Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

uglavnom ovih dana mi ishrana izgleda ovako

1.ovsene, protein,med

2.ovsene, jogurt , voće (ili jaja,jogurt integ. kifla,voće)

3. ručak šta ima, recimo pasulj sa kolenicom, i gomila salate

4. protein,i neko voće

5.jaja (ili riba),tikvice, gomila povrća

 

nađoh na netu malopre:

 

. Zbog toga nikada ne treba mešati proteine i ugljene hidrate.

Upravo suprotno treba ih mešati jer proteini smanjuju glikemijski indeks ugljenih hidrata....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Moja ishrana juce bila sledeca:

 

1. Dorucak - Sendvic ogroman od 35 cm duzine sa sunkom, jajima, krastavcem, kackavaljem i majonezom i pola litra jogurta.

2. Uzina - 300 gr medenog srca iz Slatke Kuce

3. Rucak - Gulas od divljeg vepra (dva puna tanjira), 0.5 kg sira mladog kravljeg, pola hleba i paradajz za salatu.

4. Uzina - Dva parceta torte od banane i dva od maline.

5. Vecera - skoro nikada pa ni sinoc. Udario jednu spravu i jedno litar koka kole.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Hefest moj covek.

 

Jebo proteine i ovsene pahuljice...jednom se zivi.

 

Hedonizam or no metal at all wimps and posers leave the hall!!!

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je istina, burazeru je jedna doktorka rekla da šećer ubija proteine kada joj je rekao da jede neki integralni keks i mleko

Jedino sto se ne mesa je mast i UH, ovo ostalo kako os :D

Al u krajnjem slucaju dovoljan dokaz ti je to kako se osecas posle kog jela.

 

Aj kad je u modi

Obavezno kafa cim ustanem, posle kreatin pa za pola h dorucak.

Dorucak: nekoliko belanaca, 1 zumance i feta kao kajgana (bez ulja) + salata + 1 tost

Uzina: Whey + mleko

Rucak: Pilece belo na kockice i malo barenih makarona, zaliveno jogurtom

Ako mi se jede slatko ubacim tipa jednu breskvu.

Vecera: 2 tosta s 100g Poli Light, salatom i nekim bljak nemasnim sirom ili opet ista piletina (ne dosadjuje mi iz nekog razloga, valjda jer uresim lepo) ili konzerva tune u salamuri itd.

Trudim se da za vreme treninga uzimam BCAA i tih dana nemam whey za uzinu nego pwm.

 

U principu jedina pravila su mi da ima puno proteina i povrca, da ne jedem slatkise nego whey i voce i da se ne izgladnjujem dugim pauzama. Masno i onako mrzim. Sve sto se uklopi u to je fine by me.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel mu objasnila i kako se desava taj magicni proces? Meni to zvuci kao notorna glupost :haha:

i jeste.

 

nađoh na netu malopre:

 

"Za razgradnju belančevina u želucu potrebna je kiselina, a za razgradnju ugljenih hidrata baza. Jedemo li ih istovremeno (npr. meso i krompir) trošimo više energije na varenje, koje traje i do osam sati. Loše svarena hrana zatim ulazi u creva gde trune, zbog čega se stvara neugodan zadah (stari Kinezi npr. po mirisu daha su proveravali da li je čovek zdrav). Zbog toga nikada ne treba mešati proteine i ugljene hidrate. Koliko god da je teško i kod nas neizbežno, ako baš ne možemo bez kombinovanja onda gledati da meso bude pečeno, nikako prženo ili pohovano."

nije tachno. sva hrana se vecjinski razgradjuje kiselinom u stomaku, gde se hrana toliko razlozhi da je vecjinski pretvorena u techno stanje, to se zove himus.

