Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Pa nisam ni reko da je resenje problema , nego da ljudi kad skinu deo sala , misle da ga i dalje ima kolko hoces i nisu zadovoljni , pa odustaju . Kad bi redovno radili i te vezbe za zatezanje koze rezultat bi bio ocigledniji , samim tim i njihov motiv veci . Naravno da ima hiljadu faktora .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko pomenu gore, dal treba muzika za vreme vezbanja ili trcanja?

NIKAKO, odgovor je lak ometa disanje i nazalost ova greska se cesto pravi, nemojte to da radite dakle dok se vezba ili trci nema slusanja muzike( na usima naravno, ne mislim na ovu u samoj prostoriji).

Meni, na primer, muzika uglavnom ne prija dok vežbam, jer više volim da se u tišini usredsredim na ritam disanja i ponavljanja vežbi. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazite ovo:

 

http://www.top-shop.rs/minisites_template/medical_templete/index.asp?tn=medical&pid=128090

 

Ovo je sipka koja moze da se podesi za zgibove, sklekove, trbusnjake... Za zgibove nema potrebe srafiti nista, samo se zakaci i to je to :) Veoma korisna stvarcica, razmisljam da uzmem, posto mi se stara sipka skroz razjebala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raspitaj se kod nekoga ko je to kupovao , mada deluje dobro , znam za to jos odavno ima na youtube-u vezbe sa tim .

 

Da sigurno se moze i kod kuce dobro opremiti teretana , meni je to u buducnosti i zelja , posto su mi ledja najslabiji deo tela , teretana je idealna da ih ojacas , jel tesko neko odmah moze da pocne da radi siroke zgibove .

Pre sam kuci trenirao , imam sipku , bucice i dosta tegova . Nikad mi nije bilo smor raditi ruke i ramena kuci , u principu vezbe koje radim sad u teretani za tu grupu misica sam radio i kuci . Teretana ima dosta vise opcija sto se tice ledja i grudi , posto klupu nemam kuci .

Najveci je problem sebe naterati da kuci vezbas , u teretanu odes vidis svi treniraju i ti ces posteno odraditi tih 2 sata tamo . Kod kuce ces dobiti mail , doce ti komsija , zvonice ti postar ... i ode trening u kurac .

Mada naravno nisam protivnik kucne teretane , kad skroz ojacam , da mogu da uradim u seriji 20 sirokih zgibova onda je kucni trening idealan .

 

 

Inace nesto sto mnogi zanemaruju , a idealna je stvar za rekreativce i kucni trening je ekspander , tj oni federi , to je oldskul vezbanje , ali za neku osnovu to je super , a mngo je jeftino . Mogu se raditi i biceps,triceps,ramena,grudi , ledja , naravno nije to kao teretana , ali odlicno je imati za neka putovanja i slicno , ja imam kuci dva , i mogu reci da recimo vezbe za grudi i ledja radim sa dva federa , a max je 6 tako da nije to ni malo naivna stvar :

 

http://ringsport.rs/index.php/rx-as-2601-trening-set-.html

 

I Uvek uz njega ide i neka vijaca , i ona spravica za podlaktice , za nekih 2000 din je i vise nego povoljno .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ella svezi sir

Proizvodjac : Mlekara Subotica

 

100g Ella sira sadrzi :

 

0.5 g Mlecna mast

12.0 g Belancevine (protein)

1.0 g Ugljeni hidrati

Energetska vrednost : 59kcal

 

Ella sir sadrzi neki kazein , koji tokom noci , dok spavamo snadbeva misice belancevinama , zato se moze jesti i uvece , a ukus je nista losiji od obicnog Kremsija , mozda je malo "suvlji"

 

Na primer obican Kremsi ima na 100g , 20g masti i oko 8g proteina .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš tako. Za pare koje se daju za pola godine članarine u teretani može lepo da se kupi šipka, bućice, par tegova, vratilo...

Za pola godine u teretani ostavim mozda 3k, sportsko drustvo je u pitanju pa postoji gomila popusta. Nikada nisam probao da teretanu zamenim vezbama kod kuce, nije to to. Ukoliko nisu po programu treninga, trbusnjake radim u domacoj varijanti i kardio napolju, nista drugo.

Edited by -Mare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pola godine u teretani ostavim mozda 3k, sportsko drustvo je u pitanju pa postoji gomila popusta. Nikada nisam probao da teretanu zamenim vezbama kod kuce, nije to to. Ukoliko nisu po programu treninga, trbusnjake radim u domacoj varijanti i kardio napolju, nista drugo.

Jeftina teretana. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...