Jump to content

Sepultura


aleksej

  

59 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Za Gojka: kakav si ti to metalac kada se krstis?!?

Gledas da te na sledecem partijskom sastanku eskomuniciraju.

 

I kakvi su ti ovo obrnuti lanci i katanci na avataru? Ako se lozis na Maxa trebao bi da znas da je on sveze otkriveni hriscanin, cak je i neke ikone kacio na pojacala.

 

Krstim se naopačke.

 

A što se Maxa tiče, šta ja da mu radim... Svako ima pravo bira hoće li biti pastir ili ovca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis kao Piksi kad je dao drugi gol spancima '90, pa potrcao u zagrljaj Osimu?

Ne, to je bilo krstenje po katolicki.

 

U svakom slucaju cini mi se da imas mesta za jos najmanje tri obrnuta krsta na avataru, pa ih mozes dodati u slobodno vreme, tako ce biti vise true i old school.

 

A Max jeste ovca, i to jos negde od 1993/4.

Ustvari kada sam gledao neki intervju za Roots album, davne 1996, moj prijatelj je prokomentarisao da lici na shatiranog curana.

Ne znam da li je ovo poredjenje sa curanom dovoljno SEJTAn, treba proveriti sta su sve tokom karijere Gorgoroth i Mayhem razapinjali po bini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao sam do pola i morao da napravim pauzu koliko sam se smorio, idem sad hrabro dalje da bar cisto informativno preslusam (da mogu da argumentovano pljujem).

U sustini isti fazon kao par poslednjih, prva pesma brza, ostale u onom dosadnom stilu.

Svaka cast ko voli, ali ja ne mogu.

E Sepulturo moja... kad se setim mladalackih dana, sa 13 godina kupio njhov dux, prvi i poslednji metalski ikad. Sta su tad bili a sta su sad.... (radnja se desavala 1995)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je Bote. Dosta vas je cini mi se stalno ocekivalo ili da Derek zapeva ko Max "konacno" ili da se malo izbeli ili vi obracate paznju nesto potpuno drugacije u muzici ili ko zna sta :? Za mene je Andreas itekako ucinio puno za Sepulturu, rifovi su uvek bili medju vrhunskima od ranih do sadasnjih albuma, Paulo je takodje tu gotovo od samih pocetaka i radi odlican posao, a Max kada je izbacen, izmedju ostalog i njega napljuva u stilu "ma koga jebe mogli smo da nadjemo sto puta boljeg basistu"... sta li mu je to trebalo? Jean lupa sasvim dobro i dostojna je zamena za Igora inace ne bi bio tu, te je svako od njih, po meni, ravnopravan clan. Nova muzika (tj. muzika u zadnjih vec deset godina) im je do jaja i jednostavno ne mogu je porediti sa novim modernim shtanc sranjima. Ljudi, proslo je 10 godina... Max ih progoni kao duh kroz ljude koji misle kao vi ovde, negativno prema svemu sto Sepultura izda i uradi, kazu im 'Umrite vec jednom!' umesto da jednostavno prestanu da obracaju paznju na vesti koje sadrze rec 'Sepultura'... jos malo pa im ne daju da zive i rade ono sto vole, svrsavali su na Soulfly rege-govna (ili najlakse, sahranjivali oba benda), imali su ogromne nade kada su culi rifove a-la Arise na novijim Soulfly albumima i Cavalera Conspiracy koji su meni doduse tu negde na granici proseka i nista narocito. Nailbomb projekat je kompletno super izveden. Realno covek je ziva vatra, vidi se iz muzike, i postujem to ali pricati i ponasati se kao da je sve on sam radio i postizao i da bez njega nista dalje ne bi moglo mu mozda i prilici. Istina je izgleda da bez njegove zene njihovo veliko ime i ne bi bilo tako veliko. Bar ne tako lako. Iskreno bolelo bi me uvo i da se vise ne zovu Sepultura kao sto su neki i predlagali. Za takve izgleda ime znaci mnogo. Ali itekako su zasluzili pravo da ga nose. Medjutim, poenta je u muzici, ne-komercijalna, ne-grand-produkcija i posle stranica i stranica postova na ovoj temi definitivno je da imamo razlicite tripove uzivanja u istoj i novi Sepulturin album opet danas vrtim jer mi je super, doduse, kao i prethodni, i onaj pre njega, i onaj prvi "posle Max-a" i tako dalje preko Roots-a i Chaos i Arise i Beneath... Inace jedva cekam Andreasov solo album, jer ga mnogo postujem pre svega zbog zvuka koji je pravio vise od dve decenije, kako se poneo posle svega (zajedno sa ostalim clanovima) i smatram da je izasao kao pravi baja.

