Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ja mrtvaka ne radim jer ne znam tehniku,

Deluje cudno ako pokusavas da uradis kao neko, treba da pazis i sta osecas. Meni je postalo jasnije kad sam obratila paznju na to sta se napreze u kom delu pokreta, pa recimo cim osetim da me suvise vuce napred pocnem da savijam kolena i cucnem, plus ako u pocetku sipkom pratis noge isto su male sanse da se zeznes... Al generalno kazu treba to vezbati par meseci maltene bez tereta pa tek onda :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

@missionvao , slazem se treba vezbati sa malom tezinom zbog tehnike, dizao sam nekada mrtvaka, ali sam batalio, jer u ostalim vezbama dosta odradim donja ledja (veslanje u pretklonu, polumrtvo, ledjna ekstenzija...)

 

@kuruz, isto i ja smanjio sam trcanje, na dva puta nedeljno 35-40min, malo se vratila mast ali i snaga .... jbg mogu se utoviti 5kg nedeljno ako ne pazim i ne radim kardio

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lezeci pregib zadnje loze i taj straight deadlift, mada iskreno retko kad imam upalu zadnje loze, eto juce sam radio veslanje sipkom u pretklonu i ekstenziju donjih ledja i zateze me zadnja loza danas :)

 

Elem , naleteh na ovu medenu sliku na fejsu :

555775_417527301693071_1686244443_n.jpg

Dzaba ti nilski, jebe te genetika :)

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kuruz, isto i ja smanjio sam trcanje, na dva puta nedeljno 35-40min, malo se vratila mast ali i snaga .... jbg mogu se utoviti 5kg nedeljno ako ne pazim i ne radim kardio

 

 

ja sam baš prestao da pazim - otprilike 200 grama sladoleda dnevno, čokolada, evo danas sendviči i neka masna piletina od Kineza, gazirani sokovi...

nešto mi došlo tako, mada planiram da počnem opet lepo da se hranim za koju nedelju

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd' da pocnem i ja da pisem na ovoj temi, posto eto krecem od sledece nedelje redovno u teretanu, imam od firme besplatno svakog meseca u Green Zone teretani, pa da se i ja "cepam". Isao sam proslog meseca dve nedelje, al' sam prestao, imao sam previse nekih obaveza oko kuce, selidbe i sta ti ja znam, al' sad se stabilizovao pa da krenem da se doterujem.

 

Sto se tice ishrane, tu pojma nemam sta treba da furam niti u kojoj meri, al' generalno jedem sve zivo, 3-4 puta dnevno u manjim kolicinama, doruckujem musli, pazim meso da jedem bar 3 puta nedeljno u ribu bar 2 puta. Sve u svemu, oni treneri u teretani su mi rekli da imam vrlo dobre predispozicije za neki "normalan" izgled, nit' preterana definicija, niti preterana masa, nesto normalno za rekreativce, al' generalno nista od njih ne mogu da dobijem sto se tice plana i programa i tako to, jer moraju da se plate i sta ti ja znam, a nemam nameru bas da dajem pare i na trenere. A sedim po 8 sati u kancelariji na poslu za kompom kao programer, pa me vec to polako stize, ne zelim da se zapustim skroz :)

 

Pa sad, ako moze neko ili ovde ili na pm da mi baci par saveta za pocetnike, sa kojim vezbama krenuti, kako planirati ishranu i tako to, mozda neke suplemente koje bi bilo okej koristiti itd. Citao sam po netu pun kurac artikala, al' sve mi je to nekako jebem li ga, previse napucano i nikako za pocetnike. Pa resih ovde da se obratim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo, od petka:

 

petak:

doručak - pet jaja, pola litra jogurta, jedan paradajz

ručak - tri krmenadle, crni luk, pola hleba

večera - dva velika dupla pomfirta, dva velika Karlsberga, pa kasnije Indeks sendvič (onaj čuveni u NS), pola litra Koka kole, sladoled

