Jump to content

The Illusionist (2006)


Recommended Posts

Ovaj film i prestiz ne mog' se porede iako im je tematika u neku ruku slicna...

Meni je kraj u Prestizu bio bezveze i onaj trip sa kloniranjem Hjua jes da je lep ali u toliko kopija :no:

Iluzionista mnogo bolje prikazuje ljudsku dovitljivost i ideju da se ljudima zamazu oci a da pritom ne koristis sprave za kloniranje :lol:

Anyways Ed is unique :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm..ali svakom je jasno da Jessica Biel ne moze da pogine

tako da je kraj bio vise nego providan...

 

od kad se pojavio `Dezurni Krivci` svaki film bi da ima slican kraj...

 

Newbie, riddle me this. How is it that nothing new has happened in this dump except for the fact that you actually did grow a pair of testicles but managed to un-grow them? If I could add that to my things I don't care about speech, it would be right there next to Hugh Jackman, and by god I'll throw you the sweet 16 party you always wanted because being next to Hugh Jackman is a big deal..
Edited by estranged

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Film je extra.

Da porede ga sa Prestižom, koji je takodje vrh vrhova.

 

p.s. Kao što porede Equllibrium sa Matrixom (iako ova dva filma, nemaju mnogo veze osim što je zajedniča stvar - budućnost).

 

Celokupna ideja i u Iluzionisti i u Prestižu je odlična. Meni se svidjaju i oba filma i oba kraja. Od toliko već prežvakanih tema u filmovima, ovi su došli kao pravo osveženje.

 

Prestiž sam davno gledala i totalno je istripovan, i malo je previše ljudi ostalo u "transu" o Nikoli Tesli.

Da li je moguće da napravio prvu "klon mašinu" i slične teme...baš je poljuljao svet.

A što se tiče Iluzioniste - :wub: odlično mi je sve. Možda bi malko bolje bilo da je kraj filma na drugačiji način odradjen, ali opet pandur kome se dešava flash back kad vidi par poznatih faca na stanici... Ma ne znam :) Extra! haha

Edited by ZmYchE

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Meni se vise dopao The Illusionist,sto zbog Nortonove kul glume,inace ne podnosim ga nesto,samo u nekoliko filmova,ali ponajvise zbog jednog uber cool glumca,Paul Giamatti-a!On je po meni cak dobio i boljeg lika,a i bolje je odglumio,liku jednostavno leze ti down to earth likovi :)

Najvise mi se dojmila fora sa iluzijama,sve na prvi pogled izgleda nemoguce ali kada se pokazu knjige i kako ih je izvodio,vrh!

Apropo Prestige-a,i on je dobar film,ali nije ostavio toliki utisak na mene kao Illusionist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...