Zato ako beogradski koncert ne bude otkazan, bicu prisutan naravno. :da:

 

tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Суштински, у тоталу, мени се више свиђа опус са Дериком него са Максом.

Одслушао сам синоћ цео нови + "Roorback" један за другим без икаквих проблема и сопствене присиле, одслушао бих и Дантеа да сам имао времена.

Што је најгоре, уопште не могу да нађем 2 албума са Максом која бих слушао за редом, респект за "Roots" који ми је најбољи бендов албум, за сада.

Не, Дерик има неку харизму и то се сасвим уклапа у Sepultura-у и мени то прија и ценим његову храброст да се одржи и замени титана какав је Макс ипак.

У глобалу, Sepultura је један од веома ретких метал-диносауруса коме још увек не желим смрт као што желим већини из америчког и немачког Thrash-а из 80-их.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Суштински, у тоталу, мени се више свиђа опус са Дериком него са Максом.

Одслушао сам синоћ цео нови + "Roorback" један за другим без икаквих проблема и сопствене присиле, одслушао бих и Дантеа да сам имао времена.

Што је најгоре, уопште не могу да нађем 2 албума са Максом која бих слушао за редом, респект за "Roots" који ми је најбољи бендов албум, за сада.

Не, Дерик има неку харизму и то се сасвим уклапа у Sepultura-у и мени то прија и ценим његову храброст да се одржи и замени титана какав је Макс ипак.

У глобалу, Sepultura је један од веома ретких метал-диносауруса коме још увек не желим смрт као што желим већини из америчког и немачког Thrash-а из 80-их.

 

Roots? damn...

shta bi sa arise i beneath? ta dva albuma mogu slushati dok mi ushi ne otpadnu :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis kao Piksi kad je dao drugi gol spancima '90, pa potrcao u zagrljaj Osimu?

Ne, to je bilo krstenje po katolicki.

 

U svakom slucaju cini mi se da imas mesta za jos najmanje tri obrnuta krsta na avataru, pa ih mozes dodati u slobodno vreme, tako ce biti vise true i old school.

 

A Max jeste ovca, i to jos negde od 1993/4.

Ustvari kada sam gledao neki intervju za Roots album, davne 1996, moj prijatelj je prokomentarisao da lici na shatiranog curana.

Ne znam da li je ovo poredjenje sa curanom dovoljno SEJTAn, treba proveriti sta su sve tokom karijere Gorgoroth i Mayhem razapinjali po bini.

 

Čoveče, moj avatar je zajebancija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ja se zajebavam, nisam mislio da ti nesto prebacujem i sl.

Mada i dalje stojim da je kvalitet na strani Sepulture, a ne Soulfly-a ili Cavalera Conspiracy :).

 

Novi album polako leze, a i ne zuri mi se, do sledeceg ce proteci 3 godine.

 

Sepulturin veliki problem je to sto su na nicijoj zemlji, niti su cist metal, niti su cist hard core.

Ustvari to je problem slusaoca jer dobar deo publike uzima stvari po difoltu "aha, oni su nekada bili dobri, sad su bezveze, necu ni da slusam albume, ali cu ih pljuvati gde stignem". Vec sam napisao najmanje dva puta do sada, pricao sam sa gomilom klinaca koji ih ispljuju, a onda se ispostavi da ih i ne slusaju, u najboljem slucaju su videli neki spot sa Greenom.

Starijoj ekipi ne prija hard core zvuk i meni je to ok kao razlog.

Trebalo mi je 3-4 meseca da provalim Against, bili su mrtvi za mene, a kada mi se album "otvorio" potpuno sam drugacije poceo da dozivljavam bend i sve predhodne albume, a i ove posle.

Ovaj novi je poprilicno nekomercijalan, ali ce moci da se slusa na duze staze, a meni je to vazno.

I, da, jako je bitno da sviraju u februaru kod nas, zato odjebite sa hate postovima.

Edited by bernad panasonik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako dobar album,mnogo bolji od Dantea.Iz perioda bez Max-a jedino ne slusam Against,zbog gomile instrumentala.I slazem se da je Sepultura ispred Soulfly-a.Kao sto je u nekom prethodnom postu navedeno da je `mana ` Sepulture sto je imezdju thrash metal i hardcore muzike,meni je to veliki plus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...