 

subota:

doručak - deset ćevapa, pola litra Koka kole, pa u međuvremenu još istog otrova

ručak - velika porcija u Banjalučkom kod sinagoge, kiselo mleko, veliko točeno Nikšićko

večera - dve bečke šnicle, paradajz, pola litra mleka

 

nedelja:

doručak - pet jaja, pola litra jogurta

ručak - dve krmenadle, dosta hleba

večera - brdo pite sa sirom, litar mleka, pita sa višnjama

 

juče:

doručak - neki sendvič

ručak - gomila kuvanog kupusa sa svinjetinom

večera - sendviči, litar jogurta

 

danas:

doručak - sendvič

ručak - piletina u sečuan sosu, neki gazirani otrov, pa desetak šljiva, a kasnije i pola kese pistaća

večera - ceo somun namazan paštetom, pa litar i po mleka, 200 gr Eurokrema, jedna Plazma

 

 

 

i tako već dva meseca, otprilike, taj tempo držim

 

Šinigami, samo radi sve suprotno i ima da uspeš u životu :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo, od petka:

 

petak:

doručak - pet jaja, pola litra jogurta, jedan paradajz

ručak - tri krmenadle, crni luk, pola hleba

večera - dva velika dupla pomfirta, dva velika Karlsberga, pa kasnije Indeks sendvič (onaj čuveni u NS), pola litra Koka kole, sladoled

 

subota:

doručak - deset ćevapa, pola litra Koka kole, pa u međuvremenu još istog otrova

ručak - velika porcija u Banjalučkom kod sinagoge, kiselo mleko, veliko točeno Nikšićko

večera - dve bečke šnicle, paradajz, pola litra mleka

 

nedelja:

doručak - pet jaja, pola litra jogurta

ručak - dve krmenadle, dosta hleba

večera - brdo pite sa sirom, litar mleka, pita sa višnjama

 

juče:

doručak - neki sendvič

ručak - gomila kuvanog kupusa sa svinjetinom

večera - sendviči, litar jogurta

 

danas:

doručak - sendvič

ručak - piletina u sečuan sosu, neki gazirani otrov, pa desetak šljiva, a kasnije i pola kese pistaća

večera - ceo somun namazan paštetom, pa litar i po mleka, 200 gr Eurokrema, jedna Plazma

 

aaa, kako uspevaš da pojedeš toliko u jednom obroku?

 

a moj današnji jelovnik (koji, uzgred, lepo oslikava moj uobičajeni način ishrane):

 

doručak - musli

užina - badem

ručak - grašak

užina - breskve

večera - piletina

 

od tečnosti pijem vodu, limunadu, čaj, kakao, pivo/vino (ponekad) i kvas.

 

i tako već godinama.

 

minimalizam to the core. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Underkuruz, pa imaš milion vrsta muslija, vrlo je raznovrsna ponuda. neki su kul, neki i ne baš, treba probati.

 

ponekad pravim i svoj musli: ovsene pahuljice + divlja borovnica (ili kupina). taj mi je omiljeni ali kad nemam vremena onda kupim gotov.

 

danas, pošto nisam stigao na trening, mi je bilo opušteno ali inače, danima kad imam trening, jedem samo malo više količinski i to je to.

 

a čitao sam negde da ne treba mešati UH i meso u jednom obroku jer se, navodno, ta kombinacija lošije i sporije vari, ne znam koliko je to tačno?

 

Sale, taj fazon. :haha: ok, nije baš kilo ali nije ni malo. u suštini, jedem dok se ne najedem ali nisam baš ni neki gurman...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nađoh na netu malopre:

 

"Za razgradnju belančevina u želucu potrebna je kiselina, a za razgradnju ugljenih hidrata baza. Jedemo li ih istovremeno (npr. meso i krompir) trošimo više energije na varenje, koje traje i do osam sati. Loše svarena hrana zatim ulazi u creva gde trune, zbog čega se stvara neugodan zadah (stari Kinezi npr. po mirisu daha su proveravali da li je čovek zdrav). Zbog toga nikada ne treba mešati proteine i ugljene hidrate. Koliko god da je teško i kod nas neizbežno, ako baš ne možemo bez kombinovanja onda gledati da meso bude pečeno, nikako prženo ili pohovano."

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...