu nije bilo spasa i da se tim osvećenjem desilo čudo itd. mene interesuje zašto ovaj rogozub gubi svoje vreme ovde, umesto da podeli tu "svetu tajnu" sa nekim kome je potrebna. Ko zna, možda čak i uradi nešto korisno za života, ali sumnjam...

Рекао сам ја да ти нећеш схватити...У сваком случају, прочитај поново мој претходни пост..
Jebiga ne shvatam, niti imam živaca da tumačim tvoje postove. Kad mi kažeš "Мени, рецимо, уопште не би био проблем да умрем секунд након што се исповедим и причестим.", a posle kažeš da nikako ne bi dozvolio da do tog umiranja dođe, u kom onda slučaju ti ne bi bio problem da umreš? :confused:

Pretpostavljam da veruješ i da se sv. Ilija frlja munjama odozgo... :lol:
Kreacionista je u pitanju, znači mnogo je gore od toga. Rogozub misli da je Kremenko dokumentarac.

da se prikljucim Jokerovoj inicijativi.
Eto i mene. Puca mi kurac da mu objašnjavam da je nebo plavo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa shta je sada, gde su crvicji?

Znaš šta, umesto da nas zajebavaš, mogao bi da moliš boga da ti podari malo mozga. ;)

Ne postoji jedna bolest i ne postoji samo jedan uzrok bolesti. Neke izazivaju bakterije, neke virusi, neke se javljaju zbog poremećaja u genima itd. Pa mi starimo i umiremo zato što se konstantno javljaju greške pri repliciranju gena i ćelija...

Ali šta ti ja uopšte pričam, ti ćeš ostati zatucan, nažalost.

 

nemam prijatelje. imam ortake. il drugove, kako vecj..

Baš me čudi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Dr. No
Mislite li da se pod ateizam može podvesti i deizam? I da li je pravilnije posmatrati ateizam kao odbijanje prihvatanja "službenog" shvatanja boga ili kao negiranje istog (pa bi stoga prikladniji pio naziv antiteizam)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

u tudjem grehu mozhesh da uchestvujesh i tako shto ga podrzhavash i opravdavash.

:) ti mislis da ja opravdam pedofiliju, zoofiliju itd. samo zato sto govorim da je to bolest koja nastaje kombinacijom niza faktora, i nije niciji licni izbor. Normalan covek, odrastao u normalnom okruzenju, i bez istorije psihickih bolesti u porodici, nikad nece pozeleti da jebe jarca il' nesto slicno, dok onom sa psihickim problemima, izazvanim recimo psihofizickom torturom od strane roditelja u ranoj mladosti ili nekim slicnim sranjem, moze i pasti tako nesto napamet. Dakle, u pitanju je bolest, koja se treba sanirati a ne osudjivati na sumporno jezero.

 

ne slusham, slushao sam nekad... sad ponekad chujem..

Kad udje neki djavo u tebe :)

 

nemam prijatelje

Onda mogu konstatovati da si jedan jako tuzan covek

 

prochit'o sam.

Oduvek si imao jake arugumenta, ali ovaj je oborio sve do sada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi koji je oblik, stadijum i incidencija leukemije, kao i način na koji se on ophodio prema tome. Neki oblici leukemije nisu invazivni i uopšte se ne leče standardnim režimom terapije, već se samo prate i suzbijaju/održavaju jačanjem organizma.

Па, било је стани-пани. Истини за вољу, комплетну анамнезу не могу пружити.

 

Ako ćeš da kažeš sad npr. da mu nije bilo spasa i da se tim osvećenjem desilo čudo itd. mene interesuje zašto ovaj rogozub gubi svoje vreme ovde, umesto da podeli tu "svetu tajnu" sa nekim kome je potrebna. Ko zna, možda čak i uradi nešto korisno za života, ali sumnjam...

Да подели Свету тајну са неким коме је потребна? :):):) Оно јес, то је бајалица "уроци у воду, чиреви у гору, по глупавим Турцима удрите курцима".

 

Не капирам зашто људи улазе у приче кад о теми појам немају. Стварно.

 

Jebiga ne shvatam, niti imam živaca da tumačim tvoje postove. Kad mi kažeš "Мени, рецимо, уопште не би био проблем да умрем секунд након што се исповедим и причестим.", a posle kažeš da nikako ne bi dozvolio da do tog umiranja dođe, u kom onda slučaju ti ne bi bio problem da umreš? :confused:

Ниси скапирао, а заболе ме да ти објашњавам, нарочито након овога горе...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...