 

himus ide u tanko crevo, i tu je glavni deo varenja, gde se elementi toliko razlozhe da mogu da se apsorbuju, i tu ima tri technosti- pankreasni i crevni sok (koji su kombinacija enzima koji zavrshavaju varenje), i zhuch, koja sluzhi da neutralishe zheludachnu kiselinu i pomogne varenje masti. kao i zhuch, oba ta soka su bazna. tako da nema nema nikakve razlike izmedju proteina i UH shto se tiche toga, i jedni i drugi se vare i pomocju kiseline i pomocju baze, u prvo u stomaku, drugo u tankom crevo. jedina razlika izmedju varenja proteina, UH i masti je u tome shto je u razgradjnji masti ne uchestvuju samo enzimi nego je potrebna i zhuch.

 

hrana se loshe svari zbog zasicjenih masti. kao shto sam vecj vishe puta rekao, statistichki (josh se ne zna dijagnostichki shta izaziva kancer, inache bi bio izlechen) je utvrdjeno da je gomila kancera izazvana zasicjenim mastima, shto znachi- meso. i meso, primarni izvor zasicjenih masti u nashoj ishrani, je to shto truli u digestivnom traktu, jer chovek em ne vari meso dobro kao mesojedi, em ima duzhinu digestivnog trakta u odnosu na svoju visinu daleko blizhu biljojedima nego mesojedima (svi primati su svashtojedi koji su blizhi biljojedima u tom pogledu) i onda to polu-svareno meso pochne da truli dok se ne izbaci iz organizma.

 

i shkk je ovo oko przhenog i pechenog, nidje veze, chak je przheno meso (uz pecheno) najmanje nezdravo, jer se przhenjem razlazhu masti, dok je najnezdravije kuvano meso, jer zadrzhava masti, a razlazhe i gubi proteine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a shto se tiche ishrane, uglavnom krshim svoj plan, ali chim se sredi finansijska situaciju u kucji da mogu da jedem kako hocju, krecjem redovno. plan mi je da hleb zamenim prostim integralnim hlebom- tortiljama (integralno brashno, voda, so) koji sam napravim za par minuta- izmesim i oklagijom napravm da izgleda kao palachnka, i isprzhim (bez ulja ili masti) na tiganju; da izbacim doruchak, tj. da ga jedem nekoliko sati posle budjenja, ne odmah, vecj posle nekih aktivnosti, a proteine da hasam po malo kroz dan ali najvishe u vecheri; da izbacim sve zasicjene masti (meso, zhumanca, masno mleko i mlechni proizvodi, koshtunichavi plodovi i semenke, chokolada, kokos, masline) , trans masti i shecjere.

 

za doruchak uh, za ruchak povrcje, vechera da ima proteina (mahunarke/ belance/ nemasno mleko ili sir), posle bilo kog obroka ili izmedju njih kao uzhine- vocje il svezhe povrcje, uz svaki odbrok integralna tortilja, uz ruchak i dve ako imam fizichke aktivnosti taj dan. 3, 4 integralne tortilje su 250-300g integralnog brashna.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rogozube, osrao si se o proteinima - do denaturacije proteina dolazi povishavanjem temperature, bilo kuvanjem, przenjem ili pechenjem (postoje i drugi nachini, ali je ovde poenta u povishenoj temperaturi kojom se priprema meso). "Razlaganje i gubljenje" proteina... nikada ne serem o tebi po forumu, ali je ovo je bulshit par ekselans.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok,stoji sve to,ali je cinjenica da je ovo tesko preterivanje.Mislim,pogledaj postove ovog Rogozuba!Zvuci ko da je biologiju doktorirao u picku materinu,taj nista u zivotu ne radi sem sto pravi tabele sa sistemima ishrane.Jebes takav zivot,bolje da umrem sa 50 nego da 150 godina brojim koliko cu proteina uneti u organizam.

 

Batali tog Dzek Dezodoransa, trgni domaću.

 

Nikada! Da se razumemo,volim ja domacu itekako,pogotovo dobro kajsiju,ali Dzek Denijels je jedan,jedini i nepobedivi.

