Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Rezultati dolaze sami po sebi uz trud, ne vidim u čemu je razlika...

 

Razlika je u tome sto se ribe lože i ljudi te cene i ako si faca bez po' muke, i ako si se otelio da dodjes do rezultata, njima se jebe za to što je bilo izmedju.

 

Postoje takodje ljudi sa slabijim performansama (kako sam fino rekao retardi :bigblue: ), koji koliko god da se trude, ne mogu da postignu nešto, što mozda neko drugi postigne lagano, imaju jednostavno svoj maksimum koji nije nešto posebno visok i to je to. I takvi ljudi dobiju tapš tapš po ramenu, nit pičaka, nit respekta, pa mogu da se trude koliko hoće.

Jebiga, takav nam je univerzum. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima Elliot dosta videa na tu temu. Al' recimo da je suština onoga što sam hteo da kažem da redovnim vežbanjem stalno postižeš neki uspeh. Ako si danas dizao 50 a za nedelju dana 60 kila ili si danas trčao 2km a sledeći mesec 3km ti postižeš neki realan uspeh koji čini pre svega da se dobro osećaš a samim tim ćeš indirektno privući druge ljude. Vežbanje je banalna stvar na kojoj na neki način možeš relativno "lako" da napreduješ i da obezbediš sebi taj osećaj da postižeš nešto i to ćeš moći posle da primeniš i na ostale stvari u životu.

 

Sa druge strane daću ti konkretan primer kod ovoga što sam rekao sa devojkama, a pri tom nisam mislio na sponzoruše... recimo da si sin nekog milijardera, koji ima neograničeno para na raspolaganju ali zato ništa ne radi po ceo dan, sam apsolutno ništa ne postiže, ništa ne zarađuje. Pri tom on može da privuče raznorazne sponzoruše koje su tu zbog para ali nikada neće biti tu zbog njega samoga, jer je on kao ličnost bezvredan. Sutra može ostati bez novca i ostaće sam.

 

Apsolutno se ne slažem da rezultati na duge staze privlače bilo koga, oni će jednostavno doći sami po sebi ako se krećeš pravim putem, kao i u svemu u životu tako i u vežbanju, bitno je putovanje a ne odredište ;)

 

Samim tim i u teretani ne gledaš i ne upoređuješ se sa nekim ko diže više od tebe nego gledaš da oboriš svoje rekorde i da se generalno krećeš svojom putanjom. Ali ti isto tako mogu reći da oni koji postave sebi cilj - "hoću da mogu da podignem 100 kila iz čučnja i to mi je dosta", UVEK ograniče sebe u startu i nikada ne ostanu u treningu duže od par meseci. Ili - "hoću da smršam 10 kila", to nikada ne uspe jer kao što sam rekao, bitan je proces, bitno je da vežbaš redovno, hraniš se zdravo, piješ dovoljno tečnosti i nećeš uopšte razmišljati o tih 10 kila nego će sve to doći na svoje mesto.

Edited by Dead Man Walking
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se nacelno slazem sa tobom, ali je to vise prica o tome kakav odnos ti sam treba da imas prema vezbanju i ulaganju truda u bilo sta, a ne o tome kako to percipira okolina.

 

Devojka prvo vidi gde si i sta si, a uglavnom mnogo kasnije dobije informaciju o tome koliko si ti truda ulozio da budes tu gde jesi, a koliko si imao ili nisi imao srece.

Isto tako, na poslu te cene zbog toga koliko doprinosis firmi, a ako se ti trudis, ali ti ne uspeva, njima se jebe. Ti svakako postajes sve bolji ako se trudis, ali ako nisi ispunio ono sto treba, dovidjenja, pa idi postaj bolji negde drugde. :bigblue:

 

Sto se vezbanja tice, i tu nekom trud donese vise, nekom manje, u zavisnosti od predispozicija, neko moze da uzme da vezba i da postigne sve rezultate kojima tezi i jos vise od toga, a neko ce da se muci 5 puta vise da bi smrsao ili se izdefinisao malko.

Nije to neka topla voda, razlikuje se ljudima gradja i metabolizam, pa tako i kolicina truda koja treba da se ulozi da se nesto postigne, a kad te neko gleda, ne gleda kolicinu truda koji si ulozio, nego na tvom telu vidi sta si postigao vezbanjem.

