Jump to content

Avanture?preporuke?


STARSHOOTER_SUPREME

Recommended Posts

sherlock holmes: case of rose tattoo od starijih je odlična. staje na jedan disk samo, a dugačka je i zanimljiva, sa snimljenim glumcima i digitalizovanim glasovima

pa i onaj sherlock holmes stari je isto bio dobar. i gabriel knight recimo

od tih novijih runaway je izvikana ali dosadnjikava

 

ovde ima dosta recenzija - http://www.adventuregamers.com/

 

evo 2 nove pravljene da izlgedaju kao stare i džabe

 

5 days a stranger

7 days a skeptic

 

onako zabavne su i kratke prelaze se brzo. i poslednji deo koji nisam igrao

 

6 days a sacrifice

 

ima i još jedan između, ali je taj čini mi se tekstualna avantura pa ko voli hardkor :icon_neutral:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pocepaš ga na dva dvd-a, isto ko i ostale scene-released DVD9 igre.

 

ma srezao sam ga na dual layer... morao sam da probam kako izgleda to cudo... pa mi nije ni zao 150 dinara... sad jos da cekam patch za Vistu :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidi njega ladno stavio vistu :)

bolje stavi onaj customization pack...mnogo je bolje nego da se mucish sa vistom (to nishta ne vredi pre sp2)

 

Obavezna preporuka Ankh...igram to poslednjih par dana...nije velika igra...grafika je odlicna...humor nikad jaci..najvishe me podseca na monkey serijal po samoj izvedbi...samo sto su neki delovi mnogo zajebani zbog pixel hunting-a...

 

ovo sto je fullmetal yakuza preporuchio (call of cthulu:shadow of the comet) je jedna od najachih avanturi svih vremena...nazalost za danasnje standarde je i vishe nego zastarela...meni ostaje u pamcenju i kao jedna od najzajebanijih...igrao je ponovo pre neki dan na nekom krshu od kompa u mojoj sobi...

Edited by darthmaul

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ma srezao sam ga na dual layer... morao sam da probam kako izgleda to cudo... pa mi nije ni zao 150 dinara... sad jos da cekam patch za Vistu :udri:

 

Jel' si probao da staviš u compatibility mod za xp ili tako nešto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dartmaul

 

Shadow Of The Comet radi bez ikakvih problema preko DosBox-a-skoro je izasla i nova verzija ovog sjajnog emulatora

 

http://dosbox.sourceforge.net/news.php?show_news=1

 

Preporucujem takodje i frontend Dfend

 

http://members.home.nl/mabus/dfend.htm

 

Ali beware-za igranje novijih DOS naslova od '94 pa nadalje preko DosBox-a potrebna je zverina od kompjutera :)

 

Svakako preporucujem i The Dig

Odlican avantura,ekstra scenario,sjajni voice over,kao i prilicno teske zagonetke

Radi bez ikakvih problema preko Scummvm emulatora

 

Pogledajte ovde-ima puno interesantnih stvari

 

http://www.scummvm.org/

 

Old school rula :da:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

Mozda mi je promaklo, ali da li je neko igrao ili ne daj boze preshao still life?

 

 

Ako niste igrali... NEMOJTE MOLIM VAS!!!!!

 

 

Ako sam se ja sjebo nemojte i vi!

 

 

 

I bez obzira shta vam ko kaze nemojte igrati!

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda mi je promaklo, ali da li je neko igrao ili ne daj boze preshao still life?

 

 

Ako niste igrali... NEMOJTE MOLIM VAS!!!!!

 

 

Ako sam se ja sjebo nemojte i vi!

 

 

 

I bez obzira shta vam ko kaze nemojte igrati!

 

 

Jel kod kolacica? :) Ja sam je presao dva puta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel kod kolacica? :) Ja sam je presao dva puta...

 

 

 

:) :) :) :) :)

 

 

jebeni kolacici! Ma nije zbog kolacica, vec zato shto meni nema smisla igrati igru u kojoj je prica kao da je pisao srednjoskolac! I to prosecni srednjoskolac!