 

šta pričaš bre, vidiš da ne večera

ne znam kako može tako

 

samo prati moj jelovnik

pre dva meseca sam bušio dodatnu rupu na kaišu, sad mi je i pretposlednja daleko

 

Tesko da neko ko radi do 5 i sam sebi kuva moze vecerati.Jedino ako vecera u ponoc.Ja ne praktikujem tako kasnu veceru,tako da su u vecini slucajeva Smoki i Koka kola odlicno resenje.

 

Ma kakav tvoj jelovnik,ja sam svojim sistemom za 6 meseci dobio 25 kila.Potpuno prirodno.A nisam ni hteo.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ja praktikujem

jedem ujutru nešto, pa onda oko jedan, onda kad se vratim sa posla, oko 6 najčešće, pa uveče oko deset opet

plus neke sitnice između i posle deset, tipa keks, voće, čokolada itd

 

jedino što ne moram da kuvam, nego keva šalje gomile hrane od kuće

 

nego, zanima me kako je moguće imati ovakvu sisetinu, a biti ovako mršav

nije silikon

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/969604_10200433395332890_727317933_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rogozube, osrao si se o proteinima - do denaturacije proteina dolazi povishavanjem temperature, bilo kuvanjem, przenjem ili pechenjem (postoje i drugi nachini, ali je ovde poenta u povishenoj temperaturi kojom se priprema meso). "Razlaganje i gubljenje" proteina... nikada ne serem o tebi po forumu, ali je ovo je bulshit par ekselans.

kada przhish neki file ili shniclu, velika vecjina proteina cje ostati u njemu (iako se denaturishu, nisam o tome prichao), dok cje vecjina masti izacji, a kada kuvash meso, mast cje ostati u mesu, a gomila proteina cje oticji u vodu, isto i kada se kuvaju mahunarke, zato uvek treba od njih praviti chorbe da se pojede i voda u kojoj su se kuvale, a ne da se voda baca i da se jede samo kuvana masa.

 

Nase babe i dede su zdrale slanine i paradajza i jebalo im se za proteine,denaturacije i ostala sranja i ziveli su 100 godina.

ma to je sigurno zato shto su se chuvali od promaje. bapske priche ftw. vecj sam prichao o tome da su zasicjene masti shtetne, ali da su skoro zanemarljivo shtetne ako se iskoriste za energiju i ne talozhe se u organizmu. nashe babe i dede su kichme krivili od rada (bukvalno), tako da su mogli da jedu zasicjene masti vishe nego danashnji seljaci i fizichki radnici, a kamoli vishe od nas koji u poredjenju sa njima ne radimo nishta, a uzimajucji u obzir i siromashtvo u proshlosti i koliko su zapravo mesa oni jeli, mi jedemo dosta vishe mesa nego oni. glavna hrana svih fizichki aktivnih ljudi kroz istoriju evrope i bliskog istoga je bio integralni hleb (izuzetak su robovi u staroj grchkoj, njima je glavna hrana bila chorba od sochiva), a ne meso. chak i oni koji danas imaju najvishe fizichke aktivnosti- gradjevinci unose vishe zasicjenih masti nego shto im treba, vecjina ima natalozhenog sala.

 

Ok,stoji sve to,ali je cinjenica da je ovo tesko preterivanje.Mislim,pogledaj postove ovog Rogozuba!Zvuci ko da je biologiju doktorirao

rechene su neke gluposti, ja sam ih ispravio. da li treba da govorim netachne stvari da ne bih zvuchao kao da sam doktorirao biologiju? a drugo, ne vidim shta je loshe u tome da neko zvuchi kao da je doktorirao biologiju.

 

bolje da umrem sa 50 nego da 150 godina brojim koliko cu proteina uneti u organizam.

nezdrav zhivot ne znachi samo kracji zhivot, vecj zhivot sa vishe bolesti, malaksalosti, nezadovoljstva. ko se zdravije hrani necje samo verovatno duzhe zhiveti, vecj cje biti zdraviji, snashniji, energichniji, srecjniji, bolje cje da pamti i razmishlja, bicje bolje raspolozhen, itd itd, dokazano je da vodjenje zdravog zhivota ima sve te uticaje na choveka. inache, da bi zdravo zhiveo ne morash da brojish proteine, i ja nisam pominjao nikakvo brojanje proteina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeo bih i ja prsute i kulena ali je to preskupo, meso je luksuz pa sam na jajima i pasulju

danas sam radio pored nekog vocnjaka, pojeo sam oko 20-tak sljiva, malo grozdja i krusku, posle sam popio jogurt, ne bih nikom preporucio tu kombinaciju

 

missionvao (sta do djavola znaci tvoj nickname ? :) ), hranis se snaznije od mene, svaka cast !