 

Uostalom, ne treba ni raspravljati o sponzorusama, ljudima koji se lepe na tudje pare i ostalom sljamu, trud+uspeh combo, u cemu god, je ono sto treba najvise postovati i to mu dodje to.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumemo se, sa tim što imaš malo pesimističan stav, u mom "univerzumu" stvari nisu baš takve :)

Kad god sam se zaista trudio nisam mogao da ne uspem, a ako kojim slučajem nisam uspeo to je značilo samo da treba još više da se potrudim i rezultati nikad ne izostanu. Pravi ljudi to prepoznaju, ako ne prepoznaju ti prvi treba da odeš.

 

A što se vežbanja tiče, istina neko ima bolje predispozicije neko lošije ali to uopšte ne trebaš da gledaš niti da te brine, sve to dođe na svoje, onaj ko je lako došao do nečega neće to znati da ceni, ili onaj ko je došao do rezultata koristeći neku hemiju - svaka mu čast, ali ćeš u jednom trenutku shvatiti da ti ne želiš da budeš ta osoba. A ja duboko verujem da i on negde u podsvesti zna to isto...

 

Kao što si rekao na kraju, ja uopšte ne mogu da razdvojim ta dva, ako se trudiš uspeh mora doći, nema šanse da poverujem nekome da se trudi godinu dana da smrša i da ne može da izgubi recimo 5-10 kila. Prvo laže sebe pa onda druge :)

 

I ovo malo devojaka što sam imao je bilo kad sam izlazio dva puta nedeljno i ožderavao se, ne vodeći brigu o sebi, sad kad sam se koliko toliko doterao kara banana,

 

Hahah, ali i te koje su bile tada više nisu aktuelne, i za to postoji razlog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ovo malo devojaka što sam imao je bilo kad sam izlazio dva puta nedeljno i ožderavao se, ne vodeći brigu o sebi, sad kad sam se koliko toliko doterao kara banana,

 

Nema to veze sa lajfstajlom,vec iskljucivo sa time koliko se kreces i socijalizujes.Pre si se vise kretao medju ljudima,sada manje i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OT:

 

Večito imam problem sa žuljevima, rukavice za teretanu ne volim da kupujem jer ih brzo sjebem a i nisu preterano udobne. Najviše volim sunđere koje nisam nikad znao gde da nabavim, do juče.

Kupio kod ciganke kod Futoške ove za auto i isekao ih prvo na pola pa onda još jednom popreko. Fantastični su, preporučujem, 40 dinara je ovaj komad od kog možeš da napraviš 2 para za vežbanje.

 

2013_09_01_14_32_17.jpg

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Ja sam turao peskire na sipku za ono malo zgibova u zivotu sto sam uradio.

 

 

I ovo malo devojaka što sam imao je bilo kad sam izlazio dva puta nedeljno i ožderavao se, ne vodeći brigu o sebi, sad kad sam se koliko toliko doterao kara banana,

 

Je l' nisi zaboravio da se okupas posle teretane? :bigblue:

 

 

Jebiga, Hail radi sklekove s opterecenjem, a Hefi iscima zeleni caj i radi sklekove nad sojkama.

A video sam ga na Iced Earth-u u nekom fensi dzempericu, ne moš biti fići od onoga. (od prideva ''fit'')

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majkemi nije ovako uzivo :ph34r: Slikano je za neke ljude koji mrze misice na ribama, uz max pozeraj, tegovi van kadra :haha:

http://i.imgur.com/CluKwJF.jpg

Jel su tegovi van kadra jer su bucice od 5 kila u pitanju? ;)

 

jbt foto kolaz od delova mora dodradimo da bi te dobili celu. :haha:

 

Bio bi to vrhunac yumetal nejebica nolife stajla :mhihi:

 

:haha: :haha: :haha: :haha:

 

Post godine.

 

U poredjenju s tvojima na ovoj temi, bogami je post decenije. Ne bi ti umeo ovoliko recenica da sklopis

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si, zato mislim da je pogresno ako neko trenira samo zbog devojaka, ja treniram zato sto volim,

 

Nista gore nego likovi koji treniraju samo da bi navatali nesto zensko, imho :da: Pojebati nesto je lako, za to ne mora da se trenira, treniranje je tesko :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si, zato mislim da je pogresno ako neko trenira samo zbog devojaka, ja treniram zato sto volim,

 

Do normalnih devojaka neces doci treniranjem.A do nenormalnih mozes doci svakako.

I skroz je u redu sto to radis zato sto volis,covek treba raditi ono sto voli.Ali mislim da ne trebas prestati da radis ono sto volis zbog treniranja...ne bi te ubilo da popijes casu koka kole svaki dan,a znam koliko to volis.