 

 

Pazi prica ide ovako:

 

Ona je detektiv i istrazuje ubistva i skonta da je i njen deda (koji je takodje detektiv) istrazivao ista takva ubistva u !!!!PRAGU!!!! (jebo ih Prag! bilo koji evropski grad koji uzmu da je malo misteriozan, glupi ameri uvek uzmu Prag!)

Dalje:

Ona juri ubicu i na kraju skonta gde ce sledece ubistvo da bude i ode tamo i upuca ga i on padne u vodu i niko ga ne nadje i ne sazna se ko je!

 

I to je kraj igre!

 

 

 

 

Pa vi prosudite koliko je to vredno igrati!

 

 

 

 

(pogotovo sad kad sam vam spoilovao pricu ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar je moguće da niko nije pominjao Myst serijal?

Inače, mislim da je Myst IV ušao čak u neke engleske škole zahvaljujući svojim logičkim zagonetkama.

 

...e chitao sam za to u nekom starom SK...kaze da su ubacili igru u nastavu da bi podstakli razvitak logike kod uchenika...

...ja sam probao par puta da igram ali se uvek smorim...neka chudna atmosfera , zar ne?!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...e chitao sam za to u nekom starom SK...kaze da su ubacili igru u nastavu da bi podstakli razvitak logike kod uchenika...

...ja sam probao par puta da igram ali se uvek smorim...neka chudna atmosfera , zar ne?!

 

 

 

Da jebote! Zamisli baci te neko na pusto ostrvo gde imash da idesh samo napred nazad! SRANJE!

 

Sto bar nisu uradili da mozesh da se krecesh slobodno? Tako bi bilo josh interesantnije i teze da nadjesh sve te... ...stvari?...

 

Mrzim kad me bilo ko ogranicava i tera da idem odredjenim putem! Pa josh da igram takvu igru?

...pa da... bolje da sam uzeo igru u kojoj samo obuvash i skidash papuce! To bi bilo zanimljivijejer mozes da ih obujes i skines kad oces...

 

 

 

 

...al sam ga sad usro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...e chitao sam za to u nekom starom SK...kaze da su ubacili igru u nastavu da bi podstakli razvitak logike kod uchenika...

...ja sam probao par puta da igram ali se uvek smorim...neka chudna atmosfera , zar ne?!

 

Da, baš čudna. Evo, pokušavam već par minuta da je uporedim sa nečim, i stvarno mi ništa ne pada na pamet. Skroz specifično čudna atmosfera.

 

Ali da je igra legendarna, jeste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da jebote! Zamisli baci te neko na pusto ostrvo gde imash da idesh samo napred nazad! SRANJE!

 

Sto bar nisu uradili da mozesh da se krecesh slobodno? Tako bi bilo josh interesantnije i teze da nadjesh sve te... ...stvari?...

 

Mrzim kad me bilo ko ogranicava i tera da idem odredjenim putem! Pa josh da igram takvu igru?

...pa da... bolje da sam uzeo igru u kojoj samo obuvash i skidash papuce! To bi bilo zanimljivijejer mozes da ih obujes i skines kad oces...

 

 

 

 

...al sam ga sad usro...

 

 

...a sta ja znam..nisam hteo da kazem da je igra losha..daleko od toga... Nemojte me pogresno shvatiti... Jedini problem je sto svaki put kad se zaglavim u mystu , naleti neka druga igra i ja se ohladim od ovoga...znachi..ista pricha kad god da sam je instalirao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myst je jbg specifican blago receno...il ti se svidi il ne...nema neke sredine...

 

Niko nije rekao magicnu rec - Zork?

 

Od novijih avantura...Still Life mi je bio kul i Moment Of Silence me je bas oduvao...

 

A ko ce sad da se seti svih starih avantura...Flight Of The Amazon Queen,Sam & Max Hit The Road,Space Quest (bilo koji),Freddy Pharkas,Dark Seed,Gabriel Knight (once again-bilo koji)...

 

A definitivno once in a lifetime dozivljaj...Ripper

a za njim Black Dahlia...

cudo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...