Share this post


Link to post
Share on other sites

kada przhish neki file ili shniclu, velika vecjina proteina cje ostati u njemu (iako se denaturishu, nisam o tome prichao), dok cje vecjina masti izacji, a kada kuvash meso, mast cje ostati u mesu, a gomila proteina cje oticji u vodu, isto i kada se kuvaju mahunarke, zato uvek treba od njih praviti chorbe da se pojede i voda u kojoj su se kuvale, a ne da se voda baca i da se jede samo kuvana masa.

 

 

ma to je sigurno zato shto su se chuvali od promaje. bapske priche ftw. vecj sam prichao o tome da su zasicjene masti shtetne, ali da su skoro zanemarljivo shtetne ako se iskoriste za energiju i ne talozhe se u organizmu. nashe babe i dede su kichme krivili od rada (bukvalno), tako da su mogli da jedu zasicjene masti vishe nego danashnji seljaci i fizichki radnici, a kamoli vishe od nas koji u poredjenju sa njima ne radimo nishta, a uzimajucji u obzir i siromashtvo u proshlosti i koliko su zapravo mesa oni jeli, mi jedemo dosta vishe mesa nego oni. glavna hrana svih fizichki aktivnih ljudi kroz istoriju evrope i bliskog istoga je bio integralni hleb (izuzetak su robovi u staroj grchkoj, njima je glavna hrana bila chorba od sochiva), a ne meso. chak i oni koji danas imaju najvishe fizichke aktivnosti- gradjevinci unose vishe zasicjenih masti nego shto im treba, vecjina ima natalozhenog sala.

 

 

rechene su neke gluposti, ja sam ih ispravio. da li treba da govorim netachne stvari da ne bih zvuchao kao da sam doktorirao biologiju? a drugo, ne vidim shta je loshe u tome da neko zvuchi kao da je doktorirao biologiju.

 

 

nezdrav zhivot ne znachi samo kracji zhivot, vecj zhivot sa vishe bolesti, malaksalosti, nezadovoljstva. ko se zdravije hrani necje samo verovatno duzhe zhiveti, vecj cje biti zdraviji, snashniji, energichniji, srecjniji, bolje cje da pamti i razmishlja, bicje bolje raspolozhen, itd itd, dokazano je da vodjenje zdravog zhivota ima sve te uticaje na choveka. inache, da bi zdravo zhiveo ne morash da brojish proteine, i ja nisam pominjao nikakvo brojanje proteina.

 

Ne bi ti ni kurac falio da 3x nedeljno pojedes pljeskavicu ili burek,i zalijes to sa litrom koka kole.Svako ko drugacije prica sere ko patka.

 

Ako nisi doktorirao biologiju onda je lose ako tako zvucis,posto to znaci da veze sa biologijom nemas a pravis se pametan.

 

DE bre ti zivis? kod mene 250 dinara ziva mera pilica daj da svercujem to po teretanama u vojvodini :)

 

U prodavnicama i supermarketima ti sigurno nije tako.Ni kod tebe.Ako jeste,onda bih mogao da ti prestanem placati struju,posto ustedis na mesu pa ces imati para.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kila piletine je 650 dinara.Za odraslog muskarca sa normalnim potrebama to su 3-4 obroka.Nista tu nije luksuz.Luksuz je kavijar.

 

2-3 evra pakovanje

 

oeufs-de-lompe-rouge-scandinavian-100g-.jpg

 

Jesetrin osetno skuplji, ali je isti kurac - riblja ikra, ali malo krupnija.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...