 

U poredjenju s tvojima na ovoj temi, bogami je post decenije. Ne bi ti umeo ovoliko recenica da sklopis

 

Ako ce mi recenice biti takve,onda ni ne zelim da ih sklapam.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do normalnih devojaka neces doci treniranjem.A do nenormalnih mozes doci svakako.

I skroz je u redu sto to radis zato sto volis,covek treba raditi ono sto voli.Ali mislim da ne trebas prestati da radis ono sto volis zbog treniranja...ne bi te ubilo da popijes casu koka kole svaki dan,a znam koliko to volis.

 

Pa dobro ne odričem se ni približno koliko bih trebao, kolu volim ali ne znam meru , jedna čaša nije problem ali ja na tome ne mogu stati

 

Šteta što je toliko nabildovana , lepa je u licu.
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista gore nego likovi koji treniraju samo da bi navatali nesto zensko, imho :da: Pojebati nesto je lako, za to ne mora da se trenira, treniranje je tesko :mhihi:

Hahah brate na kraju se ispostavi da bi pojebali sami sebe,jer 90% ljudi koji idu u teretanu na kraju postanu self-obsessed persone.Malo je jako sportista koji time zaradjuju neki novac pa i da razumes tu opsesiju...

Zalosno kad je dizanje tegova nekom jedini ventil za izbacivanje negativne energije.Postaviti sebi neki rezim kao da si vojno lice je slicno kao otici i zamonasiti se,odrices se nekih zadovoljstava koje si navikao da upraznjavas zarad nekog svog "spokoja" jer si prso sa mozgom pa pokusavas na taj nacin da se odrzis u ovom fucked up drustvu,to nije trud i uspeh vec bezanje iz realnosti.Ja praktikujem bezanje iz realnosti igranjem igara,citanjem mangi i gledanjem anima :D ...

Edited by Lord Iffy Boatrace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja kada bih posle 8-12 sati radnog dana sedenja za kompjuter još seo da igram igrice mogao bih komotno da se obesim za mesec dana. Naravno da nije nužno ni da to bude teretana ali obavezno mora neka fizička aktivnost u ovakvom vremenu u kojem živimo.

 

Uvek Čeda nikad Dačić. Samo kod nas je "normalno" da kad se usvinjiš čim napuniš 40, svi matorci imaju stomačine i to je izgleda svima ok.

Edited by Dead Man Walking
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja kada bih posle 8-12 sati radnog dana sedenja za kompjuter još seo da igram igrice mogao bih komotno da se obesim za mesec dana. Naravno da nije nužno ni da to bude teretana ali obavezno mora neka fizička aktivnost u ovakvom vremenu u kojem živimo.

 

Uvek Čeda nikad Dačić. Samo kod nas je "normalno" da kad se usvinjiš čim napuniš 40, svi matorci imaju stomačine i to je izgleda svima ok.

Ja to postujem skroz nista lose nisam rekao :).Ko god kako voli neka radi :D.

Meni nisu ovo jedini ventili ali su najucestaliji da ne kazem svakodnevni.Takodje volim da se opustim i odem u prirodu,to cesto radim.A vec sam ovde pominjao i da vezbam,samo sto ne smatram da je to stvar kojoj bih mogao 100% da se posvetim po "jusu" sto bi se reklo i da je stavim u top prioritete.Video sam kako to ide,godinama sam u vezbanju ali smatram da su ti ljudi jednostavno previse optereceni sobom i da je za to stvarno kriv taj ventil u njihovim zivotima koji ih je kanalisao da non-stop misle o sebi.

 

PS. kao sto si rekao teretana nije nuzna,uvek su tu sklekovi i trcanje da ne zakrzljas cim napunis tih 40 ;).Al cemu onda proteini,steroidi,kreatini i ostale pomije u prahu?Znaci da tu ima dosta vise nego samo fizicka aktivnost,to je dizanje tereta koje nikako nije preporucljivo da bi odrzao "zdravlje" na nekom nivou,to je cist body upgrade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne gledam kao na ventil, nego jednostavno zivlje se osecam, nisam ucauren. Trcim il vozim bajs , umrem i posle tusiranja kao sam tek ustao.

Meni je to isto razlog zasto jos uvek vezbam.Kad ne vezbam ume da mi se spava vise nego kada vezbam,zato odradim trening i posle toga mogu da idem da locem,da se zezam i da budem hype maximalno,ali daleko od toga da izbegavam Koka Kolu,opijanje,brzu hranu zbog treninga :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...